Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Безсъние мъчи всеки втори

Препоръчан отговор

Безсъние, главоболие и проблеми с кръвното мъчат всеки втори до неделя. Милиони няма да могат да спят в нощта срещу събота и ще се чувстват зле. Причината е в Луната. Тя ще се приближи опасно близо до Земята. Явлението ще се наблюдава утре в 22,46 ч наше време. Това съобщи руската академия на науките. И предупреди, че е възможен бум на самоубийствата и нещастните случаи.

Луната не се е приближавала толкова близо от 20 г. Обикновено тя е на 384 000 км, но сега ще е на 360 000. Ще изглежда като гигантско огненочервено кълбо, по-голямо от обикновено, поясни ст.н.с. Васил Умлевски от Института по астрономия на БАН. Освен у нас явлението ще се наблюдава и в Европа и Централна Азия.

Луната и Слънцето ще са на една линия. Това влияе много силно на хората, предупреди Умлевски. Те, освен че губят съня си, стават изключително нервни, страдат от мъчително главоболие и световъртеж. При подобни ситуации има и бум на лунатици. Фазата пълнолуние и близостта на спътника до Земята възбуждат нервната система, ускоряват пулса и водят до дискомфорт, обясниха лекарите. Именно при такива ситуации има и най-много нещастни случаи. Според сеизмолози в петък вечер са възможни и земетресения, тъй като Луната пряко влияе на приливите и отливите.

Източник: Стандарт

Вижте колко е часа и познайте кой го мъчи безсъние :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина Луната тези дни е доста по-голяма от обикновено, и доста по-ярка. Интересното е, че вчера изпих четири кафета и спах без да се събудя изобщо, а пълнолунието не ме оставя да спя по принцип. Май нещо съм се повредила. Хм!

Дано не са сериозни евентуалните земетресения, защото лично мен много ме е страх. Ужасно чувство е, и винаги ги усещам! sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз спя по 2-3 часа на ден максимум,просто не мога да спя,а и не ми се спи и не се чувствам изморена!!!Вярно е,че когато много се изморя и нуждата ми от сън надделява,лягам и мога да спя и 10 часа!!! :):)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз спя по 2-3 часа на ден максимум,просто не мога да спя,а и не ми се спи и не се чувствам изморена!!!Вярно е,че когато много се изморя и нуждата ми от сън надделява,лягам и мога да спя и 10 часа!!! :)  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Това, че спиш по толкова малко намираш ли го за нормално на твоята възраст?

Аз не. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И мен не ме свърта около пълнолуние, но тея дни спя като къпан... сигурно и аз съм се повредил :)ohmy.gif .

Аз не.  :)

Защо не... има данни за много велики умове, които са спали малко ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

На нейните години и аз спах от 4-5 до 9-10 сутринта, което са 4-5 часа... :) Не мисля, че беше заради безсъние cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Просто не ми се спи и не изпитвам удоволствие от съня,предпочитам да си чета книга или да си рисувам!!!Ходила съм на лекар,предписаха ми приспивателни,за да съм свикнела със съня и като ги спрях-пак се върнах към предишния си режим!!! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И предупреди, че е възможен бум на самоубийствата и нещастните случаи.

Дали няма да е удобен случай да самоубием шефката...че може и да не дочакаме следващия след 20 години :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале таз луна с една дума ще ни избие! Толкова пак една луна да влияе на човека незнам, за приливи отливи и такива работи да ама чак пак да накара човека да се самоубие незнам. Тези вестници си нямат други теми и се чудят днес с какво да излъжем или да преовеличим че дасе купува повеччко :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто не ми се спи и не изпитвам удоволствие от съня,предпочитам да си чета книга или да си рисувам!!!Ходила съм на лекар,предписаха ми приспивателни,за да съм свикнела със съня и като ги спрях-пак се върнах към предишния си режим!!! ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Явно съм остаряла вече! Искам да гушна възглавничката и да спинкааааам! :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз по принцип спя мнооооого леко, и винаги се оплаквам от безсъние.Обаче последните няколко дена спя като заклана и до този момент незнаех защо е така, а никога не ми се беше случвало да спя непробудно! Дори телефона си не съм го чула като е звънял, което е странно за мен.Обаче не се оплаквам - то било хубаво да спиш дълбоко!!!

:):clap:;)

Редактирано от anny_is_here (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е и още как laugh.gif ,аз не страдам от безсъние,а от липса на време за сън,луната не може да ми повлияе никак само да докопам възглавницата :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване