Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Според вас добро ли е следното разположение на вентилаторите Захранване |<----- | (out) CPU |<------| (out) 80мм |------>| (in) (нета ми е много зле и не мога да качвам) 80мм вент го слагам за допълнителен че нещо взе да прегрява разположени са точно както съм написал

Редактирано от micro_m (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оф. Това е в категорията "изцепки". Разлика ще има. И при мен е така, но 80мм вента изкарва май... Няма да падне температурата кой знае колко много. Ако имаш проблем смени кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Два вента: един отпред долу - вкарва въздух, втори отзад на кутията -изкарва въздух. Ако на страничния капак на компютъра , над видеокартата имаш мрежа -прикрепяш и там един вент да духа на видеото. Според отворите на кутията са и вентовете - колкото по-голям, толкова по-добре! Ако цялата работа ти се струва прекалено шумна, закачаш вентилаторите за конекторите по дъното и им намаляш оборотите от Биос (ако дъното позволява). Ако дъното няма такава възможност , закачаш ги на свободни молекси на захранването на 5 В .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да не бръмчи кутията като трактор за вентилатори по нея се вземат по-нискооборотни (около и под 2000 оборота), мисля че някаде (в някой сайт) бях видял вентилатори на 1800 оборота... Те няма да се чуват почти (многохилядния оборотен вентил на процесора ще ги заглушава)... Вентилаторите на кутията служат само да ти завъртят въздуха, да го накарат да се движи... Ако имаш филтър отпред на кутията сложи си вентила отзад (по-добрия вариант), и да нямаш филтър май отзад на кутията пак е по-добрия вариант... И си намери филтри да не ти се пълни кутията с прах...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да не бръмчи кутията като трактор за вентилатори по нея се вземат по-нискооборотни (около и под 2000 оборота), мисля че някаде (в някой сайт) бях видял вентилатори на 1800 оборота... Те няма да се чуват почти (многохилядния оборотен вентил на процесора ще ги заглушава)... Вентилаторите на кутията служат само да ти завъртят въздуха, да го накарат да се движи... Ако имаш филтър отпред на кутията сложи си вентила отзад (по-добрия вариант), и да нямаш филтър май отзад на кутията пак е по-добрия вариант... И си намери филтри да не ти се пълни кутията с прах...

Безшумни вентилатори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз ли нещо не съм наред или тея вентили ги нямат в наличност?! За нещо такова говоря...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Титан пък са едни от най-шумните... Проследи линка на Питон357, там имат наистина хубави вентилатори. Аз лично само от тях пазарувам подобни аксесоари и съм много доволен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз ли нещо не съм наред или тея вентили ги нямат в наличност?! За нещо такова говоря...

Тези ги има :comp_virus:

Що се отнася до Titan-a , дето си го показал, имай предвид, че •Speed: 2500rpm и •Noise: 28dbA не може да се каже , че се отнасят към тихите вентове !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз на моята кутия съм сложил отпред в долната част да вкарва в кутията и един отзад да изкарва. И двата са на NoiseBlocker. По този начин свалих температурите на HDD, Chipset и видео карта с по 10 градуса!

Ето и две снимки направени току що:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! Знам, че темата е стара,но да не правя нова реших да пиша тук. На компютъра имам два вентилатора. Един на процесора и един на захранването на компютъра ( на видео картата нямам защото компютъра ми е стар и видеото се охлажда от вентилатора на дъното ми ). Този на захранването изкарва въздух, а този на дънната ми платка вкарва. Та въпроса ми е къде да си сложа вентилатор ( отзад на кутията имам 1 място ) , ( отсрани също имам но там дупката е точно срещи вентилатора на дънната платка ) - отзад на кутията или срещу перката на дънната платка. И ако е на някое място да вкарва или да изкарва въздух ?

Редактирано от kage (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! Знам, че темата е стара,но да не правя нова реших да пиша тук. На компютъра имам два вентилатора. Един на процесора и един на захранването на компютъра ( на видео картата нямам защото компютъра ми е стар и видеото се охлажда от вентилатора на дъното ми ). Този на захранването изкарва въздух, а този на дънната ми платка вкарва. Та въпроса ми е къде да си сложа вентилатор ( отзад на кутията имам 1 място ) , ( отсрани също имам но там дупката е точно срещи вентилатора на дънната платка ) - отзад на кутията или срещу перката на дънната платка. И ако е на някое място да вкарва или да изкарва въздух ?

Една забележка: вентилаторът, който е над процесора не вкарва въздух, той движи въздуха, който е в кутията.

Дай информация относно температурите на различните компоненти, за да преценим, къде е най-удачно да се добави вентилатор и дали изобщо има смисъл. Принципно трябва да оптимизираш въздушния поток в тази част на кутията, където са и компонентите, които те притесняват. Ако добавяш само един вентилатор, то е най-добре да го сложиш отзад (между захранването и графичната карта), който да изкарва топлия въздух. Ако слагаш втори допълнителен вентилатор, то той трябва да бъде или отпред (около хард диска) или встрани (срещу процесора), като и в двата случая трябва те да вкарват студен въздух.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Температурата на процесора ми достига до 40 - 46 градуса На Дънната платка 44 - 46 градуса А на хард диска 46 - 50 градуса Е все пак за моя компютър са много ...

Редактирано от kage (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако кутията няма възможност за монтаж отпред (долу) на вкарващ вент(все пак ,свали предният панел и провери),сложи вкарващ на страничният панел и колкото отвора има отзад(под захранването),слагай изкарващи.Разликата ще е очевидна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    http://imageshack.us/photo/my-images/11/83323840.png/ да питам тези тем добре ли това са в покои са дъното е малко високо май какво да направя за да охлажда по-добре компа на видеото е пасивно охлаждане с радиатор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви са компонентите? Марка модел на всичко. Каква е кутията и колко и какви вентилатори има? Как е организиран въздушният поток? В българският език има точки и други препинателни знаци... Ако може да се изкажете по правилата за общуване в българският език ще е добре! Никой не е длъжен да чете по 3-4 пъти, за да схване линията на мисълта и още толко да придобие разбиране за съдържанието на горенаписаното...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Високи са особено на дъното,чистил ли си го някога този комп..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нещо ме съмняват данните от датчика на дъното, при другите нормални стойности.**********************************************

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове и серийни номера, както и заявките за такива.

quickJO

едит: Дай шот от програмата AIDA64

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    http://imageshack.us/photo/my-images/18/41827399.png/ Това е веднага след включване. Платката е MSI MS 7267 видео картата е nVIDIA GeForce 8400 GS процесора е DualCore Intel Pentium E2180, 2000 MHz (10 x 200) RAM паметта е DDR2 2 GB компютъра е чистен преди 2 седмици сменена термо паста .Има вентилатор над процесора един на захранването които изкарва и един от страни на кутията които вкарва въздух кутията е http://imageshack.us/photo/my-images/851/81088825.jpg/ абсолютно същата е .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нещо чипсета е като котлон, помисли за охлаждане!

Пипни малкия радиатор(в твоя случай по-големия под паметите) на дъното, защото може да лъже датчика.

ПП:Ако е горещ присади му една перка 40мм на около 4000 оборота! Като ТОЗИ за да не шуми много.

Редактирано от androns (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако при датчика са тези 90 градуса, то значи кристала на чипсета да е минал 100-те, което би го разрушило при толкова продължително греене дни наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ми се видя толкова горещ по-скоро като радиатора на видеото.

Редактирано от FrozenSol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нещо чипсета е като котлон, помисли за охлаждане!

Пипни малкия радиатор(в твоя случай по-големия под паметите) на дъното, защото може да лъже датчика.

ПП:Ако е горещ присади му една перка 40мм на около 4000 оборота! Като ТОЗИ за да не шуми много.

Какво да направя ако не е толкова топло но продължава да цепи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направи си ъпдейт на биоса за да ти разпознае температурите на дъното коректно.Ако не можеш сам намери някой който е в час и тогава виж пак и дай снимка.Силно ме съмнява това да е реална температура.Имах го и аз някога тоя проблем и даже имам тема някъде тук,но нещата се оправиха с ъпдейт на биоса,просто датчика не беше разчетен правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.