Премини към съдържанието
Hanibal_Lektar

Задава се голям сняг, ще ни затрупа и вкочани

Препоръчан отговор

Задава се голям сняг, ще ни затрупа и вкочани

0000045576-article.jpg

В началото на Новата година ще настъпи усложняване на метеорологичната обстановка, което може да доведе до нарушение в транспорта и комуникациите на 2-ри и 3-ти януари, предупредиха метеоролози от Националния институт по метеорология и хидрология /НИМХ/.

Във вторник от запад-югозапад ще започнат превалявания предимно от сняг, които до вечерта и през нощта срещу срещу 2-ри януари ще обхванат страната и ще се усилват.

Ще се появи слаб вятър от изток-североизток, който до края на деня в Дунавската равнина и в Източна България ще бъде вече умерен. Максимални температури между 0° и 5°, в София - около 1°.

На 2-ри януари времето ще бъде облачно, с валежи от сняг, в източните райони отначало от дъжд, който ще премине в сняг.

На много места валежите ще са съществени и ще се образува снежна покривка.

В Източна България и Дунавска равнина ще духа умерен и силен североизточен вятър.

В Североизточна България и централната част на Дунавската равнина ще има снежни виелици и условия за навяване на преспи.

От север ще нахлува студен въздух и температурите ще се понижат: към 14 часа на 2 януари в по-голямата част от страната ще бъдат между минус 3 и 2°, по Черноморието - все още до 4-5°. По-късно през деня валежите от югозапад ще започнат да спират.

На 3-ти януари валежите ще спрат, най-късно в североизточните райони и облачността ще се разкъса.

В Източна България, особено по морския бряг, през по-голямата част от деня ще продължи да духа умерен до силен вятър от север-северозапад. Ще бъде студено.

Източник:dnes.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еее,таман подариха шейна на детето,на две годинки е ,и миналата зима не видя сняг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Ето прогнозата за следващите 5 дни , която ми показва програмата за времето :

69113_654.PNG

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така.Много обичам силни снеговалежи,преспи,ветрове и т.н. Искам яка зима! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - накрая истинска зима бяла и студена :):wors:

Какво сте се затюхкали като гледам как са се разпъшкали някои в тая тема баш, че ли ще раждат angry.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Плевен от 6 часа досега е наваляло повече от 5 см и продължава да си вали.Внимавайте ако шофирате!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде на снега, така го обичам. Нали ще съм си и на топличко в къщи. А като почна училище трябва да се по-оправи времето. :lighter:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

188x122.jpg

Снегът за поредна година изненада както общината, така и концесионерите в София.

Столичният градски транспорт се движи с повече от час закъснение, заради неизчистени трасета, показа репортерска проверка на news.bg.Столичани се оплакват, че трамвайте, тролейте и част от автобусите са неотопелни. В много от тях е видна липсата на отоплителни тела.Близо два часа от началото на обилния снеговалеж не се забелязват машините на концесионерите да разчистват улиците на столицата. Ако се появат те се движат с вдигнати снегорини.Също така не се забелязват екипи на полицията, КАТ или Гражданска защита.Обилният снеговалеж, който вали на 1 януари отново изненадва на национално ниво службите, грижещи се за проходимостта на основни пътни артерии на родината ни, съобщават радиа „Дарик" и БНР.През нощта валежите от сняг ще се усилват, предупреждават метеоролози. В съчетание с умерения североизточен вятър на места ще се образуват снежни преспи и снегонавявания, в Северна България и най-вече в Добруджа ще има снежни виелици. Пътната обстановка особено в Дунавската равнина ще се усложни.Ако не е крайно необходимо, не тръгвайте на път през идващата нощ. Наложи ли ви се да пътувате, задължително носете със себе си вериги, напълнете резервоара, заредете мобилния си телефон, за да известите при нужда спасителните служби .В планинските райони обстановката също ще бъде тежка, така че не са препоръчват пътувания през проходите и високопланинските пътища. Не напускайте хижите и планинските заслони.Утре по обилни снеговалежи се очакват в централната и източна част на Дунавската равнина, Предбалкана, а в Добруджа и по Северното Черноморие ще бушуват и снежни виелици.

news.bg

Редактирано от dragozow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз обичам да вали, ма да не ходя на работа, че тая сутрин едвам го изгазих :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само в София е така-елате да видите в Плевен какво е :angry: Колата ми прилича на малък снегорин вече-само главните улици са изчистени, и то някъде през нощта-досега е натрупало и по тях ..... :angry: А малките улички-сняг 30 см-до средата на бронята ми.Карам и разривам снега :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано не се стига до бедствени положения само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Такова нещо не съм виждал ohmy.gif ..... Вали сякъш съм на Панпорово , а уж съм в южно градче !

През прозореца вече виждам, че е почти 40 см :P

И продължава да вали !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
През прозореца вече виждам, че е почти 40 см :P

И продължава да вали !

Нека :P

Къщички в снега се гушат,

а коминчетата пушат,

сякаш баби са запрели

пухкави къдели.

biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нека :P

biggrin.gif

Сега ще затворят Айтоския проход , а като го знам какъв смешник ни е кмет .... сигурно трябва да станат преспи по един метър че да се сети да извади някаква машина !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бат Бойко ще ги избие...

Борисов бесен на концесионерите за почистването на снега

Концесионерите по снегопочиствато на София са подвели Столичната община и не са изпълнили надлежно поетите си ангажименти.Тази нощ снегорините по улиците на София не са били 250, както твърдят концесионерите, а само 40.Това съобщи кметът на София Бойко Борисов.„Справката не е вярна и това се вижда от данните, които ми подадоха дежурните в районните полицейски управления", допълни Борисов.От пресцентърат на Столична община уточняват, че Бойко Борисов е поискал от Столичната дирекция „Полиция" справка с номерата на почистващата уличната мрежа през нощта техника, която беше подадена в общината от полицейските патрули.„Концесионерите твърдят, че през нощта са чистили общо 250 единици техника, а в справката, подадена ми от полицията, камионите са по-малко от 50.Ако до утре сутрин градът не е почистен, няма да платя нито един лев на концесионерите и ако те имат претенции, ще се видим в съда, категоричен е Борисов.По думите му справката от полицията ще помогне на столичната община при съставянето на фактурите.Ще позволя плащане само за реално свършена работа, допълни кметът на София, като благодари на служителите на Столичната дирекция „Полиция" за оказаното съдействие.В момента в София се почистват спирките на градския транспорт. Кметът Борисов припомни, че гражданите са длъжни сами да си почистят тротоарите пред домовете си.Сега събрах концесионерите по чистотата и ги пратих да ми доказват маршрутите на всички камиони и им казах, че една стотинка няма да им дам ако не ми докажат, добави още Борисов.Аз не съм лягал цяла нощ, с маса таксиметрови шофьори съм говорил тази сутрин и им благодаря за сигналите.Единственото, което можех да направя повече е да се кача на един самосвал и да почна да ръся и аз сол из града, добави Борисов.От Столична община призовават гражданите да ползват градския транспорт, а не личните си автомобили.Напомня се на шофьорите да паркират само на разрешените за това места, за да не затрудняват работата на снегопочистващата техника.

news.bg

Интересно как всеки път някой друг му е виновен.Срамота е тая зима да е валяло 3 пъти и все да не са подготвени.На нашата улица не е минавал снегорин въпреки че е празна от заминалите да празниват на други места хора.Утре ще се приберат,ще задръстят улицата и от общината пак ще кажат че неможели да чистят заради колите.Да излязат общинарите да чистят тогава защото те са гласували концесията на тия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди се майтапех, ама положението си е сериозно ;)

Тук в Плевен, снегът вече е около 70-80 см, и продължава да вали....

Само дано не се скъса накой далекопровод, че я вапцахме ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе и в Търново вали яко...Отдавна не помня такъв сняг.Засега тук пътищата са проходими,гледам,че редовно минават снегорините. Ако обаче вали още няколко дни така,ще стане интересно... laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно как всеки път някой друг му е виновен.Срамота е тая зима да е валяло 3 пъти и все да не са подготвени.На нашата улица не е минавал снегорин въпреки че е празна от заминалите да празниват на други места хора.Утре ще се приберат,ще задръстят улицата и от общината пак ще кажат че неможели да чистят заради колите.Да излязат общинарите да чистят тогава защото те са гласували концесията на тия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека вали!

Какво е зимата без сняг?

А и за реколтата е добре.

Колкото повече сняг,толкова по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.