Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте клубари :ph34r: !Имам нужда от помоща ви!Трябва да избера лаптоп за работа и интернет,не е предназначен за игри/може от време на време да разнообразявам,но не и с най-новите игри/,може да си пускам NFS и някои по малко притенциозни!Под работа нямам предвид 3D анимация и сложни изчисления!На какъв процесор да се спра?От вашия форум и от други източници останах с впетатлението,че Centrino технологията е за предпочитане пред Sempron,и по точно съм се спрял на Pentium M?Какво ще кажете ви,които сте с повече опит? Може да напишете някаква примерна конфигурация:ЦПУ,ВИИДЕО,РАМ..!Препоръчайте ми някоя марка!Благодаря ви за вниманието!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи зависи от много неща

1. до коло пари си решил да дадеш за Топ

2. дали искаш марков или не толкова марков

3.големина на ХДД. рАМ и тн.

Предполагам че щом си решил че искаш топ си приготвил повече пари ако се интересуваш представител съм на Асер и Нек ицк-то ми е 153632499 ако искаш пиши какво точно искаш и може да ти се направи Оферта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че 40-60 Гбайта са достатъчни,ако е възможно изобщо да е достатъчен ХДД,ВСЕ НЕ СТИГА!Рама да е 512 Мбайта,може да е повече,но няма да имам грижи в бъдеще!За пари не знам колко,но ака си заслужава офертата....!Ако има някаква оферта пишете!За ЦПУ около 1,5 Гхерца и Centrino M!Искам да е марков и сигурна фирма!Видеото да е 64 Мбайта!Пишете за оферти и мнения!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FUJITSU SIEMENS LifeBook E-8010 /Pentium M-730 -1.6GHz/

Intel Centrino PMobile730-1.6GHz, 2MB L2 Cache, Intel 915PM chipset/ 15.1"XGA(1024x768)/ DDR512MB/ 60GB 5400rpm/ Shared DDRVideo up 128MB - Intel GMA 900 / DVD±RW±R / FIR/ FireWire/ Bluetooth/ 56К модем V.92/ LAN 10/ 100/ 1000/ WLAN 802.11 b/g/ Sound/ TV-out/ Li-Ion батерия 4.5h/ 1SERIAL, 1Par, 2xUSB 2.0, SD/ MMC, 33 x 339 x 270 mm, 2.7kg/ W'XPHome / 2 години гаранция

Цена 2280 лв с ДДС

TOSHIBA Tecra A2-112 Доставка до 4 часа

Основна информация:

процесор: с Intel® Centrino™ Mobile Technology, IIntel® Pentium®M Processor 725 (Dothan) 1.6GHz, 2MB L2 cache

памет: 512MB DDRAM

твърд диск: 80GB

оптични устройства: DVD Super Multi

звукова карта: интегрирана

видео карта: Intel 855GME up to 64MB споделена памет

дисплей: 15" TFT XGA с 1024x768 разделителна способност

детайли: 56 К факс-модем , 10/100 Ethernet, Wireless Lan b/g , 2 x USB 2.0, Headphone/ Speaker/ line out, 1 x DC-in jack

операционна система: Windows XP Pro, Microsft Office OneNote- документация, драйвери, упътване.

батерия: литиево-йонна 3:42 часа

тегло: 2.7 кг

Две години международна гаранция!

Цена: 2232 лв с включен ДДС

TOSHIBA Satellite A50-109 Доставка до 4 часа

Основна информация:

процесор: с Intel® Centrino™ Mobile Technology,Intel® Pentium®M Processor 725 1.6Ghz, 2MB L2 cache

памет: 512MB DDRAM

твърд диск: 40GB

оптични устройства: DVD-CDRW

звукова карта: интегрирана

мрежова карта: интегриранa 10/100 Ethernet

видео карта: Intel® 855GME 64 MB

дисплей: 15" TFT XGA с 1024x768 разделителна способност

детайли: 56 К факс-модем, 3 x USB 2.0, 1x IEEE1394, Wireless LAN 802.11b/g, 1 x TV-Out, 1 x Microphone/ line- in jack, 1 x Headphone/ Speaker/ line out, 1 x DC-in jack

операционна система: Windows XP Home, Microsft Office OneNote - документация,драйвери,упътване.

батерия: литиево-йонна 3:42 часа

тегло: 2.7 кг

Две години международна гаранция!

Цена: 1869 лв с включен ДДС

Какво мислите за тези модели,кое е по-добро според вас като съотношение качество - цена?Търся си лаптоп да е с Intel® Pentium®M Processor и Intel® Centrino™ Mobile Technology,да 1.5 - 1.6 Ghz процесора,512MB DDRAM да е рама,гаранцията да е 2 год/или с възможност да се доплати/,видеото да е 64 MB,батерията да държи и общо взето нещо подобно като горните?За сега съм се спрял на TOSHIBA,DELL или FUJITSU SIEMENS!?Но при моделите на DELL не мога да се ориентирам на кой модел да се спра:inspiron 700m,inspiron 600m или Latitude или някой друг?Заделил съм 1100 евро за лаптоп,може да стигна и до 1200 евро?Може ли да ми препоръчате някои за тези пари?Коя от горните марки е за предпочитане според вас?Варианта да се вземе лаптоп от чужбина/USA/ добар ли е?Мерси много за мненията ви предварително!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Тук съм ви посочил 3 лаптопа,цените се отнасят за покупка от САЩ!И трите са на почти еднаква цена,затова ви питам кой най-много си заслужава парите по отношение производителност-качество?За мен SONY e за сега най-добър,какво е вашеето мнение за 3-те!Готов съм да изслушам вашите мнения,опит и съвети!Цената на SONY-то е 1500$,но с намалението излиза 1400$!Мерси за отговорите предварително!Това е сравнителната таблица!

http://seezam.hit.bg/ZA%20NETA%20DELL%20I%...Y%20tablica.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя скромен опит показва следното:

1. Марката няма кой знае какво значение

2. Гаранцията трябва да е максимална - 3 години и да е валидна в България

3. Лаптопа трябва да е лек и малък (12" )матрица.както и зарядното му.

4. Задължително да има Wi-Fi.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От година и половина използвам Sony Vaio модел PCG-FX602. Преди това съм минал през DELL и ACER и честно да ти кажа не бих повторил този ексепримент (съвета ми е изобщо да не поглеждаш към DELL). Нуждите ми са основно бизнес приложения, офис пакета на Майкрософт - като се замисля 80% е използването на ексел; интернет; да гледам някой филм, който съм си го "натоварил" от в къщи; за игрите ... не съм кой знае колко голям фен на тях. Инцидентно ми се е налагало да ползвам някои модели на HP, от които съм крайно разочарован. Та може би съм пристрастен, но съвета ми е да си намериш подходящ за теб модел на Sony. Имай впредвид обаче че цените са по височки от аналогичните модели на другите марки , но пък получаваш добра система с отлично бързодействие като цяло, а и не е тайна че TFT матриците им си е най-доброто (не забравяй, че ти ще работиш с лаптопа и очите са си твои). Спри се на модел с отделна видео карта, а не интегрирана на дъното (все пак спомена че искаш да се позаиграваш на някои игрички) и не се хвърляй на моделите с огромни екрани ... все пак тоя лаптоп ти ше го носиш :P и колкото е по-лек толкова по-добре.

П.С. забравих да ти кажа че ако си закупиш Sony имай впредвид, че в БГ няма официален вносител на продуктите от серията Vaio, което е малко неприятно ако ти притрябва нова батерия ..., но пък винаги можеш да си я купиш от нет-а :hush:

Редактирано от soul (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване