Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Блокирах си телефона - SIEMENS C75

Препоръчан отговор

Здравейте, приятели,

Снощи въведох три пъти неправилно защитния код (наречен още "телефонен код") в мобилния си телефон (SIEMENS C75) и след това изписа следното: "ТЕЛЕФОННИЯ КОД е блокиран". В ръководството (инструкциите) за употреба пише в такива случаи да се обърна към поддръжката на SIEMENS. Има ли обаче и друг начин да отблокирам телефонния код (защитния код)? Иначе всички операции изискващи потвърждение с защитен код (телефонен код) няма да могат да се изпълняват. И все пак да поясня, че става въпрос за защитния код на самия телефон, а не за ПИН-кода на СИМ-картата.

Предварително Ви благодаря за указаното съдействие!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами могат в секи един сервиз да ти го флашнат.

Лелеее, в сервиза ли ще трябва да ходя!? Наште ще ме убият направо като разберат ;).

Все пак ти благодаря за помощта! Ако няма друго решение, и това ще направя. А ще се загуби ли запаметената на телефона информация при флашването?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А ще се загуби ли запаметената на телефона информация при флашването?

да

Редактирано от raidersd (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
пробваи с тази програма AIO Mobile Phone Unlocker става и за сименс

Благодаря за препоръката. Доколкото те разбирам, ще трябва да вържа телефона към компютъра и чрез тази програма да го отблокирам. Честно казано не ми се ще да бърникам по този начин в телефона си, все пак не съм специалист и кой знае какво мога да причиня, ако объркам нещо. Най-вероятно ще се посъветвам и с хора от някой сервиз, да видим и те какво ще кажат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирам се, само за да ти отговоря, тъй като се чувствам съпричастна към проблема, понеже успях да си блокирам по същия начин 2 от сименсите, които имах - С35 и SX1. Първият ми го оправиха в сервиз, вторият никой от сервизите в Стара Загора не успя и аз направо бях изпаднала в паника. Говореха ми за разглобяване и не знам какви други сложни процедури. Обърнах се към Омнител, открих, че те са официалният сервиз за сименс в БГ. Гласуваха ми доверие и без да съм им платила ми пратиха по имейл един доста дълъг код, само го въведох и ми се отблокира телефоът. Не беше нужно да се разглобява :help wanted3:. После им преведох 12 лв. май беше на сметката, написах им един благодарствен мейл и това беше ;) omnitel.bg им е страницата, има и телефони, ако не си се оправил вече, може да им се обадиш. Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Регистрирам се, само за да ти отговоря, тъй като се чувствам съпричастна към проблема, понеже успях да си блокирам по същия начин 2 от сименсите, които имах - С35 и SX1. Първият ми го оправиха в сервиз, вторият никой от сервизите в Стара Загора не успя и аз направо бях изпаднала в паника. Говореха ми за разглобяване и не знам какви други сложни процедури. Обърнах се към Омнител, открих, че те са официалният сервиз за сименс в БГ. Гласуваха ми доверие и без да съм им платила ми пратиха по имейл един доста дълъг код, само го въведох и ми се отблокира телефоът. Не беше нужно да се разглобява :). После им преведох 12 лв. май беше на сметката, написах им един благодарствен мейл и това беше ;) omnitel.bg им е страницата, има и телефони, ако не си се оправил вече, може да им се обадиш. Успех!

Благодаря ти за съпричастността!

Ще си помисля какво да правя. Все още нищо не съм предприел. Не за друго, ами нямам време с тия изпити и прочее. Но това ... както и да е :).

Ако отблокирането става само с въвеждането на някакъв доста дълъг код - може би ще го направя - не знам. Просто телефона и така си работи засега :). Най-вероятно ще стане и чрез флашване, но не ми се ще по този начин да бърникат телефона ми. Ще погледна в сайта на Омнител и ще преценя какво да правя.

Още веднъж - благодаря ти за съпричастността!

Благодаря и на всички останали за помощта им!

С пожелание за всичко най-хубаво!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой да ти е искал мнението? Искаш да кажеш, че лъжа, така ли? Както и да е, не ми се заяжда.

Поразрових се в пощата си и намерих мейла от омнител, това е кодът, който ми пратиха: *#0003*39537636# За твоя телефон едва ли ще свърши работа, тъй като преди това ми искаха IMEI-я на телефона, сигурно има връзка. Поздрави!

P.S. Поправям се само за стойността на услугата - струвало ми е 18 лв., това е към декември 2004 г. ;)

Редактирано от megita (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя телефон се разблокира в домашни условия с кабел за данни и програмата PapuaUtils +/- oще 1-2 ако се закучат нещата :ph34r:

@<[MM]MagnuM

Mога да ти кажа че колкото дефектни нокии са ми минали през ръцете... Siemens нямат толкова продадени телефони.

Редактирано от S-U-F-F-E-R (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нокиите имат един сайт в който като въведеш имея и ти дава мастър-код който го въвеждаш и се отключва , потърси за нещо подобно и при сименс.Има добри и лоши сименси , специално от ц65 серията с няколко изпускания и им се пука проца и до там , казвам го от личен опит , но съм има и по-добри дето са железо !Все едно пък нокиите не се чупят .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нокиите имат един сайт в който като въведеш имея и ти дава мастър-код който го въвеждаш и се отключва , потърси за нещо подобно и при сименс.Има добри и лоши сименси , специално от ц65 серията с няколко изпускания и им се пука проца и до там , казвам го от личен опит , но съм има и по-добри дето са железо !Все едно пък нокиите не се чупят .

Има мнго голямо значение къде е произведен телефона. Като е китайски наистина си прав за процесора, но ако е немски е направо безсмъртен :help:

Аз за нокиа видях и сайт с който можеш да си го разкодираш телефона сам онлайн, ама не става :speak:

За Siemens няма такова нещо.

Има обаче кабели за тая работа и ако пича е от пловдив бих му я свършил срещу 1 бира :)

Ако поиска тунинг.. ще се договорим :)

Редактирано от S-U-F-F-E-R (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пичове, още веднъж благодаря на всички ви за съдействието и за желанието ви да ми помогнете - оценявам го :). Засега обаче няма да предприемам нищо, защото както казах телефона и така си работи и не ми се занимава в момента.

@S-U-F-F-E-R: Благодаря ти, че изявяваш желание да ми помогнеш. Обаче не съм от Пловдив и няма как да стане поне засега, а и както казах, за в момента няма да предприемам нищо.

Пък и кой знае - може да ми се усмихне късмета и да имам възможността да си купя нов телефон :P. Та в този ред на мисли, искам да Ви попитам: Има ли в момента телефони, чийто размер на шрифта може да става голям като на моделите на Siemens (при Siemens-ите това ставаше чрез една опция наречена "едър шрифт", която я има в контекстното меню на главното меню на телефона). Питам Ви не за друго за шрифта, ами съм с намалено зрение и трудно намирам телефон с достатъчно голям размер на шрифта на дисплея.

Предварително Ви благодаря за помощта!

С пожелание за всичко най-хубаво!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължавай с тази марка. И ако имаш кабел за връзка с компютъра утре вечер в скайп-а може да ти покажа как става работата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе като цяло най-бъгавата марка е MOTOROLA !

Нe искам да засипваме темата с оффтопици затова ще ти кажа само, че Motorola, Sony Ericsson и Siemens ако имат някакви бъгове, то те могат да бъдат остранени и в домашни условия с малко повече знания.

При тях се постига пълна персонализация, а не като при Нокиа - смяна на иконките с тема :)

Samsung са най-зле в това отношение(макар че италианците и руснаците отдавна мислят и правят доста интересни неща и по тази марка), защото и за нокиа се появиха "домашни ъпдейти".

Недей да плюеш така по марките преди да прочетеш какво може и какво не може.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе като цяло най-бъгавата марка е MOTOROLA !

Всяка марка телефони си има кусури, ама да кажеш ей тая или оная е супер глупаво. Аз лично имам 2 мотороли Е770 и Е1070 и съм доволен от тях. Чули от някой че били бъгави и айде да не остане назад.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 месеца по-късно...

Хора много ви се моля помогнете ми.

вкарал сам някакав код който ми заклучва телефона,но само клавятурата а след като го вклучиш и вкараш пин кода ти иска код-ОК но не го знам sad.gif .Ако може някой да помогне ще съм му много благодарен.

Мерси предварително! cool.gifcool.gif

МЕЖДУДРУГОТО СТАВА ТЕМА ЗА НОКИЯ 3110 КЛАСИК

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване