Премини към съдържанието
karajoff

Избор на колони

Препоръчан отговор

Здравейте! Прочетох всички теми за избор на 2.1 и 5.1 колонки. Първо имам няколко въпроса. Понеже мисля да си вимам колони, но за жалост видео картата ми е доста стара и предполагам че не поддържа 5 канално аудио ( може и да греша, не разбирам много от аудио техника ) Следователно съм се спрял на колонки 2.1 за около 100-150 лева. Доста протеворечиви мнения изчетох и за съжаление доста объркани :speak: Не разбирам нито от ватове, нито от омове и така нататък :speak: Имаше спор между creative,luxeon i logitech. Предполагам няма еднозначно мнение по въпроса, но все пак ще съм благодарен за някои съвет. Колонките ми трябват за озвучение на студентска стая ( не е много голяма ) Мерси!

Редактирано от karajoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зарежи момента "звуковата карта така и така...". Има колони (виждал съм и съм чувал такива) които поемат стерео звук и го разделят на 5,1 канала... Пример - от мп3 плеър към съраунд система, и наистина има 5,1 канален звук... Тук вече нещата опират до твоите лични предпочитания... Ако държиш на 2,1 канала може би някой друг ще ти даде по-добро мнение от мен, за това оставам на тях да кажат, но при 5,1 канала за 100лв няма по-добро решение от това. 5,1 канални колони, мощни за парите си, вадят страхотен звук за парите си и най-важното (поне за мен) - една от малкото съраунд системи за тея пари с разделени говорители на сателитите... С прости думи - два говорителя вършат работа, която в други системи върши 1, което значи, че ще я свършат по-добре... А тея колони определено вършат работата си перфектно (за 96 лв не може и да се очаква по-добре)... Сестра ми има такива, знам ги колко могат, а то е адски добре да свирят... Аз съм си ги харесал от година вече, но все не ми остават 100лв да си ги купя...

Пожелавам ти успех... Само един съвет: каквото и да решиш да си вземеш - първо го преслушай, и ако ти хареса звука - тогава го вземи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за съвета! Попрочетох тук там за тези колони и наистина отзивите са добри. Все пак искам и съвет за 2.1 колони понеже стаята ми не е много голяма и да си кажа честно няма много място за 5 колони. Виждам, че моделът на logitech X-230 е доста хвален, но бюджетът ми е до 150 лева, така че може да ми препоръчате и малко по-скъпи. Мерси!

Редактирано от karajoff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм се спрял на тези, за 120лв.

1743_b.jpg

http://kuzmovelectronics.com/site/magazin/...productId=35555

характеристики на руски език: http://www.vigoole.ru/model1743/acoustics1/A2061.html

модель: A2061

Технические характеристики

Частотная характеристика: 20z~20000 Гц

Соотношение сигнал/шум: > 70 дБ

Разделение частот: > 50 дБ

Искажение: <0.1% на 1Вт

Размер н/ч динамика: 4 дюйма

Размер в/ч динамика: 1 дюйм

Выходная мощность: 25Вт+25Вт

Внешние характеристики

Размеры (длина х ширина х высота): 150х235х455 мм

Редактирано от jorone (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
аз съм се спрял на тези, за 120лв.

1743_b.jpg

http://kuzmovelectronics.com/site/magazin/...productId=35555

Мога да кажа, че изглеждат много добре... Преди да ги вземеш обаче, ги предлушай... Притиснява ме едно нещо - нямат говорител за среда... Имат два ниски и една пищялка... Не рядко се случва скъпи колони да губят средните честоти, което е особено гадно... Ако не губят средите (което означава ча басовете са и среди) значи са перфектни :) Успех...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване