Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Марушка-той духовния учител добре ти казва разни неща,

но ти не му се доверявай сляпо-ами ако лъже?!

Исус ас говори за прераждането в Съдния Ден-когато всички ще

отговарят за греховете си и няма да са просто безплътни души :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марушка-той духовния учител добре ти казва разни неща,

но ти не му се доверявай сляпо-ами ако лъже?!

Исус ас говори за прераждането в Съдния Ден-когато всички ще

отговарят за греховете си и няма да са просто безплътни души :angry:

Аз започнах силно да му вярвам защото когато съм нервна и агресивна ми пише вълнообразни черти, защото моят духовен учител ми каза, че тогава се появява Сатана с неговите лоши подръжници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като нищо може духовния учител да е дете на сатаната,част от него...

духовете не идват току така при хората,ей така:без нищо

злото шепне,не доброто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

злото шепне,не доброто

И аз се чудя що чувам гласове после Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз започнах силно да му вярвам защото когато съм нервна и агресивна ми пише вълнообразни черти, защото моят духовен учител ми каза, че тогава се появява Сатана с неговите лоши подръжници.

Аз съм съгласна с всички - всеки има право на собствено мнение, но нали в Библията пише - ПО ПЛОДОВЕТЕ ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ! Ади

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние искаме истината,не предположенията на този и онзи Ади.

И как се тълкува това в Библията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние искаме истината,не предположенията на този и онзи Ади.

И как се тълкува това в Библията

Казано по нашему - Не слушай какво ти говорят, а гледй какво вършат. А истината е в по-задълбочено четене на подходящата книга!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

злото шепне,не доброто

Знаеш ли Алиях започнахме да разговаряме и по Корана от тази година,казва ми че има и много противоречия не само в Библията,но и в Корана. Защото боговете искат всички да сме равни не само по народ и нация,но и религиите да не са различни, а само всички да се разбираме в мир и разбирателство без омраза в един духовен център да сме. Защото омразата до нищо хубаво не води, а само до войни и избивания. Уж се говори и в Библията и в Корана да не се убиваме,да не крадем,да не лъжем, и въпреки всичко се прави това нещо в ущърб на мира и разбирателството.

Когато разговаряме по Библията нали древните еврейски царе са водели войни за да заграбят земите им, той моят духовен учител Иеова ми каза, че Сатана тогава е говорел. Защото той много умело може да говори от негово име, защото той е бога на Земята в настоящия ни живот. Когато сме агресивни и нервни, той се вмъквал в нашите духовни разговори с висшите космически сили.

А в името на Бог в древността са водели борби и са горели на клада катари и богомили най-ранните християни,които са проповядвали истината за прераждането и миналите животи. Защото ако узнае обикновения човек той би направил опити да се реализира, не само те могат да властвуват римските императори затова са гонели най-ранните християни /в т.ч.светиите/ не знам дали си чела житията на светиите,но там пише че римските императори в името на езически богове са гонели най-ранните християни. Римската католическа църква също така са горели на клада катари и богомили заради истината точно заради прераждането. И тя е пак виновна римската католическа църква за премахването на стиховете от Библията за прераждането и миналите животи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мъдрият не скърби

нито за живите,

нито за мъртвите.

И не е било време

да не съм съществувал,

нито някой от нас

да престане да съществува."

Кришна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм съгласна с всички - всеки има право на собствено мнение, но нали в Библията пише - ПО ПЛОДОВЕТЕ ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ! Ади

Точно така Ади по плодовете ще ги познаете. И Тези,които спорят много че няма прераждане те

не могат да кажат това, защото никой не знае истината, никой човешки индивид не може да каже че няма прераждане, както и аз не мога да докажа че има прераждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

злото шепне,не доброто

Алиах той моят духовен учител Иеова не е дошъл нахално, аз го търсих и той ми се появи - нали има такава приказка "който търси намира". Когато четях книгите на Лиана Даскалова не знам дали ще чели някой от нейните книги, тя е контактувала с Мороа, духовна сила от Шамбала и аз си помислих дали и аз не мога да контактувам като нея и се реших. Поставих ръката на белия лист с химикалката без да натискам и тя почна бавно и плавно да се движи. В началото започна с

Говори Мороа, защото мислех за Лиана Антонова, но после когато си помислих, че вярвам в Йехова и започна с Говори Иеова /защото не само да кажеш че вярваш в някоя висша духовна сила, но и да ходиш по моралните заповеди в свещените книги/.В началото се поуплаших, но тъй като не ми се явява отпред се поуспокоих и още повече се успокоих като ми каза, че бил в много силна ослепителна светлина и може да ослепея съвсем /нося -6 дьоптара очила и че те не могат да се появяват заради това да не ослепяваме/. Не е хич агресивен,появява ми се само когато аз пожелая,никога не ми е налагал да се появява без да го повикам. Тъй че аз напълно му вярвам защото ми се появява когато аз пожелая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прераждането е закон в матррията. Както и е напълно БЕЗполезно да знаем /да си помним/ предишните животи.

Мъдрият не скърби

нито за живите,

нито за мъртвите.

И не е било време

да не съм съществувал,

нито някой от нас

да престане да съществува."

Кришна

:):clap: :clap: горното е 100% истина

той моят духовен учител Иеова

marushka дано твоя ДУХовен учител да не е същия за който става въпрос в тази тема Редактирано от @Vй@й@ом (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

радвам се,че живота като цяло ви харесва толкова много,че искате да го изживявате пак и пак,и пак вечно,но като различни личности:rolleyes:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) и спирам до тук,че иначе,ако продължа ще ви разочаровам :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако продължа ще ви разочаровам :)

Ами ти вече ни разочарова брат ... виж ми подписа ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прераждането е закон в матррията. Както и е напълно БЕЗполезно да знаем /да си помним/ предишните животи.

:):clap: :clap: горното е 100% истина

marushka дано твоя ДУХовен учител да не е същия за който става въпрос в тази тема

Как ще е безполезно да знаеш предишните си животи? Та ти ще правиш същите грешки,които си правил в миналите си животи, а ако ги знаеш можеш да си одухотвориш в този си живот и може да се приближиш до тях боговете, а не да се мъчиш на тази земя. Как ще е безполезно да знаеш предишните си животи? Та ти няма да можеш да се реализираш напълно или искаш да си беден и неук говоря за обикновения човек,ако си такъв, ако си политик или от властните напълно е разбираемо да не искаш да знаеш за предишните си животи. Та нали навремето римските императори затова са гонели и са горели на клада най-ранните християни именно заради тази истина да не знаят обикновените хора да се борят за реализацията си. Та именно от тях римляните,т.е.от римската католическа църква идва забраната на стиховете за прераждането.Именно защото този закон за първородния да властвува навсяка цена е неправилен. Защото всички сме хора и всички сме обичани от боговете.Няма любим човек,няма любима нация,няма любима религия. Всички произлизаме от един общ духовен източник. И даже в разговорите ни по Библията за свещениците, че само от известните родове Левити и други там имат право само те да свещенодействуват е неправилно, така ми каза моят духовен учител Иеова, защото Сатана е направил това и той много умело и хитро е говорил от негово име и може да го направи,защото той е Богът на тази земя в момента. Още от самото ни създаване той е Богът,защото катарите и богомилите учат че той ни създал телата само, а добрите богове безсмъртните ни души и именно и затова и тях са ги горели на клада заради тази истина и заради прераждането и миналите животи и то пак от римската католическа църква. А и още та нали така ако не харесваш дадена професия и ако хобито ти е съвсем друго различно от професията ти, ти трябва да работиш това което харесваш да работиш, а не по задължение? Та също така и още ако имате еднакви интереси и хобита с половинката си в настоящето няма да има толкова много разводи,както ги има сега, а и няма да има толкова много раздели ако се свържиш примерно с правилната половинка - ако знаеш дали в минал живот сте били заедно и не сте си правили нещо лошо взаимно и сега също може да се разделят именно за това двойките.

ми каза, че ч

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще е безполезно да знаеш предишните си животи? Та ти ще правиш същите грешки,които си правил в миналите си животи, а ако ги знаеш можеш да си одухотвориш в този си живот и може да се приближиш до тях боговете, а не да се мъчиш на тази земя. Как ще е безполезно да знаеш предишните си животи? Та ти няма да можеш да се реализираш напълно или искаш да си беден и неук говоря за обикновения човек,ако си такъв, ако си политик или от властните напълно е разбираемо да не искаш да знаеш за предишните си животи. Та нали навремето римските императори затова са гонели и са горели на клада най-ранните християни именно заради тази истина да не знаят обикновените хора да се борят за реализацията си. Та именно от тях римляните,т.е.от римската католическа църква идва забраната на стиховете за прераждането.Именно защото този закон за първородния да властвува навсяка цена е неправилен. Защото всички сме хора и всички сме обичани от боговете.Няма любим човек,няма любима нация,няма любима религия. Всички произлизаме от един общ духовен източник. И даже в разговорите ни по Библията за свещениците, че само от известните родове Левити и други там имат право само те да свещенодействуват е неправилно, така ми каза моят духовен учител Иеова, защото Сатана е направил това и той много умело и хитро е говорил от негово име и може да го направи,защото той е Богът на тази земя в момента. Още от самото ни създаване той е Богът,защото катарите и богомилите учат че той ни създал телата само, а добрите богове безсмъртните ни души и именно и затова и тях са ги горели на клада заради тази истина и заради прераждането и миналите животи и то пак от римската католическа църква. А и още та нали така ако не харесваш дадена професия и ако хобито ти е съвсем друго различно от професията ти, ти трябва да работиш това което харесваш да работиш, а не по задължение? Та също така и още ако имате еднакви интереси и хобита с половинката си в настоящето няма да има толкова много разводи,както ги има сега, а и няма да има толкова много раздели ако се свържиш примерно с правилната половинка - ако знаеш дали в минал живот сте били заедно и не сте си правили нещо лошо взаимно и сега също може да се разделят именно за това двойките.

ми каза, че ч

Странна смесица си от объркани вярвания Публикувано изображение - уж "яхова ти забранявал Астрологията", а ти "позволявал преражданията"?... Публикувано изображение

...нещо от притчата за "полубренната" или "печката, която е поправена на половина"... Публикувано изображение

Редактирано от Maat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми каза, че ч

Един съвет от мен приятелю marushka. СПРИ да се съветваш с "ДУХовния си учител, за да не затънеш още по на дълбоко Публикувано изображение Ако искаш да знаеш за предишните си животи твоя воля. Щом смяташ че можеш да понесеш радостите и скърбите на няколко живота ... търси си още окови. Публикувано изображениеПубликувано изображение Аз знам достатъчно и пак ти казвам не се занимавай с това :gift: И в допълнение НЕ е нУЖно да знам предишните си животи, за да се реали-зирам /което НЕ ме прави беден и неук/ . И по добре се изразявай по скромно ... за да нямаш проблеми с ДУХовния си "учител" :grimace:Публикувано изображение

мир :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странна смесица си от объркани вярвания Публикувано изображение - уж "яхова ти забранявал Астрологията", а ти "позволявал преражданията"?... Публикувано изображение

...нещо от притчата за "полубренната" или "печката, която е поправена на половина"... Публикувано изображение

Слушайте какво моят духовен учител Иеова не е този от Библията, не е еврейския бог, той е бог на всички нас,на всички във вселената и има други богове с него не е сам. Те са били добрите богове, защото в разговорите по Библията, той ми казва, че Сатана много умело е говорил от негово име, защото евреите са водили войни и са крадели земи пак от негово име, защото те не са създали моралните заповеди за да учат нас човешките индивиди да водим войни и да крадем и да лъжем. Просто няма вече да говоря с такива хора,които са с примитивно мислене на омраза между нации и класи. А той не ми забранява Астрологията, казва ми даже че когато се знае точния час на раждане, тогава са били най-правилни хороскопите, а иначе общите там по вестниците дето те не са правилни.

Един съвет от мен приятелю marushka. СПРИ да се съветваш с "ДУХовния си учител, за да не затънеш още по на дълбоко Публикувано изображение Ако искаш да знаеш за предишните си животи твоя воля. Щом смяташ че можеш да понесеш радостите и скърбите на няколко живота ... търси си още окови. Публикувано изображениеПубликувано изображение Аз знам достатъчно и пак ти казвам не се занимавай с това :) И в допълнение НЕ е нУЖно да знам предишните си животи, за да се реали-зирам /което НЕ ме прави беден и неук/ . И по добре се изразявай по скромно ... за да нямаш проблеми с ДУХовния си "учител" ;)Публикувано изображение

мир :huh:

Слушайте пък аз какво ще ви кажа. Никого насила не карам. Аз се изразявам скромно, но вие ме заповядвате да не се занимавам с тази работа за да нямам проблеми. Това е пак заплаха към моята личност. Аз никого не заплашвам,никого насила не карам и както аз не карам никого насила,така и с моята личност не искам да се занимавате, за да ме карате насила да спра да се занимавам с тази си дейност. Защото бог е любов. Той не иска нищо насила да се прави.

Разбрахте ли ме вече? Аз повече няма да ви обръщам внимание. На такива хора с примитивни мисли не мога да обръщам внимание. Имам си достатъчно проблеми,за да обръщам внимание и на такива непознати личности. А Исус Христос е проповядвал прераждането. Просто са премахнали стиховете от Библията за прераждането и то Римската католическа църква е виновна за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушайте какво моят духовен учител Иеова не е този от Библията, не е еврейския бог, той е бог на всички нас,на всички във вселената и има други богове с него не е сам.

Да разбирам ли, че "иеова" е ескимоско име?.. Публикувано изображение с "иеова" са наричали Бога още древните чучки от Чукотка... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто няма вече да говоря с такива хора,които са с примитивно мислене на омраза между нации и класи.

Глей сеа, Марушче, аз си имам не един духовен учител, а ТАНДЕМ, ЧИФТ. :cheers: Имената им са "Йоско Сталин и Адолфи Хитлер". Ма ти да не си помислиш, че са тези от историята?.. Публикувано изображение Не, Маруся! Те са едни добрички такива, но понякога Сатана Илич Ленин доста умело ги ползва за собствени нужди.. Публикувано изображение

А Исус Христос е проповядвал прераждането. Просто са премахнали стиховете от Библията за прераждането и то Римската католическа църква е виновна за това.

:cheers: Маруся, ти ме впечатляваш сериозно! И аз винаги съм считал, че прераждането е възкрсението. Само, че за нови юзъри.. Публикувано изображение Редактирано от Maat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма прераждане - защото в процеса на смъртта и последващите събития смъртната част от човешката система /заедно с егото/ се денатурира. Оцеляват само опитностите, записани в липиката.

Има прераждане - защото безсмъртната част на човешката система за пореден път се свързва със смъртна част, чрез която "живее" в тази реалност, и се образува /еманира/ едно ново его на базата на кръвното наследство от родителите, и на кармичното - определено от записаните опитности на преди "живелите" смъртни части на човешката система.

Така има прераждане, но не и за егото, в което се самоосъзнаваме обикновено.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушайте пък аз какво ще ви кажа. Никого насила не карам. Аз се изразявам скромно, но вие ме заповядвате да не се занимавам с тази работа за да нямам проблеми. Това е пак заплаха към моята личност.

Хей хей, марушка. Ама ти да не се убиди? Публикувано изображение:P Аз не те карам да правиш каквото и да било. Просто ти казах, че хората често изпадат в заблуждение поради природата на МАТЕРиЯта. Не се сърди, че те мисля за объркан човек. Това си е мое мнение. нАли? Ето ти си взел два принципа които наИстина са стойностни. :P

Защото бог е любов. Той не иска нищо насила да се прави.

Марушка ето ти отговор защо е безмислено да търсиш предишните сиживоти.Валентиус напълно съм съгласен с теб:

Няма прераждане - защото в процеса на смъртта и последващите събития смъртната част от човешката система /заедно с егото/ се денатурира. Оцеляват само опитностите, записани в липиката.

Има прераждане - защото безсмъртната част на човешката система за пореден път се свързва със смъртна част, чрез която "живее" в тази реалност, и се образува /еманира/ едно ново его на базата на кръвното наследство от родителите, и на кармичното - определено от записаните опитности на преди "живелите" смъртни части на човешката система.

Така има прераждане, но не и за егото, в което се самоосъзнаваме обикновено.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целият живот - това е всичко,

превзето с мисълта и сетивата.

Трептене на една тревичка

между небето и земята.

Целият живот това е,

което чезне във безкрая

Останалото е обвивка.

През времето, в безсмъртни бездни

ще отзвучим като усмивка.

М. Кендеров

Редактирано от Lucia_free (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Днес четох Новия завет - Послание от Марка - 23 -- 25 СТИХ - ..............И тъй, при възкресението, кога възкръснат............. ..24.......Иисус им отговори и рече - не от това ли се заблуждавате, задето не знаете Писанията, нито силата Божия. ..25.......Защото, кога възкръснат от мъртвите... са като Ангели на небесата. 26= А за мъртвите, че ще възкръснат, не сте ли чели в книгата на Мойсея, как Бог му каза при къпината - ,,Аз съм Бог Авраамов и Бог Исааков, и Бог Иаковов,, 27= Но Той не е Бог на мъртви, а Бог на живи. И тъй, вие много се заблуждавате. ================== По човешки всеки си тълкува писанията както му е удобно - би трябвало да четем свещената книга с разум! Ади

Редактирано от kalllienta (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.