Премини към съдържанието
hyperbass

Sony Ericsson W850 - батерията пада бързо и не го засича РС

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам SE W850 от 5 месеца и съм много доволен относно функциите и трайността на батерията. Телефона е взет от Англия -мисля че от T-mobile и естествено гаранцията е за там. Досега никакви проблеми съм нямал и никакви флашвания не съм му правел и батерията му изкарваше към 5-6 дена при нормално употреба( музичка, филмчета, разговори). Преди седмица го свързвам към един компютър с USB data кабела и със самото вкарване на USbто телефона изгасна. Пробвам да го включа, но не можеше. Откачам кабела и пробвам-включи се. Пробвам на друго USB гнездо и нищо не става. PCто не го засича и телефона не показва да зарежда батерията. Забелязах че след към минута батерията вместо да се зарежда почна да пада много бързо-на червено. Като откача кабела пак почва да се възвръща малко по малко. Казах си че е нещо от PCто и го пробвам на един лаптоп със същата оп система Win Xp и на него прави същото-слагам кабела и почва да пада батерията много бързо. Пробвах какво ли не-сваляне на батерия, сваляне на мемори картата, без карта, без да е включен, но неще и неще. Казвам си явно си трябват драйверите и за това не става. Прибирам се пробвам на мойто pc и прави абсолютно същото-не се засичат (нито телефона-компютъра, нито компютъра -телефона) До тогава такъв проблем не бях срещал. Примирих се с това и си казвам все някак си ще си намеря решение- я с четец за карти , я с bluetooth и така...

Добре ама, на следващия ден както си мия колата и телефона е на седалката, през притворена врата е влезнало малко вода и имаше капчици по екрана , а може и по бутоните на телефона. Взимам го, поизбърсвам го и си работи съвсем нормално .

На другия ден забелязвам че батерията пада много бързо-горе долу едно денонощие. Слагам е да се зарежда за кам 4 часа и пак изкарва по едно денонощие, при положение че нищо не правя на него-нито музика пускам , само най-много 5 мин разговори да правя.

И това е основния проблем- батерията пада за горе долу 24 часа и няма връзка с компютъра.

Надявам се да ми помогнете ! Благодаря!

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам SE W850 от 5 месеца и съм много доволен относно функциите и трайността на батерията. Телефона е взет от Англия -мисля че от T-mobile и естествено гаранцията е за там. Досега никакви проблеми съм нямал и никакви флашвания не съм му правел и батерията му изкарваше към 5-6 дена при нормално употреба( музичка, филмчета, разговори). Преди седмица го свързвам към един компютър с USB data кабела и със самото вкарване на USbто телефона изгасна. Пробвам да го включа, но не можеше. Откачам кабела и пробвам-включи се. Пробвам на друго USB гнездо и нищо не става. PCто не го засича и телефона не показва да зарежда батерията. Забелязах че след към минута батерията вместо да се зарежда почна да пада много бързо-на червено. Като откача кабела пак почва да се възвръща малко по малко. Казах си че е нещо от PCто и го пробвам на един лаптоп със същата оп система Win Xp и на него прави същото-слагам кабела и почва да пада батерията много бързо. Пробвах какво ли не-сваляне на батерия, сваляне на мемори картата, без карта, без да е включен, но неще и неще. Казвам си явно си трябват драйверите и за това не става. Прибирам се пробвам на мойто pc и прави абсолютно същото-не се засичат (нито телефона-компютъра, нито компютъра -телефона) До тогава такъв проблем не бях срещал. Примирих се с това и си казвам все някак си ще си намеря решение- я с четец за карти , я с bluetooth и така...

Добре ама, на следващия ден както си мия колата и телефона е на седалката, през притворена врата е влезнало малко вода и имаше капчици по екрана , а може и по бутоните на телефона. Взимам го, поизбърсвам го и си работи съвсем нормално .

На другия ден забелязвам че батерията пада много бързо-горе долу едно денонощие. Слагам е да се зарежда за кам 4 часа и пак изкарва по едно денонощие, при положение че нищо не правя на него-нито музика пускам , само най-много 5 мин разговори да правя.

И това е основния проблем- батерията пада за горе долу 24 часа и няма връзка с компютъра.

Надявам се да ми помогнете ! Благодаря!

Отвори телефона и извади батерията и виж маркера до пластинките за контакт червен ли е?

И това което чета по-нагоре ме въвежда на мисълта, че проблема може да ти е софтуерен отиди на сервиз и го флашни на ново с същият софт които си сега - съвет. После трябва всичко да си е наред!!! biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами.. ако става въпрос за този стикер който попринцип трябва да е бял... да бял си е . Няма никави следи от нагоряли работи или от окисление. Проблема е, че не съм от София и тук сервизите не са много на ниво и ме е страх да не го прецакат повече :whist: , пък и ще ми потърсят мин 50 лв. Може ли нещо да помогне master reset-a? Мерси за отговора ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Ами.. ако става въпрос за този стикер който попринцип трябва да е бял... да бял си е . Няма никави следи от нагоряли работи или от окисление. Проблема е, че не съм от София и тук сервизите не са много на ниво и ме е страх да не го прецакат повече :whist: , пък и ще ми потърсят мин 50 лв. Може ли нещо да помогне master reset-a? Мерси за отговора ти.

Да мисля,е и това е решение biggrin.gif

PS:То пак си е игра!!!

Редактирано от cuntar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Да мисля,е и това е решение biggrin.gif

PS:То пак си е игра!!!

Пробвах с резета и първо нямаше ефект, след това провах резет докато е с закачен кабел и изписа че батерията се зарежда, добре ама пак не може да се свърже към PCто. Като откача кабела телефона показва че пак се зарежда- но няма от къде :)

Ще трябва ли да го флашвам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Пробвах с резета и първо нямаше ефект, след това провах резет докато е с закачен кабел и изписа че батерията се зарежда, добре ама пак не може да се свърже към PCто. Като откача кабела телефона показва че пак се зарежда- но няма от къде :)

Ще трябва ли да го флашвам?

Отговора ми е вече категорично да.

Това което ти показва го имах и аз преди и беше совтуерно и го флашнах и всичко се оправи.

И това включва и връзката с компютъра!!!

laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Отговора ми е вече категорично да.

Това което ти показва го имах и аз преди и беше совтуерно и го флашнах и всичко се оправи.

И това включва и връзката с компютъра!!!

laugh.gif

А докато го флашна може ли да се прецака батерията, заради честото зареждане?

И как ще стане с флашването след като няма връзка с компа? Самото флашване с този кабел дето ми е в комплекта ли става или трябва някакъв по- специален ?

Въпросите станаха доста...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    А докато го флашна може ли да се прецака батерията, заради честото зареждане?

И как ще стане с флашването след като няма връзка с компа? Самото флашване с този кабел дето ми е в комплекта ли става или трябва някакъв по- специален ?

Въпросите станаха доста...

Не, неможе да ти се прецака батерията от флашване!

Самото флашване става със същия кабел, който е в комплекта!

За да направиш връзка със компютъра ти трябват Flash драйвъри!

Забележка: като си флашваш телефона по време на флашването, не ти се зарежда батерията а телефона черпи ток от нея, ясно!

Редактирано от handcream (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

handcream май не ме разбра..

Питам докато се стигне до флашването (примерно след 1-2 седмици) може ли да ми се скапе батерията от честото зареждане( почти всяка вечер). А и мислите ли че с флашването ще се оправи и връзката с компа и ще се оправи нормалния заряд на батерията... ако да значи го почвам в най-скоро време..

valya73.. ти на какво мнение си?

Предварително Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Батерията е като акомулатора на колата! След като падне напълно и телефона като изгасне, тогава зареждай!

На батерията това и е работата, да се изтощава и да се зарежда. За една - две седмици не вярвам да и стане нещо, защо не го флашнеш тази вечер или утре. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Батерията е като акомулатора на колата! След като падне напълно и телефона като изгасне, тогава зареждай!

На батерията това и е работата, да се изтощава и да се зарежда. За една - две седмици не вярвам да и стане нещо, защо не го флашнеш тази вечер или утре. :sobbing:

За флашването ще го направя в най-скоро време стига да ми остане такова. Пък и до се га се мотаех защото не съм намерил всички необходими програми и драйвери.. пък и се чудя още щото ще ми е първо флашване. Но отново да си попитам ...възможно ли е софтуера да ми прави проблема на батерията и ако се флашне успешно дали нормалния заряд на батерията ще се върне( както съм писал по-горе както си караше по 5-6 дена при нормална употреба , взе да кара по 26-7 часа при понижена употреба-разговори)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо не губиш като го флашнеш, дори е по-добре за телефона, все пак ще е със по-нов софтуер! :speak:

Тук има каквото ти трябва!

А за въпроса със батерията ще ти кажа че ще стане ясно колко ще държи след като го флашнеш, пък и батерии продават под път и над път. biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.