Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ПеЧеН ЛиГлЮ

Младежки пъпки, как да се справим с тях ?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Бум на акнето заради лоша храна и стрес
Изследване показа увеличение с 214 на сто на случаите на проблемна кожа при зрелите хора

Неб*лансираното хранене, стресът и замърсяването увеличиха с 200% случаите на акне при възрастните, показват официални данни след изследване на 92 частни дерматологични клиники в световен мащаб.

Проблемът с кожата обикновено се свързва с хормоналните промени при тийнейджърите, но съвременният живот се отразява върху тялото и увеличава случаите на акне при възрастните хора.

Изследване показа увеличение с 214 на сто на случаите на проблемна кожа при зрелите хора.

От акне страда всеки трети над 35 години, сочат данните от проучването.

9% от пациентите, потърсили професионална помощ, са над 55 години.

Клиниките докладват и за 152% увеличение на хората, които искат да премахнат петна и белези, останали по лицето им от тийнейджърските години.

Повече от един на всеки четирима (27 на сто) от дерматолозите, които участват в проучването, казват, че стресът, комбиниран с хормоните, е основната причина за акнето при порасналите.

http://www.vesti.bg/zdravoslovno/uchenite-kazvat/bum-na-akneto-zaradi-losha-hrana-i-stres-6036819

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ще споделя накратко как аз се отървах от акне. Имах акне от както се помня(6 клас) а от много малък имах черни точки(запушени пори). Тo стана проблем в 7 клас и бях станал много срамежлив и избягвах хората по едно време. Излекувах го чак в 11 клас, когато отидох на един специалист по кожни болести в София в квартал Лозенец, забравих му името за съжаление, но той много професионално подходи с мен и ме излекува с ********* То е наистина тежко лекарство с много и сериозни странични ефекти, затова не се препоръчва на деца. Ако си на 17-18 години и имаш средно до тежко акне това е единственото лекарство, което наистина работи. Ако се поразровите в Интернет ще намерите много информация, включително за страничните ефекти. Лекарят ще ви даде някаква доза която зависи от това колко тежко е акнето ви. ПРЕДУПРЕЖДАВАМ ви, че когато се лекувате с това лекарство е желателно първия месец да не работите ако взимате висока доза и да не ходите на училище, защото начина на лечение е, че то изкарва всичко, което е под кожата. Страничните ефекти варират,  но за да знаете, че има ефект ще видите че кожата ви се влошава за първите седмици имате сухи и напукани устни. На мен ми отне един месец и малко, за да ми се изчисти кожата и да се радвам, че съм с нормална кожа. Преди това лекарство нищо друго не помогна само похарчиха родителите ми много пари, освен ******* под формата на крем и ********д което наистина помага локално, но не лекува отвътре кожата, което ги прави добри за външо и за контрол на кожата ако е вътрешен проблема. Естествено и за тях мисля, че ви трябва рецепта. Надявам се да съм помогнал на някого, защото знам колко лошо е да ти влияе акнето.

Редактирано от Trichocephalus
Забранена е рекламата на лекарствени продукти които са само по лекарско предипсание ! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...