Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ALEXONE™

Софтуерен или Хардуерен проблем е това

Препоръчан отговор

Сега като че ли работи по тихо...

Това ,че работи по-тихо е добре, но дали е по-ефективно. Пусни пак същия тест да видиш дали успява да подържа по-ниска температура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря за отговорите ви.

Преди малко отворих лап топа и га почистих с прахосмукачката особенно над вентилатора.

Сега като че ли работи по тихо,но се яви хардуерен проблем.

Изчезна ми тъч-пада,тоест мишката "умря" даже и вънншна мишка не иска да разпознае.

Първо и клавиатурата се бъзикаше но посре се оправи.

Защо не тръгва мишката?

yanpet ползва го само на бюрото и на повдигнати фабрични крачета cool.gif

Не видях някой от писалите преди мене да те е съветвал да ползваш прахосмукачка за почистване, кой ти даде тази идея??? ohmy.gif

То такава тънка техника със стандартни прахосмукачки не се чисти!!! Или със специализирани или със сгъстен въздух под налягане се издухва натрупания прах. Продават се флакони с въздух в Метро или специализираните фирми.

Ама както ти е писал един колега по-горе:

поправимо е, но само от специалист за да не се омажат нещата повече.

П.П. 30 години съм в ИТ сферата, но не бих се наел да ремонтиран нотбук, всеки трябва да си знае знанията, възможностите и опита

И в други свои постове съм писал за закона на Пърнел:

"Като не знаеш какво правиш - плати на някой който знае!" angry.gif

Така, че по-добре се обърни към специализиран сервиз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е пак добре, че е използвал прахосмукачката, децата от моят блок си носеха компютрите на най-близката бензиностанция за да използват компресора за тази цел.А аз на майтап ги съветвах да минат и с пароструйката biggrin.gif .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами тъчпад-а е свързан към компютъра като PS/2 устройство

поправимо е, но само от специалист за да не се омажат нещата повече.

П.П. 30 години съм в ИТ сферата, но не бих се наел да ремонтиран нотбук, всеки трябва да си знае знанията, възможностите и опита

Тоест и PS/2 устройство не трябва да работи,така ли да го разбирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера го отворих наново и огледах лентовия кабел до пъч пада,на пръв поглед не е прекъснат.

Затворих го и сега външната мишка работи,но тъч пада не.

Дали ако купя USB такава ще работи?

Защото съм и с Немска клавиатура,и ползвам PS/2 за външна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вчера го отворих наново и огледах лентовия кабел до пъч пада,на пръв поглед не е прекъснат.

Затворих го и сега външната мишка работи,но тъч пада не.

Дали ако купя USB такава ще работи?

Защото съм и с Немска клавиатура,и ползвам PS/2 за външна.

Само един вход PS2 ли имаш?

Ако USB-то ти работи няма проблеми да си сложиш USB клавиатура или мишка. Можеш и да си купиш преход от PS2 към USB, ако амаш такава клавиатура а нямаш къде да я включиш.

Най-вероятно някой кабел се е измъкнал от куплунга, ама като не знаеш къде да гледаш и как да се справиш....Може и някое краче да е изкривено, ако си изключвал и включвал въпросния кабел. Най-добре да отидеш да ти прегледат лаптопа, някой който това му е работата. Ще ти излезе по-евтино от нова клавиатура, да не говорим ако повредиш нещо друго учейки се по лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само един вход PS2 ли имаш?

Да само един PS/2имам и два USB.

Ако USB-то ти работи няма проблеми да си сложиш USB клавиатура или мишка. Можеш и да си купиш преход от PS2 към USB, ако амаш такава клавиатура а нямаш къде да я включиш.

Само USB мишка ще свърши работа.

Ще ти излезе по-евтино от нова клавиатура, да не говорим ако повредиш нещо друго учейки се по лаптопа.

Това и ще направя.

Благодаря ви за отговорите :computer2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъч-пада възкръсна незнайно как от самосебе си,но проблеме с гасненето на лаптопа остана,макар и след удължен период от време.

Според мен е виновен ИЕксплорера,които товари системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак днес успях да премахна AVG антивирусната и да инсталерам Кашперски.

Първо изкочи това.

virusrb7.th.jpgthpix.gif

Лаптопа се смахна,рестартира се и се държи странно.

Пробвах да ъпдейтна сървиз пак 3 от сайта на Майкрософт,но компа умря и изключи преди да е приключила инсталацията.

Махнах клавиатурата за да не пречи на охлаждането и под Сейв мод пуснах проверка за вируси.

След 4 часа проверката мина благополучно без да има зараза.

В момента според Еверест държи темперетура на харда 37 градуса а на процесора варира от 43 до 56 при отворена клавиатура.Подозирам,че ундоуса се е сдухал,но подозирам и хардуерен проблем,например вентилатор на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Чак днес успях да премахна AVG антивирусната и да инсталерам Кашперски.

Първо изкочи това.

virusrb7.th.jpgthpix.gif

Лаптопа се смахна,рестартира се и се държи странно.

Пробвах да ъпдейтна сървиз пак 3 от сайта на Майкрософт,но компа умря и изключи преди да е приключила инсталацията.

Махнах клавиатурата за да не пречи на охлаждането и под Сейв мод пуснах проверка за вируси.

След 4 часа проверката мина благополучно без да има зараза.

В момента според Еверест държи темперетура на харда 37 градуса а на процесора варира от 43 до 56 при отворена клавиатура.Подозирам,че ундоуса се е сдухал,но подозирам и хардуерен проблем,например вентилатор на процесора.

Колко ти е стар лаптопа?

Преди време на сина ми лаптопа,като го натовари с играта CS, се изключваше след 10мин.Същото правеше и по средарта на теста със "Спай бот Сърч енд Дестрой"

Забелязах,че и в двата случая процесора се товареше 100%и вентилаторите духаха по-топло.Като вдигна лаптопа на 3 капачки от мин.вода,изключването ставаше доста по-късно-ясно,прегряване.

Отворих го,свалих радиатора на процесора,смених термопроводящата паста,почистих и смазах вентилаторите(наложи се разглобяването им)

Сега всичко работи по-тихо,няма изключване,дори без товар единия вентилатор спира напълно,което го нямаше преди.

Трябва да отбележа,че знам какво правя и в сервиз едва ли щяха да го направят по-добре.

Извода е,че такава профилактика оправя прегряването на по-стари машини(с изсъхнала паста под радиатора),но трябва да се прави грамотно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колко ти е стар лаптопа?

Преди време на сина ми лаптопа,като го натовари с играта CS, се изключваше след 10мин.Същото правеше и по средарта на теста със "Спай бот Сърч енд Дестрой"

Забелязах,че и в двата случая процесора се товареше 100%и вентилаторите духаха по-топло.Като вдигна лаптопа на 3 капачки от мин.вода,изключването ставаше доста по-късно-ясно,прегряване.

Отворих го,свалих радиатора на процесора,смених термопроводящата паста,почистих и смазах вентилаторите(наложи се разглобяването им)

Сега всичко работи по-тихо,няма изключване,дори без товар единия вентилатор спира напълно,което го нямаше преди.

Трябва да отбележа,че знам какво правя и в сервиз едва ли щяха да го направят по-добре.

Извода е,че такава профилактика оправя прегряването на по-стари машини(с изсъхнала паста под радиатора),но трябва да се прави грамотно...

Че е стар не е млад.

Миналата година го носих да му монтират нов хард,а дали са го обслужили подобаващо не знея.

Не ми достигат знанията за да направя процедурата като теб,но почистих вентилатора до колкото можах.Сега определено е по-тих и не грее,макар да идва зима. cool.gif

Явно трябва по-често да го чистя.

Благодаря ви за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с прахосмукачката не си направил почти нищо - купи си спрей с въздух под налягане и повтори процедурата с него. също така си вземи подложка с ветилаторчета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
с прахосмукачката не си направил почти нищо - купи си спрей с въздух под налягане и повтори процедурата с него. също така си вземи подложка с ветилаторчета

Това също е решение,но крайно само ако нищо друго не помага.

Гасне когато дъщерята играе онлайн джава игрички или гледа клипове в кефче.

Дори и флаш банерите по сайтовете товарят процесора на мах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера лаптопа отново прояви нарактер и изписа

NTLDR is Missing

Press any key to restart

Орерационната система е Уин ХР сървис пак 2.

F8 бутона не деийства, незнайно защол

Има ли начин да се стартира или да го пращам за ремонт.

Благодарял

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вчера лаптопа отново прояви нарактер и изписа

NTLDR is Missing

Press any key to restart

Орерационната система е Уин ХР сървис пак 2.

F8 бутона не деийства, незнайно защол

Има ли начин да се стартира или да го пращам за ремонт.

Благодарял

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=105876

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...