Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Това за "доста до сервиза" не ми харесва ;) . Какво толкова ще му стане?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 628
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Какво значи не харасвам тази или онази марка.Ами че ASUS са едни от най надеждните лаптопи бе.Няма харесвам не харесвам това не е дреха че да ти харесва-при лаптопите има добри и не толкова добри моде

Лаптопа е достатъчн за интернет, офис приложения и ХД на 720 точки. При евентуален проблем всички Дел машини ходят в около два сервиза в София. Въпроса е кой колко бързо и на каква цена ще извърши упр

Статистика - верен сбор цифри от неверни данни. Знаем ги тия "независими" проучвания колко са точни, пък и дори да има нещо вярно изследването е старо и вече неактуално и надали са изследвали точно оп

Публикувани изображения

Това за "доста до сервиза" не ми харесва :speak: . Какво толкова ще му стане?

Никой не може да предвиди.Може да прегрява,бързо да му се скапва батерията,да се прецака някой компонент и т.н.,но пък може да излезе добра машина (да не му стане нищо).Benq да кажем има шанс да се развали 85% (ако не и повече) ,а Dell 20% ,но едно е сигурно няма марка която да не дава дефекти на лаптопите :angel19: .А при по-слабтие марки като benq само на късмет се надявай и в сервиза ,а като свърши гаранцията нов ;). Редактирано от onzinasi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех си Asus!!! :P yeaaaaaaah

Честито !!! :P Със здраве да го ползваш и да не даде някой ефект. Този от линка ли взе ???

П.П:Да пишеш как се държи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само по-повод на коментарите за HD видео да вметна, че HD видеото изобщо не се интересува с каква видеокарта си. Така или иначе всичко се обработва софтуерно и не търси никаква поддръжка от видеото. Всеки лаптоп с двуядрен процесор се справя с почти всичко с CoreAVC кодека, освен с някои много тежки 1080 с голям битрейт, за който трябва да е около 2Ghz, защото на 1.5-1.6 двуядрен се товарят на 100% и двете ядра и от време на време малко насича.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само по-повод на коментарите за HD видео да вметна, че HD видеото изобщо не се интересува с каква видеокарта си. Така или иначе всичко се обработва софтуерно и не търси никаква поддръжка от видеото. Всеки лаптоп с двуядрен процесор се справя с почти всичко с CoreAVC кодека, освен с някои много тежки 1080 с голям битрейт, за който трябва да е около 2Ghz, защото на 1.5-1.6 двуядрен се товарят на 100% и двете ядра и от време на време малко насича.

Хмм...Когато една видео карта поддържа HD видео процесора не се натоварва толкова много.Като се натовари процесора той си вдига температурите ,и като започне да прегрява ... опа в сервиза .А пък ако и някой друг компонент се загрее от процесора (зависи къде е поставен) ...Нов ( ако не е в гаранция ).Затова и видео картата играе роля.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поддръжката на видеокартата работи на 100% само с оригинални некомпресирани HD файлове, каквито са HD DVD и Blue-ray дискове и понякога и тогава не работи. Почти всичко, което може да се свали от мрежата са HD рипове, които са прекомпресирани и изобщо видеокартата не може да помага за тях. И дори малкото неща, за които има поддръжка въобще тръгват само с дадена програми. Въобще няма такова нещо като да си свалиш 2 HD филма от Арена по 8 GB , да ги пуснеш с BS player и хоп вместо да ти товарят двете ядра на процесора на 60%, да ти ги товарят на 10% и останалата работа да я върши видеото. Така, че тая поддръжка на HD от видеокартите на практика, аз не съм успял да я използвам дори веднъж. Опитвах се още зимата на G-force 8800GTS и на Radeon3870, който бяха върха на видеокартите, четох правих струвах три дни и не подкарах никакво ускорение от видеокартата за HD видео.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, препоръчайте лаптоп който ще бъде включен към LCD TV. Да има 5.1 изход и HDMI или DVI изход.

Ще се ползва основно за гледане на HD филми.

Цена 1000-1300 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, препоръчайте лаптоп който ще бъде включен към LCD TV. Да има 5.1 изход и HDMI или DVI изход.

Цена 1000-1300 лв.

В този ценови клас само DELL и АCER имат модели с HDMI, но ако избереш модел на DELL ще трябва да е с доста по-куци параметри и не съм сигурен на възможно най-тежко HD видео с голям битрейт, дали няма да издъхне. Реално дори и да стига някой процесор на 1.66Ghz с 1mb кеш, докато се гледат едни неща, а трябва едновременно през това време да се точат торенти с голяма скорост пак може да не достигне процесорна мощ. Та затова следния модел ми се вижда най-подходящ http://www.pcstore.bg/laptopi/acer/ACER_Ex...n_LX_EB40C_008/

Друг вариант е да си вземеш нещо на тошиба с външния док стейшън, който се включва към едно от USb-тата и вече от там има DVI и изход за 7 канален звук. Проблема е че за тези пари няма конфигурация с толкова добри процесори и макар и доста рядко може да се случи някой HD филм на 1080 да насича, особено ако в същия момент се теглят торенти.

Все пак тая тошиба с дока може да подкара почти всичко. Ако основно гледаш разните сериали от тракерите в HD, то с тях няма да има никакви проблеми.

http://pcstore.bg/laptopi/toshiba/TOSHIBA_...e_A200-1YU_2GB/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цена 1000-1300 лв.

Ето този ACER Aspire AS5720Z-2A2G16Mi C2D T2330, 2GB RAM, 160GB HDD, 15.4

Има DVI изход

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете си мнението за тази машинка >> Цък Публикувано изображение

Според мен има всичко необходимо което човек би поискал от един съвременен лаптоп, но все пак ще ми е много по лесно да ти отговоря ако кажеш за какво основно мислиш да го използваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете си мнението за тази машинка >> Цък Публикувано изображение

Ами така на пръв поглед 3470 не изглежда толкова зле, но това си е видео от нисък клас. Ако компютъра ще се ползва и за игри, то с тази видеокарта ще има големи затруднения. За тези пари има и решения със среден клас видео и подобни параметри, които имат и други плюсове, като екрани и др.

http://www.pcstore.bg/laptopi/acer/Acer_Ex...0_LX_EBM0X_024/

http://www.pcstore.bg/laptopi/acer/Acer_As...G_LX_AUS0X_177/

http://www.pcstore.bg/laptopi/acer/ACER_As...G_LX_APQ0X_656/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам идея да си вземам лаптоп по Коледа. Попринцип майка ми ще го ползва от време на време за работа, но основно ще се ползва за музика, филми, интернет и малко игри. Та въпроса ми е дали по Коледа ще се появят някакви промоции, за да намеря стабилна машина за около 1000 лв. Има ли такова жЕвотно ? Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се интересувам от лаптоп за около 1000 лева. Няма да се ползва за тежки игри, а предимно за интернет, мултимедия и документи. Също така искам да попитам откъде е най-добре да се купи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помощ за избор на лаптоп около 3500 лева.Приблизителни х-ки. 4GB Memory -320GB HDD -9600GT или 8800GTS-TV tuner.Ще се ползва и за игри.Моля за предложения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся лаптоп до 1700лв. и засега съм избрал този: http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=38305

Няма да се използва много за игри, така че видео картата не е особено важна. Също така не искам да има операционна система. Какво мислите за избора ми и можете ли да ми препоръчате нещо по-изгодно за тези пари?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся лаптоп до 1700лв. и засега съм избрал този: http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=38305

Няма да се използва много за игри, така че видео картата не е особено важна. Също така не искам да има операционна система. Какво мислите за избора ми и можете ли да ми препоръчате нещо по-изгодно за тези пари?

Не е ли малко скъп за това което се предлага?За какво са ти тия 4 Гиги рам ?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложи нещо подобно, за по-малко пари, щом това ти се вижда скъпо. Неслучайно съм искал пердложения в горния си пост. 4-те гиги и да са излишни няма да пречат. Много смислен пост си направил...

Редактирано от the_X_files (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, преди около 2 месеца един колега си го взе същия, аз му го инсталирах и си поиграх с него няколко дни. Като цяло машинката е доста добра, единственото, което не ми харесва е, че корпуса му се загрява множко.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става дума за лаптоп от 950 до 1200 лева, каква марка е по-надеждна? Едни ми казват Тошиба, други Acer, и се пооплетох вече...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помощ за избор на лаптоп около 3500 лева.Приблизителни х-ки.

4GB Memory -320GB HDD -9600GT или 8800GTS-TV tuner.Ще се ползва и за игри.Моля за предложения.

http://www.pcstore.bg/laptopi/toshiba/TOSH...Qosmio_F50_10K/

Разгледай из нета повече за модел-а. Реално има два процесора Intel и cell, който се използва при специални предложения. Може да се управлява с ръка от разстояние вместо с мишка, като камерата следи движенията и знаците на ръката ти. Та така, модела е поървия в света с някои неща и като цяло цената е много добра като за Qosmio.

Ако става дума за лаптоп от 950 до 1200 лева, каква марка е по-надеждна? Едни ми казват Тошиба, други Acer, и се пооплетох вече...

Ами TOSHIBA са по-надеждни без съмнение, но мисля че издънките, които имаха Аcer с накои модели, при които имаше повече дефекти са малко в историята вече и качеството се е повишило значително за последната година.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! :P Искам да си кажете мнението за ето този модел : http://support.gateway.com/s//Mobile/2008/...015084Rnv.shtml

Купих го за 700 евро. И ми направиха рамта 4 гб + безплатна 4анта и ми6ка за лаптопа... Според вас добра марка ли са Gateway или още докато е време да го махам :P ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване