Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

от това аз не разбрах какво искаш да кажеш, защото гледай сега, човек умира, умира му биологичното материално тяло, човек продължава да съществува като енергиен разум, този разум е съставен от нематериална енергия и може да мисли (вие го наричате съзнание), да не от астрална материя а от нематериална енергия правиш ли разлика.

Материята не се ограничава до познатото ни грубо-материално състояние. След като умре човек, той продължава да има тела, но съставени от по-фина материя. Духът и материята не могат да бъдат разделени и не могат да съществуват отделно един от друг. Съзнанието се поражда единствено от тяхното взаимодействие. Поотделно нито духът, нито материята имат съзнание. Това за което говориш (нематериална енергия) е нещо невъзможно. Всичко е материално, включително и духа, и всичко е духовно, дори и най-грубата материя. Факт е, че духът и материята си взаимодействат. Добре е човек да помисли над въпроса защо това е възможно.

какви са тези глупости духът от другата страна били несътворени, олеле мале, все едно да кажем че астрален разум (не човек) бил несътворен, та астралния разум доста превъзхожда един нормален човек. Какви божествени природни закони принуждавали духа да се облече пак в материално тяло, това как си го представяш я ми го обясни, може би едно много сложно устройство което прави от духа пак човек, това устройство кой го е създал или то си съществува така от само себе си.

В разсъжденията си поставяш граница между човека и духа. По-горе казах, че съзнанието е резултат от взаимодействието между духа и материята. Ако помислиш непредубедено ще се убедиш, че това е така. Духът и материята са неунищожими. Сътворените неща не са – те са комбинация от двете. Взаимодействайки си (и само по този начин) духът и материята пораждат цялото разнообразие от съзнания и форми на проявения свят. За непроявения свят (използвам този безсмислен израз поради липсата на друг) е глупаво да говорим, но там може да се каже, че духът и материята съществуват в недиференцирано състояние като един елемент, обединяващ и двете.

Ами я един тъп въпрос да ти забия, ако има прераждане. кога всъщност се създават нови духове или може би като сме на духове и там в отвъдното се съвокупляваме и така стават новите духчета, които после стават на нови хора. Виждаш ли колко тъпа е тази теория за прераждането. Нали знаеш от училище как се създава човек, ти дете на твоите родители ли си или на някой друг, май не е ясно, така излиза от теорията за прераждане.

Нали вече казах че духът е несътворен. Не се създават нови духове. Когато един дух преодолее необходимостта да се преражда в животинска обвивка, той се преражда в човешка, после в по-висша и т.н. до безкрайност. Преди да се е прераждал в животно, човек се е прераждал в растителни форми, преди това минерални, елементални, а преди това в други нисши еволюционни звена, непонятни за нас. Но духът е съществувал вечно и ще съществува вечно, както и материята. Преходни и сътворени са само формите чрез които те се проявяват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че е с налагане. Което е неправилно. Всеки си има вярвания и принципи в живота. Аз никого не карам насила да вярват в прераждането. Но моите благодарствени писма от хората,които ги имам това ми е достатъчно, че ми благодарят тези хора за това,че съм им познала миналите им животи чрез моят духовен учител Иеова. Големите древногръцки философи Платон,Сократ,Питагор вярват за прераждането и душата. Вземи прочети Диалозите на Платон - 4 тома са,ако не си ги чел. Дори Питагор /бащата на математиката,както го смятат/ той е правил прегледи за миналите животи. Тъй че не ми говори празни приказки.

Не е нужно да чета диалози или каквото и да е. Прераждането както казах е закон в материата ... а това "разбиране" го "имам" от както се помня. Празни приказки ,мила, не говоря освен на мацките на плажа или в дискотеката :);) Та ето ти тема за размисъл:

Не, Марушка, Духът е един, а Душите са много - Души от светлина с прекрасни различни цветни нюанси.

А като знаеш миналите си инкарнации, ваксинирана ли си против грешки...

Бъди себе си и не се страхувай от нищо! Каквото трябва, ще узнеш без да се напрягаш.

Shiniasu бате разбираш ги нещата от МАТерията Публикувано изображение

Духът и материята не могат да бъдат разделени и не могат да съществуват отделно един от друг. Съзнанието се поражда единствено от тяхното взаимодействие. Поотделно нито духът, нито материята имат съзнание. Това за което говориш (нематериална енергия) е нещо невъзможно.

баЙ дЪ уеЙ да няАш предвид душата??? АЗа съзнанията и осъзнаването какво казваш Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно да чета диалози или каквото и да е.

Мисля... твърде рано е за повечето... и твърде напред си... за да бъдеш разбран както трябва...

Това е цената на свободата...

Но който има, не се бои да дава. Имам молба - пущай повече мнения...

пущай повече... хляб по водите... за истински гладните. Знам, че има много, което да кажеш.

Преди очите си да махна -

аз гледах весело и лесно -

тъй както другите с очите -

че само то ми бе известно.

Но ако някой днес ти каже -

ела да имаш пак небето -

повярвайте - от мойта тяжест -

би ми се сцепило сърцето!

Да имам храста - планината -

звездите щедри да се върнат -

от пладнето - каквото могат -

очите тесни да погълнат.

Как слизат птиците надолу -

светкавицата как се сипе -

пак да ги имам - да ги гледам -

такава вест ще ме съсипе!

Затуй по-сигурно за мен е -

да наблюдавам със душата -

докато другите - с очите

не осъзнават светлината.

Емили Дикинсън

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

е че хубаво, можете да си балайкате колкото искате, обаче аз ще си бъда нематериален дух, който има и материална(материална, но нямаща нищо общо с материята в нашия свят) телепатия, а пък вие продължавайте да си вярвате в по-горните глупости. Няма и никаква карма, много сте зле честно. Има и нематериална телепатия понеже това което наричате дух е изградено от нематериална енергия, а не от материя (астрална).

И все пак не казахте как се създават нови духчета и излиза, че вашите родители не са вашите истински такива.

Нали вече казах че духът е несътворен. Не се създават нови духове. Когато един дух преодолее необходимостта да се преражда в животинска обвивка, той се преражда в човешка, после в по-висша и т.н. до безкрайност. Преди да се е прераждал в животно, човек се е прераждал в растителни форми, преди това минерални, елементални, а преди това в други нисши еволюционни звена, непонятни за нас. Но духът е съществувал вечно и ще съществува вечно, както и материята. Преходни и сътворени са само формите чрез които те се проявяват.

голяма глупост си написал, растенията нямат съзнание, не знам как ти си бил на растение, охо дори на минерал си бил, голем смях пада. Не се създават нови духове, друга глупост, нали имаме 60 милиарда духове и те се прераждат, по реда им, това е също друга глупост. Също и животно не си бил никога, ама карай.

Редактирано от some_spirit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

da vqrvam.. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е че хубаво, можете да си балайкате колкото искате, обаче аз ще си бъда нематериален дух, който има и материална(материална, но нямаща нищо общо с материята в нашия свят) телепатия, а пък вие продължавайте да си вярвате в по-горните глупости. Няма и никаква карма, много сте зле честно. Има и нематериална телепатия понеже това което наричате дух е изградено от нематериална енергия, а не от материя (астрална).

Така и не разбрах как нематериалния дух/енергия си взаимодейства с материалната материя. За да се получи взаимодействие трябва да имат нещо общо, някакви допирни точки. Каква е тази материална телепатия „която няма нищо общо с материята в нашия свят“? Щом нямат нищо общо значи за нашия свят такова нещо не съществува и не може да му окаже никакво влияние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да има прераждане ,ние не се прераждаме като някой друг,а се прераждаме в старото тяло в което сме и умрели.Поне така съм и чел и в тва има най-много логика поне според мене.Аз примерно утре ше умра,ше ме блъсне камион,и след това ще се преродя да си изживея живота наново,по-добре от миналия път.И така нататък докато не си изпълня мисията и не отида в рая . Не ги знам много нещата ама на тва поне мога да вярвам ,че ми се струва най-смислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, Марушка, Духът е един, а Душите са много - Души от светлина с прекрасни различни цветни нюанси.

А като знаеш миналите си инкарнации, ваксинирана ли си против грешки... Чистенето как го правиш - като надзърташ да видиш в края на ребуса какъв му е отговора ли? Да искаш да знаеш какъв си бил в минали прераждания, то е все едно да искаш да ти подскаже някой или да препишеш на изпит. Щото ако си мислиш, че сме другаде, лъжеш се - на изпит сме. И няма нищо страшно в това да сгрешиш, повярвай. Не от безгрешността си, а от грешките си човек се учи и израства. Иначе остава стерилен. Съвършенството е страшно нещо, то не може да има деца - както казва Силвия Плат в стихосбирката си Ариел. Не се страхувай да си позволиш да сгрешиш! Само така се опознават доброто и злото - едното чрез другото - на този свят е така. Отпусни душата си - остави я сама да избере пътя си, тя ще ти посочи най-верния и никой "духовен учител" не е в състояние да го направи по-добре от нея. Защото Душата е най-големият учител. Твоята душа, не на Елена Блаватска, не на Йехова, не на някой друг, който и да било той, а твоята!!! Твоята Душа - на нея си длъжница единствено, на нея дължиш всичко онова, което си научила досега. На ТВОЯТА ДУША!!!

И живей сега, а не в миналото и не в бъдещето. Само като живееш СЕГА ти ще можеш да върнеш миналото и да го поправиш и да видиш бъдещето и да го сътвориш красиво, друг начин няма. Да живееш сега означава да надскочиш всяка карма и да станеш сам творец на живота си. Не духовния ти учител, който всъщност, така като те чета, е нищо друго, освен ранен анимус с хипертрофирало Свръх-Аз.

Бъди себе си и не се страхувай от нищо! Каквото трябва, ще узнеш без да се напрягаш.

Ами така ми обясни моят духовен учител Иеова,че душата е една и пребивава в много човешки тела,а духът е изначалната причина на Вашата човешка душа и ми каза,че аз го разбрах и мислите ми чете даже.

Аз не съм казала примерно,че съществува само една душа, а примерно за една човешка душа примерно за моята че е била в много тела, твоята също е била в други много тела,значи за отделните души казвам - така ми обясни моят духовен учител Иеова. Разбра ли не съм казала,че съществува примерно в света само една душа,знам го много добре че има много души, а аз обяснявам за моята или твоята че са и ти имаш една душа с много прераждания в тела, душата не е различна - телата ни са различни - разбра ли ме какво искам да ти кажа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля... твърде рано е за повечето... и твърде напред си... за да бъдеш разбран както трябва...

Това е цената на свободата...

Но който има, не се бои да дава. Имам молба - пущай повече мнения...

пущай повече... хляб по водите... за истински гладните. Знам, че има много, което да кажеш.

Затуй по-сигурно за мен е -

да наблюдавам със душата-

докато другите - с очите

не осъзнават светлината.

Емили Дикинсън

Не мисля че имам да казвам много. Малко е всъшност, но от сърце ;) А цената на свободата не е толкова тежка ... просто е: следваш пътя си и който има очи ще те забележи, който има уши ще чуе стъпките ти. Радвам се когато срещна такива хора, макар и един на мнооо. Не се боя да давам и знам, че има и други като мен. Луцка ти обаче имаш доста. И даваш много. ;);)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вярвам абсолютно в прераждането! Чела съм в сайтове, че човек се преражда 7 пъти. Лошите хора пък в другия си живот стават кучета, това също съм го чела, също така може да разбереш горе-долу колко пъти си се прераждал/а като си погледнеш веждите, ако са ти доста близко до очите, значи имаш още съвсем малко прераждания, ако пък са ти доста повдигнати над очите-имаш още доста животи.

Не само 7 пъти сме се превъплъщавали,а милиони пъти - това го пише в др.индийската митология,че на всеки 100 години сме се превъплъщавали. Това ми го каза и моят духовен учител Иеова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

da vqrvam.. ;)

Аз пък не вярвам. Говорят за задгробен живот, отиване в рая или ада след смъртта, прераждане, но нито едно от тия не е библейско, затова не им вярвам. Прочетох тука много стихове от Библията, с които се "доказва", че има прераждане, но тези стихове са извадени от контекста и тълкуванията са неточни. Даже Евр. 9:27 беше изопачен, а е казано толкова ясно: "И така, както е определено на човеците веднъж да умрат, а след това настава съд..." След смъртта - съд! Край, точка.

И още един стих: "Но човек умира и прехожда. Да! Човек издъхва и къде е той? Както водите чезнат в морето и реката престава и пресъхва, така човек ляга и не става вече; докато небесата не преминат, те няма да се събудят и няма да станат от съня си." (Йов 14:10-12)

Ще се събудят, когато небесата преминат, при Второто пришествие на Исус Христос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,Рая и Ада също ли не са библейски,Краси77??

,,Прераждането ,,в християнството,означава,че Господ ще

съживи мъртвите ,за да отговарят за делата си и ще се срещнат с Исус.

Тогава земята ще е различна,нашия свят нама да го има вече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,Рая и Ада също ли не са библейски,Краси77??

,,Прераждането ,,в християнството,означава,че Господ ще

съживи мъртвите ,за да отговарят за делата си и ще се срещнат с Исус.

Тогава земята ще е различна,нашия свят нама да го има вече

Здравей, Aliah. Ще има рай и ад, но не сега. Ето последователността на събитията:

Идва Исус на земята - това е Второто пришествие.

Възкресява мъртвите праведни и заедно с живите праведни отиват в небето (някъде в Космоса, не знам къде).

Живите неправедни биват погубени и остават на земята заедно с мъртвите неправедни за 1000 години. Земята е запустена. Сатана също е на земята, но тъй като няма живи хора (няма човешки материал), той е като с "вързани ръце". В това време праведните на небето участват в съда.

След 1000-та години сатана бива пуснат, неправедните биват възкресени и всеки си получава заслуженото. Това е адът.

Цялата земя бива обгорена и възстановена. Тогава праведните се връщат заедно с Исус на обновената земя и се заселват на нея. Това е раят. Исус остава заедно с изкупените праведни във вечността на земята.

Не е ли чудесно?

Ето и стиховете:

За Второто пришествие: "В дома на Отца Ми има много обиталища...отивам да ви приготвя място и пак ще дойда и ще ви взема при Себе Си, така че където съм Аз, да бъдете и вие." (Йоан 14:2,3)

И още: "...Христос, като беше принесен веднъж за да понесе греховете на мнозина, ще се яви втори път, без да има работа с грях, за спасението на онези, които Го очакват." (Евр. 9:28)

За възкресяването на мъртвите праведни и отиването им в небето заедно с живите праведни: "...ако вярваме, че Исус умря и възкръсна, така и починалите в Исус Бог ще приведе заедно с Него...и ние, които останем живи до Господното пришествие, няма да изпреварим починалите. Понеже сам Господ ще слезе от небето с повелителен вик...и мъртвите в Христос ще възкръснат по-напред; после ние, които сме останали живи, ще бъдем грабнати заедно с тях в облаците да посрещнем Господа във въздуха и така ще бъдем винаги с Господа." (1Сол.4:14-17)

За състоянието на неправедните: -биват погубени: "В онзи ден убитите от Господа ще лежат от единия до другия край на земята; няма да бъдат оплакани, нито прибрани, нито погребани, ще бъдат за тор на повърхността на земята." (Еремия 25:33)

-в това състояние - за 1000 години: "Другите мъртви не оживяха, докато не се свършиха 1000-та години." (Откр. 20:5)

За запустяването на земята: "Погледнах към земята и ето, тя беше пуста и парзна...погледнах и ето, нямаше човек и всички небесни птици бяха избягали...плодородната страна беше пуста и всичките й градове бяха съсипани от присъствието на Господа и от Неговия пламенен гняв." (Еремия 4:23-26)

За "връзването" на сатана: "И видях, че от небето слизаше един ангел, който държеше в ръката си ключа на бедната и една голяма верига. Той улови змея, древната змия, която е дявол и сатана и го върза за 1000 години." (Откр.20:1,2)

За участието на праведните в съда: "И видях престоли и на тези, които бяха насядали на тях, беше дадено да съдят; видях и душите на онези, които бяха обезглавени поради свидетелството си за Исус и поради Божието слово, и на онези, които не се поклониха на звяра, нито на образа му и не приеха белега на челото си и на ръката си; и те оживяха и царуваха с Христос 1000 години." (Откр.20:4)

И още: "...не знаете ли, че светиите ще съдят света? И ако вие ще съдите света, не сте ли достойни да съдите за най-малките неща? Не знаете ли, че ние ще съдим ангели?" (1Кор. 6:2,3)

За пускането на сатана и изгарянето на неправедните: "И като се свършат 1000-та години, сатана ще бъде пуснат от тъмницата си и ще излезе да мами народите по четирите краища на земята, Гог и Магог, да ги събере за войната, чийто брой е като морски пясък. И те се разпростряха по цялата широчина на земята и обиколиха стана на светиите и възлюбения град; но огън падна от Бога от небето и ги погълна. И дяволът, който ги мамеше, бе хвърлен в езерото от огън и сяра..." (Откр. 20:7-10)

За обгарянето на земята: "А Господният ден ще дойде като крадец, когато небето ще премине с бучене, а стихиите нажежени ще се разпаднат и земята и каквото се е вършило по нея ще изчезнат.." ( 2Петр. 3:10)

За възстановяването на земята: "А според обещанието Му очакваме ново небе и нова земя, в която да живее правда." (2Петр. 3:13)

И още: "И видях ново небе и нова земя, защото първото небе и първата земя бяха преминали..." (Откр.21:1)

За завръщането на праведните на възобновената земя: "Видях и святият град, новия Ерусалим, да слиза от небето от Бога, приготвен като невеста, украсена за мъжа си." (Откр.21:2) - това е "възлюбеният град", за който прочетохме по-горе в Откр.20:9 (за пускането на сатана и изгарянето на неправедните).

За рая: има много стихове, но ето един: "Каквото око не е видяло и ухо не е чуло и на човешко сърце не е идвало, всичко това е приготвил Бог за тези, които Го обичат." (1Кор. 2:9)

За това, че Исус ще остане с изкупените на земята: " И чух силен глас от престола, който казваше: Ето, скинията на Бога е с човеците; Той ще обитава с тях; те ще бъдат Негов народ и сам Бог ще бъде с тях - техен Бог." (Откр. 21:3)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи Сатаната печели. Ако се поразмислиш малко ще се досетиш какво имам предвид. Освен това, от всички души, които Бог е създал, Сатаната ще прибере 99.99%. Явно Бог трябва да е голям глупак за да допусне сътворените от него души (по негов образ и подобие) да бъдат управлявани от Сатаната.

Редактирано от Shiniasu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи Сатаната печели. Ако се поразмислиш малко ще се досетиш какво имам предвид. Освен това, от всички души, които Бог е създал, Сатаната ще прибере 99.99%. Явно Бог трябва да е голям глупак за да допусне сътворените от него души (по негов образ и подобие) да бъдат управлявани от Сатаната.

Да сатана вече е спечелил...огненото езеро. А ти не богохулствай, все пак за тебе има време - да се покаеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... А ти не богохулствай, все пак за тебе има време - да се покаеш!

Да, имам време да се покая и ... отново да сгреша. И пак да се покая, и пак да сгреша. Хората непрестанно се покайват и непрестанно грешат след това. Или може би това покаяние не е истинско? Може би след истинското покаяние човек повече не е в състояние да греши? Може би само такива хора отиват в Рая – които повече не могат да грешат. В противен случай Раят много скоро би заприличал на Земята. За себе си мога да кажа, че мога да се покая, но не мога да не греша. Не съм съвършен и покаянието ми няма да е истинско. За тебе не знам. Не искам да ходя в Рая, ако ще внеса несъвършенството си в него. Това последното беше шега или може би опит да се покажа супер-духовен. Редактирано от Shiniasu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък не вярвам. Говорят за задгробен живот, отиване в рая или ада след смъртта, прераждане, но нито едно от тия не е библейско, затова не им вярвам.

О, Господи!

А, ти смяташ, че всичко е написано в Библията ли? И всичко останало извън (пропуснато, скрито, неудобно или не) нея е лъжа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, Aliah. Ще има рай и ад, но не сега. Ето последователността на събитията:

Идва Исус на земята - това е Второто пришествие.

Възкресява мъртвите праведни и заедно с живите праведни отиват в небето (някъде в Космоса, не знам къде).

Живите неправедни биват погубени и остават на земята заедно с мъртвите неправедни за 1000 години. Земята е запустена. Сатана също е на земята, но тъй като няма живи хора (няма човешки материал), той е като с "вързани ръце". В това време праведните на небето участват в съда.

След 1000-та години сатана бива пуснат, неправедните биват възкресени и всеки си получава заслуженото. Това е адът.

Цялата земя бива обгорена и възстановена. Тогава праведните се връщат заедно с Исус на обновената земя и се заселват на нея. Това е раят. Исус остава заедно с изкупените праведни във вечността на земята.

Не е ли чудесно?

Ето и стиховете:

За Второто пришествие: "В дома на Отца Ми има много обиталища...отивам да ви приготвя място и пак ще дойда и ще ви взема при Себе Си, така че където съм Аз, да бъдете и вие." (Йоан 14:2,3)

И още: "...Христос, като беше принесен веднъж за да понесе греховете на мнозина, ще се яви втори път, без да има работа с грях, за спасението на онези, които Го очакват." (Евр. 9:28)

За възкресяването на мъртвите праведни и отиването им в небето заедно с живите праведни: "...ако вярваме, че Исус умря и възкръсна, така и починалите в Исус Бог ще приведе заедно с Него...и ние, които останем живи до Господното пришествие, няма да изпреварим починалите. Понеже сам Господ ще слезе от небето с повелителен вик...и мъртвите в Христос ще възкръснат по-напред; после ние, които сме останали живи, ще бъдем грабнати заедно с тях в облаците да посрещнем Господа във въздуха и така ще бъдем винаги с Господа." (1Сол.4:14-17)

За състоянието на неправедните: -биват погубени: "В онзи ден убитите от Господа ще лежат от единия до другия край на земята; няма да бъдат оплакани, нито прибрани, нито погребани, ще бъдат за тор на повърхността на земята." (Еремия 25:33)

-в това състояние - за 1000 години: "Другите мъртви не оживяха, докато не се свършиха 1000-та години." (Откр. 20:5)

За запустяването на земята: "Погледнах към земята и ето, тя беше пуста и парзна...погледнах и ето, нямаше човек и всички небесни птици бяха избягали...плодородната страна беше пуста и всичките й градове бяха съсипани от присъствието на Господа и от Неговия пламенен гняв." (Еремия 4:23-26)

За "връзването" на сатана: "И видях, че от небето слизаше един ангел, който държеше в ръката си ключа на бедната и една голяма верига. Той улови змея, древната змия, която е дявол и сатана и го върза за 1000 години." (Откр.20:1,2)

За участието на праведните в съда: "И видях престоли и на тези, които бяха насядали на тях, беше дадено да съдят; видях и душите на онези, които бяха обезглавени поради свидетелството си за Исус и поради Божието слово, и на онези, които не се поклониха на звяра, нито на образа му и не приеха белега на челото си и на ръката си; и те оживяха и царуваха с Христос 1000 години." (Откр.20:4)

И още: "...не знаете ли, че светиите ще съдят света? И ако вие ще съдите света, не сте ли достойни да съдите за най-малките неща? Не знаете ли, че ние ще съдим ангели?" (1Кор. 6:2,3)

За пускането на сатана и изгарянето на неправедните: "И като се свършат 1000-та години, сатана ще бъде пуснат от тъмницата си и ще излезе да мами народите по четирите краища на земята, Гог и Магог, да ги събере за войната, чийто брой е като морски пясък. И те се разпростряха по цялата широчина на земята и обиколиха стана на светиите и възлюбения град; но огън падна от Бога от небето и ги погълна. И дяволът, който ги мамеше, бе хвърлен в езерото от огън и сяра..." (Откр. 20:7-10)

За обгарянето на земята: "А Господният ден ще дойде като крадец, когато небето ще премине с бучене, а стихиите нажежени ще се разпаднат и земята и каквото се е вършило по нея ще изчезнат.." ( 2Петр. 3:10)

За възстановяването на земята: "А според обещанието Му очакваме ново небе и нова земя, в която да живее правда." (2Петр. 3:13)

И още: "И видях ново небе и нова земя, защото първото небе и първата земя бяха преминали..." (Откр.21:1)

За завръщането на праведните на възобновената земя: "Видях и святият град, новия Ерусалим, да слиза от небето от Бога, приготвен като невеста, украсена за мъжа си." (Откр.21:2) - това е "възлюбеният град", за който прочетохме по-горе в Откр.20:9 (за пускането на сатана и изгарянето на неправедните).

За рая: има много стихове, но ето един: "Каквото око не е видяло и ухо не е чуло и на човешко сърце не е идвало, всичко това е приготвил Бог за тези, които Го обичат." (1Кор. 2:9)

За това, че Исус ще остане с изкупените на земята: " И чух силен глас от престола, който казваше: Ето, скинията на Бога е с човеците; Той ще обитава с тях; те ще бъдат Негов народ и сам Бог ще бъде с тях - техен Бог." (Откр. 21:3)

Ще извинявате,че се намесвам в разговора Ви между Вас,но моят духовен учител Иеова ми каза,

че ад няма да има, а само рай ще има в бъдещият свят. Ада си е било на Земята в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще извинявате,че се намесвам в разговора Ви между Вас,но моят духовен учител Иеова ми каза,

че ад няма да има, а само рай ще има в бъдещият свят. Ада си е било на Земята в момента.

Кога ще дойде този бъдещ свят ?

Ще питаш ли духовния си учител ?

Той няма начин да не знае нещо толкова елементарно, щом знае какво ще е тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Трябва обаче да подчертаем, че в мистичната традиция Дословната „вяра” в прераждането се смята за повърхностна и вулгаризирана интерпретация на кармичните преживявания." Станислав Гров, в книгата си "Приключението да откриеш себе си". http://spiralata.net/s.php?SearchType=1&find=%C3%F0%EE%F4%2C+%D1%F2%E0%ED%E8%F1%EB%E0%E2

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз не вярвам, че има ад, освен този, който си правим сами. Ад е да отречеш бога, но то си е лично решение. А за прераждането като буквално такова - малко наивно ми звучи, но в някаква форма на прераждането ми се иска да вярвам. Звучи някак красиво логично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той моят духовен учител Иеова ми казва само за миналите животи,защото ми казва,че няма бъдеще. При тях няма времена - няма настояще,минало и бъдеще, защото душата е безсмъртна и живее само в настоящето.

Кога ще дойде този бъдещ свят ?

Ще питаш ли духовния си учител ?

Той няма начин да не знае нещо толкова елементарно, щом знае какво ще е тогава.

За бъдещето ми казва,че бъдещите животи в нашия живот следват от миналите животи и затова ми казва само за миналите животи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето последователността на събитията:

........................

Не е ли чудесно?

Кое по точно е чудесно Краси? Че ще има вечни мъки за безброй хора :) Твоя бог е справедлив и всеопрощаващ :wors: ... така ли беше :P Аз се чудя какво ще стане според твоя бог с един праведен мЮслиМамин :eek:Публикувано изображение;) Но според тях ти си грешник щото не признаваш големия Ал и теб ще те пържат шейтаните. Сега се разберете помежду си кой прав кой крив ;):cool:

пп dagpo не се закачай с Марушка и ДуХов-ния и учител, че ще стане весело.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха сега и аз да се намеся. Ето какво е моето схващане за прераждане, Бог, Сатана, Ад или Рай. Базирано е на прочетено /но не в Библията/ и вътрешни усещания. Ад - това е Времето и Мястото /тоест нашата планета Земя/, в които живеем. Или казано по-ясно : Ние сме онези "осъдени души", които се лутаме с определена мисия. И докато не я "изпълним" няма да се отървем от Преражданията. След това ми твърдение става ясно, че вярвам в преражданията. И ако всички се замислим малко ще стигнем до извода, че го има. Ето един много елементарен пример. Разхождате се някъде /няма значение къде нито пък локацията като страна/. Изведнъж някой или нещо ви среща с друг човек /отново без значение дали е от същия пол или не/. И вие усещате нещо, което е необяснимо. Усещате странна връзка с този човек. Това се случва и с места /не е задължително да е само с хора/. В повечето случаи това се нарича "Де жавю" /в превод "Вече видяно"/. А вие в този си съзнателен живот не сте се сблъсквали с това или този, който е предизвикал объркването във вас. Друг пример: Сънищата. Разбира се, че не всички, а някои. Обикновено онези сънища от предишен живот биват запомняни. И това, естествено, си има своето обяснение - нещо важно трябва да се предприеме или напомни. Нещо важно за вас самите, свързано с "мисията" ви в това Настояще. А сега стигаме да Рая. Според онова, което съм прочела и усещам, Раят е Пространство, в което няма Време. Ето защо съм съгласна с marushka, която казва, че няма бъдеще. И че всъщност нашите Души живеят само в Настоящето. А бъдещето се определя от Миналото. Затова и истинските Гадатели отказват да предричат бъдещето, защото то само по себе си не съществува. Ние сме тези, което само чертаем "хипотетично" такова. Та, какво е Раят?! За мен това е Вселената с всичките и Галактики.Но дори и Раят си има своите "кръгове". И Вселената е един от тях. Дори Айнщан е успял да докаже на теория съществуването на така наречениете Паралени светове. А също и фактът, че Времето не е баш време. Не и по начина, по който сме свикнали да го разбираме и сме учили в училище. Това за мен също е Рай. А сега е време да поразстърся онези, които силно вярват в Библията и съществуването на Бог. Повярвайте ми - и аз като вас вярвам в "Бог". Поставям тази дума в кавички не с цел да я омаловажа, защото думата Бог /идваща от Deus, Dao, dies, dyaus и т.н/ означава Мъдрост. А на някои от древните езици и Светлина. Вярвам в силата, която "Управлява" всички Светове и Времена. Наскоро си закупих една много интересна книга /в 3 тома/ - "Тайните общества на Всички Времена и Народи". Написана е през 1875 г. Може би си мислите, че заглавието не предполага нищо свързано с темата. Напротив. И трите тома са изградени от идеята за издигането на "Нещо" /в 99 % от случаите Вярвания и Обожествявания на Хора или предмети/. В първи том се говори за създаването на първото тайно общество от най-древните времена /Митраистите - 4500 г преди Христа/, познати на нашето човество. Там ще откриете доста интересни факти за съществуването на същата история за сътворението на Света /включително и човек, който се е родил от непорочна девица, умрял и после възкръснал/... И така през всички епохи и различни религии и националности. Интересен факт, нали. Това обаче не ме спира да вярвам в Необяснимото, онова Непонятното. Защото така или иначе то съществува. За мен Бог, това сме самите ние, а Раят е Светлината /която ни заобикаля/ и е даже вътре в нас. А светът на така наречения Сатана е Тъмнината. Но Тъмнината сама по себе си не съществува, защото тя е просто една "прожекция" на светлината. И те двете не могат да съществуват една без друга. Давам пример: Цял ден стоите на светло. В един момент някой угасва светлините и попадате в пълен Мрак. Нищичко не виждате. И така колко време?! Няколко минути.После обаче се случва "чудо". Изведнъж започвате да различавате форми и да ги виждате. Е, да, не е така ясно, както когато е светло. Но все пак виждате. Мракът е "сгъстена" Светлина. И смятам, че това е най-духовното описание на така наречения Рай. Затова се и приема като най-високата точка на Рая. Затова и Раят е описан като най-светлото място, а Адът - като Мрак - Подземие и т.н. Дано не съм ви отегчила с приказките си. Последното нещо, което бих искала да вмъкна е, че няма значение в какво вярваме и защо.Или с какви имена ще го наречем. Най-важният момент от всичко събрано накуп е фактът, че Вярваме. Вярата е първата предпостава към самоосъзнаване. И така ни кара да се заемем с търсенето на Верния път към Себе си. Защото всяка една религия е имала едно за цел - Самоусъвършенстване /в чисто духовен смисъл/ и Сливане с Природата. Защото сме свързани и, ако искаме да бъдем "Праведни" или още възприети като "Добри", трябва да сме в синхрон с Природата. Тогава и животът ни ще е много по-приятен за живеене и ще можем да изпълним нашата мисия. А всяка успешна мисия ни позволява да достигнем крайната точка - Раят /Светлината/.

Редактирано от sericsson (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое по точно е чудесно Краси? Че ще има вечни мъки за безброй хора :offtopic_s: Твоя бог е справедлив и всеопрощаващ :wors: ... така ли беше :ph34r: Аз се чудя какво ще стане според твоя бог с един праведен мЮслиМамин :eek:Публикувано изображение:) Но според тях ти си грешник щото не признаваш големия Ал и теб ще те пържат шейтаните. Сега се разберете помежду си кой прав кой крив ;):cool:

пп dagpo не се закачай с Марушка и ДуХов-ния и учител, че ще стане весело.

Да веселието започна. :P ха ха ха. Като прочетох и се ухилих много ме разсмя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.