Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

От HP бягай далеч.Acer също не са за препоръчвани иначе са куча марка но нищо особенно.Сега нямам време да ти кажа за конкретен модел но който и да избереш на DELL ASUS няма да сбъркаш около 1000лв и над тези пари.Тошибата не е това което беше преди години.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 628
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Какво значи не харасвам тази или онази марка.Ами че ASUS са едни от най надеждните лаптопи бе.Няма харесвам не харесвам това не е дреха че да ти харесва-при лаптопите има добри и не толкова добри моде

Лаптопа е достатъчн за интернет, офис приложения и ХД на 720 точки. При евентуален проблем всички Дел машини ходят в около два сервиза в София. Въпроса е кой колко бързо и на каква цена ще извърши упр

Статистика - верен сбор цифри от неверни данни. Знаем ги тия "независими" проучвания колко са точни, пък и дори да има нещо вярно изследването е старо и вече неактуално и надали са изследвали точно оп

Публикувани изображения

HP - само ProBook или EliteBook сериите стават за нещо. ASUS, както и Acer, Dell(да не мислиш, че като са Dell и не пестят в ниския клас - дори напротив) или Fujitsu в ниският клас са един дол дренки - каквото и да вземеш няма да сбъркаш, но Acer предлагат най-много за парите си и изобщо не са зле и не са куча марка. Хубавите модели на Dell или Lenovo почват от 1600лв. нагоре, та прави си сметка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Лаптопа ще е Acer Acer AS5741G-353G32Mnkk Процесор: Intel® Core i3-350M processor (3 MB L3 cache, 2.26 GHz) Памет: 3GB DDR3 1066MHz Твърд диск: 320 GB, SATA Видео карта: ATI Mobility Radeon™ HD 5470 with 512 MB of dedicated DDR3 VRAM, supporting Unified Video Decoder (UVD), OpenEXR High Dynamic-Range (HDR) technology, Shader Model 5.0, Microsoft® DirectX® 11, OpenGL ® 3.1, OpenCL™ 1.1 Екран: 15.6" HD 1366 x 768 pixel resolution, high-brightness (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, supporting simultaneous multi-window viewing via Acer GridVista™ Оптично устройство: 8X DVD-Super Multi double-layer drive Мрежа: Gigabit Ethernet; Wake-on-LAN ready Безжична мрежа: 802.11b/g/n Разширителни слотове: 3x USB 2.0 ports,HDMI™ port with HDCP support,1x external display (VGA) port Четец за карти: Multi-in-1 card reader (SD™, MMC, MS, MS PRO, xD) Камера: Acer Video Conference, featuring integrated Acer Crystal Eye HD webcam supporting enhanced Acer PrimaLite™ technology 1 Mpx Батерия: 6-cell, 48 Wh, 4400 mAh Тегло: 2.6 kg with 6-cell battery pack Операционна система: Linux Гаранционен срок: 2 години за физически лица Допълнителна информация obile Intel® HM55 Express Chipset Какво мислите за лаптопа?

Редактирано от Ssilver (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчете ми, най здравия лаптоп, който се предлага в България :help wanted:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчете ми, най здравия лаптоп, който се предлага в България :help wanted:

http://technology.actualno.com/news_271734.html

Сам прецени.

Аз съм с АСУС 2-ра година и досега да чукна никакъв проблем.

А относно HP аз съм твърдо не по добре ACER.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Статистика - верен сбор цифри от неверни данни. Знаем ги тия "независими" проучвания колко са точни, пък и дори да има нещо вярно изследването е старо и вече неактуално и надали са изследвали точно определен клас лаптопи. Нещата винаги са стояли така - всяка марка има изключително успешни и здрави бизнес модели, както и масови и непретенциозни модели.

Dell Latitude, Lenovo ThinkPad Т, Toshiba Tecra, HP Elitebook са бизнес клас лаптопи и каквото и да вземеш все ще е здраво. А дали ти ще случиш на дефект или ще работи дълго, и безпроблемно е въпрос на късмет(дори и на най-добрите се случва някой и друг проблем), и на действията на ЗКУ.

п.п.

За малко да пропусна Panasonic Toughbook - здравата марка. :cheers:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Статистика - верен сбор цифри от неверни данни. Знаем ги тия "независими" проучвания колко са точни, пък и дори да има нещо вярно изследването е старо и вече неактуално и надали са изследвали точно определен клас лаптопи. Нещата винаги са стояли така - всяка марка има изключително успешни и здрави бизнес модели, както и масови и непретенциозни модели.

Dell Latitude, Lenovo ThinkPad Т, Toshiba Tecra, HP Elitebook са бизнес клас лаптопи и каквото и да вземеш все ще е здраво. А дали ти ще случиш на дефект или ще работи дълго, и безпроблемно е въпрос на късмет(дори и на най-добрите се случва някой и друг проблем), и на действията на ЗКУ.

п.п.

За малко да пропусна Panasonic Toughbook - здравата марка. :blink:

Не искам да убеждавам никой в нищо.За другите съм съгласен но за HP не големи дръвчета са.Явно при мен е проработил "късмета" щом почти 2 години никакви ядове,докато за този и по кратък период от други по горе изброени марки(умишлено няма да ги коментирам)доста хора реват още на 5-6 месец.А относно стастиките,да аз също не ги приемам за чиста монета но....май ще излязат прави.DELL и ASUS това е истината.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво мислите за този лаптоп? http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09075147

Редактирано от ivan_baroveca (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво мислите за този лаптоп?

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09075147

Всичко е добре като изключим процесора.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е добре като изключим процесора.

Какво му е на процесора? И може ли да предлоожиш нещо по-добро на почти същата цена?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво му е на процесора? И може ли да предлоожиш нещо по-добро на почти същата цена?

Бягай от AMD Athlon ,търси със Intel-Ски процесор за да си нямаш главоболия в последствие със температурите.Иначе като процесор не е лош но много греят.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Събирам си парички за лаптоп и съм решил да пръсна 1500-1600.. засега съм се спрял на http://aspire.acer.laptopi.notebook.bg/laptop-acer-aspire-as8735-zg-446-g64-mn/specifications/ - в друг сайт го намерих дори с 6GB RAM, но както и да е.. бихте ли ми дали оценка и някакви други предложения за лаптоп на същата цена с долу-горе същата характеристика - единственото, което може би не ми хареса на acer-а е дизайна..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бягай от AMD Athlon ,търси със Intel-Ски процесор за да си нямаш главоболия в последствие със температурите.Иначе като процесор не е лош но много греят.

Може ли линк към лаптоп със същите параметри, но с процесор на Интел, за подобна цена като този?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Събирам си парички за лаптоп и съм решил да пръсна 1500-1600.. засега съм се спрял на http://aspire.acer.laptopi.notebook.bg/laptop-acer-aspire-as8735-zg-446-g64-mn/specifications/ - в друг сайт го намерих дори с 6GB RAM, но както и да е.. бихте ли ми дали оценка и някакви други предложения за лаптоп на същата цена с долу-горе същата характеристика - единственото, което може би не ми хареса на acer-а е дизайна..

С този стар процесор и с тая 1MB кеш отдавна не е атрактивен.Вече излизат с 3MB кеш но и със 2MB стават още,иначе другите параметри са добре.Но и тая тежина 4 кила - тежичък си е.Освен ако си го държиш в къщи.За тия пари които казваш може още сега да вземеш доста добър DELL или ASUS.Поразгледай.

Може ли линк към лаптоп със същите параметри, но с процесор на Интел, за подобна цена като този?

разгледай сайтовете техномаркет и технополис за да се оринтираш или http://www.brosbg.com/6,0/laptopi
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,търся лаптоп на който да играя dirt 2,cod6,cod4,gta 4 на средна графика без сеч.Засега съм се ориентирал към acer aspire 5750G ,и към dell alienware Alienware M11x със core 2 duo процесор за 799 $,което е г/д колкото acer-a.Кой от двата бихте ми препоръчали.Бюджета е 1270 лева.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрял съм се на един лаптоп и понеже не ме бива в хардуерната част, ще се радвам да чуя вашето мнение. Лаптопа ще ми трябва основно за интернет, музика и филми (общо взето за мултимедия) и може от време на време някоя игра, и задължително искам да е подходящ за Windows 7. Ето модела: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09080412 Може да препоръчате някои друг модел :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

При избора на лаптоп вградената или външната видео карта е по-добра, и кога едната е за предпочитане пред другата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При избора на лаптоп вградената или външната видео карта е по-добра, и кога едната е за предпочитане пред другата?

Винаги външната е по-добра, независимо за какво ще се ползва. Най-малкото е по-бърза от вградената!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже четох различни мнения в други форуми и неможах да стигна до краен извод. А за предпочитане Intel процесор или AMD? Даколкото знам AMD процесорите много нагряват лаптопа или греша ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже четох различни мнения в други форуми и неможах да стигна до краен извод. А за предпочитане Intel процесор или AMD? Даколкото знам AMD процесорите много нагряват лаптопа или греша ?

За предпочитане е процесора да е на Интел.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е голяма глупост, на която не знам по каква причина все още се вярва. Дали ще ти загрява лаптопа зависи само от това доколко умно или смотано ти е измислено охлаждането. Именно затова аз не препоръчвам НР, защото някои от моделите от dv-сериите и Compaq имат сериозни проблеми със загряването в областта около тъчпада. Колкото и левашко да звучи, единственият начин да разбереш дали една машина загрява или не, е да отидеш някой следобед в магазин, където съответният лаптоп цял ден е седял включен и да го прецениш на място компютър ли е или котлон.

Не съм специалист, но съм сменила няколко машини, в момента имам 2 съответно с процесори на AMD и Intel и разлика в температурите честно казано не виждам. По тази причина и процесорът е последното нещо, което ме интересува в една готова конфигурация, каквито са лаптопите. По-логично ми се струва човек да сравнява шини, видеокарти, RAM и поне в моя случай - HDD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е голяма глупост, на която не знам по каква причина все още се вярва. Дали ще ти загрява лаптопа зависи само от това доколко умно или смотано ти е измислено охлаждането. Именно затова аз не препоръчвам НР, защото някои от моделите от dv-сериите и Compaq имат сериозни проблеми със загряването в областта около тъчпада. Колкото и левашко да звучи, единственият начин да разбереш дали една машина загрява или не, е да отидеш някой следобед в магазин, където съответният лаптоп цял ден е седял включен и да го прецениш на място компютър ли е или котлон.

Не съм специалист, но съм сменила няколко машини, в момента имам 2 съответно с процесори на AMD и Intel и разлика в температурите честно казано не виждам. По тази причина и процесорът е последното нещо, което ме интересува в една готова конфигурация, каквито са лаптопите. По-логично ми се струва човек да сравнява шини, видеокарти, RAM и поне в моя случай - HDD.

Ми, аз също не съм специалист, но днес посетих една верига магазини за да разгледам лаптопите и човек от персонала ми каза че AMD процесорите нагряват доста, особено лятото и ще ми трябва охлаждаща подложка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване