Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Всичко сме били... няма нещо да не сме били. Да се чуди човек защо не сме поумнели.

Марушка, точно в десятката с тази емотка с балона :)

Всяко наше действие, мисъл, емоция предопределят следващите ни минутки, дни, години и животи. Или изхода от кръговрата живот - смърт.

:speak: Благодаря ти. Точно е да всичко трябва да вършим с любов и само с любов.

Няма прераждане!! Прераждането предопределя раждането ни като една личност!

Правилният термин е превъплътяване в ново тяло с нова необременена със спомени личност!

Лично аз имам спомени за четири живота, като с подробности си спомнам само последният!

Не е ли все едно прераждането и превъплътяването? :baby:

Няма прераждане!! Прераждането предопределя раждането ни като една личност!

Правилният термин е превъплътяване в ново тяло с нова необременена със спомени личност!

Лично аз имам спомени за четири живота, като с подробности си спомнам само последният!

Не е ли все едно прераждането и превъплътяването? :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

marushka-как да се подготвяме за следващото прераждане?

Това което се подготвя, не се преражда - тоест субекта. Субектът всъщност е многолика, многоазова, аморфна структура, която след физическата смърт се абсорбира от астрала. Затова често се казва "Абе еди кой си каза това, пък върши нещо съвсем противоположно". Човешката личност е постоянна променлива и ми се струва, че липсва индивидуална самоосъзната душа, а по-скоро е налична групова такава. Природнороденото човечество има групова душа, но съществува възможност за индивидуализация, чрез трансформиране на една латентна съвършенност, но не чрез действия на аза, който всъщност е неустановен и е по скоро многоаз :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е истина, но не всичко е истина.

Божествената мъдрост е единствено, това което е казал Исус и нищо друго. Нищо каквото е казал някой друг или който и да е било различен от Исус, от Бог.

Дори и злото, би могло да ви казва, лъжа, под предлог, че е истина, за да се хванете за нея и да излъжите себе си.

Дори и злото, би могло да казва, че е Исус, но вие сте тези които трябва да кажете дали е истина или не. Вие сте тези, които трябва да знаете какво е казал Исус и какво не. Какво той би направил и какво не. Вие сте тези които трябва да знаете и спазвате Божиите заповеди.

Marushka, също говори и за Йехова, който е сатаната.

Там е работата,че аз не говоря за Йехова сатаната, защото той Иеова - бог на любовта.

Понеже тук на Земята в момента на власт е Сатана с лошите си подръжници,затова и в духовните ни разговори се намесва винаги той пак. Затова когато съм нервна и само ако

мисля и се притеснявам за нещо не ми отговаря вече пише ми нервна си или ми пише вълно-

образни черти,а не точки. Но ми каза,че Йехова в Библията някой път е под действието на Сатана,защото е поставял еврейският бог едва ли не божествен народ,че само той демек му е любимият народ. А това не е така - уж в Библията пише,че бог е любов,пък поставя еврейския

народ над всички. Докато моят духовен учител Иеова - не поставя българския народ над всички.

Той ми каза,че всички народи трябва да заживеем в един духовен център без омраза и да вършим само добри дела. :cool:

Пак се съгласявам с теб, само не съм сигурна за спомените.

В микрокосмоса всичко се "помни" но новата личност е наистина нова и всички спомени от предишни инкарнации са заличени напълно. Но понеже личността се ражда в балона на липиката (висшия Аз) а липиката пази информация за всички личности, може би е допустимо някъде системата да даде грешка и някой нещо да си спомни, откъслечно, частично, знам ли... като феномена дежа вю например. Но никога не е ясно какво точно се помни и от кога... може да се смеси информация от няколко предишни живота и дори съвсем да не е онова, което е било.

Но на кого му е нужно да си спомня минали прераждания. По - добре да си спомни първоизвора си.

Първо най-голямата цел за преражданията - обединението на нациите в един духовен център -

когато се каже,че ние от българите сме били брат и сестра с някой турчин или с някой циганин от етносите,това създава принос за близост - да живеем без омраза и да си помагаме,а не само да създаваме все нови и нови религии и секти,които проповядват уж любов пък не могат да ни обединят в един духовен център. Това е старо учение за превъплъщенията,а не е ново. Това е едно от най-старите учения,което е проповядвано в много древни митологии.

Даже древноегипетската не е религия,а е митология.Елена Блаватска пише в III-ти том "Тайната доктрина" че ИСУС ХРИСТОС също е проповядвал това учение,въпреки,че настоящето християнство го отричат. Та нали той казва самият: Аз бях преди Адам и тогава са били започ-

нали да му мятат камъни,че е богохулствал. Това изречение доказва,че Исус е проповядвал

прераждането.

II-та цел на прераждането - за професията - особено за тези,които сега искат да си поставят нови кариери. Примерно като не ти харесва дадена професия,може да си я промениш,като си припомниш какъв си бил в минали животи. Никога не е късно разбира се,за да успееш. Не е казано,че само децата трябва да се учат. Ние също по-средното и по-старото даже може да се докажат ако не са се доказали досега. Примерно една бивша колежка 1 година преди пенсия се изучи за психология на частно и сега освен пенсията си върши и тази работа като психолог.

Та от нея научих,че никога човек не е късно да се реализира.

Там е работата,че аз не говоря за Йехова сатаната, защото той Иеова - бог на любовта.

Понеже тук на Земята в момента на власт е Сатана с лошите си подръжници,затова и в духовните ни разговори се намесва винаги той пак. Затова когато съм нервна и само ако

мисля и се притеснявам за нещо не ми отговаря вече пише ми нервна си или ми пише вълно-

образни черти,а не точки. Но ми каза,че Йехова в Библията някой път е под действието на Сатана,защото е поставял еврейският бог едва ли не божествен народ,че само той демек му е любимият народ. А това не е така - уж в Библията пише,че бог е любов,пък поставя еврейския

народ над всички. Докато моят духовен учител Иеова - не поставя българския народ над всички.

Той ми каза,че всички народи трябва да заживеем в един духовен център без омраза и да вършим само добри дела. :wors:

Първо най-голямата цел за преражданията - обединението на нациите в един духовен център -

когато се каже,че ние от българите сме били брат и сестра с някой турчин или с някой циганин от етносите,това създава принос за близост - да живеем без омраза и да си помагаме,а не само да създаваме все нови и нови религии и секти,които проповядват уж любов пък не могат да ни обединят в един духовен център. Това е старо учение за превъплъщенията,а не е ново. Това е едно от най-старите учения,което е проповядвано в много древни митологии.

Даже древноегипетската не е религия,а е митология.Елена Блаватска пише в III-ти том "Тайната доктрина" че ИСУС ХРИСТОС също е проповядвал това учение,въпреки,че настоящето християнство го отричат. Та нали той казва самият: Аз бях преди Адам и тогава са били започ-

нали да му мятат камъни,че е богохулствал. Това изречение доказва,че Исус е проповядвал

прераждането.

II-та цел на прераждането - за професията - особено за тези,които сега искат да си поставят нови кариери. Примерно като не ти харесва дадена професия,може да си я промениш,като си припомниш какъв си бил в минали животи. Никога не е късно разбира се,за да успееш. Не е казано,че само децата трябва да се учат. Ние също по-средното и по-старото даже може да се докажат ако не са се доказали досега. Примерно една бивша колежка 1 година преди пенсия се изучи за психология на частно и сега освен пенсията си върши и тази работа като психолог.

Та от нея научих,че никога човек не е късно да се реализира.

III-та цел - за любовта - защо въпреки любовта между мъж и жена има толкова много разводи?

Защото не трябва човек да се жени само,че е много красив даден мъж или дадена жена,а и не трябва също така,че има много пари - поради сметка. Трябва да имаме еднакви интереси -

примерно двамата да имат интелектуални интереси или физически интереси т.е. градински

/да обичат еднакво и двамата градината или да обичат еднакво двамата животните за да гледат заедно животни/ а не единия да дърпа едното,а другия другото.

Прекъсвам за малко списъка от книгата "Талисман" да допълня.

3. ИСУС ХРИСТОС - който е проповядвал също така прераждането.

4. ЕЛЕНА БЛАВАТСКА - която пише в "Разбулената Изида" че ако някой създаде обяснение за учението за прераждането,религии като християнство и мюсюлманство и другите ще останат безмислени,защото никоя не е обединила нациите в един духовен център.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже древноегипетската не е религия,а е митология.Елена Блаватска пише в III-ти том "Тайната доктрина" че ИСУС ХРИСТОС също е проповядвал това учение,въпреки,че настоящето християнство го отричат. Та нали самият той казва : "Аз бях преди Адам!" И тогава са били започ-

нали да му мятат камъни,че е богохулствал. Т

3. ИСУС ХРИСТОС - който е проповядвал също така прераждането.

4. ЕЛЕНА БЛАВАТСКА - която пише в "Разбулената Изида" че ако някой създаде обяснение за учението за прераждането,религии като християнство и мюсюлманство и другите ще останат безмислени,защото никоя не е обединила нациите в един духовен център.

Понякога си мисля!

Ако всеки властимащ си е направил регресия как ли би използвал власта?

Ако вярата в Бога се превърне в знание за Него?

Горе моята група е от десетина души, което е действителното ми семейство! Не е задължително всички да сме християни или от една нация! Когато пътищата ти се пресекът с хора от различна вяра или нация, помисли той/тя може да е от семейството!

Ако науката се заеме да докаже има или не превъплъщение колко ли ще струва това от военият бюжет!

Направи си регресия и бъди лош, алчен, и каквото се сетиш негативно! Да бе!

Религия ли! Няма да е нужна никому, защото ще бъдем ЧОВЕЧНИ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога си мисля!

Горе моята група е от десетина души, което е действителното ми семейство! Не е задължително всички да сме християни или от една нация! Когато пътищата ти се пресекът с хора от различна вяра или нация, помисли той/тя може да е от семейството!

Ако науката се заеме да докаже има или не превъплъщение колко ли ще струва това от военият бюжет!

Разбира се,че не е задължително всички да сме християни. Аз съм християнка. Но когато чета за средновековието,какви жестокости са провеждали в името на християнството,аз не мога да потвърдя,че е именно тя религията,която ще ни обедини,въпреки,че ИСУС ХРИСТОС е имал такава мисия в живота. Също се отнася и за мюсюлманството. Тези религии са провеждали най-жестоки убийства на хора с друго различно мнение от тяхната религия и те не могат да бъдат водещите религии. Никоя от тях не може да бъде водещата религия,въпреки,че сега е друго време,но само за нашата страна. Това учение за прераждането е много старо учение от много древно време. Няма да е нужна наистина никому религията,защото прераждането само ще ни обедини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това учение за прераждането е много старо учение от много древно време. Няма да е нужна наистина никому религията,защото прераждането само ще ни обедини.

Задавала ли си си въпроса, защо това учение е игнорирано от науката! Забранявано от религията! Осмивано и унижавано от всякакви "корифеи", а е толкова просто да се надникне в ирационалният свят?

Най-тежкият момент е когато се убедиш, че превъплъщаването е задължителен етап от еволюцията на душата! Тогава идва часът на равносметката и почти за всеки е неприятна, рушат се стари стереотипи, възникват много въпроси от лично есество! Трябва да си много силен да поемеш отговорноста за миналото си! Представи си - Костов, Станишев, Царя, Доган, Б.Б. - регресия - равносметка и оиииииииииииииииии

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задавала ли си си въпроса, защо това учение е игнорирано от науката! Забранявано от религията! Осмивано и унижавано от всякакви "корифеи", а е толкова просто да се надникне в ирационалният свят?

Най-тежкият момент е когато се убедиш, че превъплъщаването е задължителен етап от еволюцията на душата! Тогава идва часът на равносметката и почти за всеки е неприятна, рушат се стари стереотипи, възникват много въпроси от лично есество! Трябва да си много силен да поемеш отговорноста за миналото си! Представи си - Костов, Станишев, Царя, Доган, Б.Б. - регресия - равносметка и оиииииииииииииииии

Да така е - това учение е опасно за властта особено. Защото ако всеки си научи миналите животи - значи,че не само сегашните властващи могат да властвуват,както направиха партия ГЕРБ - Бойко Борисов ми е любим политик и г-н Първанов. Преди и за царя гласувах,когато спечели,за Първанов гласувах и сега за Бойко Борисов,който спечели.От никоя партия не съм. Защото г-н Първанов е толерантен човек и затова гласувах за него тогава. А Бойко Борисов -

слушах му речта в моя роден град по време на изборите - той никого не плюеше и не нападаше

- това,защото много ми допадна и ми беше на сърце и ми вдъхна уважение за неговата личност.

Иначе много мразя политиката поначало. Моят духовен учител Иеова ми каза че обединяващите политици са г-н Първанов и г-н Доган,който е премахнат сега - аз ако исках да е Бойко Борисов щях да кажа че той е обединяващата личност,защото той ми е любим политик, но като ми каза за г-н Първанов не се учудих,защото той е толерантна личност,а се учудих за г-н Доган много - но той ми обясни защо е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе много мразя политиката поначало. Моят духовен учител Иеова ми каза че обединяващите политици са г-н Първанов и г-н Доган,който е премахнат сега - аз ако исках да е Бойко Борисов щях да кажа че той е обединяващата личност,защото той ми е любим политик, но като ми каза за г-н Първанов не се учудих,защото той е толерантна личност,а се учудих за г-н Доган много - но той ми обясни защо е така.

Иеова е политически необразован.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

още ли бистрите въпроса за прераждането, аз в предния ми пост тук, в тази тема, направих на пух и прах мита за прераждането, като съм показал в 5-6 изречения защо няма прераждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

още ли бистрите въпроса за прераждането, аз в предния ми пост тук, в тази тема, направих на пух и прах мита за прераждането, като съм показал в 5-6 изречения защо няма прераждане.

Това е старо учение - за прераждането и никой не може да го направи на пух и прах. В почти всички митологии го проповядват. Затова почнах списъка за тези митологии и личности,които

вярват в превъплъщаването и тези толкова много народ дето са ги изгаряли в средновековието заради тази истина - прераждането. И никой човек не може да каже че няма прераждане,защото това е старо много старо учение.

Иеова е политически необразован.

:wors: Той е висша духовна сила и има голяма мъдрост. Той не е онзи Йехова от Библията,който поставя еврейският народ над другите народи едва ли не "богоизбран" народ.

Той не е онзи Йехова,който кара еврейският народ да убива много народи,през които минават и да им крадат земите им. Моят духовен учител Иеова не поставя българският народ над всички

като него. :hush:

Тъй че спирам да споря и си продължавам списъка. :scared:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да продължа сега пак със списъка от книгата"Талисман": 5. ФРЕНСКАТА РЕВОЛЮЦИЯ - На 14.07.1789 г. - разярена тълпа изпълнила улиците на ПАРИЖ и се втурнала към големия затвор известен като Бастилията с водач ПИЕР ФРАНСОА ПАЛОЙ - събрал бригада от 800 граждани,които да разрушат омразния затвор. На мястото му издигнали статуята на ИЗИДА,което е много любопитно. Изида,както знаете е древноегип.богиня,а древноег.митология проповядва прераждането,вярата в задгробния живот и безсмъртието на душата. 6. Идейният проект на статуята на ИЗИДА бил на прочутият художник и пропагандатор на революцията - ЖАК ЛЮИ ДАВИД. 7. Скулптурите СЮЗЪН И 8. КАРТЕЛИЕ - изработили статуята на ИЗИДА - Композицията е била известна като 4ФОНТАНЪТ НА ПРЕРАЖДАНЕТО" и общата идея била участниците в процесията да минават пред "ИЗИДА" и да пият "чистият и лечебен нектар на прераждането от плодородните й гърди". 9.РУСО и 10. ВОЛТЕР - Всеки знае,че философските идеи на мислители като РУСО И ВОЛТЕР са част от фермента, довели до избухването на ФРЕНСКАТА РЕВОЛЮЦИЯ. 11. МАКСИМИЛИАН РОБЕСПИЕР - Не бил атеист и въпреки непоколебимите си антиклерикални пози- ции заявява: "ИДЕЯТА ЗА ВЪРХОВНОТО СЪЩЕСТВО И БЕЗСМЪРТИЕТО НА ДУШАТА Е ПОСТОЯННО НАПОМНЯНЕ ЗА СПРАВЕДЛИВОСТТА. ЕТО ЗАЩО ТАЗИ ИДЕЯ Е СОЦИАЛНА И РЕПУБЛИКАНСКА. КОНВЕНТЪТ СЕ СЪГЛАСИЛ С ТЕЗАТА МУ И ДЕКЛАРИРАЛ: "НАРОДЪТ НА ФРАНЦИЯ ПРИЗНАВА СЪЩЕСТВУ- ВАНЕТО НА ВЪРХОВНОТО СЪЩЕСТВО И БЕЗСМЪРТИЕТО НА ДУШАТА. Трудно е да се обясни защо един такъв явен религиозен ритуал като описаната по-горе це- ремония в чест на ИЗИДА трябва да се ползва с официалната финансова подкрепа на революционно то правителство най-малко отначалото на 1793 г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе моята група е от десетина души, което е действителното ми семейство!

Здравей!

Можеш ли да разкажеш какво има точно горе в невидимия свят?

До колкото знам там личностно развитие не може да има, на такова ниво си на каквото си достигнал на земята...........ако искаш да се развиваш трябва да отидеш на земята превъплътен в някое тяло.

Е какво се прави тогава там след като не можеш да се развиваш?

Къде се живее там? Има ли ден и нощ, спане?

На Земята движещите сили са любовта и глада..........а там кои са?

Тамошните хора в паралелните светове имат ли забавления, работят ли, нещо като училище ила ли.

А някаква връзка между половете има ли там?

Колко време беше там преди сегашния си живот? Човек като си избира новото тяло, наясно ли е как ще изглежда то не като бебе, ами като по голямо дете и човек?

Ти чрез регресивна хипноза ли разбра всичко или по друг начин?

МАЛКО МНОЖКО ВЪПРОСИ СТАНАХА, АМА НА КОЙТО ИСКАШ!

Редактирано от Ивет (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога си мисля!

Октим, може ли да те попитам какъв е профила на твоето духовно семейство? Т.е. с какво се занимавате ти и останалите от групата? Каква е "професията" ви там, така да се каже?

А на въпроса от темата - очевидно да :wors:

Ивет, всички отговори на въпросите ти ги има в книгата на Майкъл Нютън "Пътят на душите" и "Следите на душите". :wors:

Личностното развитие продължава и в света на душите. Има библиотека за анализ на минали животи, има училища за доразвиване на "професионални" умения (поради липса на по-добра дума), има възможност за отдих и игри (макар, че игрите са също вид обучение); има и "болница" за лечение на повредите нанесени от земните животи върху душите.

Понеже там е непрекъснато Сега и бъдещето и миналото са ирелевантни, денят и нощта, спането също ги няма реално. Душата не се уморява както тялото, тъй като тя е топка активна енергия. Душата може да избере да се отдаде на анализ и съзерцание, но това не е точно почивка както ние въплатените хора я разбираме.

Движещите сили са ЛЮБОВТА, ВЗАИМНОТО УВАЖЕНИЕ И ХУМОРА :) Всъщност, единствената движеща сила е желанието за връщане в Източника (Бог, ако предпочиташ).

Няма полове. Някои души имат предпочитания към прераждания в единия или другия пол, но с напредването и зрелостта душите са натрупали толкова много опитности в двата пола, че полът също става без значение. По-скоро обичат да заемат една или друга форма при общуване, но често остават и като топка активна енергия.

Преценявам, че са около 50години.

Да, защото при избора на тяло се разглеждат и ключовите (кръстопътните или значимите) моменти от бъдещия живот. Освен това изборът може да е от няколко тела. Обикновено едното е най-подходящо за уроците, които душата трябва да отработи. Виждат се роднини, съпрузи, деца, приятели, хора и места, които душата трябва да може да разпознае по пътя си.

LBL регресия.

Извинявам се, че отговарям вместо Октим. Ако той не е съгласен, или някой друг, и има нещо да поправи или допълни, моля! Ще се радвам да чуя и други опитности.

Редактирано от El. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да продължа сега пак със списъка от книгата"Талисман":

5. ФРЕНСКАТА РЕВОЛЮЦИЯ - На 14.07.1789 г. - разярена тълпа изпълнила улиците на ПАРИЖ и се втурнала към големия затвор известен като Бастилията с водач ПИЕР ФРАНСОА ПАЛОЙ - събрал

бригада от 800 граждани,които да разрушат омразния затвор. На мястото му издигнали статуята

на ИЗИДА,което е много любопитно. Изида,както знаете е древноегип.богиня,а древноег.митология проповядва прераждането,вярата в задгробния живот и безсмъртието на душата.

6. Идейният проект на статуята на ИЗИДА бил на прочутият художник и пропагандатор на революцията - ЖАК ЛЮИ ДАВИД.

7. Скулптурите СЮЗЪН И

8. КАРТЕЛИЕ - изработили статуята на ИЗИДА -

Композицията е била известна като 4ФОНТАНЪТ НА ПРЕРАЖДАНЕТО" и общата идея била участниците в процесията да минават пред "ИЗИДА" и да пият "чистият и лечебен нектар на прераждането от плодородните й гърди".

9.РУСО и

10. ВОЛТЕР -

Всеки знае,че философските идеи на мислители като РУСО И ВОЛТЕР са част от фермента,

довели до избухването на ФРЕНСКАТА РЕВОЛЮЦИЯ.

11. МАКСИМИЛИАН РОБЕСПИЕР - Не бил атеист и въпреки непоколебимите си антиклерикални пози-

ции заявява: "ИДЕЯТА ЗА ВЪРХОВНОТО СЪЩЕСТВО И БЕЗСМЪРТИЕТО НА ДУШАТА Е ПОСТОЯННО НАПОМНЯНЕ

ЗА СПРАВЕДЛИВОСТТА. ЕТО ЗАЩО ТАЗИ ИДЕЯ Е СОЦИАЛНА И РЕПУБЛИКАНСКА.

КОНВЕНТЪТ СЕ СЪГЛАСИЛ С ТЕЗАТА МУ И ДЕКЛАРИРАЛ: "НАРОДЪТ НА ФРАНЦИЯ ПРИЗНАВА СЪЩЕСТВУ-

ВАНЕТО НА ВЪРХОВНОТО СЪЩЕСТВО И БЕЗСМЪРТИЕТО НА ДУШАТА.

Трудно е да се обясни защо един такъв явен религиозен ритуал като описаната по-горе це-

ремония в чест на ИЗИДА трябва да се ползва с официалната финансова подкрепа на революционно

то правителство най-малко отначалото на 1793 г.

----------------------

Ми заентересувай се от тайното общество Свети Якоб, помещаващо се в едноименния манастир... :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей Ивет

Не мога!

До колкото знам там личностно развитие не може да има, на такова ниво си на каквото си достигнал на земята...........ако искаш да се развиваш трябва да отидеш на земята превъплътен в някое тяло.

Да! Развитието се осъществява в училището наречено Земя!

Анализираш съществуването си като душа! Имам предвид всички инкарнации и се подрежда цялостната мозайка! Контролиращ подреждането е собствената ни съвест неподкупна и безпристрастна!

Там не се живее, там се съществува! Живота е тук на земята! Няма живот без дуалноста! Къде се живее там? Адреса си не го знам, когато си тръгна ще ме чакат!

Съвеста!!! И скуката! Страхотна скука, може би нарочно създавана!

Тамошните хора в паралелните светове имат ли забавления, работят ли, нещо като училище ила ли.

Горе е скука! Тя е мощен стимул подтикващ ни към инкарнация!

Душата е безполова!

Колко време беше там преди сегашния си живот?

78 земни години, но там времето тече в пъти по-бързо от земното! Колко не знам!

Човек като си избира новото тяло, наясно ли е как ще изглежда то не като бебе, ами като по голямо дете и човек?

Да, душата вижда предварително бъдещото си тяло като холограма! Душата избира избира тялото си от доста други - богат избор!

Чрез медитация! След това два пъти чрез регресивна хипноза при двама различни психотерапевти!

Не ти казвам много но не обичам да цитирам различни "корифеи"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей Ивет

Не мога!

Да! Развитието се осъществява в училището наречено Земя!

Анализираш съществуването си като душа! Имам предвид всички инкарнации и се подрежда цялостната мозайка! Контролиращ подреждането е собствената ни съвест неподкупна и безпристрастна!

Там не се живее, там се съществува! Живота е тук на земята! Няма живот без дуалноста! Къде се живее там? Адреса си не го знам, когато си тръгна ще ме чакат!

Съвеста!!! И скуката! Страхотна скука, може би нарочно създавана!

Душата е безполова!

Колко време беше там преди сегашния си живот?

78 земни години, но там времето тече в пъти по-бързо от земното! Колко не знам!

Човек като си избира новото тяло, наясно ли е как ще изглежда то не като бебе, ами като по голямо дете и човек?

Да, душата вижда предварително бъдещото си тяло като холограма! Душата избира избира тялото си от доста други - богат избор!

Чрез медитация! След това два пъти чрез регресивна хипноза при двама различни психотерапевти!

Не ти казвам много но не обичам да цитирам различни "корифеи"

В "Алхимичната сватба на Християн Розенкройц" символично се описва "свадбата" или по-точно свързването на душата с Духа. Такова свързване се осъществява само тук на земята, когато душата е в тяло. При това взаимодействие, земната душа се новоражда и се превръща в независима от материята съзнателна единица, която чрез Гносиса, който е изява на Духа, извършва свободно самоизграждане на един Трансцедентален човек. По този начин се трансформира целият микрокосмос. За свързаната душа с Гносиса, няма скука нито тук, нито горе, а само постоянно познание, самоизграждане и развитие. Смисълът на човешкия земен живот е в това, да се свърже душата с Духа с Гносиса. Само след тази връзка, има развитие, иначе добре е описано по-горе в цитата - скука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Октим, не съм съгласна ! Моето лично преживяване не бих могла да опиша със "скука". Напротив, намирам дейността си и съществуването си в света на душите за интригуващи и интересени от земната ми гледна точка и няма да имам нищо против да продължа пътя си там пълноценно (в пълна енергия).

Лично не съм поставяла въпроса защо се прераждаме (раждаме) на Земята или на други планети или в други измерения. Впечатлението ми от прочетените книги е, че на Земята и в други форми придобиваме по-богат опит и имаме други средства за изразяване на това, което сме. Т.е. можем да творим по друг начин :yanim: С други средства. Да учим по друг начин. Някои казват - "по-бързо".

"Скука" ? Кой ти има време за скука ? :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не напразно зададох въпросите си към октим. Теорията, книгите не ме вълнуват, не ме вълнуват но съм ги чела и Майкъл Нютон и кой ли не. Исках мнение на човек с ЛИЧЕН допир до паралелните светове, това е важното всеки може да напише какви ли не книги дори и аз.

Иначе благодаря за отговорите на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Октим, не съм съгласна ! Моето лично преживяване не бих могла да опиша със "скука". Напротив, намирам дейността си и съществуването си в света на душите за интригуващи и интересени от земната ми гледна точка.............

"Скука" ? Кой ти има време за скука ?

Да разбирам ли, че си била в къщи! Ако е така сподели! Споделеният личен опит е много по-полезен от всички прочетени книги! Смятам, че ще се получи добра и пучителна дискусия, ако си съгласна!

Щом ти харесва там добре! Мен лично липсата на дуалност, а от там и липсата на емоции ме влудява! Ще се превъплътявам докато не ме спрат насила!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, Октим, и все още съм в процес на асимилиране на видяното, наученото и разбраното. (тъкмо писах на Ивет и успях да си затрия отговора... Явно не му е било писано да бъде...) Това, което на мен ми е най-трудно да приема е това, че съзнанието ми използва познати терени, за да развие върху тях срещите и разговорите с другите души и учителите (или водачите, според ролята на душата спрямо мен, с които разговарях). Това отне в голяма част илюзията за друг свят :D От друга страна предполагам, че така е по-лесно на човешкия ни мозък да възприеме другото място. Така мозъчето ни не се страхува от непознатото. Също сам разбираш, че е много трудно да се прецени какво може да бъде споделено и какво не. Все пак нашите пътища са си наши и за друг те не са истини. Понеже те питах с какво се занимава твоята група - моята се занимава с изграждане на енергийни решетки. Правене на енергийни матрици... Канавата, която в последствие бива напълнена с енергия. Семейството ми е от още 4 души, с които нямам контакт в това си превъплащение. Само един от тях е на Земята. Другите са по други светове. Превлъплащението ми би трябвало да е свързано с работата ми, но така съм се забатачила в земното, че съм си позабравила задълженията. От духовния свят посетих библиотеката, работилницата (училището) и мястото за избиране на тяло. Моят избор беше само това тяло. Т.е. нямах избор :) Искам само да кажа - това, което е написал Серпентариус, това, което пишат и другите е вярно. Просто всяко възприемане на видяното от духовния свят е пречупено през нашия мозък. А той е възпитан в множество концепции и разбирания; културни влияния и разбиранията на бабите и дядовците ни. Религиозните описания, описанията от различните учения - те СА вярни. Просто са не-пълни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв цвят е аурата на душата ти?

-------------------------

Цвят бордо, с портокалови протуберанси /през компа си личи :cool: /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-------------------------

Цвят бордо, с портокалови протуберанси /през компа си личи :blink: /

Уважаеми, иронията Ви е неуместна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми, иронията Ви е неуместна!

--------------------------------

Виждам във въпросната дама активирана дънна чакра моладхара /мол - дъно, и дхара - корен/ която в резонанс с плексус сакралис /нервен сплит в основата на гръбнака/ и отпушен енергиен канал към аурата и, която се е оцветила в червено /цвета на моладхара/. В процес е на отпушване на сватисхана /половата чакра/ и от там са оранжавите оттенаци в аурата и. И така нататък...

Трябва ли още по-подробно да обясня горния си пост, който ти, бай Октам, толкова прибързано обяви за лекомислен? :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:baby: Валентинус може и да е прав. Никога не съм питала какъв цвят е аурата ми. Никога не са ми казвали можещтите да виждат аура какъв цвят е аурата ми. При обикновената регресия (предхождаща LBL) прегледах случка от детството ми, в която действително бях червена с оранжеви отблясъци. Само, че цветът ми беше ... артериален :D И чист, без замърсявания.

Така, че Валентинус се пошегува правилно :)

Не знам, дали още е така. През последните години смених цветовете в гардероба си на синьо и лилаво (преди да науча смисъла на цветовете на аурата и връзката с избора ни на цветове в живота) :blink:

Октим, ти питаш нещо различно. Ти питаш какъв е цветът на душата ми, а не на аурата ми. Цветът на аурата в живота не е задължително да съвпада с този на душата, тъй като отразява моментните ни настроения и моментоното състояние на тялото ни. Той зависи от активизацията на чакрите ни, разбира се, но съответно и от избора ни на тяло.

Както знаеш, цветовете на душата следват същите цветове както ауричните, но показват по различен начин развитието на душата. Показват не само нивото на зрелост, но и "професионалния" ни уклон... Това май го пиша за другите четящи, за да няма в последствие обърквания.

... честно казано от половин час седя и мисля дали да споделя цвета си в публичното пространство. Тъй като не искам излишни спекулации по въпроса, нито в положителна, нито в отрицателна посока; а и цветът ми е нещо, което касае само мен, то отговорът ще ти го пратя на ЛС.

пп. Не намирам как да ти пратя ЛС. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...