Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Умеете ли да пишете бързо, без да гледате...

Препоръчан отговор

Пиша и БДС и на Qwerty доста бързо, без да гледам. На БДС в училище - имахме машинопис или нещо подобно, а за Qwerty взех една стара немска пишеща машина Consul и за около месец пишех съвсем прилично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 52
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Ами... на български пиша много бързо, но си поглеждам клавиатурата. На латиница (И на всичкото отгоре да пиша български думи [latinica]) съм сравнително бърз, но ми е противно... На чист английски (I am soooooo lame biggrin.gif ) пиша ужасно бързо, но уви рядко ми се налага.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:PДали пиша бързо ?! .... Всички колеги ми завиждат и когато се наложи да се пише някакъв документ - ме викат , за да го напиша . ... Всичко става с опит и умение . Не може един стар чатър , като мен да пише бавно . .... Да , гледам клавиатурата , защото съм самоук и никой не ме показвал техниката на писане . На български пиша , като "Влака-стрела" , но на латиница .... :P мъка ! ... Всеки , който си е "говорил" с мен по ICQ-то или Скайп-а - знае как пиша . cool.gif

Верно си е, не мога да смогна да ти отговарям а не е като да пиша бавно :) е не е много бързо, но е задоволително. сега още свиквам с клавиатурата на лаптопа и съм по-бавна, ама седна ли на щайгата ме бива :)

А иначе се справям и без да гледам много много. ето например последното изречение го пиша без особени проблеми. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз ако я гледам, почвам да бъркам буквите, което може да се нарече и забавяне :)) И наистина, може и на психическа основа, но си знам клавишите къде се намират само ако гледам в монитора :) Иначе да, пиша бързо, даже спечелих престижното състезание "Най-бързо пишещ в офиса" аххахах

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ква е тая тема.... всеки се хвали аз така, аз онака.... то е лесно да напишеш на някви типове във форум аз пиша без да гледам не знам си кво най-добрия съм а, у :angry: ... има си програма за тая работа... казва се "10 пръста" свалете си я и пишете там да видим кой как пише... на приказки е лесно :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си гледам клавиатурата, но като се разбързам май нямам време да видя всяка нова буква още преди да съм натиснал бутона. И понеже до като чета текст не гледам отделните букви на думите ами погледа ми прелита отгоре и правя грешки които дори не забелязвам ако препочета веднага написаното.

На латиница пиша на канадска (не съм там) подредба и като седна на друг компютър ми е терсене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да много съм горда с това. Правя го с огромно удоволствие, машинопистка съм biggrin.gif

Редактирано от dareto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@disaster,

чак след твоя пост осъзнах, че съм имам пъпки на F/J laugh.gif

иначе никога не съм се учил да пиша по 10-пръстната система и т/н. След много практика и писане на тъмно, никой не гледа в клавиатурата. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Интересен въпрос:"Умеете ли да пишете бързо, без да гледате?". Хм, по-скоро умея да гледам, без да пиша бързо biggrin.gif .

По същество - пиша доста бързо (професионална деформация), но попоглеждам от време на време и клавиатурата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха ... ако питате мен изобщо няма такова нещо наука за пръстите то го има не е ефективно.Пръстите свикват като прекарваш повече време пред pc-to.Между другото и аз не мога да пиша на BG но на BP е по лесно :angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да - пиша с 10 пръста без да гледам. Е, не мога да се меря с професионална машинописка :-)

Научих се самичък по времето, когато се занимавах с програмиране. Много ме дразнеше това, че бавно въвеждам програминят код. Трудни бяха първите 1 000 000 символа. След това стана лесно :-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eми мога, да.

Изобщо не я гледам клавиатурата, защото клавиатурата е грешно напечатана. Знаците са пълен ужас.. И някой букви!

Сега също пиша без да гледам!

А, между другото, рекорда ми за най-бързо писане е 316 букви/минута. На BG, де.

На ENG е 187 букви/минута. Поставих го преди 3 дена..

ква е тая тема.... всеки се хвали аз така, аз онака.... то е лесно да напишеш на някви типове във форум аз пиша без да гледам не знам си кво най-добрия съм а, у ;) ... има си програма за тая работа... казва се "10 пръста" свалете си я и пишете там да видим кой как пише... на приказки е лесно ;)

Е, там съм по зле. Там рекорда ми е 301 букви/минута. biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Ето ти тази програма, дърпа се безплатно и ще се научиш да пишеш и с 10 пръсти без да гледаш. cool.gif

http://www.download.com/TypingMaster-Pro-T....html?tag=lst-2

Успех

Редактирано от mechtanie (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая тема от началото на годината излиза за 2-3-ти път ;)

Ами да ти кажа аз не съм учил десетопръстната система (някаква наука)

Просто съм свикнал пък и мисля че IRC ме научи да пиша доста бързо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само на англ.ез.,на български откак съм с Виста -не мога :wors:

Аз също изпитвах затруднения с Виста,но има една полезна програма,която подрежда буквите както са на ХР :P

Иначе пиша много бързо,без да гледам в клавиатурата,научава се след дългогодишен опит в чатове и форуми.10-пръстната система не съм я учила,след много писане автоматично усеща човек коя буква къде е и с кой пръст да я натисне ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами честно казано аз вече не гледам като пиша cool.gif

За тебе бях сигурен laugh.gif Опитай да гледаш..така ще правиш мнооого по-малко грешки докато пишеш... biggrin.gif

Редактирано от Aragorn(Elesar) (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и когато учех машинопис на ония големите тракащи чудовища и се борех да фрасна гадните клавиши, при това без да унищожа маникюра си (ох, колко отдавна е било!), пак не можах да се науча без да попоглеждам тайничко biggrin.gif Смятам, че пиша достатъчно бързо, но поглеждам и клавиатурата. На латиница, обаче, като се наложи да пиша, съм пълна трагедия, сама не мога да си разчета после :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване