Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

5 причини да обичаш сладоледа

Препоръчан отговор

Сладоледът е обичано лакомство както от децата, така и от "порасналите деца", но от много хора той бива смятан за вреден продукт. А междувременно сладоледът притежава немалко полезни свойства. Още легендарният лекар Хипократ, бащата на медицината, е съветвал да се консумира замразен крем, който подобрява общото състояние на човека. И той е бил прав:

* Сладоледът стимулира изработването от организма на особено вещество - серотонин, който е способен да ни защити от стреса, както и да повдигне настроението ни.

* В сладоледа има почти 100 ценни вещества: повече от 20 аминокиселини, около 25 различни мастни киселини, 30 минерални соли, 20 различни витамина, калций, фосфор.

* Този вкусен продукт има висока хранителна ценност и много добре се усвоява от организма.

* Млякото и сметаната, от които се произвежда сладоледът, съдържат Л-триптофан - това е много активен естествен транквилизатор, който успокоява нервната система. Клинично доказано е, че това вещество даже помага в борбата срещу безсънието.

* Сладоледът има нисък гликемичен индекс, или казано по-просто, от гледна точка грижата за талията порция сладолед е по-малко опасна от парче сметанова или шоколадова торта.

Източник: LiniaStandart

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 72
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ягодов сладолед с шампанско   Необходими продукти: 300 гр. ягоди 50 тгр. пудра захар 100 мл. шампанско 200 мл. сладкарска сметана 1 капсула ванилова есенция Начин на приготвя

Какво има в сладоледа за 215 лева ? Магазин Snowflake gelato в Лондон продава луксозен сладолед за £99. Той е декориран с лист от 24-каратово ядливо злато. Какво още има във фунийката?

Оо,значи може да се яде в неограничени количества? :speak: Хубаво,че не е толкова вреден.Значи вече ще си похапвам без да ми тежи на съвестта :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ли за сладолед fifa ?!

В тая жегичка толкова ме мързи да отида до магазина, а тука като ми ги издеждаш тия положително качества на продукта, ще ме накараш да си надвия мързела и да изтичам да си купя ;)

Иначе тези факти за сладоледа за първи път ги чувам, и чесно казано доста ме учуди.Дори започвам да си мисля дали това е вярно, а другото което се чудя е дали в България се предлага истински сладолед - имам в предвид такъв, какъвто трябва да е по оригинална рецепта.Защото чесно казано мен ме съмнява, че ние ядем ТАКЪВ :P !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а другото което се чудя е дали в България се предлага истински сладолед - имам в предвид такъв, какъвто трябва да е по оригинална рецепта.Защото чесно казано мен ме съмнява, че ние ядем ТАКЪВ  :P !

<{POST_SNAPBACK}>

въъъъъъъъъъъ сериозно ли ве?!

хахаххахаааххахаахха

хахахаххахаахха

хахахаххах :wors:;):wors::P

и какво според теб е оригинална рецепта?

хахахахах

все едно да кажеш ,че колата в БГ е по-различна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въъъъъъъъъъъ сериозно ли ве?!

хахаххахаааххахаахха

хахахаххахаахха

хахахаххах :wors:;):wors::P

и какво според теб е оригинална рецепта?

хахахахах

все едно да кажеш ,че колата в БГ е по-различна

<{POST_SNAPBACK}>

Разбира се, че е различна. Ти опитвал ли си кола, която да не е правена в бг?

Като опиташ ще ме разбереш. А за сладоледа, тук го правят от разни сухи смеси, много фирми по света действат със сухи смеси(сухо мляко и тем подобни) истинският сладолед е от натурални прудукти без консерванти и тем подобни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като опиташ ще ме разбереш. А за сладоледа, тук го правят от разни сухи смеси, много фирми по света действат със сухи смеси(сухо мляко и тем подобни) истинският сладолед е от натурални прудукти без консерванти и тем подобни.

<{POST_SNAPBACK}>

Точно това имах в предвид - благодатя ти Maverick :P и се надявам сега FeyGirl да е разбрала какво съм искала да кажа, надявам се също да е разбрала и тебе ;) Пък и не можах да схвана кое му беше тлкова смешното, че FeyGirl така да се залива от смях ;) Но нека спра до тук, че не ми се влиза в безмислени спорове ;)

Редактирано от anny_is_here (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така, ся ще си говорим за сладоледът ДЕЛТА, който се произвежда във нашият скромен град ВАРНА. Моя милост има честа поне 3 пъти в месеца да си нимира някаква "работа" в тази посока. Като изям половин един кило мш се отяжда за бая дълго време. А сега към въпроса - как се правят техните сладоледи.

Първо, не звучи толкова просто - вземаш едно прохче, слагаш му вода и го замразяваш! Сухите смеси се използват във малки цехове на дребни частници! Обаче във един огромен завод, нещата стоят различно, не всичко е прахчета, повечето е мляко на прах, какао(шоколад по-скоро) и останалото са разни чорби, които придават цвят, вкус, мириз, трайност. Да трайност, вие си мислитече като го замразите сладоледа може да даянене деситилетия, да ама НЕ, точно година и половина!

А т.нар. ИСТИНСКИ слодолед, се прави от бити сметани, млека и какао! и има ТОТАЛНО различен вкус, и точно във него се съдържат:

* В сладоледа има почти 100 ценни вещества: повече от 20 аминокиселини, около 25 различни мастни киселини, 30 минерални соли, 20 различни витамина, калций, фосфор.

В момента са на мода сладоледите на РАФТИ и ДАРКО, които са със различни там вкусове и се продават на грамаж. Повярвайте ми, единственото което си струва е по-различния вкус. Но съм виждал как се правят. От Италия идват едни ПРАХЧЕТА (наистина прахчета), които се смесват с някви води и после тва се замразява и му се добавят ЕВЕНТУАЛНО палченца плодове!

А за КОЛАТА. Колата скъпа ми FeyGirl се правеше навремето на 2 места в България - Търговище и Бургас. Съставките на двете бяха почти еднакви, само с 1 разлика - ВОДАТА. Именно затова, затвори завода в Бургас - водата там не беше хубава, и повярвайте ми, имаше доста голяма разлика във вкуса на двете коли. Говорим за някакво разлика от 200 км, представи си сега друга държава

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще ме карате да търся оригиналната рецепта на сладоледа, а? :newspaper:

<{POST_SNAPBACK}>

fifa,ами...карамете,нека да разберем къде е истината?!? :)

А иначе аз като бях малка и ходих на селото,където работеше баба,един цех за сладолед-Определено е полезен. :)

Когато бях първи клас ми правеха операция,за да ми махнати трите сливици и лекаря ми каза да ям много сладолед и няма да ме боли! :huh:

После ми кажете,че следоледа не бил полезен? Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сладолед ям винаги когато мога, пък даже и като не ми се яде(да се намирам на работа)а иначе 1 час преди тренировка много добре идва, после дава много енегия, опитайте :)

Редактирано от rainov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сладолед ям винаги когато мога, пък даже и като не ми се яде(да се намирам на работа)а иначе 1 час преди тренировка много добре идва, после дава много енегия, опитайте :)

<{POST_SNAPBACK}>

Това за първи път го чувам! Но ще го пробвам, щом е вече изпитан метод значи би трябало да действа :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

четох едно интервю на Евгения Раданова(състезателка по шортрек)и от там го научих. Пробвай няма да сгрешиш. Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

ами да ви кажа хора не знам точно за колата, обаче аз сладолед съм яла още в няколко други държави и не мога да кажа, че е кой знае колко различен!!

Сега не знам дали според вас в Италия например притежават "оригиналната рецепта", ама какъвто ядох там съм яла и тука! (говоря не само за извесните фирми, но и за този, който се продава в кофички) А ако наистина не го правим по същия начин, поне докарваме изключително добра имитация, защото много си приличат!

Не съдете толкова строго бг! Вярно, че сме претъпкани с ментета ама си има и хубави работи.. все още ;) пък и много обобщавате.. има толкова много и различни фирми и места, от където можеш да си купиш сладолед. И наистина има разлика в качеството!

А пък аз сладоледи си ям и без да ми казват разни причини "за" :) Пък и да ми го оплюят, пак ще си го ям :P

Редактирано от kitty (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оо,значи може да се яде в неограничени количества? :) Хубаво,че не е толкова вреден.Значи вече ще си похапвам без да ми тежи на съвестта :angry:

<{POST_SNAPBACK}>

Е чак пък в неограничени количества. Всяко нещо е полезно до определено количество:yanim: Мине ли се тази граница и то става опасно:yanim: Ама може да си хапваш по 2-3 кг сладолед на ден (майтапя се де, да не вземеш да ми повярваш за тва последното)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...

Аз сладолед ям и с причина и без...пролет, лято, есен, зима, за закуска, обяд и вечеря...Обожавам сладолед!

И не ми е ясно защо Публикувано изображение хората ме гледаха странно февруари "на Попо" ходейки си и ядейки си сладолед ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6-та причина е, ако искате да качите някое и друго килце!

Е кой си има такива проблеми да си му мисли Публикувано изображение

Аз не качвам изобщо килца и си ям колкото си искам-обожавам шоколадов

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да добавя още една пречина че обичам сладоледа - общо взето съм закърмена с него. когато майка ми е била в болницата преди да ме роди е ялa слaдoлед но се е уплашила и го скрила зад гърба си - и сега там имам белег. Кажете ми сега как да не го ям с удоволствие ;) А също родителите ми преди пройзвеждаха сладолед и си ядях когато си искам и колкото искам :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

* Клинично доказано е, че това вещество даже помага в борбата срещу безсънието.

Аааа ясно защо лятото като не можех да заспя жестоко ми се ядеше сладолед Публикувано изображение Един път ядох в 5 сутринта хаха Много ми беше вкусно! И сега дори когато е студено пак си взимам сладолед поне няколко пъти в месеца... супер е! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък като малък се лекувах с ескимо - болно гърло, коремче болно... всичко :rolleyes:

и мен така са ме лекували нашите - с ескимо през зимата!! Публикувано изображение (аз нямам спомен.. )
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

* Сладоледът има нисък гликемичен индекс, или казано по-просто, от гледна точка грижата за талията порция сладолед е по-малко опасна от парче сметанова или шоколадова торта.

Да, за това и има диети със сладолед! :P

6-та причина е, ако искате да качите някое и друго килце!

Да, ако ядеш освен обичайните лакомсва и ядене + сладолед...Тогава комбинацията е наистина Лоша! :) Редактирано от ^^ANGELSING^^ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване