Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Наш хакер шашна Скотланд ярд

Препоръчан отговор

Наш хакер шашна Скотланд ярд, като разкри международна измама с английска лотария в интернет. Търновският тиинейджър, който държи да остане анонимен, е получил специални благодарности от отдел "Икономически престъпления" на британската полиция. Младежът разкрил измамата, докато проверявал личната си поща в интернет. Един от файловете му се сторил подозрителен, но въпреки това той го отворил. В него пишело, че печели 600 000 паунда от английската лотария Europe Union lottary internacional. В писмото имало телефон за обратна връзка и хакерът звъннал на него. Отсреща му казали, че наистина е спечелил сумата, която възлизала на около 1,8 млн. лв. За да я получи обаче, трябвало да преведе 200 паунда за обслужване на превода и застраховка на печалбата. Нашенецът веднага се усетил, че искат да го преметнат. Приятели му обяснили, че става въпрос за т.нар. нигерийска измама. След като провел самостоятелно разследване, търновецът сигнализирал лондонската полиция и не след дълго получил писмо. В него спецовете от Скотланд ярд изразявали своята признателност. С негова помощ те успели да разкрият организирана престъпна мрежа, която действала на няколко континента. Схемата на измамата била измислена още през 80-те години. Тогава вместо по интернет съобщенията за голяма печалба от лотарията били изпращани чрез факсове.

by News-Data.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ли се подчертава "хакер"? Подобни писма се получават навсякъде по пощата, не може и полицаите да не са получили от този спам. Или разни новинарски сайтове мислят с какво да се правят на интересни през отпускарския сезон.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новинарите определено имат доста развинтена фантазия - уаууу, става дума за самия Скотланд Ярд съпоставен с обикновено търновско момче!!! Горките английски служби, толкова са заспали, че никога не са получавали нигерийска поща. И очакват да повярваме на подобна измислица?

И кога най-накрая ще спрат да наричат "хакер" всеки, който може да държи мишка и да чете електронна поща - тая статия все едно военен я е писал - за тях всички компютърджии са хакери.

Между другото, истински се съмнявам в достоверността на тази история и за действителността на лицата, участващи в нея!

Редактирано от Neuton Gimic (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се чудя защУ изобщУ чИтете пУдобни нУвини, а дЪже си правите трудЪ да ги кУмИнтирЪте... мен ми е дУстЪтАчнУ дЪ видя сЪмУ "by News-Data.bg" зЪ дЪ ми стЪне яснУ, че става думЪ за нЕкУя нИверУятнЪ глупУст, кУятУ не си заслужавЪ дУри на 2 на 3 да се прИглежда

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз се чудя защо изобщо четете подобни новини, а даже си правите труда да ги коментирате... мен ми е достатъчно да видя само "by News-Data.bg" за да ми стане ясно, че става дума за някоя невероятна глупост, която не си заслужава дори на 2 на 3 да се преглежда

<{POST_SNAPBACK}>

:clap:

Ти пак вместо даси кажеш нещо добро за наще момчета, чесе развиват добре в IT олбаста и че доказал важни неща и разкрил всичко. Ти вярваш сигурно само на това което ти публикуваш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:clap:

Ти пак вместо даси кажеш нещо добро за наще момчета, чесе развиват добре в IT олбаста и че доказал важни неща и разкрил всичко. Ти вярваш сигурно само на това което ти публикуваш!

<{POST_SNAPBACK}>

ВЕрвЪм на тУвЪ, кУетУ пишЪт нУвинЪрите, а не клюкЪрите ;) А нЪшИнците мУгЪт дЪ се пУхвЪлят с многУ пУвИче от тУва, че мУгЪт да пУлзвЪт елИктронна поща и не винЪги се връзват на писма "прати ни $200 за да забогатееш" :)

Модераторите, като триете мнения/теми, местите ги в други теми или раздели или каквото там занимание си намерите, бъдете така добри да пращате по едно ЛС на съответния потребител

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Вярвам на това, което пишат новинарите, а не клюкарите :) А нашенците могат да се похвалят с много повече от това, че могат да ползват електронна поща и не винаги се връзват на писма "прати ни $200 за да забогатееш" :)

<{POST_SNAPBACK}>

-----------------------------------------------------------------------------------------------

в момента пак каза това което аз ти казах вярваш на себе си! Значи ти си новинар на теб трябва да вярваме а всички други са клюкари ;) вече ми е смешно, но е ясно че ти нищо неси разбрал от моите думи и няма да разбереш! :clap:

Редактирано от Sendro (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам но съм на 101 проценте убеден че булгарите сме многооо кадърни.Това че заради 50 човека които ни осират пред Европата:)другите нямат вина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не знам но съм на 101 проценте убеден че булгарите сме многооо кадърни.Това че заради 50 човека които ни осират пред Европата:)другите нямат вина.

<{POST_SNAPBACK}>

Точно така! Евала :clap::clap::clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не знам но съм на 101 проценте убеден че булгарите сме многооо кадърни.Това че заради 50 човека които ни осират пред Европата:clap:другите нямат вина.

<{POST_SNAPBACK}>

Е нали това казвам - че булгарите могат много повече от това да използват електронна поща и с подобни новини се излагаме... както и с заявлението "булгарите са произлезли от един от внуците на Ной"... е добре де, ама нали всички са от Ной, как така ние от внуците им

Много по-хубава и по-показателна е новината за медалите - там наистина момчетата са доказали превъзходството си

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване