Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Аз вярвам абсолютно в прераждането! Чела съм в сайтове, че човек се преражда 7 пъти. Лошите хора пък в другия си живот стават кучета, това също съм го чела, също така може да разбереш горе-долу колко пъти си се прераждал/а като си погледнеш веждите, ако са ти доста близко до очите, значи имаш още съвсем малко прераждания, ако пък са ти доста повдигнати над очите-имаш още доста животи.

Ако слушаш Кен какво ти говори, значи изобщо не бива да му вярваш.

И аз вярвам в прераждането - ако щеш ми вярвай... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако слушаш Кен какво ти говори, значи изобщо не бива да му вярваш.

И аз вярвам в прераждането - ако щеш ми вярвай... Публикувано изображение

Аз ти Вярвам - Калада - ти си моето любимо синче - фараонче! Затва толкова обичаме с теб котките - те са били свещеното им животно - на роднините ни де!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ми трябва да зная миналите си животи ли? Първото което е ако имам възможността да се реализирам като писателка щях да се реализирам никога не е късно разбра ли? Една колежка ...

Това горното какво общо има с прераждането мила?

Ако не беше лош светът, а по-добър, щях да ги изкарам, но при нашия низш свят което за съжаление е така,нищо не мога да направя.

Какво толкова нередно виждаш в този свят? Смяташ, че светът е лош? Добро, лошо ... плодове на едно и също дърво Публикувано изображение Светът си е напълно наред, а ти какво търсиш в него? Защо така сСтрастНО търсиш миналите животи? С какво ще ти помогне това знание? Има ли смисъл да ги търсиш? До къде ще те отведе познанието за предишните животи? Кога ще спреш да ровиш матЕРИата? Колко ЕРИи трябва да познаеш за да осъзнаеш? С колко ДУХовни учители тря да се свържеш за да те наУчат? Кой пА дЯвалите ти казва "т'ва е начина ама не те принуждавам"? Допада ли ти да си играеш на ала-бала с аБра-лала и с яхОвлала? И наКрая кога ще се събудиш, че будилника звъни отдавна?

Пък другия го правите на тъп и неразбран и болен човек. След като има други разбирания от вашите го правите на болен човек,което е неправилно съвсем неправилно.

ПраА си не е праО т'ва. Обаче има една далаВЕРА ;) кОйт мОе да види ... вижда кОйт мОе да чуе ... чува. Та не е болен, не е тъп, а НЕжелаещ да разбира ... не е готов за тази крачка: Рядко разбираща и леко забиваща личност. Ти си ги пускаш по енерция твоЙте. Малко знание търси мА да е пълноценНостно. Ко се занимаАш с снекви стари шлагери Публикувано изображение Който не знае миналото, ще прави грешки в бъдещето /евентуАлитетно/, а който дълбае в миналото е вече забил БиЛ.

Твоя път си е твой ... Аз просто реших да стана за миг улична табела :P и на нея пише: "Ти си тук. КО праИм?" мИ аз си ЯХВам метлата и си хващам гората. Ти си играй с дуХовния си ПАРТньор. Можеш да земеш т'ва дЕт ти го дават някой в този сайт мОе го подминеш ;)

пп Марушка пожелавам ти мнОо успехи и мнОо яснота. И лек път / хвърли излишния товар /

ппп

Вярата в Бога няма нищо общо с църкви, джамии или синагоги. Църковните ритуали са за наивници. А библията е писана от шизоиди. Павката, обаче, не е шизоид, той си е направо шизофреник - класика в жанра.

:yanim::yanim::wors: Лучия .. койТ хванал - хванал. ГлЕам добра си в знанията и познанията. И сЪс чисто сърце си дошла :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво толкова нередно виждаш в този свят? Смяташ, че светът е лош? Добро, лошо ... плодове на едно и също дърво Публикувано изображение Светът си е напълно наред, а ти какво търсиш в него? Защо така сСтрастНО търсиш миналите животи? С какво ще ти помогне това знание? Има ли смисъл да ги търсиш? До къде ще те отведе познанието за предишните животи? Кога ще спреш да ровиш матЕРИата? Колко ЕРИи трябва да познаеш за да осъзнаеш? С колко ДУХовни учители тря да се свържеш за да те наУчат? Кой пА дЯвалите ти казва "т'ва е начина ама не те принуждавам"? Допада ли ти да си играеш на ала-бала с аБра-лала и с яхОвлала? И наКрая кога ще се събудиш, че будилника звъни отдавна?

ПраА си не е праО т'ва. Обаче има една далаВЕРА ;) кОйт мОе да види ... вижда кОйт мОе да чуе ... чува. Та не е болен, не е тъп, а НЕжелаещ да разбира ... не е готов за тази крачка: Рядко разбираща и леко забиваща личност. Ти си ги пускаш по енерция твоЙте. Малко знание търси мА да е пълноценНостно. Ко се занимаАш с снекви стари шлагери Публикувано изображение Който не знае миналото, ще прави грешки в бъдещето /евентуАлитетно/, а който дълбае в миналото е вече забил БиЛ.

Твоя път си е твой ... Аз просто реших да стана за миг улична табела :P и на нея пише: "Ти си тук. КО праИм?" мИ аз си ЯХВам метлата и си хващам гората. Ти си играй с дуХовния си ПАРТньор. Можеш да земеш т'ва дЕт ти го дават някой в този сайт мОе го подминеш ;)

пп Марушка пожелавам ти мнОо успехи и мнОо яснота. И лек път / хвърли излишния товар /

ппп :yanim::yanim::wors: Лучия .. койТ хванал - хванал. ГлЕам добра си в знанията и познанията. И сЪс чисто сърце си дошла :P

Добре - Вие сте прав, аз съм права - всички са прави за себе си, в името на изповядваната религия и прочие. Но защо с такова омразно и злобно настроение прокарвате своите си разбирания и чувства като ругаете другите - нали в Голямата Книга пише - Обичай брата си като себе си - и това го има нали - не е само злобата, която тресе света,нас и пр.

По-кротко,по-спокойно - тогава Обичта е Любов! А нали и Бог е Любов - пак в Заветите го пише - Ади.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре - Вие сте прав, аз съм права - всички са прави за себе си, в името на изповядваната религия и прочие. Но защо с такова омразно и злобно настроение прокарвате своите си разбирания и чувства като ругаете другите - нали в Голямата Книга пише - Обичай брата си като себе си - и това го има нали - не е само злобата, която тресе света,нас и пр.

По-кротко,по-спокойно - тогава Обичта е Любов! А нали и Бог е Любов - пак в Заветите го пише - Ади.

Публикувано изображение чак така ли звуча? Ми ко а праА водолей съм и често тъпча чувствата на околните. Ма тва е без да го мислА и желая. Просто така си говоРа. Не се напрягай Ади ... виж смисъла и забраИ за чувствата :wors: Не го казвам за да убиждам и да злорадствам или да се изкарам по-по-най-нАй. Просто споделям вПечаТления.

пп Сорка, ако съм ви дошъл малко /или мнОоо/ злобен. Не е предНамерено :yanim:

Авйайам :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mоля, извинението е прието, но не съм съгласна от по-по-най казаното, че всички плодове са от едно дърво - бъркаш, братче мое драго - при едни плодовете са сладки, при други нагарчат, а при трети си е направо манджа с грозде - дали! Ади

http://vbox7.com/play:cb2e3026

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mоля, извинението е прието, но не съм съгласна от по-по-най казаното, че всички плодове са от едно дърво - бъркаш, братче мое драго - при едни плодовете са сладки, при други нагарчат, а при трети си е направо манджа с грозде - дали! Ади

Съгласна или не - няма значение. Не само, че са от едно дърво, а ми са и еднакво значими. Без едното няма другото - такава е семантиката на тези понятия. Няма как да бъде по друг начин - те са опит света да бъде бинаризиран. Света и живота имат много повече от две измерения. Никое действие не еднозначно добро или еднозначно лошо. Дори и за преобладаващи величини не може да се говори. Остави нещата да са такива каквито са, избягвай горчивите плодове, доколкото можеш и се радвай на сладките... Много е просто...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласна или не - няма значение. Не само, че са от едно дърво, а ми са и еднакво значими. Без едното няма другото - такава е семантиката на тези понятия. Няма как да бъде по друг начин - те са опит света да бъде бинаризиран. Света и живота имат много повече от две измерения. Никое действие не еднозначно добро или еднозначно лошо. Дори и за преобладаващи величини не може да се говори. Остави нещата да са такива каквито са, избягвай горчивите плодове, доколкото можеш и се радвай на сладките... Много е просто...

Просто е, разбира се. Но нужно е да се сетиш само, молебен да направиш! За да завали. И да се търкаляш в рая Публикувано изображение по http://www.youtube.com/watch?v=8eLAATZH3hA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еднакво значими казваш. Все пак доброто и злото се различават и това дава възможност да се направи избор между едното и другото. Ако бяха еднакво значими, този избор би бил безсмислен, а оттам и свободата на избора би била фалшива. Именно разликата в ценността между доброто и злото е това, което човек развивайки се (умът, способността за различаване, разбирането, интуицията) следва да се научи да разграничава.

Не е задължително да определяш еднозначно едно действие като добро или лошо. Достатъчно е да различиш съдържащото се в него добро от съдържащото се зло. Не е задължително да оценяваш и кое е преобладаващо. Достатъчно е просто да се освободиш от едното доколкото можеш да го различиш (защото невинаги и не за всеки е възможно в еднаква степен) или поне да полагаш усилия за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еднакво значими казваш. Все пак доброто и злото се различават и това дава възможност да се направи избор между едното и другото. Ако бяха еднакво значими, този избор би бил безсмислен, а оттам и свободата на избора би била фалшива. Именно разликата в ценността между доброто и злото е това, което човек развивайки се (умът, способността за различаване, разбирането, интуицията) следва да се научи да разграничава.

Не е задължително да определяш еднозначно едно действие като добро или лошо. Достатъчно е да различиш съдържащото се в него добро от съдържащото се зло. Не е задължително да оценяваш и кое е преобладаващо. Достатъчно е просто да се освободиш от едното доколкото можеш да го различиш (защото невинаги и не за всеки е възможно в еднаква степен) или поне да полагаш усилия за това.

Аз искам да правя само добри неща - единствено и само добри... Дай ми моля те, дефиниция за "добро" за да знам как да постигна желанието си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз искам да правя само добри неща - единствено и само добри... Дай ми моля те, дефиниция за "добро" за да знам как да постигна желанието си...

Дефиницията е ограничаване. Щеше да е прекалено лесно ако можеше да се даде дефиниция. А и тогава доброто не би могло да бъде безпределно, неограничено. Доброто е една посока, идеал. Ако можеше да се достигне в неговата пълнота, то тогава живота просто спира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е лесно, но като начало можем да опитаме да не позволяваме на емоции като гняв, гордост, завист, ревност, алчност, невежество... да управляват мислите, думите и действията ни.

Максимум полза, за максимален брой същества в най-дългосрочен план. Това е добра идея като основа на действията ни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефиницията е ограничаване. Щеше да е прекалено лесно ако можеше да се даде дефиниция. А и тогава доброто не би могло да бъде безпределно, неограничено. Доброто е една посока, идеал. Ако можеше да се достигне в неговата пълнота, то тогава живота просто спира.

Браво, каза повече от колкото се надявах да чуя. Без едното го няма другото - защото инак "живота спира" - както казваш ти. Аз ще си позволя да напомня още веднъж - света не е бинарно пространство и не се описва с простички, взаимноизключващи се понятия. За това и няма универсално определение за добро и лошо. Това са категории работещи в персонален или локален аспект. Няма начин да направиш всички щастливи, добри и прекрасни. Прави каквото ти се прави и ако повечето хора около теб са щастливи - значи всичко е наред. Ако не са - самите тези хора ще те върнат в "правия път"...

Това не е лесно, но като начало можем да опитаме да не позволяваме на емоции като гняв, гордост, завист, ревност, алчност, невежество... да управляват мислите, думите и действията ни.

Максимум полза, за максимален брой същества в най-дългосрочен план. Това е добра идея като основа на действията ни.

Привет Вало - отдавна не съм си говорил с теб. Сигурен ли си, че спазвайки препоръките ти, ще стигнем до целите които поставяш - "Максимум полза, за максимален брой същества в най-дългосрочен план"?

Само в мълчанието има слово,

само в мрака – светлина.

само в смъртта – живот.

Ярко прорязва полетът на ястреба

пустеещите небеса.

...

Светлината е лявата ръка на мрака,

а мракът — дясната ръка на светлината.

Двете са едно, живот и смърт, легнали

заедно като любовници в кемър,

като сплетени ръце, като целта и пътя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет Вало - отдавна не съм си говорил с теб. Сигурен ли си, че спазвайки препоръките ти, ще стигнем до целите които поставяш - "Максимум полза, за максимален брой същества в най-дългосрочен план"?

Здравей, аз съм сигурен, но това е без значение за теб. Аз може да лъжа.

Така или иначе, това е проверим факт.

Колкото повече мислим, говорим и действаме без "смущаващи" емоции и без закостенели идеи, толкова повече резултатът е полезен за другите.

Това не винаги е лесно.

Навиците ни са много силни.

В ситуация в която има условия за гняв, ние "спонтанно" реагираме с гняв.

Когато има условия за ревност - реагираме с ревност.

...

Ние всъщност нямаме свобода. В различните ситуации нашите реакции са съвсем предвидими.

Ние приемаме "смущаващите" емоции (дори без да осъзнаваме това) за реални и им позволяваме да управляват мислите, думите и делата ни. Резултатът е страдание.

"Смущаващите" емоции не са абсолютно реални.

Те са преходни: появяват се от причини, променят се и изчезват.

Няма причина да им позволяваме да ни контролират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Похвално желание, но според моите 55 години стаж на този свят е невъзможно - изкушенията в света и с околните са много по-силни от човешката ни нагласа, за да не реагираме на това или онова - думите ти Вало -Това не е лесно, но като начало можем да опитаме да не позволяваме на емоции като гняв, гордост, завист, ревност, алчност, невежество... да управляват мислите, думите и действията ни.

- са прекрасен съвет, но е неизпълним - дори Кришна-медитаторите и в строг пост монасите не могат да го изпълнят в детайли.

Един съвет, дано да не прозвучи заядливо - я попитай Калада, ако му вземеш нещо ценно и със сила го накараш да върши нещо, което на него не му е угодно, дали няма вместо смирение да ти ,,подари,, един тежък юмрук - прости ми Кала за примера, но и ти ме тормозиш понякога!

Кала, вместо стихове ти как така се пресели тук, в моите любими селения - нали ги отричаше - по едно време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Похвално желание, но според моите 55 години стаж на този свят е невъзможно - изкушенията в света и с околните са много по-силни от човешката ни нагласа, за да не реагираме на това или онова - думите ти Вало -Това не е лесно, но като начало можем да опитаме да не позволяваме на емоции като гняв, гордост, завист, ревност, алчност, невежество... да управляват мислите, думите и действията ни.

- са прекрасен съвет, но е неизпълним - дори Кришна-медитаторите и в строг пост монасите не могат да го изпълнят в детайли.

Един съвет, дано да не прозвучи заядливо - я попитай Калада, ако му вземеш нещо ценно и със сила го накараш да върши нещо, което на него не му е угодно, дали няма вместо смирение да ти ,,подари,, един тежък юмрук - прости ми Кала за примера, но и ти ме тормозиш понякога!

Кала, вместо стихове ти как така се пресели тук, в моите любими селения - нали ги отричаше - по едно време

Нали уж със Дарко приказваш?! Публикувано изображение

Сърдит съм ти още от Игипита! И пак щеш да е само на твоето!!! И СЕГА, както и нявга!

Насила ме ТОГАВА накара в жречество да се обучавам. А аз, в каналите ми бе мерака... за добруването на хората!

Пак да ме командваш се впускаш, но не би, тоз път, драга ми! Свободата съм си сам извоювал, без твоя любим Ази рис!!!!

А ти пак тука надзърташ, и пак сте с него двамцата и пак кроежи кроите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПраА си не е праО т'ва. Обаче има една далаВЕРА кОйт мОе да види ... вижда кОйт мОе да чуе ... чува. Та не е болен, не е тъп, а НЕжелаещ да разбира ... не е готов за тази крачка: Рядко разбираща и леко забиваща личност. Ти си ги пускаш по енерция твоЙте. Малко знание търси мА да е пълноценНостно. Ко се занимаАш с снекви стари шлагери. Който не знае миналото, ще прави грешки в бъдещето /евентуАлитетно/, а който дълбае в миналото е вече забил БиЛ.

Твоя път си е твой ... Аз просто реших да стана за миг улична табела :lol6: и на нея пише: "Ти си тук. КО праИм?" мИ аз си ЯХВам метлата и си хващам гората. Ти си играй с дуХовния си ПАРТньор. Можеш да земеш т'ва дЕт ти го дават някой в този сайт мОе го подминеш

ппп :shy11::lol6::lol6: Лучия .. койТ хванал - хванал. ГлЕам добра си в знанията и познанията. И сЪс чисто сърце си дошла :P

И койТ сА пуснАл, са ПусНал /от излишния товар/. Публикувано изображение

ГлЕам добър си във ВИждането и в ЧУването. И с УсМивка се изЛИВаш, та да усМИГхващаш. :P

P.S. Налага се да изчистя някоя друга иконка, за да публикувам поста си и една две от мен... позната история - Водолейска. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от постовете тук не ми стана ясно за прераждане ли си говорите или си правите духовна гаргара с интелигентността си, кой по-емоционално е объркан. Я да ви питам един прост въпрос, умирате ставате на дух (енергиен разум) и отивате в друго измерение (отвъдното). Ами въпроса ми е после кой ви облича пак в биологични дрехи, така как от дух става на човек и кой го прави това нещо. Изчетох 42 страници болни разсъждения, а пък то си е ясно прераждане няма, има продължаване на живота, но под формата на енергиен разум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от постовете тук не ми стана ясно за прераждане ли си говорите или си правите духовна гаргара с интелигентността си, кой по-емоционално е объркан.

Я да ви питам един прост въпрос, умирате ставате на дух (енергиен разум) и отивате в друго измерение (отвъдното). Ами въпроса ми е после кой ви облича пак в биологични дрехи, така как от дух става на човек и кой го прави това нещо. Изчетох 42 страници болни разсъждения, а пък то си е ясно прераждане няма, има продължаване на живота, но под формата на енергиен разум.

Извинете ме, за духовната гаргара излиза да е истина. Колкото по-не разбираме нещо, толкова по го опрочаваме май - в пълна сила се отнася и за мен.

Реално погледнато ми се ще да съм била фараонска дъщеря, защото го научавам от умен човек като Марушка, но като си гледам капацитета в главата и кесията, може да съм им била и прислужница на фараоните. Не че не ша да се събудя някоя сутрин с една поне от техните жълтици в ръката - ех, Кала, ти беше права, какиното, Материалистка съм.

послепис - а за обличане на духовното в материята - попитайте Дъновистите, те знаят дефиницията.

http://vbox7.com/play:0366e6b3

Редактирано от linaadelina (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

послепис - а за обличане на духовното в материята - попитайте Дъновистите, те знаят дефиницията.

http://vbox7.com/play:0366e6b3

Ако питаш мене... за обличането чети Луцито. Вярвам на честно синьо око

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от постовете тук не ми стана ясно за прераждане ли си говорите или си правите духовна гаргара с интелигентността си, кой по-емоционално е объркан.

Я да ви питам един прост въпрос, умирате ставате на дух (енергиен разум) и отивате в друго измерение (отвъдното). Ами въпроса ми е после кой ви облича пак в биологични дрехи, така как от дух става на човек и кой го прави това нещо. Изчетох 42 страници болни разсъждения, а пък то си е ясно прераждане няма, има продължаване на живота, но под формата на енергиен разум.

Духът не става на човек. Направи си аналогия с човек който облича дреха (или по-скоро скафандър, или водолазен костюм). По-същият начин и духът облича различните тела за да може да взаимодейства с обкръжаващата среда в определени условия. Например без физическото тяло духът няма как да взаимодейства с грубо-материалния свят, без астралното - с астралния и т.н. Освен това световете не са в различни пространствени измерения, а просто са съставени от материя с различна плътност. И както човек може с физическите си очи да види светлината само в определен диапазон, така и грубо-физическото му тяло и сетива му позволяват да влезе в съприкосновение с материя от определен тип, астралните сетива дават възможност да се влезе в съприкосновение с астрална материя (която е много по-фина от физическата) и т.н.

„Кой облича човек в биологични дрехи?“ Не си ли учил биология? Би трябвало да знаеш как се създават физическите тела. Духът от друга страна е несътворен и както казах просто облича тялото (или по-скоро бива принуждаван да го облече от природните/божествените/космичните закони). Щом това е станало веднъж (при сегашното ти раждане), какво пречи да се случва отново и отново, докато съществува необходимост за това. А необходимостта се поражда от съществуващата привързаност на човека към грубо-материалния живот; от природата на неговите желания; от това, че човек не е преодолял привличането си към грубо-материалния свят. Ако нямаше прераждане, тези желания щяха да продължат да си съществуват на по-високо ниво, но нямаше да има възможност за тяхното удовлетворяване. Това би бил същински ад за изпитващия ги човек и абсолютна проява на жестокост от страна на Бог (ако допуснем съществуването му). Прераждането дава възможност на човек да се изчисти, да се освободи от желанията, които го придържат към грубата материя и в действителност пораждат самото прераждане. Това е необходимост, а не прищявка на някого, пък бил той и Бог. Когато всички желания за грубо-материален живот бъдат прекъснати, тогава човек повече не е необходимо да се преражда в този свят, но не и преди това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Духът не става на човек. Направи си аналогия с човек който облича дреха (или по-скоро скафандър, или водолазен костюм). По-същият начин и духът облича различните тела за да може да взаимодейства с обкръжаващата среда в определени условия. Например без физическото тяло духът няма как да взаимодейства с грубо-материалния свят, без астралното - с астралния и т.н. Освен това световете не са в различни пространствени измерения, а просто са съставени от материя с различна плътност. И както човек може с физическите си очи да види светлината само в определен диапазон, така и грубо-физическото му тяло и сетива му позволяват да влезе в съприкосновение с материя от определен тип, астралните сетива дават възможност да се влезе в съприкосновение с астрална материя (която е много по-фина от физическата) и т.н.

от това аз не разбрах какво искаш да кажеш, защото гледай сега, човек умира, умира му биологичното материално тяло, човек продължава да съществува като енергиен разум, този разум е съставен от нематериална енергия и може да мисли (вие го наричате съзнание), да не от астрална материя а от нематериална енергия правиш ли разлика. И сега ние сме във вида на гол енергиен разум, така съществуваме и трябва някой да залепи върху нас биологичната материя как ще стане това нещо, не може да стане. Гледай сега аз сега като човек ще си бъда аз и после аз като умра и бъда вече енергиен разум пак ще си бъда аз панимаеш, моето мислене това съм си аз и така нататък.

Духът от друга страна е несътворен и както казах просто облича тялото (или по-скоро бива принуждаван да го облече от природните/божествените/космичните закони).

какви са тези глупости духът от другата страна били несътворени, олеле мале, все едно да кажем че астрален разум (не човек) бил несътворен, та астралния разум доста превъзхожда един нормален човек. Какви божествени природни закони принуждавали духа да се облече пак в материално тяло, това как си го представяш я ми го обясни, може би едно много сложно устройство което прави от духа пак човек, това устройство кой го е създал или то си съществува така от само себе си.

Гледай сега никой астрален разум още по-малко извънземен нематериален разум може да се облече в материални дрехи като на човека, няма начин просто.

Така че просто забравете за прераждане, просто няма такова нещо, умирате и после продължавате съществуването си под формата на енергиен разум, не можете да станете отново на човек.

Ами я един тъп въпрос да ти забия, ако има прераждане. кога всъщност се създават нови духове или може би като сме на духове и там в отвъдното се съвокупляваме и така стават новите духчета, които после стават на нови хора. Виждаш ли колко тъпа е тази теория за прераждането. Нали знаеш от училище как се създава човек, ти дете на твоите родители ли си или на някой друг, май не е ясно, така излиза от теорията за прераждане.

Редактирано от some_spirit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от това аз не разбрах какво искаш да кажеш, защото гледай сега, човек умира, умира му биологичното материално тяло, човек продължава да съществува като енергиен разум, този разум е съставен от нематериална енергия и може да мисли (вие го наричате съзнание), да не от астрална материя а от нематериална енергия правиш ли разлика. И сега ние сме във вида на гол енергиен разум, така съществуваме и трябва някой да залепи върху нас биологичната материя как ще стане това нещо, не може да стане. Гледай сега аз сега като човек ще си бъда аз и после аз като умра и бъда вече енергиен разум пак ще си бъда аз панимаеш, моето мислене това съм си аз и така нататък.

какви са тези глупости духът от другата страна били несътворени, олеле мале, все едно да кажем че астрален разум (не човек) бил несътворен, та астралния разум доста превъзхожда един нормален човек. Какви божествени природни закони принуждавали духа да се облече пак в материално тяло, това как си го представяш я ми го обясни, може би едно много сложно устройство което прави от духа пак човек, това устройство кой го е създал или то си съществува така от само себе си.

Гледай сега никой астрален разум още по-малко извънземен нематериален разум може да се облече в материални дрехи като на човека, няма начин просто.

Така че просто забравете за прераждане, просто няма такова нещо, умирате и после продължавате съществуването си под формата на енергиен разум, не можете да станете отново на човек.

Ами я един тъп въпрос да ти забия, ако има прераждане. кога всъщност се създават нови духове или може би като сме на духове и там в отвъдното се съвокупляваме и така стават новите духчета, които после стават на нови хора. Виждаш ли колко тъпа е тази теория за прераждането. Нали знаеш от училище как се създава човек, ти дете на твоите родители ли си или на някой друг, май не е ясно, така излиза от теорията за прераждане.

Ами аз да ти отговоря на този въпрос, който не е тъп, междудругото. Духът не се размножава като физическото тяло - чрез оплождане, понеже сам той опложда физическото тяло. Онази част от духа, която е вътре в тяло, ние наричаме душа. Душата е заключената от материята частица от духа и затова винаги се стреми към него. Тя, бивайки в тяло, ще не ще, се подчинява на неговите закони. Но това е временно, само докато е в материята. Излизайки от там при смъртта, тя отнася знания към духа за материята. Това е целта на преражданията - духът да проумее и повдигне материята и това го наричат еволюция. Но има една опасност, която крие материята - инерция се нарича и ако духът се поддаде на нея, вместо еволюция, се случва деволюция. Тогава се налага, за да излезеш от там, да си платиш. Един дух не се множи чрез оплождане, каквото ти е известно от материалния живот. Но, затова пък, може да се умножи чрез клониране - разделя се на части. Един дух може да пребивава в повече от едно тяло и на изток го знаят това адептите.

А питаш и за този закон, който кара човекът да се облича в тяло. Ами да - има такъв закон. Карма се нарича. И той е местен закон - на материята - пито-платено. Понеже на гости е духът в материята и не е у дома си. А навсякъде, където не си у дома си - каквото изконсумираш - плащаш. Това е законът. Ти като отидеш в заведение, ако не си си платил, копоите те връщат на вратата и ти казват - айде сега, приятел - иди си оправи сметката - и ти се връщаш и плащаш - ей това е карма. Аз затова като съм в заведение с приятели, обичам да си прекарвам приятно, повече танцувам и пея, отколкото консумирам и като плащам, оставям голям бакшиш след себе си - не щото съм папала, а щото съм се веселила, а бакшиша го оставям пък, за да имам да вземам, а не да имам да давам след това. Ама вече ми писна по заведения да ходя, колкото и весело да е там, не съм си у дома и все се налага да плащам, когато съм се веселила, което винаги подсказва, че е купено веселието ми и заради това не е истинско. Ей това е законът на карма. Той е този, който ни връща да се прераждаме пак и пак и пак, до втръсване.

Виж, възраждането е друго нещо. То е истинското веселие. Щото не се продава.

Възроденият дух не идва в материята, за да плаща стари сметки, той вече ги е изплатил и няма какво да връща, възроденият дух идва по собствено желание в материята, за да раздава безплатно. Ей това е най-великото удоволствие - да даваш безкористно и безвъзвратно. Но не всеки може да го разбере. Повечето са още на ниво алъш-вериши и сметки смятат и пресмятат. А има и такива - не малко са, които мислят, че могат да надхитрят закона и да го прецакат в сметката. На тея точно животът /кармата/ хубаво им го нацаква накрая с още по-тлъста сметка.

Редактирано от Lucia_free (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение чак така ли звуча? Ми ко а праА водолей съм и често тъпча чувствата на околните. Ма тва е без да го мислА и желая. Просто така си говоРа. Не се напрягай Ади ... виж смисъла и забраИ за чувствата ;) Не го казвам за да убиждам и да злорадствам или да се изкарам по-по-най-нАй. Просто споделям вПечаТления.

пп Сорка, ако съм ви дошъл малко /или мнОоо/ злобен. Не е предНамерено :speak:

Авйайам :P

И аз мисля, че е с налагане. Което е неправилно. Всеки си има вярвания и принципи в живота. Аз никого не карам насила да вярват в прераждането. Но моите благодарствени писма от хората,които ги имам това ми е достатъчно, че ми благодарят тези хора за това,че съм им познала миналите им животи чрез моят духовен учител Иеова. Големите древногръцки философи Платон,Сократ,Питагор вярват за прераждането и душата. Вземи прочети Диалозите на Платон - 4 тома са,ако не си ги чел. Дори Питагор /бащата на математиката,както го смятат/ той е правил прегледи за миналите животи. Тъй че не ми говори празни приказки.

Никой човешки индивид не може да каже,че прераждане няма,както и аз не мога да докажа че прераждане има. Но чрез обясненията на моят духовен учител Иеова за миналите животи изглежда както виждам и чрез многото благодарствени писма от хората на които съм познала чрез моят духовен учител Иеова изглежда имам вероятността да докажа чрез него чрез моят духовен учител Иеова че има прераждания.

Ами аз да ти отговоря на този въпрос, който не е тъп, междудругото. Духът не се размножава като физическото тяло - чрез оплождане, понеже сам той опложда физическото тяло. Онази част от духа, която е вътре в тяло, ние наричаме душа. Душата е заключената от материята частица от духа и затова винаги се стреми към него. Тя, бивайки в тяло, ще не ще, се подчинява на неговите закони. Но това е временно, само докато е в материята. Излизайки от там при смъртта, тя отнася знания към духа за материята. Това е целта на преражданията - духът да проумее и повдигне материята и това го наричат еволюция. Но има една опасност, която крие материята - инерция се нарича и ако духът се поддаде на нея, вместо еволюция, се случва деволюция. Тогава се налага, за да излезеш от там, да си платиш. Един дух не се множи чрез оплождане, каквото ти е известно от материалния живот. Но, затова пък, може да се умножи чрез клониране - разделя се на части. Един дух може да пребивава в повече от едно тяло и на изток го знаят това адептите.

А питаш и за този закон, който кара човекът да се облича в тяло. Ами да - има такъв закон. Карма се нарича. И той е местен закон - на материята - пито-платено. Понеже на гости е духът в материята и не е у дома си. А навсякъде, където не си у дома си - каквото изконсумираш - плащаш. Това е законът. Ти като отидеш в заведение, ако не си си платил, копоите те връщат на вратата и ти казват - айде сега, приятел - иди си оправи сметката - и ти се връщаш и плащаш - ей това е карма. Аз затова като съм в заведение с приятели, обичам да си прекарвам приятно, повече танцувам и пея, отколкото консумирам и като плащам, оставям голям бакшиш след себе си - не щото съм папала, а щото съм се веселила, а бакшиша го оставям пък, за да имам да вземам, а не да имам да давам след това. Ама вече ми писна по заведения да ходя, колкото и весело да е там, не съм си у дома и все се налага да плащам, когато съм се веселила, което винаги подсказва, че е купено веселието ми и заради това не е истинско. Ей това е законът на карма. Той е този, който ни връща да се прераждаме пак и пак и пак, до втръсване.

Виж, възраждането е друго нещо. То е истинското веселие. Щото не се продава.

Възроденият дух не идва в материята, за да плаща стари сметки, той вече ги е изплатил и няма какво да връща, възроденият дух идва по собствено желание в материята, за да раздава безплатно. Ей това е най-великото удоволствие - да даваш безкористно и безвъзвратно. Но не всеки може да го разбере. Повечето са още на ниво алъш-вериши и сметки смятат и пресмятат. А има и такива - не малко са, които мислят, че могат да надхитрят закона и да го прецакат в сметката. На тея точно животът /кармата/ хубаво им го нацаква накрая с още по-тлъста сметка.

Да Лучия, душата е една и пребивава в много физически тела - така ми обясни и моят духовен учител Иеова.

Ние трябва да не правим грешките от миналите си животи. Трябва в следващите си животи да се изчистим от тях и да се одухотворим да вървим по стъпките на моралните закони от свещените религиозни книги,които само те са истински. А другите работи като първородството,че само първородния има право да бъде на власт както при царете това било измислица за да бъдат те на власт. И другите различия в религиите го прави Сатана лошата духовна космическа сила. Кармата това е ти плащаш за грешките си от миналите животи в настоящия си живот /примерно когато си правил лошо на някого в миналото сега си плащаш за това/. Това го преодолявам и аз сега /макар че съм много добра в настоящето,аз съм била много лоша като френската принцеса Изабел -дъщерята на френския крал Филип Хубави - давала съм заповеди за убийства на хората,

затова сега преодолявам много трудности/. Ти казваш че пееш и танцуваш и аз като чистя пея, понеже ми беше много трудно в началото от машинописка на чистачка и пея като чистя. Намерих си лесното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да Лучия, душата е една и пребивава в много физически тела - така ми обясни и моят духовен учител Иеова.

Ние трябва да не правим грешките от миналите си животи. Трябва в следващите си животи да се изчистим от тях и да се одухотворим да вървим по стъпките на моралните закони от свещените религиозни книги,които само те са истински. А другите работи като първородството,че само първородния има право да бъде на власт както при царете това било измислица за да бъдат те на власт. И другите различия в религиите го прави Сатана лошата духовна космическа сила. Кармата това е ти плащаш за грешките си от миналите животи в настоящия си живот /примерно когато си правил лошо на някого в миналото сега си плащаш за това/. Това го преодолявам и аз сега /макар че съм много добра в настоящето,аз съм била много лоша като френската принцеса Изабел -дъщерята на френския крал Филип Хубави - давала съм заповеди за убийства на хората,

затова сега преодолявам много трудности/. Ти казваш че пееш и танцуваш и аз като чистя пея, понеже ми беше много трудно в началото от машинописка на чистачка и пея като чистя. Намерих си лесното.

Не, Марушка, Духът е един, а Душите са много - Души от светлина с прекрасни различни цветни нюанси.

А като знаеш миналите си инкарнации, ваксинирана ли си против грешки... Чистенето как го правиш - като надзърташ да видиш в края на ребуса какъв му е отговора ли? Да искаш да знаеш какъв си бил в минали прераждания, то е все едно да искаш да ти подскаже някой или да препишеш на изпит. Щото ако си мислиш, че сме другаде, лъжеш се - на изпит сме. И няма нищо страшно в това да сгрешиш, повярвай. Не от безгрешността си, а от грешките си човек се учи и израства. Иначе остава стерилен. Съвършенството е страшно нещо, то не може да има деца - както казва Силвия Плат в стихосбирката си Ариел. Не се страхувай да си позволиш да сгрешиш! Само така се опознават доброто и злото - едното чрез другото - на този свят е така. Отпусни душата си - остави я сама да избере пътя си, тя ще ти посочи най-верния и никой "духовен учител" не е в състояние да го направи по-добре от нея. Защото Душата е най-големият учител. Твоята душа, не на Елена Блаватска, не на Йехова, не на някой друг, който и да било той, а твоята!!! Твоята Душа - на нея си длъжница единствено, на нея дължиш всичко онова, което си научила досега. На ТВОЯТА ДУША!!!

И живей сега, а не в миналото и не в бъдещето. Само като живееш СЕГА ти ще можеш да върнеш миналото и да го поправиш и да видиш бъдещето и да го сътвориш красиво, друг начин няма. Да живееш сега означава да надскочиш всяка карма и да станеш сам творец на живота си. Не духовния ти учител, който всъщност, така като те чета, е нищо друго, освен ранен анимус с хипертрофирало Свръх-Аз.

Бъди себе си и не се страхувай от нищо! Каквото трябва, ще узнеш без да се напрягаш.

Редактирано от Lucia_free (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.