Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпроси за избор на лаптоп

Препоръчан отговор

HP COMPAQ е по-добро.

Знам че MSI и Intel не са добра комбинация :wors:

От кое е по-добро HP Compaq? По-добре е от MALATA и UNIWILL със сигурност но от Sony, Acer, Dell, IBM, Toshiba ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 628
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

коя от двете конфигурации да си избера

http://asus-p.asus.l...specifications/

http://www.pazaruvaj...tml#description

Зависи Acer-а е с по добра рам памет 3 Gb DDR3 Asus-а 2GB DDR2 но пък Asus-а е с по голям хард .

В този диапазон цена производителност аз бих се спрял на този Acer Aspire 5740-333G32Mn

Подобър процесор (Intel Core i3, Скорост на процесора: 2.13 GHz, Размер на L2 cache : 3 MB), добра рам (3 GB, Памет тип: DDR3),външна видео карта ATI Mobility Radeon HD5470.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте , обмислям да си купя нов лаптоп.

Насочила съм се към Леново, Делл или Пакард Вел.

Ще го използвам най-вече за офис работа, музика, интернет и филми.

Това, на което държа е да има бърз процесор, твърд диск от рода на 4гб и колкото се може повече екстри-Bluetooth, Dvd и т.н

Ето какво харесах досега:

Packard Bell

Lenovo Think Pad sl510

dell studio 1555

Редактирано от mulatasabrosa (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , обмислям да си купя нов лаптоп.

Насочила съм се към Леново, Делл или Пакард Вел.

Ще го използвам най-вече за офис работа, музика, интернет и филми.

Това, на което държа е да има бърз процесор, твърд диск от рода на 4гб и колкото се може повече екстри-Bluetooth, Dvd и т.н

Ето какво харесах досега:

Packard Bell

Lenovo Think Pad sl510

dell studio 1555

Най-добрите предложения са съответно с Интел ай процесорите, и който и модел да вземеш от следните няма да сгрешиш:

1.Lenovo G560 1049 лв.

2. Acer Aspire 5740G 1199 лв.

3. Acer TravelMate 5740G 1249 лв.

4. Dell Inspiron 1564 1299 лв.

5. Dell Inspiron 1564 1349 лв.

6. Dell Inspiron N5010 1359 лв.

7. Dell Inspiron N5010 1399 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Kакво мислите за Dell Studio XPS 16: Процесор-Intel Core i7 720QM (1.6GHz 6MB Cache);Памет-4GB (2x2048MB) DDR 3 1333Mhz ;Видео карта- ATI Mobility Radeon HD 4670 с 1GB собствена памет.Цената е 2700лв.На колко GHz отговаря този процесор? (2.60-2,80GHz)? Ще могат ли да се играят игри над 15GB?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Intel® Core™ i7-720QM Processor

Clock Speed 1.6 GHz

Max Turbo Frequency 2.8 GHz

Intel® Turbo Boost Technology

A обемът на игрите какво общо има с това дали могат да се играят? :eek::rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Kакво мислите за Dell Studio XPS 16: Процесор-Intel Core i7 720QM (1.6GHz 6MB Cache);Памет-4GB (2x2048MB) DDR 3 1333Mhz ;Видео карта- ATI Mobility Radeon HD 4670 с 1GB собствена памет.Цената е 2700лв.На колко GHz отговаря този процесор? (2.60-2,80GHz)?

Ще могат ли да се играят игри над 15GB?

За игри търсиш или MSI GX660 за 2543 лв. или намираш възможност да си поръчаш този ASUS G73JW всичко друго е отбиване на номера :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Смятам утре да си купувам лаптоп , но понеже до сега не съм се интересувал от модели на лаптопи искам да попитам кои модели са по-надеждни. Знам , че въпроса сигурно звучи глупав и е от голямо значение не само марката на лаптопа , а и самата конфигурация. Смятам да си взимам лаптоп до към 1000лв. От магазина ми казаха , че имало някакъв Тошиба , който бил добър и утре ще го видя. Та ако може да ми кажете освен главното (кофигурацията-от това поне разбирам) какви други тънкости има , на които да обърна внимание при избора на лаптопа. И ако някой е ползвал лаптоп с марка Тошиба да каже какви са му впечатленията. Благодаря.

Редактирано от botec (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Смятам утре да си купувам лаптоп , но понеже до сега не съм се интересувал от модели на лаптопи искам да попитам кои модели са по-надеждни. Знам , че въпроса сигурно звучи глупав и е от голямо значение не само марката на лаптопа , а и самата конфигурация. Смятам да си взимам лаптоп до към 1000лв. От магазина ми казаха , че имало някакъв Тошиба , който бил добър и утре ще го видя. Та ако може да ми кажете освен главното (кофигурацията-от това поне разбирам) какви други тънкости има , на които да обърна внимание при избора на лаптопа. И ако някой е ползвал лаптоп с марка Тошиба да каже какви са му впечатленията. Благодаря.

Най доброто ЦЕНА - ПРОИЗВОДИТЕЛНОСГ Acer ASPIRE AS5740G-434G64Mn

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте, за сега се спрях на този модел - Lenovo IdeaPad U350-2 Dark Brown, но още се колебая защото ми казаха, че процесора бил бавен. Бихте ли ме посъветвали да продължавам ли да търся или този е добър. Ще го ползвам най-вече за интернет, филми и документообработка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че за 1100 лв. можеш да си купиш много по-хубав например този или този избора си е напълно твой, но за мен тези са много по-добри като цена и като характеристики.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, за сега се спрях на този модел - Lenovo IdeaPad U350-2 Dark Brown, но още се колебая защото ми казаха, че процесора бил бавен. Бихте ли ме посъветвали да продължавам ли да търся или този е добър. Ще го ползвам най-вече за интернет, филми и документообработка.

DELL Vostro V13 От 1700 лв. е паднал на 1249 лв. Невероятен дизайн и усещане.

Lenovo ThinkPad Edge за 1249 лв. i3 процесор, само 2 ГБ РАМ, по-добро вградено видео + невероятна здравина :nono:

Lenovo IdeaPad U350 за 1199 лв.

SU7300 е достатъчен за нормална всекидневна работа и забавление, този който ти го е казал това нещо, че е слаб е прав - по-слаб е от i3-ките, но пък те са толкова бързи, че не ти трябват толкова много за нещата, които си спомнал/а, а и като е мобилен компютъра трябва все пак и да е с не чак толкова мощни компоненти, които да изцеждат батерията :speak:

Успех :speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора. Избрах си средния от предложените - Lenovo ThinkPad Edge NUF2DBM Red 13-inch. Вярно, малко по-скъп е от предвиденото, ама като ще е гарга, поне да е рошава:whist: А и червеното е толкова изкушаващо, да не говорим за показателите и дизайна. Утре явно ще черпя наред, че го избирам от два месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Искам да питам за този лаптоп: http://www.technomarket.bg/products/09095623/acer-aspire-as5738zg-453g50mn .Става ли за игри?Ще се играят Фифа 11 Пес 11 Нба 11 и др....Притеснява ме процесора "CPU INTEL PENTIUM DUAL CORE T4500 2.20GHz"?И какъв wинdows да му сложа - 64 bit или 32 bit?

Редактирано от cherven89 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

С такива характеристики е: * ТИП ПРОЦЕСОР: INTEL CORE i3-370M * ЧЕСТОТА НА ПРОЦЕСОРА: 2.40 GHz * КАПАЦИТЕТ RAM: 4 GB * КАПАЦИТЕТ HDD: 640 GB * ТИП ГРАФИЧНА КАРТА: ATI RADEON HD 5470 * РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH: 15.6 "

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм да си купя лаптоп, но не мога да реша кой от двата да е може те ли да ми погнете? http://www.multirama.bg/product/8004/laptop-dell-m5010-black-n530-2-5g-3g-640g-hd4250-15-6-lnx-b.html http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/(xcm=bulgarian&layout=7.0-0_90_1_70_89_88_6_9_92_80&uiarea=4&carea=%24ROOT)/.do?productguid=DEB4CBEE75CD27F1A90A002481B479E9DFFE2578014B40F18CDD78E7D1DE3F1E&productarea=DEB4CBEE75CD27F1A90A002481B479E9&scenario=&detailScenario=&cat_name=Лаптопи Можете ли да ми помогнете да си харесам някой от тези два?

Редактирано от cekoF1 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм да си купя лаптоп, но не мога да реша кой от двата да е може те ли да ми погнете?

http://www.multirama.bg/product/8004/laptop-dell-m5010-black-n530-2-5g-3g-640g-hd4250-15-6-lnx-b.html

http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/(xcm=bulgarian&layout=7.0-0_90_1_70_89_88_6_9_92_80&uiarea=4&carea=%24ROOT)/.do?productguid=DEB4CBEE75CD27F1A90A002481B479E9DFFE2578014B40F18CDD78E7D1DE3F1E&productarea=DEB4CBEE75CD27F1A90A002481B479E9&scenario=&detailScenario=&cat_name=Лаптопи

Можете ли да ми помогнете да си харесам някой от тези два?

Нито един от двата :) Кажи какво искаш от него, ще го носиш ли често, игри, батерия?!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нито един от двата :wors: Кажи какво искаш от него, ще го носиш ли често, игри, батерия?!

общо взето за всичко което може да се прави на него.

лаптоп 1

лаптоп 2

Редактирано от cekoF1 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

общо взето за всичко което може да се прави на него.

лаптоп 1

лаптоп 2

ACER AS5551G или ACER AS5738ZG това са най-добрите предложения за "всичко" за момента, разбира се за парите си.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Скоро мисля да си взема лаптоп/нетбук и искам да науча как е правилно да се зарежда батерията. - След първото зареждане трябва ли да го оставя включен в тока за по-дълго време, дори без да го ползвам ? - Вредно ли е за батерията да седи включен в контакта винаги, когато го ползвам в домашни условия ? - Включването и изключването на зареждането на изгасен лаптоп ли трябва да го правя ? - И намаля ли неправилното зареждане възможността на батерията да издържа по-дълго време, когато няма контакт наблизо ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да си взема лаптоп, тоест да си го поръчам онлайн. В характеристиката на някои не пише Windows еди-си какъв, просто го няма. Въпросът ми е на онези, в чиито описание липсва операционната система, трябва ли да се инсталира отделно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване