Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Похвалете се с резултатите в 3DМark

Препоръчан отговор

Такаааа... Повече от 2 месеца се каня да пусна тая тема. През това време следих офтопиците, свързани с 3Dmark'** в другите теми и бих казал, че наистина са много. Та идеята ми е, да се съберат резултатите от тия тестове в една тема. Защо в една? Много от нас си ъпдейтват компютрите или си купуват нови. 3Dmark'** е най-известният тест за видеокарти ( главно). Винаги е добре да се намери информация за цяла конфигурация, а не за отделни компоненти. Колкото и да е несъвършен тоя тест, той все пак дава някаква представа за възможностите на дадена система. Няма начин в реалността да отчетем точната производителност на дадена конфигурация, освен да вземем пример от колегите, работещи в Tom's Hardware, които имат показател и за средна производителност при всички тестове на даден компонент.

Стига толкова празни приказки. Предлагам да показваме резултати от 3DMark'03, 05 и 06, взависимост от видеокартата, при стандартни настройки за по-прегледни резултати. Разбира се, АА е много важен момент при покупка на видеокарта, затова нека изрично се упоменава това.

Започвам с някои мои резултати, получени с последната ми конфигурация. По-късно ще добавя и други резултати.

Конфигурация:

MB: GA-P35-DS3P

CPU: C2D E6750 [email protected]

HDD: 2xSeagate 250 GB, SATAII, 16 MB RAID 0

VGA: Inno3D 8800GT 512 MB 600/[email protected]/1647/2202

RAM: 2x1 GB Super T CL 4 @ 880 4-4-3-8 ( 1056 5-7-7-20)

Case: noname

PSU: Chieftech 450W

648x1674x1101_3520_1056_5-7-7-20.png

Nvidia ForceWare 169.02 for GeForce 8800 GT:

Texture filtering - Quality: High quality

Texture filtering - Trilinear optimization: Off

Texture filtering – Anisotropic sample optimization: Off

Vertical sync: Force off

Antialiasing - Gamma correction: On

Antialiasing - Transparency: Multisampling

Other settings: default:

648x1674x1101_3520_880_4-4-3-8_xbit.png

Това са стабилни резултати.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 56
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Айде и аз да се запиша(Win XP SP3):

mrak06ii7.th.jpg

Картата(GB се клокваше до 700/1728/2000, aма днес реших да почовъркам из BIOS-a и го моднах леко след което стабилно се клокна на 740/1782/2000.

Като сравнявам моят резултат с този на колегата забелязвам, че процесора оказва влияние върху резултата при Shader Model 2.0 теста, докато при HDR/SM3.0 по-важна е честотата на графичния процесор. Сега ще сложа 64-bit Vista и ще тествам пак да видя какви резултати ще покаже, че много я хвалят.

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Asus P5K Premium

C2Duo [email protected]

2GB SuperT 800 [email protected] CL4

Asus EN8800GT [email protected]/1750Mhz/2050Mhz

WinXP SP2

3DMark и драйвер настройки по дефаут.

Stable and noisy.

3dmark06ak4.th.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Takaaaa... Благодарности на Lyudmil!!!! Ето какво получих с негова помощ след бърникане в биоса. Засега NFSPS и Crisys вървят без проблем. Прирастът в Crysis е около 10 % спрямо резултатът, който публикувах в началото. Това ще рече 4.2 кадъра в секунда при резолюция 1152х864, 2АА, High детайли и XP SP3 (39.5 на 43.8). Има още доста да работя по въпроса за постигане на най-добър резултат, но мисля, че и тоя резултат е достатъчно добър за непрофесионалист като мен .

Честотите, до които успях да достигна досега, са:

694x1728x2304.png

Всичко останало е като в горния ми пост.

694x1728x1152_3520_880_4-4-3-8.png

Редакция: Пoразмисляйки над нещата и провеждайки по-продължителни тестове с игри, стигнах до следните резултати сега:

695/1737/1290 и 13415 3DMark'06.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето още един резултат за размисъл :)

3dmark06.jpg

Процесор - Core 2 Extreme QX9650 , клокнат на 5868 МХц ( охлаждан с течен азот)

Дъно с чипсет NVIDIA nForce 780i SLI

Видеокарти - 2 х GeForce 8800 Ultra ( охлаждани с течен азот)

Btw , това е нов световен рекорд в 3DMark'06 cool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Далеч не всичко съм изстискал от процесора,а картата още не е клокната.Обаче останах с впечатлението,че темата ти се казва "Похвалете се с резултатите в 3DМark".Това и направих.С нечий по-добър от моя процесор и нечие по-добро от твоето видео сигурно можеш и повече от 14 000.Пробвай... :rolleyes:

Имах предвид, че резултатът идва главно от клока на процесора, а не от видеокартата. Значи все пак съм познал, че не си правил нищо по въпроса за магданоза и май не ти пука за лука. А темата наистина бе "Похвалете се с резултатите от 3DMark", но това бе временно работно заглавие, което си и остана, тъй като без да искам натиснах "ENTER". Иначе обясних после, какво имам предвид. Хубаво е да пуснеш някоя снимка, но не е много ясно каква е останалата ти конфигурация. Всъщност и аз имам скрийншотове с по-добри резултати от твоя, но това е само за 3DMark. Системата издъхва или на Crysis или на NFSPS, а най-вече на стария Far Cry :) Така като гледам, голям спам се заформи, а темата не бе за овърклок, защото си има такава, а за това, с каква система, какво да очакваме с default настройки и при клок в точно определени тестове.

А ето и аз каво получих при стандартни честоти:

Standard.png

VGA-Standart_CPU-Standart.png

А ето и след клок само на процесора:

VGA-Standart_CPU-3520_880_4-4-3-8.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Молбата на автора на темата беше, тя да бъде затворена (по една или друга причина). Прецених, че е по-добре да я разчистя и да ви помоля да я ползвате по предназначение. Няма нужда да се нападате един-друг, това е просто форум, в реалния живот едва ли сте такива! Желателно е да понамалите и спама в техническите раздели, в противен случай ще се наложи ние да го намалим ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей тва с отворен капак, че нямам вентили си играя няколко дена без рестарт на Crysis и NFSPS:

695x1737x2258_3600_900_4-4-3-8.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Cradlebulgaria, постигнал си добър резултат като се има впредвид, че не си клоквал нищо. Само искам да попитам - тази 8800 GTS 320/640 или 512МВ? Демек, коя ревизия е?

Редактирано от xactoR (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Cradlebulgaria, постигнал си добър резултат като се има впредвид, че не си клоквал нищо. Само искам да попитам - тази 8800 GTS 320/640 или 512МВ? Демек, коя ревизия е?

В тая тема е отговорът на въпроса ти. Тук също. :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми ... това е един много приличен резултат. С клок на процесора (оттам и на РАМ-та) и на видео картата 11 000 може да стигне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми ... това е един много приличен резултат. С клок на процесора (оттам и на РАМ-та) и на видео картата 11 000 може да стигне.

Като гледам конфигурацията на bildera - доста си е клокната

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се похваля със скромните си резултати. Не съм клоквал нищо обаче. Дано нe ми се смеете много! :inlove1:

95874949re9.jpg

12064778me3.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, посочиха ти отговора - 8800 GTS 320 е картата. Трябва малко да клокна процесора...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се похваля със скромните си резултати. Не съм клоквал нищо обаче. Дано нe ми се смеете много! :)

95874949re9.jpg

12064778me3.jpg

Братле,ние опитваме да покажем на колегите какво може дадена система и как.Кой и защо ще ти се смее?!?Може само да ти благодари,че си опитал да покажеш какво може твоята конфигурация.Аз ти благодаря,че ни показа резултатите си.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко скромно и от мен , като сменя картата на пролет- повече ;)

2006mtv2.jpg

Редактирано от thejoro (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето един резултат ей така между другото без да спирам никви програми от тия дет си ползвам и с намален клок на проца, че до преди няколко дена, преди да добавя още 2х1РАМ беше на 4гига.

Видеото е на 740 ядро 1700 шейдър и 1900 памет. Процесора 3.76 както се вижда памет на 940 @5-5-5-15.

Съжалявам, че не направих шот от CPUz и от GPUz, но забравих.

post-54703-1203256147_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

680i - QX6700 - 8800GTX x2 - SLI - всичко default -3dmark'03

5b7a9f192dfd1435.JPG

X38 - C420 - 8800GT - default - 3dmark'03

3c626ff72bfd7923.jpg

Редактирано от pit (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Asus P5K Premium

C2Duo [email protected]

2GB Corsair 1066Mhz CL5

Asus EN8800GT [email protected]/1800Mhz/2050Mhz

WinXP SP2

3DMark и драйвер настройки по дефаут. Стабилни резултати.

3DMark 2006 v1.1.0: 1280x1024 NOAA NOAF

post-11146-1211703953_thumb.jpg

3DMark 2006 v1.1.0: 1280x1024 4AA 8AF

post-11146-1211703967_thumb.jpg

3DMark 2003 v3.6.0: 1024x768 NOAA NOAF

post-11146-1211705928_thumb.jpg

Редактирано от zebo_dino (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за offtopic-а, но едно ми е било интересно винаги - защо 3DMARK има настройки за качество и т.н., като идеята му е да е нещо като база за сравнение на две машини?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за offtopic-а, но едно ми е било интересно винаги - защо 3DMARK има настройки за качество и т.н., като идеята му е да е нещо като база за сравнение на две машини?

Защото може една машина да е по-бърза от друга на ниски настройки, но по-слаба на високи и обратното. Например видео карта с малко памет може да е по-бърза на ниски настройки, но никога няма да се представи толкова добре при високи резолюции и включен AA. Точно за това са тези настройки, да се провери производителността при всички условия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

3DMark 2006 v1.1.0: 1280x1024 4AA 8AF

2008-05-25_689x1728x2000_3200.jpg

zebo_dino, процесорчето ти е голяма работа :) Само дето в реални игрови условия май няма значение, до каквото заключение стигнахме в друга тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване