Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Днес четох Новия завет - Послание от Марка - 23 -- 25 СТИХ -

..............И тъй, при възкресението, кога възкръснат.............

..24.......Иисус им отговори и рече - не от това ли се заблуждавате, задето не знаете Писанията, нито силата Божия.

..25.......Защото, кога възкръснат от мъртвите... са като Ангели на небесата.

26= А за мъртвите, че ще възкръснат, не сте ли чели в книгата на Мойсея, как Бог му каза при къпината - ,,Аз съм Бог Авраамов и Бог Исааков, и Бог Иаковов,,

27= Но Той не е Бог на мъртви, а Бог на живи. И тъй, вие много се заблуждавате.

==================

По човешки всеки си тълкува писанията както му е удобно - би трябвало да четем свещената книга с разум! Ади

хайде сега да ни обясниш различката между тези две неща?... Публикувано изображение Щото всеки, който хване бИблията да тълкува си я тълкува по човешки(не може по друг начин по обясними причини! Публикувано изображение )и все се оплаква, че му липсвало..... разум. Публикувано изображение

А аз ще ти кажа колко са прости нещата: Първо самата б'Иблия е най-нескопосания трактат от всички древни писания относно характера на Бога, после-както и многократното и нагаждане по икономико-политически причини от тези, които "отговрят" за религията, по-специлано- юдео-християнството. :clap: ...за това помисли ли с разум човешки?.. Публикувано изображение

Примерно- ние сме група отци, които искаме да наложим религиозна си власт над света. Какво правим?... :clap:

Днес "световните хазяи" се наричат талмудчески хазари или 'газари' на русский язьик..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ote name='Maat' date='17.06.2009г. в 02:36ч.' post='1425703']

Глей сеа, Марушче, аз си имам не един духовен учител, а ТАНДЕМ, ЧИФТ. ;) Имената им са "Йоско Сталин и Адолфи Хитлер". Ма ти да не си помислиш, че са тези от историята?.. : Не, Маруся! Те са едни добрички такива, но понякога Сатана Илич Ленин доста умело ги ползва за собствени нужди..

-----------------------------------------------------------------------------

Шом стана дума за по-горните - преди 2 седмици си кръстих 2-те котета Адолф и Володя - приличат на по-горе споменатите.

Не изразявам отношение, не съм толкова умна, за да зная кой какъв е бил - Но нали в Библията пише - ,,ПО ПЛОДОВЕТЕ ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ,, - тази строфа е от Калллиента

-----------------------------------------------------------------------------------

:) Маруся, ти ме впечатляваш сериозно! И аз винаги съм считал, че прераждането е възкрсението. Само, че за нови юзъри..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

ote name='Maat' date='17.06.2009г. в 02:36ч.' post='1425703']

Глей сеа, Марушче, аз си имам не един духовен учител, а ТАНДЕМ, ЧИФТ. ;) Имената им са "Йоско Сталин и Адолфи Хитлер". Ма ти да не си помислиш, че са тези от историята?.. : Не, Маруся! Те са едни добрички такива, но понякога Сатана Илич Ленин доста умело ги ползва за собствени нужди..

-----------------------------------------------------------------------------

Шом стана дума за по-горните - преди 2 седмици си кръстих 2-те котета Адолф и Володя - приличат на по-горе споменатите.

Не изразявам отношение, не съм толкова умна, за да зная кой какъв е бил - Но нали в Библията пише - ,,ПО ПЛОДОВЕТЕ ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ,, - тази строфа е от Калллиента

-----------------------------------------------------------------------------------

:eek: Маруся, ти ме впечатляваш сериозно! И аз винаги съм считал, че прераждането е възкрсението. Само, че за нови юзъри..

--------------------------

Сега за различията - И християнската Библия и мюсулманския Коран са с едно съдържание и предназначение, приблизително и Тора - има ли смисъл да си мъчим нервите и мозъците! Както е казал народът - ,,И без петел ще съмне,,!

А за Световните хазяи - т.е. - масоните, сте прав.

Калллиента

-------------------------------

мммм

Правиш ного лоша "услуга" на Христос, пъво че Го "натъпкваш" в б'Иблията, която БЕЗ Христос, си е 100%-ЮДАИЗЪМ. Юдаизмът е ИДЕНТИЧЕН на ислямът. Понеже юдаизмът е по-стар от ислямът хронологически и там ИМЕННО Христос се е опитал да направи реформа, то ако прочетеш за ислямския рай, ще разбереш, че той обслужва егото(егото не иска да служи, а да му служат) и следователно е временен и ИЛЮЗИЯ. Ислямския рай(като част от б'Иблията) НЕ е проповядван от Христос. ;)

Крайно време е да се запознаеш с всичко и то ОТ ПЪРВАТА ръка, а не от имами, попове и равини, и тогава да коментираш. Публикувано изображение

Редактирано от Maat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и извинявайте, ако съм Ви подразнила с невежеството си. Аз наистина не чета други книги освен любовни романи вечер преди заспиване - мързи ме, нямам и време от работа, а и много не ги разбирам и нямам търпение. Тук писах, защото ме блазни да зная за прераждането, изкушаващо е, но ума ми не достига в дълбокото - схващам повърхностно и отсявам нещата, които ми харесват, не че ги разбирам. Калата правилно ме предупреди да не се вра там, където не ми е за интелекта - Простете, Ади!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес четох Новия завет - Послание от Марка - 23 -- 25 СТИХ -

..............И тъй, при възкресението, кога възкръснат.............

..24.......Иисус им отговори и рече - не от това ли се заблуждавате, задето не знаете Писанията, нито силата Божия.

..25.......Защото, кога възкръснат от мъртвите... са като Ангели на небесата.

26= А за мъртвите, че ще възкръснат, не сте ли чели в книгата на Мойсея, как Бог му каза при къпината - ,,Аз съм Бог Авраамов и Бог Исааков, и Бог Иаковов,,

27= Но Той не е Бог на мъртви, а Бог на живи. И тъй, вие много се заблуждавате.

==================

По човешки всеки си тълкува писанията както му е удобно - би трябвало да четем свещената книга с разум! Ади

Но ето стих 25 не казва ли, че "Защото,кога възкръснат от мъртвите ... са като Ангели на небесата"

не казва ли направо че ние ще бъдем като боговете безсмъртни души като възкръснем,когато умрем не казва ли че именно това води до умозаключението че сме безсмъртни души.

Глей сеа, Марушче, аз си имам не един духовен учител, а ТАНДЕМ, ЧИФТ. ;) Имената им са "Йоско Сталин и Адолфи Хитлер". Ма ти да не си помислиш, че са тези от историята?.. Публикувано изображение Не, Маруся! Те са едни добрички такива, но понякога Сатана Илич Ленин доста умело ги ползва за собствени нужди.. Публикувано изображение

:down: Маруся, ти ме впечатляваш сериозно! И аз винаги съм считал, че прераждането е възкрсението. Само, че за нови юзъри.. Публикувано изображение

;) Сега вижте какво не съм нито фашистка, нито комунистка, нито от която и да е партия, но

за Владимир Илич Ленин не искам нищо лошо да казвате. Всеки си има собствено мнение за различните партийни лидери. Защото съм чела доста разкази за него. Когато е имало глад в Русия на него са му били донесли много уловена риба и той им се скарал като им казал да я занесат на сиромашки деца. Тъй че ако нашите депутати бяха като него нямаше да има глад сега.

Здравейте и извинявайте, ако съм Ви подразнила с невежеството си. Аз наистина не чета други книги освен любовни романи вечер преди заспиване - мързи ме, нямам и време от работа, а и много не ги разбирам и нямам търпение. Тук писах, защото ме блазни да зная за прераждането, изкушаващо е, но ума ми не достига в дълбокото - схващам повърхностно и отсявам нещата, които ми харесват, не че ги разбирам.

Калата правилно ме предупреди да не се вра там, където не ми е за интелекта - Простете, Ади!

Аз не се обиждам,но просто нали е човешко човек да се подразни все пак май още не съм се

одухотворила напълно. Не искам въобще да имам отрицателни човешки черти пък се дразня. Нито се сърдя,нито лъжа, не искам да имам нищо общо с човешките отрицателни черти.

Хей хей, марушка. Ама ти да не се убиди? Публикувано изображение;) Аз не те карам да правиш каквото и да било. Просто ти казах, че хората често изпадат в заблуждение поради природата на МАТЕРиЯта. Не се сърди, че те мисля за объркан човек. Това си е мое мнение. нАли? Ето ти си взел два принципа които наИстина са стойностни. :wors:

Марушка ето ти отговор защо е безмислено да търсиш предишните сиживоти.Валентиус напълно съм съгласен с теб:

Аз не мога да се сърдя. Просто не искам да имам такива отрицателни човешки черти. Нито карам насила някой да ми вярва,нито искам някой да ми насажда чужди мисли. Та как си мислите, че затова вярвам на моят духовен учител Иеова, защото той насила нищо не ме кара да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато умрем не казва ли че именно това води до умозаключението че сме безсмъртни души.

Умозаключението е едно - всеки тълкува нещата,както му е угодно..

:speak: Сега вижте какво не съм нито фашистка, нито комунистка, нито от която и да е партия, но

за Владимир Илич Ленин не искам нищо лошо да казвате. Всеки си има собствено мнение за различните партийни лидери. Защото съм чела доста разкази за него. Когато е имало глад в Русия на него са му били донесли много уловена риба и той им се скарал като им казал да я занесат на сиромашки деца. Тъй че ако нашите депутати бяха като него нямаше да има глад сега.

По-полека,че ще изкараш Ленин като Христос...

Аз не се обиждам,но просто нали е човешко човек да се подразни все пак май още не съм се

одухотворила напълно.

Незнам дали си се одухотворила напълно,но се радвам че те има защото определено одухотворяваш форума...

Та как си мислите, че затова вярвам на моят духовен учител Иеова, защото той насила нищо не ме кара да правя.

Тука си много права,каквото сам си направиш,никой не може да ти го направи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам дали си се одухотворила напълно,но се радвам че те има защото определено одухотворяваш форума...

Не го изкарвам Ленин като Христос, а чисто и просто като порядъчен човек и не вярвам на измислиците за него.

Той е бил в един от миналите си животи апостол Павел. А г-н Георги Първанов е бил и Ленин и апостол Павел.

Те тримата носят една и съща душа.

Не го изкарвам Ленин като Христос, а чисто и просто като порядъчен човек и не вярвам на измислиците за него.

Той е бил в един от миналите си животи апостол Павел. А г-н Георги Първанов е бил и Ленин и апостол Павел.

Те тримата носят една и съща душа. Допълнение - така ми съобщи моят духовен учител Иеова.

Хей хей, марушка. Ама ти да не се убиди? Публикувано изображение:wors: Аз не те карам да правиш каквото и да било. Просто ти казах, че хората често изпадат в заблуждение поради природата на МАТЕРиЯта. Не се сърди, че те мисля за объркан човек. Това си е мое мнение. нАли? Ето ти си взел два принципа които наИстина са стойностни. :whist:

Марушка ето ти отговор защо е безмислено да търсиш предишните сиживоти.Валентиус напълно съм съгласен с теб:

И на теб не ти се сърдя, аз не мога да се сърдя. Това е човешка отрицателна черта. Моят духовен учител Иеова ме съветва да не се сърдя, даже и да не се карам, ами просто да не ви обръщам внимание,от едното влиза в другото излиза. Как няма да вярвам на него,като той никога не ме кара нещо да правя насила. Даже не ме кара да се кланям на него. Как няма да вярвам на него като той казва,че те боговете искат да са приятели с нас, а не да се кланяме на тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май по-вярното е, че като усетите че някой е по-различен от вас и се хвърляти върху него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май по-вярното е, че като усетите че някой е по-различен от вас и се хвърляти върху него

по-различна е меко казано,доста меко....запознай се с всички постове на "по-различната" и пак ела да пишеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по-различна е меко казано,доста меко....запознай се с всички постове на "по-различната" и пак ела да пишеш.

И въпреки това. Малко толерантност не ни е излишна. Имай впредвид че още много чудатости ще се случват И да знаеш прочетох ги. Редактирано от mimito53 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И въпреки това. Малко толерантност не ни е излишна. Имай впредвид че още много чудатости ще се случват И да знаеш прочетох ги.

Благодаря ти много за защитата.

Благодаря ти Висенти и на теб, че се радвате, че ме има. Аз също се радвам на приятелствата ви на всички,които ме разбирате и подкрепяте.

Да разбирам ли, че "иеова" е ескимоско име?.. Публикувано изображение с "иеова" са наричали Бога още древните чучки от Чукотка... Публикувано изображение

;) Иеова мисля, че е еврейско име,щом е бог на евреите. Но моят духовен учител Иеова ми каза, че щом само на евреите /това идва от Сатана/защото това са националистически мисли/че той не е бог само на евреите/а и те са били много богове,не бил само той един.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преражданията съществуват. Това е неоспорим факт и е основен физичен закон за запазване на енергията, само че в друга форма. Всички наследствени черти, които носим, всички специфични наши характерови особености, са именно плод на мислите, чувствата и действията ни през различните инкарнации. Обаче има нещо, което е трудно разбираемо и трудно обхващащо се от човешкото съзнание - не преражданията са тези, които ще изведат човека в по-висши измерения, щото реинкарнациите по своята същност са само едно рециклиране на тела. Онова, което отнася човека до по-високи небеса, е възраждането на Духа. На онзи Дух, който е слязъл толкова дълбоко в материята, че е забравил как се лети и само може вече само да пълзи, рециклирайки се отново и отново. Не ви ли е писнало вече, не сте ли се прераждали безброй пъти и докого така ще я карате?

Докато човешкото същество не осъзнае, че не е само тяло, а е преди всичко Дух и частта от Духа, затворена в тялото - Душа, той вечно ще се върти в кръг и ще буксува. Целта на слизането на Духа в материя е не да остава в нея и вечно да се върти в омагьосания кръг на преражданията като в някаква центрофуга, а да я освети отвътре и о-Духотвори така, че и тя да си спомни, че също е Дух, но поради отдалечаването й от него, е изкристализирала в тела, които са забравили, че носят и божественото в себе си.

Синоним на възраждането е осъзнаване. И не прераждането, а възраждането (осъзнаването) на човешкото същество е това, което носи живот.

Редактирано от Lucia_free (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има толкова много практики,които доказват това.Вярваш или не,всеки ще го разбере един ден. :baby: Какво лошо има в прераждането,нали духът може да твори и да се развива само в материята/в това измерение/. :wub: Дори и да достигнеш просветление има толкова много да се развиваш и колкото дълго да "седиш" в Нирвана/блаженство/ :speak: и когато дойде импулса,пак слизаш в материята да твориш и да учиш/показваш/ най-прекият път...до осъзнаването. :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има толкова много практики,които доказват това.Вярваш или не,всеки ще го разбере един ден. :baby:

Какво лошо има в прераждането,нали духът може да твори и да се развива само в материята/в това измерение/. :wub:

Дори и да достигнеш просветление има толкова много да се развиваш и колкото дълго да "седиш" в Нирвана/блаженство/ :speak:

и когато дойде импулса,пак слизаш в материята да твориш и да учиш/показваш/ най-прекият път...до осъзнаването. :eek:

Колко дълго да стоиш в Нирвана... ама че въпрос. В Нирвана има ли понятие за Време? Защо всичко свързвате с Времето? Ами именно на него се дължат преражданията.

Като си отговориш на този въпрос, ще разбереш какво казвам в предишния си пост. Жалкото, обаче, е това, че хората са на ниво първично-образно мислене и абстрактните логични идеи трудно влизат в твърдите им черепи.

А е нужно е само една представа, че съществува и свят, изпразнен от Време и изпълнен с Безвремие. Вечност му викат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на теб не ти се сърдя, аз не мога да се сърдя. Това е човешка отрицателна черта. Моят духовен учител Иеова ме съветва да не се сърдя, даже и да не се карам, ами просто да не ви обръщам внимание,от едното влиза в другото излиза. Как няма да вярвам на него,като той никога не ме кара нещо да правя насила. Даже не ме кара да се кланям на него. Как няма да вярвам на него като той казва,че те боговете искат да са приятели с нас, а не да се кланяме на тях.

Марушка, върейки по пътя си срещаш различни хора. Някой от тях ти говорят ласкаво, други грубо трети доброжелателно ... Някой от тях ти помагат, други прчеат и те объркват ... Това което аз се надявах да постигна е да те накарам да си свериш посоката. Да отместиш очи от твоя ДУХовен учител за момент. Да прецениш вярна ли е посоката и трябва ли да вярваш на такива дУхОВНИ учители. Нямам за цел да ти се налагам с мнението си. Да не ми обръщаш внимание е твое непрекосновенно право.

Все пак, ако желаеш може да ми обърнеш внимание. И да си отговориш на въпроса: защо ти трябва да си знаеш предните животи ? Питай, ако трябва твоя дух(овен) учител. Един-два жокера, ще ти дам. Не подхранваш ли с това егото си? Мислиш ли, че живота ти е скучен и си търсиш по-по-най-истории от миналото > приказки /за лека нощ/ в които ти си главната героиня? Не ти ли достига опитноста в този живот и за това ли търсиш предишните??? Що толкова се задълбаваш в миналото? Настоящето кога ще го живееш, ще намериш ли един миг и за него? Не са ли достатъчни илюзиите, желанията и страданията в един живот, че си търсиш бонуси и от други? А ако си ги получиш бонусите кВО ще правиш? :clap:

пп тВА ти го казва един пристрастен човек ... така, че не е нужно да си отговаряш на горните въпроси ... пристрастен към истината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марушка, върейки по пътя си срещаш различни хора. Някой от тях ти говорят ласкаво, други грубо трети доброжелателно ... Някой от тях ти помагат, други прчеат и те объркват ... Това което аз се надявах да постигна е да те накарам да си свериш посоката. Да отместиш очи от твоя ДУХовен учител за момент. Да прецениш вярна ли е посоката и трябва ли да вярваш на такива дУхОВНИ учители. Нямам за цел да ти се налагам с мнението си. Да не ми обръщаш внимание е твое непрекосновенно право.

Все пак, ако желаеш може да ми обърнеш внимание. И да си отговориш на въпроса: защо ти трябва да си знаеш предните животи ? Питай, ако трябва твоя дух(овен) учител. Един-два жокера, ще ти дам. Не подхранваш ли с това егото си? Мислиш ли, че живота ти е скучен и си търсиш по-по-най-истории от миналото > приказки /за лека нощ/ в които ти си главната героиня? Не ти ли достига опитноста в този живот и за това ли търсиш предишните??? Що толкова се задълбаваш в миналото? Настоящето кога ще го живееш, ще намериш ли един миг и за него? Не са ли достатъчни илюзиите, желанията и страданията в един живот, че си търсиш бонуси и от други? А ако си ги получиш бонусите кВО ще правиш? :whist:

пп тВА ти го казва един пристрастен човек ... така, че не е нужно да си отговаряш на горните въпроси ... пристрастен към истината.

Защо ми трябва да зная миналите си животи ли? Първото което е ако имам възможността да се реализирам като писателка щях да се реализирам никога не е късно разбра ли? Една колежка една година преди пенсия завърши психология и практикува сега частна практика като психолог,разбра ли? И аз ако имам финансови възмож

ности щях да се изуча за писателка, а аз таланта си го имам, не че се хваля не искам да се хваля. Хвалбата е най-лошото нещо една от най-лошите човешки черти. А аз си го знам, че силната ми страна е в писането. Това го потвърди и моят духовен учител Иеова. Не искам да си подхранвам "егото" виждам и реалните неща,че това е невъзможно поради финансови причини. Но все пак аз съм оптимистка и вярвам, че всичко е възможно както при някои хора става. Примерно и има един кубински певец към 80-те години и бил в разцвета на кариерата си. Тъй че всичко е възможно. Когато ми съкратиха длъжността като машинописка преди 7-8 години и станах чистачка, аз завърших компютърна грамотност и съжалявам,че не завърших курса по-рано преди да ми съкратят длъжността.

хайде сега да ни обясниш различката между тези две неща?... Публикувано изображение Щото всеки, който хване бИблията да тълкува си я тълкува по човешки(не може по друг начин по обясними причини! Публикувано изображение )и все се оплаква, че му липсвало..... разум. Публикувано изображение

А аз ще ти кажа колко са прости нещата: Първо самата б'Иблия е най-нескопосания трактат от всички древни писания относно характера на Бога, после-както и многократното и нагаждане по икономико-политически причини от тези, които "отговрят" за религията, по-специлано- юдео-християнството. ;) ...за това помисли ли с разум човешки?.. Публикувано изображение

Примерно- ние сме група отци, които искаме да наложим религиозна си власт над света. Какво правим?... :)

Днес "световните хазяи" се наричат талмудчески хазари или 'газари' на русский язьик..

Маат наистина Библията е пълна с противоречия. Когато разговаряме по нея с духовния ми учител Иеова той ми каза,че първото което е още с ябълката - та нали бог е любов ми каза как така той ще забранява ябълката на знанието как така той бог ще забранява да се изучаваме. Та нали в някои от световните митове се казва,че боговете ни учат на знания? После за водещите войни за заграбване на земите - та нали моралните заповеди са да не се убива, да не се краде,да не се лъже - как така в името на Господ Йехова ще сеубива толкова много народ за да заграбят техните земи и това също е противодействие към моралните заповеди. Каза ми че те моралните заповеди са истински. А националистическото чувство е откъм страната на Сатана. Той ни учи да се мразим,да се убиваме в името на някои си там религиозни идеи,които са неправилни. Ние всички народи от всички различни религии трябва да се обединим да заживеем в мир и разбирателство и да се обединим в един духовен център без омраза,без плач,без убийства.

Все пак, ако желаеш може да ми обърнеш внимание. И да си отговориш на въпроса: защо ти трябва да си знаеш предните животи ? Питай, ако трябва твоя дух(овен) учител. Един-два жокера, ще ти дам. Не подхранваш ли с това егото си? Мислиш ли, че живота ти е скучен и си търсиш по-по-най-истории от миналото > приказки /за лека нощ/ в които ти си главната героиня? Не ти ли достига опитноста в този живот и за това ли търсиш предишните??? Що толкова се задълбаваш в миналото? Настоящето кога ще го живееш, ще намериш ли един миг и за него? Не са ли достатъчни илюзиите, желанията и страданията в един живот, че си търсиш бонуси и от други? А ако си ги получиш бонусите кВО ще правиш? :whist:

А и още нещо аз не приемам никакви бонуси , гледам миналите животи на хората абсолютно безплатно. Ако искаш да ти кажа някои емайли на тях да ги попиташ от тях лично да се увериш. Но не искам да ги компрометирам. Аз ако исках щях да изкарам някои техни писма да ги публикувам,даже бях започнала да изтърквам истинските им имена за да ги изкарам на бял свят. Но една жена ми писа,че не е дошло времето за това и че ще ме изкарат и луда,както ми вика някои те изкарват. Хич не ми пука. Ако не беше лош светът, а по-добър, щях да ги изкарам, но при нашия низш свят което за съжаление е така,нищо не мога да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За безплатното гледане е вярно и не се отнася само за мен - аз ти казах колежке да не се се обясняваш и да не се оправдаваш на нелегални имена и аватари - можеш да го сториш само очи в очи, но тогава ние хората сме страхливи и не си разрешаваме тази критика, която практикуваме, когато сме скрити.

Марушка, моята дъщеря ми каза, че си много интелигентен човек и много интересни разсъждения имаш, а тя ми е начетен и упорит човек - аз във времето понаучих някои неща, но със закъснение.Не се оправдавай за нещо, за което не си виновна - ти имаш дарба, това че за много от нас обикновените хора са неясни някои неща, не означава, че не съществуват - с обич - Аделина.

Права си Ади аз наистина някой пък много се обяснявам и мъжа ми се ядосва даже че се обяснявам.

Права си Ади аз наистина някой пък много се обяснявам и мъжа ми се ядосва даже че се обяснявам.

Много ти благодаря за съдействието ти и подкрепата ти. С обич Марушка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря за съдействието ти и подкрепата ти. С обич Марушка!

Моля, не се заблуждавайте! Вие сте добър човек и това личи, но да чуваш гласове на съмнителни духове е заболяване и в този смисъл не е дарба, а проклятие. Чета ви постовете и до сега съвсем умишлено не се намесвах, за да не ви наранявам. Но с най-добри чувства ще ви посъветвам да обърнете внимание на това и да посетите лекар, за да не се задълбочи проблема ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЦИТАТ(Lucia_free @ 3.07.2009г. в 21:38ч.)

Моля, не се заблуждавайте! Вие сте добър човек и това личи, но да чуваш гласове на съмнителни духове е заболяване и в този смисъл не е дарба, а проклятие. Чета ви постовете и до сега съвсем умишлено не се намесвах, за да не ви наранявам. Но с най-добри чувства ще ви посъветвам да обърнете внимание на това и да посетите лекар, за да не се задълбочи проблема ви.

Тези неща и съм ги чувала, и чела - да Ви дам съвет като човек, случайно и не присъствала на нещо подобно - не ми стига интелигентноста, за да го кажа хем точно, хем да парирам оплювките, които немедленно ще последват - Луция, не вярвам да не сте се поразходила из църквите - ако не, направете го. Има го и в Новия завет, но аз само съм го преглеждала набързо, а и съм ленива. Вие ще го разберете - има го и в църквите, и в Библията, но не се ангажирам с обяснения - прочетете си го и не прибързвайте с диагнозите.

Ако ли пък не Ви се чете, в неделя по всички църкви - православни,католически,петдесятни и пр.. има служби - от 8 до 10 часа - там споменават за подобни явления. Ади

http://www.vbox7.com/play:fe9f15c3

Вярата в Бога няма нищо общо с църкви, джамии или синагоги. Църковните ритуали са за наивници. А библията е писана от шизоиди. Павката, обаче, не е шизоид, той си е направо шизофреник - класика в жанра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва нещо, което четох за орфеистите - те вярват, че не всички се прераждат. А тези, които го правят, имат избора дали да пият от водите на Стикс и да забравят, или не. Изглежда, почти всички предпочитат да забравят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва нещо, което четох за орфеистите - те вярват, че не всички се прераждат. А тези, които го правят, имат избора дали да пият от водите на Стикс и да забравят, или не. Изглежда, почти всички предпочитат да забравят.

Така е, защото орфистите са вярвали не в прераждането, а в във възраждането. Лирата на Орфей преди да укроти животните отвън себе си, укторотява онези вълци и змии вътре в самия себе. Това е орфизъм. И затова орфистите са плачели, когато някой се ражда и са се радвали, когато някой умира - те прекрасно са знаели, че този свят е именно Хадес, от който всеки човек трябва да съумее да изведе своята Евридика - своята Душа, за да се превърне в един Орфей /aur е светлина, rofae - лекувам/ - да бъде един лечител чрез светлината вътре в себе си, а това го може единствено Духа. Това е Орфей- не преродената Душа, а възроденият Дух.

А възроденият Дух знае истината за Душата. Ето как Орфей е изпял тази истина в един свой химн:

Забравена прастара дума,

почитана от славните предци;

е "Евридика" - Евридика не е

едничко име на жена, о, не,

то значи изначална светлина

възторжена любов и свобода -

едно едничко слънце - него никой

и никога в тъма не ще удави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се извинявам,но никой човешки индивид не може да каже за прераждането,че не съществува,както и аз като човешки индивид не мога да дам доказателства за него. Както и никой не може да каже че това е заболяване. Пък аз не чувам гласове, а разговарям чрез автоматично писане. Разбрахте ли всезнайке?

Всичките се мислите за много умни. Пък другия го правите на тъп и неразбран и болен човек. След като има други разбирания от вашите го правите на болен човек,което е неправилно съвсем неправилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вярвам абсолютно в прераждането! Чела съм в сайтове, че човек се преражда 7 пъти. Лошите хора пък в другия си живот стават кучета, това също съм го чела, също така може да разбереш горе-долу колко пъти си се прераждал/а като си погледнеш веждите, ако са ти доста близко до очите, значи имаш още съвсем малко прераждания, ако пък са ти доста повдигнати над очите-имаш още доста животи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност има живот след смъртта.Какъв ще бъде,се определя от настоящето...

Редактирано от 3SSS (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вярвам абсолютно в прераждането! Чела съм в сайтове, че човек се преражда 7 пъти. Лошите хора пък в другия си живот стават кучета, това също съм го чела, също така може да разбереш горе-долу колко пъти си се прераждал/а като си погледнеш веждите, ако са ти доста близко до очите, значи имаш още съвсем малко прераждания, ако пък са ти доста повдигнати над очите-имаш още доста животи.

Само едно ще ти кажа - не вярвай на всичко, което прочетеш, особено пък в сайтовете.

Ще станеш за смях, ако не мислиш със собствената си глава, а приемаш за истина всичко, което ти каже някой си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.