Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми, свързани със сигнала от TV-out

Препоръчан отговор

Здравейте!И аз имам проблем с пускането на TV out-a.Ползвам лаптоп TOSHIBA A300 - 146, видеокартата е вградена на дъното - Intel GL960/GM965 Chipset - Graphics Controller.Проблема е следния,че когато включа кабела от pc-то към телевизора,компютъра не разпознава,че към него има включен телевизор.Рестартирах телевизора,после и компютъра но пак не го разпозна.Пробвах и на другия телевизор но и на него не стана.Купих и друг кабел но и с него не стана.Някакви идей от къде може да е проблема ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 465
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Momolord ви разпитва за видео картата защото може да стане и с DVI към HDMI, някои видео карти може да изкарат звук през DVI порта, но мисля, че ще трябва да кажете точния модел на видео картата или д

http://get.bg/gsm-i-telefoni/gsm-aksesoari/data-kabeli/audio-cable-3-5-mm-k-m-2-x-rca-chinch-audio-kabel-150-cm.html

Да беше казал каква ти е видеокартат. Не всеки се е родил врачка.

Публикувани изображения

Ти си взел VGA кабел,вземи един S-video и с него ще изкараш картина,но ти казвам качеството е гнусно,при мен поне лично беше така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е следния,че когато включа кабела от pc-то към телевизора,компютъра не разпознава,че към него има включен телевизор.Рестартирах телевизора,после и компютъра но пак не го разпозна.Пробвах и на другия телевизор но и на него не стана.Купих и друг кабел но и с него не стана.

Проблемът си е и до драйверите. Аз от както сложих 7-цата се видях в чудо - не мога да си намеря драйвери които да ми разпознават TV-out-а, дори и последните на NVIDIA. Сега съм набарал едни старички с които работи. Къде ли и не пусках теми и така и не можа никой да ми помогне.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,проблема е от как съм със 7-ца.Преди на XP-то нямаше дерт.Ти с какво видео си ?Ако си с интелско я подай тези драивъри на сам :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здравей те , искам да питам ....купих кабел за свързване на компа с телевизора но не вади картина . някаква програма ли ми трябва или е от настройките на компа. компа е dell-opti plex gh 150 series , видеокартата е вградена и е intel®82815 graphics controller телевизора е haier на компа има само изхода за монитора а на телевизора има svudeo и евро букса дет му викаме тук от магазина ми дадоха кабел от едната страна е за изхода на монитора а от др е евро букса към тв то откачих монитора и закачих тв то но няма никаква картина . та можели да ми кажете как да си пускам филмите на тв то от компа .....ако може по подробно че съм много бос по тая тема .....БЛАГОДАРЯ......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте , освен кабела който купих какво още трябва да взема че да мога да си гледам филмите на тв то видео каратата мие интел вградена кабела е от вга към скарт ако може ми обяснете подробно предварително благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте уважаеми дами и господа и за много години!!! По принцип винаги съм намирал разрешение на проблемът си четейки предишните постове но този път не стана. Проблемът ми е такъв: Опитвам един стар компютър да го свържа към LCD Операционната система е XP,a видео картата е Radeon 9600 която е с DVI изход.Включвам го към HDMI входа на телевизорът,но картина излиза само под DOS. Опитах всички конфигурации на резолюция и промяна на всички зададени херци от Контрол центъра но -резултат нямаше. Ще бъда много признателен ако някой помогне. P.S. Всичко което трябва да бъде направено с детектването на телевизорът е направено.

Редактирано от chriswitchhunter (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

Искам да свържа Десктоп машина (със това дъно ),като се ползва вграденото видео в процесора i5-2400, със CRT телевизор,който има cinch/RCA и scart.

Аз разполагам с s-video to chinch преходник,такъв преходник , такъв преходник и такъв .Какво още трябва да купя за да излезе възможно най-евтино ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То има кабели D-sub to Scart а дали ще извади картина е друг въпрос. Мен ми е по интересно с това http://plesio.bg/aud...m-p-229905.html какво ще стане...

Това е висококачествен кабел на Clicktronic та не се плаши от цената. Трябва да има и китайски по 15 лв.

Публикувано изображение

Ако случайно вземе та тръгне но има смущения в тв сигнала може да ползваш първата приставка да спираш сигнала без да вадиш кабелите всеки път.

Преди години ползвах нещо подобно със стария телевизор.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Meрси заотговора,но предпочитам да е сигурно,че ще излезе картината.Защото не ми се дават 15лв. на късмет.После други 15 ,за следваща проба и ще дам пари за кабели колкото струва целият телевизор.Ще изчакам ако има някой който е правил такава връзка и му се е получило.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Здравейте! Имам портативно телевизорче с аудиовидео композитен вход. Искам да го ползвам за монитор към компютъра си. Видеокартата ми е МХ440 с VGA, S-video и един композитет жълт чинч. Проблемът е че не зареждам операционна система с графична среда. Просто имам флаш със Win98 буутваща. Какво ми трябва? Драйвери ? Пробвах един метод през TV-out да изкарам към композитен изход обаче мисля че за TV-out се искат драйвери и не се получи нищо. Помагайте с идеи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че драйвери! Но и с този Win 98 не знам докъде ще я докараш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Win98 за да не ползвам обикновен DOS. А под DOS докъде ще я докарам ? :) Може би ще има някакъв драйвер с който да тръгне тая карта. TV-out ми е ясно че ще иска настройки от драйвера, но защо композитния изход да му трябват драйвери??? Човек би си помислил че там трябва да си има сигнал по всяко време ... А как мога да разбера дали излиза сигнал? Да замеря някак си? Тази сутрин се събудих с нагласата да пробвам отново цялата схема. Вкарах жака в композитния изход на видеокартата ,включих мониторчето и цъкнах бутона на компютъра. Преди когато го пусках да видя дали работи ми направи впечатление че понякога тръгва и след малко спира и пак тръгва. Чудих се защо прави така и така и не разбрах тогава. Сега обаче разбрах. Монитора показваше синия си екран а компютъра стартира. След десет секунди се изключи. И пак стартира. И тогава монитора стана черен и с бели букви се изписаха буквите при зареждането на биоса.След това флаша зареди Win98 само бутващо и всичко беше готово. Явно компютъра тръгва и като види че на VGA изхода няма нищо, се рестартира и подкарва сигнала през композитната букса. Пробвах с преходник и изкарах композитен сигнал от S-video и забелязах че рестарт при това нямаше. Видеокартата ми не е такава каквато бях писал . Всъщност е GeForce2 MX 400 64MB Чудя се преди защо не съм успял... Проблемът беше че не знаех по кой стандарт са ми вързани буксите на жаковете за входа че то там поне 4 стандарта съм намирал в интернет, а и кабелите които си купих не сработиха въобще. Аз не че не ги вързвах по всички възможни начини, но явно тактиката е била да са вързани преди компютъра да тръгне. Е стана номера. И без драйвери работи. Противно на всички изказвания - композита ми прави по-добра картина от колкото S-video през схемичка с кондензатор преобразувана в композитен изход.Честно казано, давах кондензатора накъсо за да видя дали има разлика - никаква няма. Обаче композитния изход даде по-добра картина и това си е. Ползвам го на монитор около 17см. диагонал.

Редактирано от TiratroN (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте уважаеми съфорумци.С конфигурацията от подписа,Уиндоус 7 Ултимът 64-бит, версия на Каталист-12.3 Най-накрая дойде реда да пробвам и да глеам някой филм на телевизорчето което имам.Обикновен ЦРТ телевизор,със скарт вход.Успях да активирам тв-аут на видеокартата,тя разпознава че има свързан телевизор.Но... 1.Размера на екрана на телевизора,след задаване на Extended режим,е по-малък отколкото на монитора. 2.Нищо не се вижда на телевизора,екрана остава черен.Въпреки че курсора на мишката спокойно си отива там,или по-скоро изчезва от монитора,като я преместя към телевизора. Какво бихте ме посъветвали да направя?Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 10 месеца по-късно...

Имам проблем и понеже да не отварям нова тема реших да пиша тук :(

Преди около месец си купих 1 лаптоп http://www.notebookcheck.net/Review-Fujitsu-Siemens-Lifebook-S7110-Notebook.3716.0.html при него s-video е с 3.5мм жак и днес си купих такъв кабел като от другата страна кабела е с камбанки аудио и видео свързвам го към тв-то и неиска. Дайте някакъв съвет как да го измисля че да имам сигнал към телевизора само видео ми трябва

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

S-video ще ви изкара само видеосигнал.А какво точно "неиска" ? Получава ли се някакъв образ на телевизора,правилно ли сте настроили видеото на лаптопа,да се получи разширен десктоп?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП. Converts mini S-Video out port to standard S-video out port. Use a S-video cable for connection to a TV :D

Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте приятели пуснах лаптопа към телевизора тръгна , но резолюцията е малка как да си я направя по голяма пише , че максималната е 1024х720? П.С.лаптопа е Dell Inspioron 1525 с Windows 7 свързвам 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте приятели пуснах лаптопа към телевизора тръгна , но резолюцията е малка как да си я направя по голяма пише , че максималната е 1024х720? П.С.лаптопа е Dell Inspioron 1525 с Windows 7 свързвам

не казваш какъв е телевизора.ако е CRT - няма да може с по-голяма резолюция.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте взех един монитор philips 196V3LSB5 1366х768 и го свързах с компютъра с DVI включих и телевизора 32 инча  към HDMI входа на видеокартата и  с учудване забелязах че монитора си работеше на 1366x768 60Hz а телевизора на 1440x900 75hz.Другия проблем който имам е че при игрите забелязвам че когато е пусната опцията за дублиране на монитора с телевизора се забелязва нещо като вълничка по картината на монитора като спра дублирането се оправя.Моля за помощ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква помощ!Ти си разбрал,че на два монитора,с различни характеристики и резолюция,не можеш да направиш дублиране на екрана.Обикновено на единия, винаги има някакъв проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква помощ!Ти си разбрал,че на два монитора,с различни характеристики и резолюция,не можеш да направиш дублиране на екрана.Обикновено на единия, винаги има някакъв проблем.

Как да ги настроя така че да работят нормално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте взех един монитор philips 196V3LSB5 1366х768 и го свързах с компютъра с DVI включих и телевизора 32 инча  към HDMI входа на видеокартата и  с учудване забелязах че монитора си работеше на 1366x768 60Hz а телевизора на 1440x900 75hz.Другия проблем който имам е че при игрите забелязвам че когато е пусната опцията за дублиране на монитора с телевизора се забелязва нещо като вълничка по картината на монитора като спра дублирането се оправя.Моля за помощ.

Кажете какъв е лаптопа и каква е видеокартата му.Марки и модели.Марка и модел на телевизора.

Относно резолюцията и честотата,коригират се от настройките на видеокартата.

Тия вълнички са,защото може би при превключването,драйверите на работят коректно и честотата става нативната,тоест,може би трябва ръчно да я зададете отново каквато трябва да бъде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем и понеже да не отварям нова тема реших да пиша тук :(

Преди около месец си купих 1 лаптоп http://www.notebookcheck.net/Review-Fujitsu-Siemens-Lifebook-S7110-Notebook.3716.0.html при него s-video е с 3.5мм жак и днес си купих такъв кабел като от другата страна кабела е с камбанки аудио и видео свързвам го към тв-то и неиска. Дайте някакъв съвет как да го измисля че да имам сигнал към телевизора само видео ми трябва

А жака на кабела с колко пера е? Това погледна ли го или си купи кабел за звук?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване