Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

AMD на границата на банкрута?

Препоръчан отговор

Хахаха ... нито една игра не е оптимизирана за една или друга карта. Рекламата си е реклама. Нищо повече. А и нито NFS MW нито James Bond Nightfire имат проблеми при ATI карти (имам ги инсталирани).

И нека тук кажа две думи за фенщината. Аз съм "фен" на Intel и nVidia. Обаче ... всеки си има добри и лоши маменти и не може да се залага само на едните. И аз първоначално не исках ATI видео карта. После обаче се оказа, че не е лоша и сега съм много доволен, без да имам проблеми и оплаквания. AMD си има фенове, но има и хора на които приимуществата на Интел не са необходими. В определен ценови клас ще заложат на АМД. Аз не бих при никакви обстоятелства, но това е защото искам максималното и не ми е проблем клока и идващия с него малък или голям риск. Това не значи, че никой не копува АМД. Единствения проблем, който стои пред АМД е свързан с парите. Трябва им инвеститор ... 100% сима някой, който ще вложи пари и ще оправи работата. Никой не иска монопола на Интел. Дори и Интел ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 54
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Не съм казал че това е при всички ATI, а че се среща, има го...

Phenom-четата са що годе добри и са ефтини, те ако не бяха нямаше и да са купувани, обаче като погледна Extreme серията на Intel и си викам амд къде са? нема ги...до сега едва ли тая серия на Intel е имала конкуренция от страна на AMD едва ли и за напред ще има, това са уникални процесори, при които цената не е от значение ,важното е че нямат еквивалент...едно от нещата, които AMD нямат, сложете сега и клок способностите на 2ядрените процесори на Intel и какво става ? 2:0 за Intel, айде като сметнем ниската цена на процесорите на AMD и положението става 2:1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че тогава щом не клокваш ко те бърка дали може или не? Взимаш най-доброто до което можеш да се докопаш за съответните пари - а за по-малко пари АМД предлагат повече... Не казвай, че не е така, щото знаеш, че е... Не си ли забелязал, че във всички АМД конфигурации има супердобро видеокарти? Това е поради простата причина че АМД процесор на 2,5 гига е 150лв, дъно за него е 100лв, а интел на тая честота е 250лв, и дъно за него - 150лв... Разликата се вкарва в яко видео и ето ти за под 1000лв суперпроизводителна за игри АМД машина... Но всеки е критик и казва "не може да се клоква"... Не може да се клоква, ма е евтино...

На мен не ми и пука, но АMD не е Intel и никога няма да бъде. Отностно клокването това, което се изисква от процесора не винаги ще се постигне няма какво да се лъжем. Отделно всеки знае и на колкото и честоти да е платформата винаги се задъхва под една или друга програма!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

обаче като погледна Extreme серията на Intel и си викам амд къде са?

до сега едва ли тая серия на Intel е имала конкуренция от страна на AMD

Така го каза все едно Intel никога са нямали конкуренция. Не че ги разбирам много, много но помня едни времена дето хич не са толкова далечни и едни ATHLON 64 и P4 с така известното ядро Presscot където повечето се убедиха че макар и с по-ниска честота АМД вадеха по-голяма производителност.Така че АМД бяха горе, но не се задържаха много, според мен не продължиха с инвестицийте достатъчно и очаквано Intel навакса и така ги задмина че...Наскоро пак четох статията как са се справили NVIDIA с финансовите си резултати, а именно понижаване на заплатите на мениджерите до минималните докато излязат от дълбоките води и как персонала им ги следва сега....някакъв дръпнат имаше който много инвестираше но...Та така де живота е въртележка...Днес АМД се борят да оцелеят, утре са отгоре..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм фен на Intel, но имам AMD платформа, защото когато си взимах PC-то, AMD биеха интел по всички показатели. Extreme серията може да е добра, но Intel QX9650 за 1000 и косур лева.........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дечковците горе, които са изпуснали първите седем години от възпитанието си да вземат да млъкнат...AMD процесори ли били.. ми да пич, процесори са ти както си с Intel от сума ти време, аз съм сменил и Intel и AMD процесори. И даже по времето, когато едно "смотано" Sempron-че отнасяше Pentium 4 като малка гара, не съм си позволявал такива лумпенски коментари. Въпрос на личен избор е кой какво ще си вземе. Аз не съм запален клокър. А по отношение цена производителност AMD може да се сравнява с Intel и то без да отстъпва. Фенщината е глупаво нещо момчета. Може да изразите пристрастията си към нещо, но по-далеч по културен начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дечковците горе, които са изпуснали първите седем години от възпитанието си да вземат да млъкнат...AMD процесори ли били.. ми да пич, процесори са ти както си с Intel от сума ти време, аз съм сменил и Intel и AMD процесори. И даже по времето, когато едно "смотано" Sempron-че отнасяше Pentium 4 като малка гара, не съм си позволявал такива лумпенски коментари. Въпрос на личен избор е кой какво ще си вземе. Аз не съм запален клокър. А по отношение цена производителност AMD може да се сравнява с Intel и то без да отстъпва. Фенщината е глупаво нещо момчета. Може да изразите пристрастията си към нещо, но по-далеч по културен начин.

Съгласен с теб, с подобни простовати изказвания Калдата ще заприлича на останалите АйТи форуми а това не трябва да става, нали :rolleyes:

<спам>

Все пак искам да налея малко олио или бензин в огъня. Защо все пак преди 2-3 години, когато АМД категорично превъзхождаше Интел по всички показатели нашата скапана държавна администрация купуваше предимно Интелски конфигурации ?? Както и в банките и подобни уж "частни" и чужбински фирми се заляха до горе със скапани П4, П Д и селерончета ? На много по-висока цена Няма ли някой що годе мислещ в тия структури, който да взема трезви решения ? Според мен става дума за солидни подкупи и рушвети, обратното означава там да работят полуидиотчета и да харчат много пари за много по-ниска производителност. А може и двете да са верни. Вие как мислите ? Купуването на П Д машинки продължава и в момента, нямам нищо против да са C2D но... Като източник на информация може да се използва и оскъднат информация за големите търгове, мяркаща се тук-таме по специализираната преса и форуми.

И още нещо. АМД базираните лаптопи са винаги с по-добра производителност при еднаква цена и еднакви параметри. Или казано по-друг начин АМД лаптопите са по-евтини за същата производителност. Просто няма клок, т.е. е доста по-труден за масовия потребител а е и доста по-опасен. Но Интел успяват да превземат големите производители и да налагат техните процесори и чипсети. За мен лично там играят подобни не много честни методи и похвати и така се самоналагат на пазара.

</спам>

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Неотдавна компанията АМД публикува резултатите си от първата четвърт на настоящата година, които никак не бяха добри за компанията. По този повод (ставало е дума и преди) АМД е набелязала мерки за справяне с кризата. Първата от тези мерки е съкращаването на персонала с 10% (също е ставало дума и преди).

Говорейки за неутешителните финансови резултати, шефовете на АМД се оправдават със световния икономически спад и загубата на интерес към продукти от предни поколения. Чистите загуби на компанията за първото тримесечие са в размер на $358 млн. и това е шесто поред тримесечие на загуби. За това време АМД е загубила приблизително $4,3 млрд.

В тази връзка компанията ще публикува скоро и своите планове за преминаване към стратегия "оптимизация на активите" (asset smart). Следва и реструктуризация и след оценка на ефективността на работа, някои подразделения на компанията може и да се откажат от някои дейности.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще пусна тука едни коментари, които съм събирал от форума, и са ми направили впечатление. Мисля, че ще са интересни за всички.

"

Или единица производителност:

на Intel ни струва 4.14 $

на AMD ни струва 2.64 $

В заключение мога да кажа Intel използват

привързаността на клиентите към марката

продавайки по-скъпи процесори. AMD наблягат

на цените и ценовите равнища за да постигнат

пазарни успехи. Мисля че това е полезно преди

всичко за нас потребителите.

Момента каквото и да си говорим ...парите са господ...а те са в Intel!

Накрая пак ние печелим => конкуренцията поражда качество и по-достъпни цени...

Не съм си и представял един ден да работа на двуядрен процесор (дори 64-битовия

такъв беше блян).Поздрави.

Като за щастие на Intel феновете на практика го няма (става въпрос за някъв процесор) в

БГ, иначе много от тях непрекъснато щяха да се въртят на сън.

"робията" на марката е голяма работа

Какво значение има, че Intel печелят по-добре - нали накрая всичко опира

до вашите средства, а не техните?

Досега единственото в което Intel са били винаги на върха са цените

Моето предпочитание е AMD. Причината - отлична работа на добра цена.

АМД имат по-голямо КПД, щом като с 1.86 GHz и с по-малко кеш успяват да

направят това което прави и Р4 на 2.8 GHz

Така и не разбрах съвсем точно как Intel успяха да накарат потребителите да вярват,

че техните процесори са били винаги по-добри от тези на AMD, защото това си е била

жива илюзия. Всъщност може би една от причините беше, че така и нямаше статии от рода

на "AMD представи най-добрият процесор в света - AMD Athlon64", когато доминираха откъм

качество.

Мощните процесори са за хора, които се чудят за какво да си дадат парите,

или за хора, които наистина се занимават с повече дейности изисващи

изчисления - архивиране, компресиране на видео файлове, рендериране на анимация и др.

Направо ви се чудя, как коментирате нещо до което не сте се докосвали!

Не може да се клоква, ма е евтино

Фенщината е глупаво нещо момчета. Може да изразите пристрастията си към нещо, но по-далеч по културен начин.

"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От тези цитати 90% са крайно фенски. В повечето се говори за неща преди появата на C2D .... като имаш 100-150 лева за процесор и се чудиш ... ми Е2ххх са по-бързи от 4ххх Х2 ... ти кой ще избереш (айде за да съм безпристрастен, ще кажа, че C2D са по-бързи след определен клок)? Само че поне 25% от хората клокват, а тези които не клокват, не питат преди това, и си взимат машинки от Метро и т.н.

Тук във форума е малко по-различно. Много голям процент от потребителите клокват, а дори и да не са го правили преди, се учат ... Затова и се предлага повече Интел. После се пораждат такива фенски мисли, като изброените от теб ... а в крайна сметка света не се върти около ~20 000 потребители на kaldata, а от много големи международни компании, които по една или друга причина са обвързани с Интел. Интел са голямата риба попринчип и в момента изяждат АМД, а това, че ние си копуваме процесорчета от Плесио и Мост тях почти не ги бърка ... В световен мащаб работата е много по-сложна! В големите фирми в България седят на склад двуцифрени чесла бройки процесори ... това е мизерна частичка от произведените процесори.

Редактирано от xactoR (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Самият факт, че си написал толкова дълъг пост в подкрепа на АМД вече достатъчно говори за нивото на фенщина на почитателите на АМД cool.gif BTW ако се зачете човек из форума на доста места ще срещне именно такива непредизвикани, дълги, защитаващи АМД, постове, при това без насреща да има някакво особено предизвикателство. И отминаха времената на Р4 отдавна ! Защо пак трябва да се сравнява нещо в момента, с нещо, което вече не е в производство. В момента се сравняват процесорите , които са на пазара :P

И темата не е AMD vs. Intel -темата е за слабите резултати и свързаните с тях финасови трудности на компанията АМД.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

xactor, и твоят коментар не е от най-безпристрастните, ама хайде...

а от много големи международни компании, които по една или друга причина са обвързани с Интел. Интел са голямата риба попринчип и в момента изяждат АМД

Тук е малко по-различно... Големите компании все още купуват AMD, особено за сървърни машини :P

А на Intel не им пука за AMD, пък чак да тръгнели да ги "ядат"... те дори нямат интерес от това AMD да ги няма.

Intel произвежда много други чипове, освен x86 CPU-та, така че света на АМД и Интел не се върти само около едни процесори :clap:

peterstamov, ти хубаво си си нахвърлял бележки, но кажи какво си искал да кажеш с тях...че така нещо постът ти виси във въздуха!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под "ядат" имах впредвид, че им изяждат пазара ... все пак за да губят, значи някой печели от това ... и няма кой друг да е, освен Интел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под "ядат" имах впредвид, че им изяждат пазара ... все пак за да губят, значи някой печели от това ... и няма кой друг да е, освен Интел.

АMD се издъниха тотално с новите си "феноменални" процесори, което доведе до спад в интереса към техните продукти (на десктоп пазара, защото на сървърния пазар нещата са коренно различни). От там и понижаване на доверието у крайния потребител.... т.е. Интел "ядат" , защото AMD "серат" (с извинение). Аз обаче винаги съм гледал позитивно на нещата и смятам, че ако успеят да се справят с кризата, ще има нов победител в битката, а именно крайният потрбител!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз обаче винаги съм гледал позитивно на нещата и смятам, че ако успеят да се справят с кризата, ще има нов победител в битката, а именно крайният потрбител!

Дай боже! Само че както е тръгнало ще станат една малка компанийка, докато се измъкнат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента АМД нито са евтини нито са бързи .

АМД

Интел

Сравнявайте само процесори с еднакви характеристики.Лично според мен двуядрените АМД - включително до 4600х2 не могат да надскачат Е2ххх серията на Интел.Казвам до 4600х2 просто защото в Е2ххх серията няма

процесори над 2.4 гигахерца.В този диапазон от модели които са с преблизително еднаква работна честота ,кеш и

цена - Интел прескача АМД без никакво затруднение.Прескача с процесори работещи на 200 - 300 мегахерца по-ниска честота като въобще не говорим за възможностите на"Овърклок".Не говорете за Пентиум 4 и Д те останаха

в миналото със своето противоречиво представяне.Казвам противоречиво защото въпреки че Пентиум 4 се противопоставяше на Атлон на твърде високи честоти - то такива имаше.Имаше и достатъчно високи за да продължават да носят титлата на най- бързи процесори.Днес АМД изостава по същия начин като Интел изоставаше преди 3-4 години с разликата че не предлага нито "твърде високи честоти" нито тази стабилност на платформата.

Pentium E2140/2160 And Athlon X2 BE-2350

п.п.Спрете да говорите за отношението "Цена - Производителност" при АМД защото днес в това няма никаква истина.

За мен това е просто легенда останала от преди години.АМД не са евтини процесори - те са просто по-слабите процесори .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забелязъл съм, че много от тестовете са некоректни. И ти, jivkosivanov го правиш. Защо не сравниш от сайта който си дал останалите процесори. Напр. Х2 4400 с Е6300 и Е6320 или Х2 5000 с Е4400 коиот са близки по резултати. Напр.

Х2 5000 струва в ЖАР 142.50лв а Е 4500- 200.33 (нямат Е4400). Дори Х2 5600 струва 199.02 лв.

По дефолт стойности АМД са пред Интел, но не могат да се клокват.

Всичко е въпрос не на пари, а на много пари. Имаш, поръчваш , правити се напр. ревю.

От всички мои познати които имат компютри, нито един не клоква. ( Дори брат ми който има Е6750 и 8800 GTS , като му кажа "Дай да го клокнем малко.", ми отговаря" Защо нали всичко ми върви." 80% от хората не клокват и за тях, поне в Bg АМД е по-добрият вариант ( разбирайте "по-евтиния")

Аз по принцип не съм привърженик нито на АМД, нито на Интел, а на това да си взема най-доброто за парите които имам.

Както и да е, исках просто да напиша, че: ИМА СВЕТЛИНА В ТУНЕЛА ЗА НАС ПОТРЕБИТЕЛИТЕ. По всяка вероятност АМД излизат от кризата ( ако не е някой рекламен трик).

http://www.google.com/translate?u=http%3A%...=bg&ie=UTF8

Това е буквално новина от последния час.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забелязъл съм, че много от тестовете са некоректни. И ти, jivkosivanov го правиш. Защо не сравниш от сайта който си дал останалите процесори. Напр. Х2 4400 с Е6300 и Е6320 или Х2 5000 с Е4400 коиот са близки по резултати. Напр.

Х2 5000 струва в ЖАР 142.50лв а Е 4500- 200.33 (нямат Е4400). Дори Х2 5600 струва 199.02 лв.

По дефолт стойности АМД са пред Интел, но (не могат да се клокват?).

Всичко е въпрос не на пари, а на много пари. Имаш, поръчваш , правити се напр. ревю.

От всички мои познати които имат компютри, нито един не клоква. ( Дори брат ми който има Е6750 и 8800 GTS , като му кажа "Дай да го клокнем малко.", ми отговаря" Защо нали всичко ми върви." 80% от хората не клокват и за тях, поне в Bg АМД е по-добрият вариант ( разбирайте "по-евтиния")

Аз по принцип не съм привърженик нито на АМД, нито на Интел, а на това да си взема най-доброто за парите които имам.

Както и да е, исках просто да напиша, че: ИМА СВЕТЛИНА В ТУНЕЛА ЗА НАС ПОТРЕБИТЕЛИТЕ. По всяка вероятност АМД излизат от кризата ( ако не е някой рекламен трик).

Могат да се клокват!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си купувал и двата типа процесори, не съм фен на който и да е от тях, но за сега предпочитам АМД. Считам, е конкуренцията трябва да се поддържа и се надявам АМД да излязат от кризата си. Иначе не мога ад се оплача от процесорите им, не съм овърклокър и може би затова, но и не ми трябва. Така че с удоволствие пак бих си купил АМД процесор, стига да е по-евтин от аналога си на Интел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И АМД и Интел съм имал.И двете марки са чудесни процесори.В момента съм на АМД и съм доволен.Според мен Интел са по-добри , но и цената им е по-добра.Амд пък са отлични процесори за добра цена.Така верно е че интел се клокват по-добре , но амд също не отстапва по клок.Моя е AMD CORE DUO 4000+ 2.1Ghz сега е клокнат на 3гхз и няма никакви проблеми.Всеки с предпочитанията си!!!!!!! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много добре знаеш, че под не могат да се клокват , имам предвид колкото Интел.

Аз имах един Атлон на 2.2 и повече от 2.6 не можах да го подкарам. Клока му беше около 15%

Въпроса е, че АМД готвят 6 и 12 ядрен процесор на 45nm.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докато хората продължават да си купуват AMD процесори с ATI видео карти, нищо неможе да се случи на компанията.

Това че в момента Интел изпреварва АМД и се търси повече, незначи, че АМД ще фалира или, че произвежда лоши процесори. Нека незабравяме недалечното минало, когато Интел пуснаха Прескот ядрото, не само че беше в пъти по-лошо от аналога на АМД, а и неставаше за нищо дуго освен за отопление през зимните месеци.

Редактирано от morfei1 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даже и тази информация да е грешна или неточна,ние сме просто потребители и за нас няма да е хубаво да води Intel или само AMD в продажби и производителност.Трябва да има баланс на пазара,защото в конкуренцията спадат цените и така става по-приемливо за джоба ни.Не веднъж и двете компаний са ни показвали,че са жадни за зелено и не ги грее кой колко ги обича и превъзнася тяхните продукти. cool.gif

Редактирано от TOFO_FORD_GT (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По дефолт стойности АМД са пред Интел, но не могат да се клокват.

Извинявай ,но в момента на "дефолт стойности" АМД са там където бяха Интел преди три години.

Ако сравняваш процесори с еднакви технически характеристики ,АМД просто няма шанс.Между другото, ти по

какъв критерий сравняваш Х2 4400 - 2.2 гигахерца с Е6300 - 1.86 гигахерца ? Нито техническите характеристики

нито цената имат нещо общо.Ако сравняваш по характеристики - то сравнявай Х2 4400 - 2.2 гигахерца с Е6400 -

2.13 гигахерца.Истина е че АМД имат някакво ценово присъствие в ценовия клас между 160 - 290 лв.Обаче не може да се говори за никаква конкуренция между най-слабия процесор на Интел от 45 нм. серия - Е8200 и който и да е двуядрен процесор на АМД.Обичаш реалните сравнения - сравни тогава х2 6400 - 3.2 гигахерца с Е8500 - 3.16 гигахерца и тогава да обсъдим дали половинчатата му цена е резултат от половинчатото му представяне или е плод на любовта на АМД към своите феновете.

За "Овърклока" мога само да кажа - той винаги е бил "плюс" за процесорите на Интел макар в момента най-малко да не се налага да се прибягва до него за по-добри резултати от тези на АМД. cool.gif

П.П.Световна конспирация срещу АМД.

Редактирано от jivkosivanov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване