Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

BajIvantopa

Споделяне на интернет с две лан карти и безжичен рутер ?

Препоръчан отговор

Здравейте имам следния проблем полачвам интернета през ППТП тоест през VPN , следващата особеност е че за да тръгне нета при стартиране на компа трябва да се стартира един рутиращ бат файл от типа:route add 10.0.0.0 mask 255.0.0.0 10.3.20.1 -p

както може да се предполага рутера ми няма опция да се изпъняват команди и съответно неможе да се логне.

Имам 2 лан карти на компа мога ли със втората да подам връзка към рутера (използвайки ICS) и рутера да пръсне интернет безжично към останалите устройства. ако може ще се радвам да ми кажете и какви настройки

се правят.Благодаря

П.С за win xp въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не опиташ да сложиш рутера на входа, имаш му настройките и ще му сложиш доляпящ се адрес до дадените цифрички - 10.0.0.0 mask 255.0.0.0 10.3.20.1

Първо пусни един пинг и виж дали TTL е различен от 1. Ако е различен пробвай да настроиш рутера и от него вече да се "полачва" нета и към другите ?

Ако TTL = 1 потърси във форума, има описано какво се прави но само с някои модели рутери става номера.

В най-лошия случай ще включиш рутера след твоя комп, (използвайки ICS), потърси отново във форума, има много обяснения за настройките в подобен случай, на настройките на рутера за WAN ще сложиш съответните цифрички като за втори комп. След рутера е ясно :bye1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А защо не опиташ да сложиш рутера на входа, имаш му настройките и ще му сложиш доляпящ се адрес до дадените цифрички - 10.0.0.0 mask 255.0.0.0 10.3.20.1

Първо пусни един пинг и виж дали TTL е различен от 1. Ако е различен пробвай да настроиш рутера и от него вече да се "полачва" нета и към другите ?

Ако TTL = 1 потърси във форума, има описано какво се прави но само с някои модели рутери става номера.

В най-лошия случай ще включиш рутера след твоя комп, (използвайки ICS), потърси отново във форума, има много обяснения за настройките в подобен случай, на настройките на рутера за WAN ще сложиш съответните цифрички като за втори комп. След рутера е ясно :bye1:

Какво ще рече долепящ адрес мойе ли някакъв пример. ттл е различен от 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво ще рече долепящ адрес мойе ли някакъв пример. ттл е различен от 1

За WAN на рутера пробвай първо с динамично IP. После със статично, нещо като 10.0.0.10 - т.е. настройване/долепяне в същата група адреси. За ЛАН на рутера му дай активен DHCP а на твоя комп - също динамично IP и DNS.

Евентуално пробвай да сложиш същия МАК адрес на рутера с този на твоята мрежова карта. Не се знае доставчика ти какво следи, ако следи де :)

Пробвай вариантите със статичен и динамичен адрес. Дано да стане ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За WAN на рутера пробвай първо с динамично IP. После със статично, нещо като 10.0.0.10 - т.е. настройване/долепяне в същата група адреси. За ЛАН на рутера му дай активен DHCP а на твоя комп - също динамично IP и DNS.

Евентуално пробвай да сложиш същия МАК адрес на рутера с този на твоята мрежова карта. Не се знае доставчика ти какво следи, ако следи де :angry:

Пробвай вариантите със статичен и динамичен адрес. Дано да стане :)

Това ще го пробвам . все пак да попитам това дето съм го предложил с двете лан карти неможе ли да стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това ще го пробвам . все пак да попитам това дето съм го предложил с двете лан карти неможе ли да стане?

Никой ли неможе да помогне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам следното след втората мрежова карта към wan на рутер прав или кръстосан кабел трябжа да ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като искаш да работи,като рутер не като суич,би трябвало да ползваш "кросоувър" кабел.

Поне така разсъждавам аз.Логиката изисква поради липса на устройство,което да изпълнява "кръстосване"(суич или хъб) да ползваш такъв кабел. Иначе няма кой да направи свързване м/у 2-та лан карта и рутера по начин :

send>receive - recieve>send

С прав кабел би се получило: send>send - receive>receive

Редактирано от chezet (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...