Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да спрем шпионирането на интернет!

Препоръчан отговор

На всяко антинародно действие трябва да има съответно противодействие.

Някъде в темата мернах думата "торенти". Не е лошо да използвате някои хитринки за криптиране, так че да затрудните максимално изедниците.

Пример: за utorrent може да използвате "кодиран протокол" на връзката.

От менюто на програмата: Настройки -> Торент маркирате "Включено" за това:

23tfpfc.jpg

Може да не използвате "приемай некодирани вх. връзки" по желание, ако разберете за какво става дума.

Да спомена как става при още два клиента:

Azureus

1. Отивате на: Tools > Options > Connection > Transport Encryption

2. Чеквате "require encrypted transport"

3. Срещу "minimum encryption level" избирате RC4

4. Може да сложите отметка на "Allow non-encrypted outgoing connections if encrypted connection attempt fails". Това ще ви даде възможност за връзка с клиенти, които не използват криптиране.

5. Сложете отметка на "Allow non-encrypted incoming connections"

azureus_encryption.gif

Това е. Торент трафика ви е криптиран.

Bitcomet

1. Отивате на: Options > Preferences > Advanced > Connection

2. Отивате на "Protocol encryption" Имате възможност за избор между "auto detect" и "always". Auto detect ще ви даде по-добра свързаност, но по-малка защита.

bitcomet_encryption.gif

Това е. Торент трафика ви е криптиран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 119
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Не можеш да ги спреш,не разбра ли?Както винаги оправданието е: Това е по изискване на Европейският съюз!

Редактирано от ivo23 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само с тази малка разлика, че ЕС въобще не е искал това. Оригиналната директива е доста по-търпима от това, което ни налагат на нас. И дори срещу оригинала може да се опълчим, в Италия са го забранили със закон. Това чудо е прието в 7 държави, само 7, не навсякъде!! Имаме 13 месеца да променим случилото се и съм сигурна, че шанс има, стига всички, които да са против - или поне значителна част от тях - да се опълчат.

На 29-ти февруари ще има национален протест. Инфо - тук. И да не успеем да постигнем нещо, поне щ е сме опитали.

Още новини - сложена е ръка и на банковите сметки.

Редактирано от Селин (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

KoKKinoU_FaN, нацията няма да бъде шантажирана. Това не е мярка, чрез която може умело да се шантажират

голяма маса хора. Проблемът е, че чрез тази мярка могат да се шантажират много малки и средни фирми, както

и да се практикува доста успешно т.н. промишлен шпионаж.

Както могат малките да се шантажират,

така могат и големите,

при които валят наистина големите пари cool.gif

Иначе за промишления шпионаж аз го казах

и съм против това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тренировъчна цел излезте на улицата и наложете връщането на цените на олиото, хляба и другите продукти до миналогодишните им цени!

Ако успеете, имате шанс да спрете и шпионирането в Интернет.

Ако не стане, явно само си почесваме езиците и симулираме гражданско общество.

Общо взето си губим времето, вместо да работим и да увеличаваме БВП, от който самоизбралите се да могат да цицат още повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За разведряване на обстановката....:

post-43512-1202932407_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За разведряване на обстановката....:

post-43512-1202932407_thumb.jpg

Ахахахах! Нищо чудно и така да стане...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защите конституционите си права...

Не е редно те да се отменя с някаква миризлива наредба.Някакви си чиновничета на които им плащате заплатите да слухтят без да се отчитат на суверена си...това става единствено с разрешение на онези на които се гласува доверие в лицето на съд.

Държавата е наш дом...ние сме стопаните му...

Стопани-грънци,дом-таратанци

sad.gif

Сега и плосък данък ни туриха-да са им по-дебели портфейлите на някои

Аман,Боже,слез спаси ни

Ама как ще слезеш-то тука е Ад

sad.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само като пример ми се иска да дам...за да роди някакви асоциации какво може и ще се прави с такива данни...

По принцип разузнавачите и конраразузнавачите в службите, на базата и на сега действащата нормативна уредба могат да събират данни и извършват проучвания и изучаване на всякакви лица по определени поводи, визирани по закони и наредби...

Могат да го правят и в интернет и в спалнята ви...

Това нещо преди години се правеше с разрешение от прокурор а днес от съдия...

Всичко което ще напиша е неточно и няма никаква гаранция, че нещата са протекли точно така но всеки разумен ще може сам да си прецени, опасно ли е това и колко..

В началото на измисления преход поради неосведомеността на обикновените хора енергията на народа се изсипваше насляпо по всеки свързан с МВР...най напред по униформените...после по всеки цивилен и най накрая по онези които най много бяха за тояга...

Тъкмо хората се бяха ориентирали кой е шесто, кой е криминална, кой дознател, следовател, БОЙ, НТО и т.н....дойде времето на Жан Валжан и неговата свита, която се по принципа на Робин ...взимаше парите от богатите но не ги даваше на бедните...нарочно тук карам накъсо през просото без никакви подоробности защото това е друга тема...

Важното в случая е, че това беше тяхното правителство на "наште":)..и сега от измислените преподготвителни школи и скрити постове започна завръщането на плъховете по лостовете...

започнаха да подреждат събираното през първите луфтови години и кроят шапките на "класовия враг"...

Активизацята беше на всяко ниво и без команда...

По онова време Отворено общество беше един символ на нещо и веднага след качването на Жан се образуваха оперативни разработки, бяха обявени тайно в средите на състава, че това са най опасните хора и трябваше да се реши проблема с разлагащото влияние което оказва върху хората.

Всички данни заминаваха в картотеките по проучването и изучаването на лицата...след години много от тези лица се намираха по постове и лостове но на който му трябваше и имаше достъп до кл.инф. можеше да я вади и да си прави с кой каквото си пожелае...

Проучването е по лек процес и късае само външно обектите но изучаването на лицето е направо разнищването му...оперативния е способен и знае повече за него от самото лице което е обект за себе си...знае и венерическите му картони и незаконните аборти и всички ама всички пикантии...

Онези дето в момента са господин никой и са забравили, че е възможно онова дете да е негово, куката знае и това се пази....той е изучил и жена му и нейните слабости и тъщата и т.н....

Досещате ли се когато на който каквото му затрябва и може да си го набави когато стане нужда на какво се превръща да речем днес един министър...

Само си преставете а ако е и на служби по НАТО и колко и какво има да загуби....цената става страшно висока и се заплаща с робство.

Ей така, на майтап, в една-две компании зачекнах темата. Реакцията беше "ми мен това не ме касае. аз няма какво да крия"... стряскащо е...

http://www.podpiski.org/?u_s=0&u_a=189

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

бе я върете се прескачайте бе! още малко и камери в кенефа ща ни сложат. кво ги засяга кво и на кого пиша?! тва си е лично моя работа. то все едно да питам "ти днеска с кого обядва? ко си приказвахте? де ходихте? ко прайхте? ". много не искат ли?

Стопани-грънци,дом-таратанци

sad.gif

Сега и плосък данък ни туриха-да са им по-дебели портфейлите на някои

Аман,Боже,слез спаси ни

Ама как ще слезеш-то тука е Ад

sad.gif

еми не си ли чувала че адът бил на Земята? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

В Германия забраниха шпионирането на компютри.

Онлайн-претърсването е противоконституционно!

Федералният конституционен съд в Карлсруе взе решение по повод така нареченото онлайн-претърсване на компютри в провинция Северен Рейн-Вестфалия. Председателят на съда Ханс-Юрген Папир заяви :

"Съдебното решение смята досегашните разпоредби за несъвместими с конституцията и поради това ги обявява за нищожни."

Тайните обсервации нарушават личната сфера на хората - прецениха конституционните съдии, които поставиха сериозни бариери пред евентуалното следене на компютърните данни - като наличието на сериозна опасност за обществения ред и сигурност. Онлайн-претърсването на компютри ще бъде възможно само със съдийско решение.

DW, 27.02.2008

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не сръвнявай България с Германия,ние клякаме на всеки за свирка

Редактирано от ivo23 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че е противо конституционно, това онлайн претърсване, защото това е нарушаване на личните интереси и личното пространство на хората използващи интернет и компютри за работа и лично потребление, защото според мен какво си имам и какво си правя на моя компютър си е изцяло мой личен избор и никой ама никой няма право без мое знание и разрешение да ми ровичка в файловете. И предполагам това не касае само мен а всички нас, компютърните потребители, поради една или друга причина, и е вярно човека който пише че Б"у"лгарските политици клякат на вски за свирка и аз ще допълня че не е за една, то за една свирка да беше еехе нямаше да сме на това дередже в момента като държава , политика и конституция. Трябва да вземем мерки, някакви защото колкото повече си мълчим толква по-лошо ще стане положението.

Редактирано от vasox (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Абе гадно си е-аз почнах да се съобразявам какво пиша,говоря

Не че съм престъпник - ама знам ли как ще ми изтълкуват черното чувство за хумор

sad.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама въобще да не се притеснявате за шпионирането. В края на краищата щом вече някой шпионира то нещата ще добият още по - скрит и брутален характер. Всяко действие си има противодействие. Основен закон във физиката. В случай, че някой хора са го забравили. И все пак... :hush: А и ако не се лъжа, то май шпионирането се води в областа на тайните операции, а ние пък всички вече разбрахме :wub:

Редактирано от скитник (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Узакониха полицейския шпионаж в Интернет

Новини Тричленен състав на Върховния административен съд (ВАС) отхвърли жалбата на фондация "Програма достъп до информация" срещу тоталното следене на потребителите в Интернет.

temida96.jpg

Жалбата бе срещу Наредбата за категориите данни и реда, по които се съхраняват и предоставят от предприятията, предоставящи обществени електронни съобщителни мрежи и/или услуги, за нуждите на националната сигурност и за разкриване на престъпления. Наредбата бе издадена от бившия вътрешен министър Румен Петков и председателя на Държавната агенция за информационни технологии и съобщения Пламен Вачков. Тя предвижда тотално следене на Интернет трафика и телефонните разговори. Веднага след обнародването й редица специалисти и телекомуникационни оператори заявиха, че мерките едва ли ще засегнат истинските престъпници в мрежата, а най-потърпевши ще са потребителите на мрежите за обмен на музика и филми (peer-to-peer).

Наредбата може да бъде заобиколена безпроблемно, защото тези, за които е предназначена могат да влязат в Интернет от първото място с обществен достъп.

Според постановките на легитимирания от съда нормативен акт операторите се задължават да пазят и предоставят на МВР данни за всички номера, от които е имало обаждания, до кого са били, името и адреса на абоната, посещавани сайтове, начало и край на връзката и други. Съдържанието на разговорите и кореспонденциите не е регламентирано.

"Наредбата е издадена на основание Закона за електронните съобщения (ЗЕС). С тази норма фактически е въведено изискването на Директива на Европейския парламент и на Съвета от 15 март 2006 г. за запазване на данни, създадени или обработени във връзка с предоставянето на обществено достъпни електронни съобщителни услуги или на обществени съобщителни мрежи. В обхвата на нормата изрично е изключено запазването на данни, разкриващи съдържанието на съобщението", произнесъл се е ВАС. Според тричленния състав издаването на наредбата е в съответствие със Закона за нормативните актове.

Решението подлежи на обжалване пред петчленен състав на ВАС в 14-дневен срок.

изт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Широко движение от участници и организации призовава всички хора да се присъединят към действията срещу мащабното наблюдение, провеждано от правителства и бизнес компании. На 11 октомври 2008 г. всички заинтересовани в цяла Европа да излязат на улиците под мотото “Свобода, а не страх 2008″. В много европейски столици ще има различни мирни демонстрации, от протестни походи до партита.

Манията за шпиониране нараства. Правителствата и големите фирми регистрират, наблюдават и контролират действията ни все по-задълбочено. Без значение какво правим, на кого се обаждаме, къде ходим, с кого сме приятели, какви са интересите ни, в кои групи участваме – „Големият брат” правителството и „малките братя” от бизнеса знаят всичко това с все повече подробности.

Произтичащата липса на поверителност излагат на риск свободата на изповедание, свободата на словото, както и работата на лекари, помощни центрове, адвокати и журналисти.

Разнообразният дневен ред на реформите в сектора на сигурността обхваща събирането на полицията, разузнавателните агенции и военните в едно цяло, като по този начин заплашва да наруши баланса на силите и правомощията.

Използването на методи за масово наблюдение, сътрудничеството без граници между военни, разузнавателни агенции и полицейски служби води до една „Крепости” в Европа и други страни, насочена срещу бежанци и различно изглеждащи хора, но същевременно отразяваща се например на политически активисти, бедните и непривилегировани и дори спортните запалянковци.

Хората, които постоянно се чувстват наблюдавани не могат да се борят свободно и храбро за правата си и за едно справедливо общество. Ето защо масовото наблюдение заплашва същостта на демократичните и отворени общества.

Също така то заплашва и работата и ангажиментите на организациите на гражданското общество.

Наблюдението, недоверието и страха постепенно превръщат обществото ни в един цял некритикуващ консуматор, който “няма какво да крие” - в отчаян опит за постигане на тотална сигурност - е готов да отстъпи свободите си. Ние не искаме да живеем в такова общество!

Вярваме, че уважението на личното ни пространство е важна част от човешкото ни достойнство. Едно свободно и отворено общество не може да съществува в отсъствието на уединение и лична комуникация.

Повишеното електронно потребление и наблюдението на цялото население не ни прави по-добре защитени от престъпност, струва милиони Евро и излага на риск личните комуникации на невинни граждани. В условия на страх и сляпо лобиране, насочените и продължителни мерки отпадат все повече и повече, както и справянето с истинските, всекидневни проблеми на хората, като безработица и бедност.

За да изразим протеста си срещу манията за сигурност и прекомерно следене, ние ще излезем по улиците на европейските столици на 11 октомври 2008. Призоваваме всички да се присъединят към мирния ни протест. Политиците ще видят, че искаме да излезем и да защитим свободите си!

nekrolog.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми да дойда-ама най-много да отнесем някой бой

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз предпочитам Интернет да се следи, така поне ще се чувствам в безопасност и който реши да ми навреди, ще трябва хубавичко да си помисли. На мен ми писна от хакери!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз предпочитам Интернет да се следи, така поне ще се чувствам в безопасност и който реши да ми навреди, ще трябва хубавичко да си помисли. На мен ми писна от хакери!

Ох наивното, припомни си третия закон на Нютон, злонамерените винаги ще намерят начин. Освен това такова следене няма да те спаси от натрапници!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хехе само на тебе ти писнало от хакери

Къде го тоя закон за хакерите-няма го

Мене и тебе ще следят-глупостини

Ненормална работа баси тва не е държава тва ****н двор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване