Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

pashopz

Търся Sound Driver за Toshiba Satellite L40

Препоръчан отговор

Проблема ми е следния: Взех си нов лаптоп без операционна система и без никакви драивери. Влязох в сайта на Тошиба и си ги изтеглих, но като качих всичко тръгна ................ Без звука.

Колкото и да ги инсталирам и все не се получава. С Windows XP съм, и лаптопа първо не ми разпозна харда, защото по принцип е правен да работи под Vista.

Ако можете помогнете!

Между другото никакви драйвери и дискове не получих при покупката.

Закупих го от Техномаркет Пловдив.

По принцип аз си свалих драйверите от сайта на производителя и да Ви кажа, че единственото, което намерих е това: Support HD Audio!!!

Марката на лаптопа е Toshiba Satellite L40-14B-2G

Иначе мисля че е звуковата Reltek но не съм сигурен, тъй като си дръпнах драйверите в RAR-файла пишеше, че са реалтек, но не стават и търся другаде проблема! sad.gifsad.gifsad.gif

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето линк от сайта на Тошиба:

http://support.toshiba-tro.de/tedd-files2/...71120150900.zip

Би трябвало да стане. Аз също съм с Тошиба, но А200, той дойде с Виста, но аз му сложих XP и си изтеглих всички драйвери от сайта им и всичко си работи перфектно.

Между другото пише, че звуковата ти карта е Realtek Semiconductor Corporation ALC660

Редактирано от forka2k (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лоша работа е този модел на тошиба и на мен не ми трагва звука. На други модигикации на L40 тръгвал ама на B40 не трагва докато при уиндоус виста след инсталирането директно си има звук. Иаз искам да сам с ХР на лаптопа ама май нема да ме огрее освен ако някой не направи некакав хотфикс или читав драйвер за звука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля споделете как успяхте да му качите ХР 4е и аз зациклям до отказа да намери твърдия диск. мерси

този драйвер, който колегата ти оставил помогна ли?

мерси отново

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
моля споделете как успяхте да му качите ХР 4е и аз зациклям до отказа да намери твърдия диск. мерси

мерси отново

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...70282&st=15

, ползвай търсачката.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблема ми е следния: Взех си нов лаптоп без операционна система и без никакви драивери. Влязох в сайта на Тошиба и си ги изтеглих, но като качих всичко тръгна ................ Без звука.

Колкото и да ги инсталирам и все не се получава. С Windows XP съм, и лаптопа първо не ми разпозна харда, защото по принцип е правен да работи под Vista.

Ако можете помогнете!

Между другото никакви драйвери и дискове не получих при покупката.

Закупих го от Техномаркет Пловдив.

По принцип аз си свалих драйверите от сайта на производителя и да Ви кажа, че единственото, което намерих е това: Support HD Audio!!!

Марката на лаптопа е Toshiba Satellite L40-14B-2G

Иначе мисля че е звуковата Reltek но не съм сигурен, тъй като си дръпнах драйверите в RAR-файла пишеше, че са реалтек, но не стават и търся другаде проблема!

1. Има един фикс от МS kb888111, който ще ти е необходим. От ТУК можеш да го свалиш!

2. Следва драйвърите за аудиото... Сваляш ги от ТУК.

3. Отиваш с десния бутон на My Computer -> Properties -> Hardware -> бутона Device Manager. Предполага се, че има проблем с PCI Device и има жълта удивителна. PCI%20Device.jpg

Цъкаш с десния бутон на Update Driver. В прозореца избираш No, not this time и Next. После Install from a list or specific location. Избираш с Browse папката където ти се намират драйвърите C:\...\Sound\WDM. И Next.

4. Аудиото би трябвало да ти е разпознато. Ще ти поиска още един драйвър "Toshiba software modem" Него можеш да свалиш от ТУК.

Същата процудура като точка 4. Избираш C:\...\Modem (папката където ти се намира драйвъра).

Би трябвало да ти открие и него и вече всичко да е ОК.

5. Рестартиш

мерси отново

Използвaй този уиндолс, има вкарани в него необходимите драйвъри за да ти тръгне инсталацията със СП2 естествено. Серийния си е същия както при релийзите на ETHO (XP8BF-F8HPF-PY6BX-K24PJ-TWT6M) . Другият вариант е да ги набиеш ръчно по време на инсталацията. Качваш ги на една дискета и при откриването на драйвърите в инсталацията натискаш F6 и ги подкарваш от дискетата. Аз направих пъвия вариант и всичко беше точно, че нямах флопи. :P

ЕДИТ: Събрах ги в една страница направо -> http://rollare-web.hit.bg/other/toshiba.htm

Редактирано от RoLLaRe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се оправих с Toshiba L40 14F. С Виста проблемът беше безжичната карта, но след ъпдейт от сайта на Microsoft всичко ѝ е наред.

За да инсталирам XP, си направих бутващ диск с nLite, в който само вградих драйверите за харддиска, изтеглени от сайта на Тошиба. След инсталация на ОС първо сложих драйверите за дъното, после за видеото и нататък не помня, но всичко си работи, с изключение на лампичката на WLAN. Обаче пуснах да се ъпдейтва, и чак тогава се оправиха нещата. Тъй че за моя вариант е нужно първо човек да има връзка с интернет с кабел или модем. И легално копие на Windows.

Сложих ѝ на тая Тошиба и Убунту - не открива въобще WLAN. Пък разбрах и че бързо скапва хардове. Дали последното е вярно? При мен от Убунту харда дрънчи, буквално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на този който е направил WinLite върха сте хора за пореден път спасих положението БРАВО ;) БРАВООО :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на този който е направил WinLite върха сте хора за пореден път спасих положението БРАВО :) БРАВООО :wors:

ако някой даде и един Licence Key за WinLiTe ще е бомба :computer8:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...