Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

iron maiden

Инсталиране на Windows 98 и Windows ХР на един компютър

Препоръчан отговор

ето още малко http://store2.data.bg/chelp/xpinstall.htm

You must install Windows XP only after installing MS-DOS, Windows 95, or Windows 98 to prevent MS-DOS or Windows 95 from overwriting the Windows XP boot sector and the Windows XP startup files.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Freeman, ето там е малката тънкост - явно е от ИЗКЛЮЧИТЕЛНА важност да инсталираш ПЪРВО 98, а после ХР. Щото когато пробвах преди време обратното, стана мешавица. А ако правилно си спомням, един от фаловете, който най-много ме притесни тогава беше, че двата партишъна ми бяха чисти (форматирани), и двата бяха фат32, но когато инсталирах уин98 на D: , бозата си качи и некви файлове на C: Не съм сигурен дали трябва да ги качва там, при условие, четам ще качвам друга ОС...

Значи може и 98 и ХР на един компютър, без да си пречат! Значи форматираш си устройство С: в НТФС (защото каза че е по-голямо), а устройство D: във ФАТ32. След това стартираш инсталацията на Уиндоус 98 и тя ще ти каже там, че имало НТФС дялове, които нямало да се виждат и там някакви ала-бала ... Даваш ОК или Да и продължаваш с инсталацията. Инсталираш 98-цата на ФАТ32 дяла. След като си готов с него, то НТФС дяла ти няма да се вижда под ДОС и 98 и устройство D ще ти стане с буквичка С:. След това инсталираш ХР на НТФС дяла и той си прави необходимите неща, та като пуснеш компютъра да те пита дали да заредиш 98 или ХР. Под ХР ще виждаш и двата дяла, но под 98 само единия - този, който е ФАТ32. Ами това е, успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една халва за достъп до NTFS дялове под Windows98, която е само за четене на файлове, но не съм я пробвал - NTFS for Windows98. Ако някой я е тествал, моля да сподели впечатления.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко ти е голям харда?

Ако е над 120GB има особености. Добре е разделянето и форматирането да стане под Win98 (DOS).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм си инсталирал Win 98 SE и Win XP Pro SP2 на два отделни физически диска и си работят нормално. Твоя случай е аналогичен, само дето C: и D: са ти на един и същи диск, но това няма никакво значение, тъй като за ОС това са си логически устройства.

Инсталацията ми изглежда така:

HDD1 дял 1 - C: (FAT32) Win XP

HDD2 дял 1 - D: (FAT32) Win 98

HDD1 дял 2 - E: (NTFS) Данни, достъпни само от Win XP

Реда на инсталация е следния :

1. Зареждаш DOS от CD на Win98 и форматираш C: и D: във FAT32

2. Инсталираш Win98 на D:

3. Инсталираш WinXP на C: като задължително му казваш, че става въпрос за dual-boot когато те попита...

Лошото в случая е, че C: задължително трябва да е FAT32 за да можеш да инсталираш Win98 пък бил той и на D: ! Това се налага, защото в процеса на инсталация няколкото рестарта трябва да заредят от HDD, но предполагам (не съм го пробвал), че след инсталацията на WinXP е възможно да конвертираш C: в NTFS.

Win98 действително качва на C: някои файлове, като спокойно може да оставиш само IO.SYS, MSDOS.SYS, COMMAND.COM, CONFIG.SYS и AUTOEXEC.BAT.

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си инсталирам Windows 98, но в момента съм с XP. Ще е възможно ли и ако е така как? Без боотващ диск предполагам.? А директно през Windows. :) Искам да имам и двата Windows.

П.П. Съжелявам ако темата ми се повтаря, но търсачката не отреагира на кратки думи като: "98, XP, към".

Редактирано от imm0r7a1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти добре искаш да ги имаш двата ама имаш ли дял фат32

аз лично съм ги имал на C: win98 и D: XP

не помня отдавна беше ама май първо бях инсталирал 98

инсталирва се с бут cd с dos-a на 98 и после пишеш setup

edit: помня някъде във форума имаше подобна тема

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Win 98 за какво ще го ползваш?

Защото мога да ти преложа да си инсталираш някое виртуално PC. Чрез него може да си инсталираш какво то и да е била друга OS без да става мазило с вече инсталирания Win XP.

Редактирано от Oddesey (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че не може щото 98 иска да е на първи дял. Такъв спомен имам но може и да лъжа. Пробвай. Направи си праймъри дял фат32.

успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето я статията, тегли, инсталирай и играй :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези игри не тръгват ли в режим на съвместимост с Windows98? Аз не съм имал проблем с която и да е стара игра под WindowsXP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зад да инсталираш и XP и 98 , първо трябва да се качи 98-та , и след това XP.

Няма друг начин.

А това може да стане само с цялостен формат , и след това инсталация в посочения ред.

Почти всички нови дъна не поддържат 98 ,така че е под въпрос , ще подкараш ли нормално видеото и звука .

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте не знам дали точно тук му е мястото но имам един проблем имам едно старо компче инсталирах му WINDOWS 98 но за жалост няма никакъв звук ....доста е слабичко 32bit трябва да намеря едни драйвъри но не знам от къде DAVICOM 336PNP някой може ли да ми помогне МОЛЯ ВИ!!! sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте не знам дали точно тук му е мястото но имам един проблем имам едно старо компче инсталирах му WINDOWS 98 но за жалост няма никакъв звук ....доста е слабичко 32bit трябва да намеря едни драйвъри но не знам от къде DAVICOM 336PNP някой може ли да ми помогне МОЛЯ ВИ!!! sad.gif

Да си чувал че има нещо такова като гугъл: http://www.google.bg/search?hl=bg&clie...D0%B5&meta=

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да чувала съм но и там няма free

А сигурен ли си че ти трябват драйвери за модем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами определено това ми изписва а може би да са аудио дравери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами определено това ми изписва а може би да са аудио дравери

Това видях че е само един inf файл и май е за модем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да си инсталирам Windows 98, но в момента съм с XP. Ще е възможно ли и ако е така как? Без боотващ диск предполагам.? А директно през Windows. :) Искам да имам и двата Windows.

П.П. Съжелявам ако темата ми се повтаря, но търсачката не отреагира на кратки думи като: "98, XP, към".

Просто, остава да четеш и повтаряш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някои хора не се научиха да четат и после да задават въпроси , на кото може да се отговори смислено - извинявам се за нравоучението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...