Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми, свързани със сигнала от TV-out

Препоръчан отговор

• Отговори 465
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Momolord ви разпитва за видео картата защото може да стане и с DVI към HDMI, някои видео карти може да изкарат звук през DVI порта, но мисля, че ще трябва да кажете точния модел на видео картата или д

http://get.bg/gsm-i-telefoni/gsm-aksesoari/data-kabeli/audio-cable-3-5-mm-k-m-2-x-rca-chinch-audio-kabel-150-cm.html

Да беше казал каква ти е видеокартат. Не всеки се е родил врачка.

Публикувани изображения

Това е преходник SVideo <-> RGB

Демек? Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение Какво трябва да си взема...

П.П. Трябва да е от порядъка на 10м. защото телевизора ми е в другия край на стаята.

Редактирано от Simona777 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждаш какъв вход има телевизора ти:

S-Video - това е малка кръгла букса с 4 или повече крачета

Composite(чинчове) - стандартните кръгли букси с 1 средно краче подобна на антената

SCART(Евробукса) - голяма плоска с много крачета

и искаш кабел който от едната страна е S-Video - такъв е изхода на видеокартата, а от другата според телевизора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждаш какъв вход има телевизора ти:

S-Video - това е малка кръгла букса с 4 или повече крачета

Composite(чинчове) - стандартните кръгли букси с 1 средно краче подобна на антената

SCART(Евробукса) - голяма плоска с много крачета

и искаш кабел който от едната страна е S-Video - такъв е изхода на видеокартата, а от другата според телевизора.

Мерси! :wors::sobbing::speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам много проблеми! Не знам как да си вържа ТV-то с компютъра! Видеото ми е GeForce 7300GS не знам нито какъв кабел да си купа нито как да ги вържа! Ако някои знае как моля да ми каже(кото за малоумен) :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам много проблеми! Не знам как да си вържа ТV-то с компютъра! Видеото ми е GeForce 7300GS не знам нито какъв кабел да си купа нито как да ги вържа! Ако някои знае как моля да ми каже(кото за малоумен) :speak:

Ето малко четиво по темата. След като приключиш, съм сигурен, че ще успееш. Обяснявали сме десетки пъти, всеки "като за малоумни", ама явно няма кой да си направи труда да прочете :speak:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре.. Свързах ТВ и комп - появи се образ, но е черно-бял... Това как се оправя... Съжалявам, ако вече съм много нагла и преклявам с въпросите.

Редактирано от Simona777 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, мисля че тук е мястото да задам моя въпрос който ме мъчи от няколко дни, та ето за какво иде реч:

харесал съм си следната видео карта MP 7300GT 256 DDR3/ZALMAN PCIE, понеже видях че е с HDTV-out, и май има преходник към component та питам се мога ли чрез стандартен 3-RCA кабел(а не специален component кабел) да ги свържа към моя ТВ които е HD Ready и също има component вход и дали ще се запази HD качеството на картината и филмите, и проблем ли е че кабела ще е дълъг около 10 м?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре.. Свързах ТВ и комп - появи се образ, но е черно-бял... Това как се оправя... Съжалявам, ако вече съм много нагла и преклявам с въпросите.

Влез в опциите на TV-то и превключи на стандарт PAL B/G или избери Белгия.Съхрани промените.Картината трябва да е цветна,освен ако не гледаш филм на Чарли Чаплин.Не си нагла.Въпросителни не видях.Успешно програмиране.От програмиране нищо не разбирам,аз съм в националния по кърлинг,ако ми потрябва крак,хак,ак къде да те търся?Мога да те уредя с безплатен билет на плейофите.

Чао

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен.Пробвах сичко ама нещо не стана ако някой може да ми помогне...

Видео картата ми е "nVIDIA GeForce FX 5200"

кабела ми е нещо такова..

Публикувано изображение

...самоче с едно такова дет се включва кам ТВ-то ,а не с две както е показано на пик-а.

Ако някой може да ми каже ще е много добре Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързах ТВ-то с компютъра посредством кабел, на който единия край е с два жака, а другия е с 4 иглички, та свързах го, но картина излизаща на екрана на телевизора е ужасна. Какво трябва да направя, за да я направя образа добър за гледане? Видео картата ми е NVidia GeForse4 MX 440 with AGP8X - 64 MB Дайте някакви съвети. Мерси предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързах ТВ-то с компютъра посредством кабел, на който единия край е с два жака, а другия е с 4 иглички, та свързах го, но картина излизаща на екрана на телевизора е ужасна. Какво трябва да направя, за да я направя образа добър за гледане?

Видео картата ми е NVidia GeForse4 MX 440 with AGP8X - 64 MB

Дайте някакви съвети. Мерси предварително.

В какво точно се изразява "ужасната картина" - лоша цветова гама, смущения... Колко е дълъг кабелът, който ползваш? Сигурен ли си, че не е прегънат или прекъснат някъде? Сигурен ли си, че не преминава прекалено близко до голям магнит (тонколона), контакт или друг уред, който може да предизвика смущения? Опитай да наместиш буксите, ако минава покрай уред, който го смущава, прекарай го от друго място. Ако кабелът е прекалено дълъг, опитай с по-къс.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как да гледам ДВД филма на тв. Не мога да ги пусна а AVI формат си ги пускам нормално и си гледам (Картата ми е ати9550)Има ли по специфични настройки за ДВД

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам проблем с видео картата ,значи тръгнах да инсталирвам нов драйвер при инсталирването TV OUT ми беше включен ,след рестарта драйвера не беше разпознат и видео картата беше заомнила режим включен TV OUT ,махнах драйвера ,но картата отново помнеше този режим , инсталирах на ново драйверите , но пак помнеше този режим ,

видео картата ми е АТI RADEON 9550 128 , с една дума беше запомнила TV OUT режим и дори и да изклчвам този режим от настройките не ставаше ,ако някой знае как може да се оправи това нека пише.Благодаря предварително.

Mod. Edit:

Вече си си описал проблема тук. Няма нужда да пишеш във всяка тема. И освен това си оправи малко правописа и пунктуацията, защото коства доста усилия разбирането на въпроса ти!

iovi

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя случай е малко по-различен ама пак е нещо такова. Искам да свържа компютъра с DVD+VCR player-а (модел LG VC8716, не можах да намеря почти нищо за него в нета, поради това че е по-стар). Плеъра е свързан с телевизора със SCART, но проблема е че няма други входове освен още 1 SCART (на който пише VCR IN+OUT/DVD OUT) на задния панел и 1 за видео и 2 за аудио на предния. Кабелната също минава през плеъра, надявам се да не пречи. В инструкцията на плеъра, на входове пише: Аудио -6.0dbm, повече от 10 kohms (SCART) -6.0dBm, повече от 47 kohms (RCA) Видео 1.0 Vp-p, 75 ohms, небалансиран (SCART/RCA). Видеокартата ми е ATI Asus X700 256mb. Аудиото ми (Realtek) е вградено към дъното. Въпросът ми е - какъв кабел и с какви букси мога да използвам за да изкарам десктопа на телевизора. (Например мога ли да използвам коаксиален кабел със скарт букса към входа на плеъра и s-video към видеокартата ? S-video има ли си аудио или трябва да се вземе например s/pdif audio?) P.S. Благодаря на iovi и kokomil за помоща за овърклок и на Night Raven за полезната информация :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

s-video изкарва само видео,без звук.Няма ли как да го вържеш към телевизора директно или държиш да минава през плеъра?кабел-това ти трябва за към чинч видео вход.Има и смесителни скарт карти с s-video вход.Общо взето пробваш докато стане с някой вид кабел.Звука отделно си го изкарваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.ixbt.com/monitor/radeon-tv-out.shtml

Тук ще намерите едно ръководство за:

"Подключение карт RADEON к ТВ

по композитному и S-Video

соединению и просмотр фильмов"

Вярно, че статийката е малко старичка, но принципите важат и за по съвременните карти RADEON

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да питам как да свържа тв-то с компа. Имам някаква букса дето от едната страна е с-видео а отдругата просто една дупка има. какъв кабел да си взема. а и картата ми е Ати Радеон 9200. някой ще ми каже ли по подробно?

ПП: отностно http://www.ixbt.com/monitor/radeon-tv-out.shtml няма ли някаква такава статия на български защото на руски не мога да се оправя?

ППП: сега видях на телевизора има с-видео със място за 4 иглички а на компа имам с повече. Буксата която имам пасва на компа а отдугата страна както казах има 1 дупка, Какво точно трябва да си набавя за да стане сичко ок?

Редактирано от Michael_forever (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравайте! Имам проблем който сам немога да разреша. Немога да искарам картина от TV-out на видеокартата на телевизора. Видеокартата ми е Asus EN7300GT Silent, TV-Out ми е S-Video със 7 крачета, а телевизора ми има една SCART букса и A/V вход. Свързал съм PC-to към TV-то,ту към SCART буксата, ту към A/V входа на телевизора. Изтеглих си последните драйвери на nVidia (94.24) и драйверите за video-in video-out (windows display model), инсталирах ги и немога да искарам никаква картина на телевизора. Форума съм го чел много пъти,следвах инструкциите които сте оставяли и пак нямам картина на TV-to. Моля за помощ!!!!Каде бъркам.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да,отметката я има Ти със какви букси си? Моя преходник е от едната страна със S-video а от другата страна е с женски жак(чинч) и от там свъзвам телевизора.Имам и още един преходник-от едната страна е S-video а от другата страна е с три женски чинча (RGB).Този последния кабел немога да го плавам понеже телевизора ми няма RGB вход!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всички които все питат едно и също ето малък хелп от мен nVidia Help

Направих всичко, което си описал тук, но въпреки това картината ми е черно бяла и не излиза целият десктоп просто не му достига екрана на телевизора, но този проблем се решава, когато намаля разделителната способност на монитора. Когато пусна филм не излиза картина, а само черен екран. Видео картата ми е GeForce 7300 GT. При обикновено клониране от свойства< - >свойства на дисплея < - > настройки маркирам разшири работният плот… филмът се вижда, но картината продължава да е черно бяла.Използвам този преходник.Публикувано изображение

Телевизорът ми има и RGB вход.S-VIDEO-то съвместимо ли е с RGB за да мога да преправя моят преходник?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване