Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

свързване на мрежов кабел

Препоръчан отговор

Имам следния проблем : споделям интернета си на 2ри компютър в къщи и ми се наложи да пренеса 2рия комп в 2по далечна стая и сега кабела е къс . Купих си едно парче кабел и помеже нямах клещи срязах стария и го побългарих ( съедних го цвят по цвят изолирах го и прочие ) Сега не мога да напря връзка м/у двата компа дори прост лан не бачка за нет да не говорим ( но когато изключа кабела от единия комп на другия ми показва съобщение за изключен мрежов кабел) И сега нз дали е от кабела или от някъде другаде ( преинсталирах и двата компютъра ) Знам, че принципно има някаква специфика при свързването на такива кабели, но когато съседа ми отряза кабела случайно го видях да прави нещо подобно и сичко си бачка тоест имам си нет?

От кабела ли е ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен проблема е от кабела. Най-вероятно не си ги вързал както трябва.

Имаш предвид цвят с цвят?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Купих си едно парче кабел и ...

това парче трябва да категория 5 за мрежовите кабели и както по-горе е споменал човека не трябва да си объркал нещо

най-добре иди в магазин да ти направят там кабел с дължината която ти трябва за кроснат кабел за между два компютъра

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабел различен от Категория 5 трудно ще си намери освен ако не търси специално...ако си сигурен че си ги свързал правилно, може белите кабелчета да си ги разменил случайно, те също си имат цвят, т.е. имаш 8 различни цвята/цветови комбинации. И ако това е наред и като изключиш кабела ти показва кабел изключен значи е от настройките. Или ако имаш две мрежови карти на компа и да си боцнал кабела в другата. Колко е дължината на кабела сега? Като цъкнеш status на връзката освен цифрички на sent има ли и на received, ако на received са 0 значи някоя жичка не работи. Има и още доста варианти, но да започнем от най-вероятните.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела е стандартен До сега съм правил мноко кабели които си бачкат и няма да дам 5 кинта да мо направят

сега е около 12 метра

в правилната карта съм г осложил ( от втората имам нете щях да разбера ако съм ги разменил )

знам, че цветовете са 8 :P, но наистина забелязах, че не получавам пакети

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кабела е стандартен До сега съм правил мноко кабели които си бачкат и няма да дам 5 кинта да мо направят

сега е около 12 метра

в правилната карта съм г осложил ( от втората имам нете щях да разбера ако съм ги разменил )

знам, че цветовете са 8 :), но наистина забелязах, че не получавам пакети

Когато връзваш 2 ланки кабела трябва да ти е "CROS" или пример:

в RJ-45 (лан буксата) от ляво на дясно!

РС1 РС2

бяло оранжево бяло зелено

оранжево зелено

бяло зелено бяло оранжево

синьо синьо

бяло синьо бяло синьо

зелено оранжево

бяло кафяво бяло кафяво

кафяво кафяво

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Когато връзваш 2 ланки кабела трябва да ти е "CROS" или пример:

в RJ-45 (лан буксата) от ляво на дясно!

РС1 РС2

бяло оранжево бяло зелено

оранжево зелено

бяло зелено бяло оранжево

синьо синьо

бяло синьо бяло синьо

зелено оранжево

бяло кафяво бяло кафяво

кафяво кафяво

Ти прочете ли темата или реши да драснеш някой ред ей така? Професор Вучков кисели краставички да яде...

Ти който си имаш проблема, жичките си ги закачаш цвят по цвят, защото кабела вече е кроснат. А за проблема с пакетите, изключи и включи двете карти(disable/enable), ако пак не стане преинсталирай драйверите им, става лесно от device manager, драйвера го има в бозата, не ти трябва нищо друго. Но най-вероятно някоя жичка прави проблем, замери ги с мултицет, да няма прекъсната.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

инсталирах дриверите отнво и сега получавам точно 2 пакета на едната карта и точно 4 на другата

чуствам се като в шах и мат нямам никва идея защо не бачка

(всичко е вързано правилно)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване