Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Hanibal_Lektar

Задава се голям сняг, ще ни затрупа и вкочани

Препоръчан отговор

При нас вали дъжд ... и всичко е лед , такава парзалка е че не ми се излиза от офиса !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сутринта на Цар Борис имаше 235423 катастрофи. Състезатели много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес сутринта беше ужасно. Трябва да си много внимателен, за да не паднеш. Излязох от вкъщи в 7:22 и се влачих около 20 минути(може и повече), за да стигна до училище. На всичкото отгоре паднах цели 4 пъти, като последният път си беше "черешката на тортата". Хубавото е, че на връщане беше далеч по-добре, но пак трябваше да внимавам. Дано утре не е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;)Здравейте ! Всички , които имат възможност - заповядайте утре в Русе на плаж ! Според сайта http://rousse.dir.bg/2008/01/09/news2523087.html , утре температурата ще достигне до ... +32 градуса :angel19: . Горките русенци - ще се стопят от жега .

77896_243.PNG

....Нарочно направих скрийншот на част от страницата , за да не си помисли някой , че се майтапя .

Редактирано от maicky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;):angel19: идвам maicky , само да не се загубя в мъглата дето е тук biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой метеоролог се е подхлъзал на път за работа май...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо май пак ще се разваля времето, преди малко го мярнах това съобщение, след няколкото дни по-топличко ще има ветрец, сняг, дъжд и захлаждане:

Информация за очакваното развитие на времето за периода 19 - 25 януари 2008 година

Министерството на държавната политика при бедствия и аварии, главна дирекция "Национална служба "Гражданска защита" изпратиха факс предупреждение до община Сливен с информация за очакваното развитие на времето за периода 19 - 25 януари 2008 година.

19 - 20 януари 2008 година. На 19-ти сутринта от северозапад се очаква увеличение на облачността и от там ще започнат слаби превалявания от дъжд, който следобед ще обхване цялата страна. На 20-ти пред обяд ще има мъгла и ниска слоеста облачност, а след обяд облачността ще се увеличи, с превалявания на отделни места.

Опасни явления: Образуване на поледици - 19-ти януари 2008 година

21 - 22 януари 2008 година. Значително повишаване на температурите, което ще доведе до активно топене на снега и повишаване нивата на реките, предимно в Южна България и особено в Източните Родопи.

Опасни явления: Значително покачване на нивата на реките, което може да доведе до излизане от коритата им с възможни неблагоприятни последици.

23 - 25 януари 2008 година. Нахлуване със силни ветрове на студени въздушни маси от север, придружени със значителни количества валежи /10-20 литра на квадратен метър/ в Североизточна България и образуване на нова снежна покривка. /5-10 см./ в Източните Родопи и Странджа.

Опасни явления: Образуване на поледици, нова снежна покривка и много силен пулсиращ вятър от север в Източна България.

Предупреждението е, за да се предприемат действия по компетентност.

При възникване на бедствена ситуация, своевременно да се уведомява оперативния дежурен в Ситуационния център на ГД "Национална служба "ГЗ" към Министерството на държавната политика при бедствия и аварии.

ИНФОРМАЦИОННО-АНАЛИТИЧЕН ЦЕНТЪР

Източник: Пресцентър на община Сливен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минус 59 градуса в Сибир

256x150.jpg

Температурите в сибирското селище Оймякон паднаха тази нощ до -59 градуса по Целзий.Това съобщи Хидрометеорологичният център на руската република Саха (Якутия),в Далекоизточния федерален окръг, предаде ИТАР-ТАСС.Термометрите показват близо 60 градуса под нулатав почти целия район на Оймякон.В селището Артик, където възстановяването на топлоснабдяването продължава, температурите са паднали до -58 градуса.Лют студ в Далечния изток скова и Магаданска област.Термометрите там са отчели температури от порядъка на -50 градуса и по-ниски.

News.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Минус 59 градуса в Сибир

Ей, там не се живее :speak:

На мен ми харесва да има сняг, ама да сса толкова градуси под нулата, брррр :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Минус 59 градуса в Сибир

...

По този повод същия ден в новините по Канал 1 съобщиха, че "живакът в термометрите паднал до минус 59 градуса по Целзий". :help:

С това журналистите за N-ти път доказаха, че са слабо образовани и имат проблеми не само с българския език, но и с науки като физика и химия.

Правилно щеше да прозвучи "температурата е паднала до ..."

Обяснение: при минус 38,83 градуса по Целзий живакът в термометъра замръзва и тогава движението му по-надолу е немислимо.

----------------------

През следващия ледников период и в България се очакват температури като тези в Якутия, но само журналисти, политици, полицаи и мутри могат да се разтревожат от това бъдеще... laugh.gif

ПП. Моля за извинение, ако съм изпуснал някоя професия или обществена прослойка! :indian:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От снощо хвана голям бахър тук из сливенско. Особено ветреца е много гаден. Всъщност е свалил поне 3-4 керемиди от къщата и е разместил няколко реда, това успях да видя днес преди обяд. Кабелната изчезна снощи и до момента я няма. Температурата е твърдо около минус 8 и в момента спада още :)

Във връзка с предните постове - преди месец се върна мой познат от Русия, там било около минус 25-30 но си призна, че в Сливен е доста по-студено и дори се поразболя на втория ден. Опитах да му обясня, че влажността при нас е доста по-висока а вятъра оплесква нещата напълно но май без успех ;) Как е при вас, да знам дали утре да се обличам с 2-3 чифта гащи или да си остана направо в къщи cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как е при вас, да знам дали утре да се обличам с 2-3 чифта гащи или да си остана направо в къщи cool.gif

Бившото ми мъж беше от твойто Сливен та знам за кво говориш

biggrin.gif

Тук също бахър голям,стой си в къщи и къркочкай Сливенска перла,можеш да пратиш някое кашонче

:speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- 10 тая сутрин в Плевен и ми замръзнаха звънците, докато дойда на работа sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живи и здрави да сте. Тук в Торонто вече няколко пъти беше над -15, с вятъра - над -25. Но не се усещат толкова много - странна работа. Единствения проблем е докато стоплиш колата. Парното си работи, изолация страшна на блоковете и радиаторите са почти студени, а аз си стоя по тениска вътре на отворен прозорец

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...