Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Дайте ми съвет какъв фотоапарат да си взема


Препоръчан отговор

Здравейте!Тук съм да ви поискам съвет.Търся да си купя фотоапарат цифров,някъде около 200,250,300 лв.,но да е добър и да си струва.Благодаря за помоща предварително! :P

Редактирано от малка кукла (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Конкретен модел не мога да ти предложа, но мога да те посъветвам следното. Гледай когато купуваш фотоапарат да може да прави снимки без светкавица. Да поясня имал съм няколко самсунга и един НР и всеки от тях като му дадеш да е изключена светкавицата прави размазани снимки. Може някой да каже защо ще снимаш на тъмно без светкавица. Ами налагало ми се е да правя нощни снимки на осветени сгради и със светкавица резултата е тъмница. От апаратите до които съм имал достъп единствено едно Сони ( стар модел) правеше прекрасни снимки на тъмно без светкавица.Та това мога да дам като съвет.

Ето два модела за препоръчване 1 , 2

Не е задължително разбира се да са от техномаркет. Просто идеи.

Успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Избирай

Най-вече този

КАНОНЧЕТО - както е написал/а dixi, спокойно можеш да си го купиш, без да се замисляш. Софтуера към него е на ниво и снимките направени с него са превъзходни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Тук съм да ви поискам съвет.Търся да си купя фотоапарат цифров,някъде около 200,250,300 лв.,но да е добър и да си струва.Благодаря за помоща предварително! :whist:

Стой! Почакай, за 300 лв има промоция (в моя град) за видеокамера Самсунг mini DV, виж дали няма и при тебе или изчакай да дойде и там.

Филмите доставят много повече емоции от снимките.

Филма като го гледаш на телевизора можеш да го спираш на всяка отделна снимка. А и снимките са по-хубави на телевизор с 51 см диагонал. Та и двете аз ги показвам на гости на телевизора ми Филипс, а не на компютърните ЛСД екрани.

Имам и цифров фотоапарат Канон, но ако трябваше да избирам между фотоапарат и видеокамера ще предпочета видеото пред снимките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, че предложението ти е лошо, но как можеш да сравняваш видеокамера и цифров фотоапарат не ми е ясно. С видеокамера никога не можеш да правиш снимки и с наполовината качество, което ти предлага цифровият фотоапарат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, че предложението ти е лошо, но как можеш да сравняваш видеокамера и цифров фотоапарат не ми е ясно. С видеокамера никога не можеш да правиш снимки и с наполовината качество, което ти предлага цифровият фотоапарат.

Ми от филмче можеш много по-лесно да се разплачеш от умиление гледайки хлапето ти кви ги върши от колкото от снимка.

Разделителната способност (резолюцията) на видеокамерата е по-голяма от тази на екрана на телевизор формат 4:3 и 51 см диагонал. На компютъра екрана на кого му е по-голям от 51 см? Май на почти никой.

от филмчето можеш да си изкараш и отделни снимки и да си ги гледаш само тях на телефизора. Това което няма да може е да ги изкараш на фотохартия, щото там трябват вече повече пиксели.

Редактирано от Gizmo на български (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми от филмче можеш много по-лесно да се разплачеш от умиление гледайки хлапето ти кви ги върши от колкото от снимка.

Разделителната способност (резолюцията) на видеокамерата е по-голяма от тази на екрана на телевизор формат 4:3 и 51 см диагонал. На компютъра екрана на кого му е по-голям от 51 см? Май на почти никой.

от филмчето можеш да си изкараш и отделни снимки и да си ги гледаш само тях на телефизора. Това което няма да може е да ги изкараш на фотохартия, щото там трябват вече повече пиксели.

Имаш ли сила да си препишеш поста в някой форум за фотография? Самсунг mini DV за 300лв. Какви са тези плоски вицове? Canon EOS 40D имаш ли идея какво е и колко струва ? Заинтригувай се допълнителна оптика към него колко е. И 100м диагонал телевизор да имаш, той пак ще е 640х480 пиксела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Самсунг mini DV за 300лв. Какви са тези плоски вицове?

2. И 100м диагонал телевизор да имаш, той пак ще е 640х480 пиксела.

1.В града в който аз живея миналата седмица получих рекламите на магазина Carrefour и цената е точно тази. Даже проверих в магазина дали е вярно и видеокамерата си беше във витрината на посочената цена.

А па тука го има за 179 евро защото не е в голяма търговска верига:

http://www.hifi.lu/catalogue.php?id_cat=46237d886761a

Ти кой виц ше кажеш?

2. Така де, значи резолюцията на видеокамерата ще стигне, нал тъй джанъм. Обаче има и телевизори с по-висока резолюция вече ако не го знаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гизмо, стига с тия камери, де. Човекът иска фотоапарат. На камерите качеството е умряло на стоп-кадър и точка. Особено на някой Самсунг от Виетнамската война. Признавам някои нови модели, но те са на цената на 10 годишна Корса и нарастват

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човекът иска фотоапарат.

И кво като иска фотоапарат?

Аз му казвам че за същите пари ще има повече емоции.

Снимките си ги вадиш една по една на компютъра с прогарама за това, камерата няма нищо общо. Ако ти трябват снимки от филма.

Ти що не каза какъв фотоапарат да си купи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

еми са се сетих за Samsung S85 http://www.digicam.bg/models-Samsung-samsung-s85.html

Редактирано от TuurboX (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Dixi, Canon е правилния избор.

Аз съм с Canon PowerShot A 560 и съм много доволен :rolleyes:

Редактирано от ivo23 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак благодаря :huh: !Ъм...и търся то не аз ами майка ми фотоапарат,нали цифров ;)

Е, ама то щом като е майка ти па тя не знае да пита сама по интернет форумите, значи трябва да й препоръчаш нещо евтино и с малки размери работещо само на автоматичен режим т.е. без ръчни настройки. И ако не иска да пипа компютър (като моята майка) трябва да съобразиш модела и с възможноста да си ги гледа снимките директно с кабел от фотоапарата свързан към телевизора й. Няма смисъл да харчи повече пари щом като явно не знае да снима. При цифровите фотоапарати лошите снимки не струват пари както при работещите с филмова лента. Кажи й само да не снима срещу слънцето и при слаба светлина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, ама то щом като е майка ти па тя не знае да пита сама по интернет форумите, значи трябва да й препоръчаш нещо евтино и с малки размери работещо само на автоматичен режим т.е. без ръчни настройки. И ако не иска да пипа компютър (като моята майка) трябва да съобразиш модела и с възможноста да си ги гледа снимките директно с кабел от фотоапарата свързан към телевизора й. Няма смисъл да харчи повече пари щом като явно не знае да снима. При цифровите фотоапарати лошите снимки не струват пари както при работещите с филмова лента. Кажи й само да не снима срещу слънцето и при слаба светлина.

Браво, аз пък мислих, че чичковците с огромните патъци и червена топка на носа седят единствено в цирка. В ХуЛите пишеш ли? Отбягна отговор от предишно питане, ама отново контролно-готов ли си и този пост да преелеш в спец форум за фотография? За слаба светлина има светкавица, за снимане срещу слънцето...това е снимка правена срещу слънцето на брега на морето с А60 , който е стар за днешно време.

Подобни снимки аз не изпускам. В miniDVD камера с 0.8 или 1.3 мегапиксела матрица няма нито емоциЙ, нито тръпка. Който и да е Сanon от А серията да вземе, няма да сгреши, защото има визьор и предлага ръчни настройки. Да снимаш с гръб към слънцето панорама и да позиционираш чрез 1.8' LCD монитор е мъка. Визьорите на canon покриват 98% от картината. С самсунг нещо си, ще снимаш ли подкована бълха? Допускаш ли, че има роза рисувана нарисувана върху човешки косъм? Това е емоция.

Едно време циганите в Пазарджик купуваха видеокамери да снимат сватбите на бра'чедите и после да ги преточват на DVD носител срещу парично възнаграждение. С твоя самсун можеш ли да снимаш подводен свят, което е оргазъм. Който и да е любителски A canon го прави до 50м.

Аналоговото 20х увеличение (предполагам) е времено предимство, защото фотокамерата има всевъзможни присадки.

Майката колко и да е руса или неучена все ще натисне едно On/Off и спусъка на блендата, без да превключва от Auto.

За филмовата лента как ти хрумна?! Сериозни японски производители се отказаха от производство. 32 кадъра на 35мм филм е несериозна съпоставка плюс субективен фактор проявявяне срещу събрат със същата оптика.

Фотопарати с TV Out не са новост, а с USB Brige спокойно в движение можеш да преливаш препълнената му карта в картата на gsm телефона си.

Камери с RAM рекордери или флаш носители са факт и са крачка пред нещо, което ще дъвче магнитна лента наречено miniDVD, а дори те няма да са в състояние да ме накарат да направя ритуално самоубийство, ако от другата страна на кантара стои Nikon D40.

Kaква бе сумата? 300лв? Отговорът е Canon A570 IS + 2GB външна памет. С останалите 4лв ресто ще черпи по една боза и кифла с мармалад.

Нищо лично

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1.Отбягна отговор от предишно питане, ...

2. За слаба светлина има светкавица,

3. В miniDVD камера с 0.8 или 1.3 мегапиксела матрица няма нито емоциЙ, нито тръпка.

4. Който и да е Сanon от А серията да вземе, няма да сгреши, защото има визьор и предлага ръчни настройки.

5. ..., което ще дъвче магнитна лента наречено miniDVD,

6. Нищо лично

1. На кой въпрос не съм ти отговорил, писал съм че струват точно 150 евро, друго да си питал?

2. Има две светкавици залепени една за друга. Ти на това светкавица ли му викаш в каноните от 300лв? И къде му е буксата за включване на истинска светкавица която и тя струва 300лв.

3. Ама явно не си в час, иди виж на сайта на канон ти обясняват че няма никакъв смисъл от 1.3 мегапиксела матрица при miniDV, защото резоляцията на филма си е пак същата. Явно ние обикновените родители не изживяваме същите тръпки като тебе. Не си давиме децата да ги снимаме под вода.

4. И фотоапарата и видеокамерата ми са Канони, ама ако можеш да ми обясниш как ще се оправя майчето да учи сега на тия години фотогарафия за да успее да настрой ръчно фотоапарата, ще ти кажа браво.

5. Тука ми се иска да ти викам мойто момче ама не върви щото си по-дърт от мене. При miniDV всеки кадър е отделна снимка. Като тръгнеш да обработваш филмовия материал можеш да режеш където си искаш. При DVD ти ми кажи как режеш.

6. Имаш личен поздрав от една руса Магда, не те е забравила тя!!!

Редактирано от Gizmo на български (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре!Майка ми вече купи.Апарата е Sony DSC-W35.Е,хубав ли е?На мен ми хареса.И благодаря и за вашите съвети :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Eeeee, супер е !

Браво на майчето, добре се е ориентирала.

Още един съвет, ако ще ги проявява снимките на хартия после е добре пита във фотостудиото с каква резолюция да ги снима. Ако те например работят с 3 мегапиксела, няма смисъл да прави снимките на 7 мега пиксела да й пълнят само излишно картата.

Я качи някоя снимка правена с него да я видиме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...