Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кой плеър използвате - Част 2  

327 гласували потребители

1. 1. Кой плеър използвате - Част 2

• BS Player
      68
    • Winamp
      87
    • Windows Media Player
      50
    • KM Player
      105
    • GOMplayer
      59
    • Jet Audio
      16
    • Crystal Player
      8
    • VLC
      27
    • MPlayer
      14
    • Друг
      32

Препоръчан отговор

Понеже първата тема поостаря, а и тендецията за използване на плеърите се променя, с B-boy[styLe] обсъдихме идеята да се създаде втора част на темата. За да сме сигурни, че ще включим наистина най-използваните програми в анкетата, даваме шанс на всички да напишат собствената класация ТОП 10. Така ще можете и вие да видите дали преценката ви е била правилна. След като се съберат достатъчно предложения (поне 10), ще добавим и анкетата.

Редактирано от iovi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 76
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

то хубаво е вкарана анкетата само че kmplayer и mplayer трябваше да са заедно и да се добави и smplayer към тях щото са базирани на mplayer source (пък smplayer просто е интерфейс на mplayer) и защо л

Crystal Player, от доста време го ползвам и ми върши работа, най-вече заради функцията за промяна на големината на субтитрите (тъй като филмите ги гледаме на телевизора)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега използвах KMPlayer за филми,но сега съм с Goom и то поради две причини:

1.Много е лек и при нова версия сам си я инсталира.Притежава собствени кодеци за всички формати.

2.Много лесно се настройва за възпроизвеждане на 5.1 звук.Има си специален "магьосник",който още в началото ти предлага какви колони да си включиш.Само с него нямах проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
VLC Player разбира се . Много съм доволен от него , няма случай до сега да не ми е отворил нещо .

И аз съм на същото мнение.VLC is the best !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За гледане на филми залагам предимно на добре познатия BS Player и по-рядко на Windows Media Player. Слушам музика с Winamp и Windows Media Player. Последната програмка изисква най-малко кодеци и не мобилизира особено много системни ресурси по време на работа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавих анкетата. За съжаление можем да вкараме в нея само 10 отговора, затова може и някой плеър да липсва. Хубавото обаче е, че в тази анкета можете да дадете гласа си за повече от един отговор, което е и логично, все пак повечето потребители ползват повече от една програма.

Редактирано от iovi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За видео формати Media Player Classic, VLC media player и SMPlayer...за музика Foobar2000...бях с Winamp-a но фуубар-а е много по лек...

Редактирано от Raych (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всякакви видео формати - KMPlayer, ползвам го откакто започнаха проблемите със сгъването на субтитрите при BSPlayer. Опитах и с почти всички други, но този като че ли най-става засега.

За аудио - foobar2000 и Winamp - обикновено ползвам само първия, особено за въпроизвеждане на CD-та, но не само аз ползвам компютъра. И все пак ми прави впечатление, че Winamp "чуваемо" е подобрен от версия 5.50 насам.

Всъщност, и за двата типа файлове предпочитам Windows Media Player 11 (а и 10), заради перфектния кристален звук, но плеърът понатежава, пък и така и не успях да се оправя с настройването на субтитрите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За DVD - Media Player Classic, за филми - също него и BS Player, а за музика - Winamp. А откакто си поиграх с Firmware-а на mp3 плеъра, мисля по някое време да се отърва от WMP ..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За всякакви видео формати - KMPlayer, ползвам го откакто започнаха проблемите със сгъването на субтитрите при BSPlayer. Опитах и с почти всички други, но този като че ли най-става засега...

Май ще трябва да ревизирам становището си за видеофайловете - по необясними за мен причини по-голямата част от филмите започнаха да ми насичат - неравномерно (ту забавят, ту забързват) се движат по екрана коли, коне, хора, изобщо по-забързани или панорамни кадри.

Направих си експеримент с 10 филма, които в различна последователност пусках с KMPlayer, Media Player Classic, BSPlayer Pro и GOMPlayer, все последни версии. При 6 от филмите видимо насичаше с KMPlayer, а останалите 4 си вървяха нормално. На никой от останалите 3 плейъра нямаше и следа от насичане, т.е. никакви проблеми. Сравних и натоварването на 4-те плейъра с един и същ филм, като повторих опита 3 пъти - най-леко откъм ресурси вървят филмите с MPC, после BSP, GOM и KMP, съответно последният с най-много заета оперативна памет и наторварване на процесора. Последните 2 плейъра ползват собствени кодеци и е нормално да черпят повече ресурси, но дали е нормално те да са повече от 2 пъти в сравнение с BSPlayer (изключвам MPC, защото все не мога да се оправя със субтитрите при него и при WMP 11)?

Засега оставих последния BSPlayer Pro, защото явно са решили проблема със "сгъването" на субтитрите, а и значително са подобрили картината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без грам претенция за меродавност!

Моето общуване с копютрите е свързано твърде рехаво с вдълбоченото ползване на медийни формати.

Но трябва да изтъкна, май втори път на този форум, че откакто се пръкна това чудо WMP11, аз се преродих.

Естествено, всичко опира до кодеците, но вече имам съкрушителна слабост към споменатото чудо, понеже, макар спорадично, ми се налага да плейвам доста странни формати, меко казано.

Преди ползвах няколко, за да имам съвместимост, но днес вече, особено във Виста, нямам никакви проблеми.

Е, мъъъъъъъничко ми е мъчно за везможностите на субтитрирането в Кристал плейър, но не ми се налага чак толкова много ровене из субтитри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Crystal Player, от доста време го ползвам и ми върши работа, най-вече заради функцията за промяна на големината на субтитрите (тъй като филмите ги гледаме на телевизора)

И аз използвам Crystal Player, но като свържа компютъра с телевизора и пусна филма през Crystal Player и нямам картина. Какво да правя? Пробвах да сваля BS Player, но съм с Vista и с него имам субтитри, но нямам картина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете Foobar2000 и iTunes. (:

Използвам VLC и WinAmp, рядко WMP - най-вече за аудиоклипове, заради еквилайзера. От време на време и iTunes.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване