1453 мнения в тази тема

Дадено. Най-гадното е че въм 99.9% сигурен че имаше решшение в точно 3 стъпки, но в се опитвам от сутринта да го пресъздам и не мога :blink:

Няма такова. Редактирано от starstar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти пак не четеш. Не можем да направим началното ти разделяне, защото не знаем дали топката е по-лека или по-тежка

Значи -използваме системата с три групи - "123 " "456" и "78" . :)

Слагаме на везната двете групи от по три топки 123 и 456.първо замерване.

Ако са равни - различната е в тритата група 78.Слагаме 7 и 8 на везната второ замерване.Едната ще е по-лека от другата(примерно 7)

Вземаме я, и слагаме от другата страна произволна топка от останалите (123456 - те са еднакви)-примерно 3 трето замерване.

Ако топка 7 е колкото другата (3) означава , че оставащата, 8 е по-тежка от всички.

Ако топка 7 е о-лека от другата - значи тя е била различната и е по-лека от останалите

М ? :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да де, ама проблема е ако 123 и 456 са различни, какво правим тогава? Фактически задачата на capnemo, може да се редуцира на 6 топчета, не знаем дали търсим по-тежко или по-леко, да го намерим с 2 измервания. Не е възможно според мен.

Редактирано от starstar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи -използваме системата с три групи - "123 " "456" и "78" . :)

Слагаме на везната двете групи от по три топки 123 и 456.първо замерване.

Ако са равни - различната е в тритата група 78.Слагаме 7 и 8 на везната второ замерване.Едната ще е по-лека от другата(примерно 7)

Вземаме я, и слагаме от другата страна произволна топка от останалите (123456 - те са еднакви)-примерно 3 трето замерване.

Ако топка 7 е колкото другата (3) означава , че оставащата, 8 е по-тежка от всички.

Ако топка 7 е о-лека от другата - значи тя е била различната и е по-лека от останалите

М ? :baby:

Мда, само дето направи излишно премерване на 7 и 8 :) И откри само ако сред тях е топката с различно тегло

Да де, ама проблема е ако 123 и 456 са различни, какво правим тогава?

именно

Няма такова.

Преди две страници в тази тема един си заложи главата за една задача :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мда, само дето направи излишно премерване на 7 и 8 :baby: И откри само ако сред тях е топката с различно тегло

Не е излишно : в статистиката този метод се нарича "стандартизация" - с първото замерване правя стадартизиране на кохортата по определен признак.Откриваме различната и я сравняваме на третия етап със стандартните (123456)

Какво правим , ако 123 и 456 са с различно тегло ли ?

Ами аналогично - тогава групата без значение ще е 78 и можем да ползваме топка от нея за контрола.

А на везната едната група ще по-тежка (примерно 123), другата по-лека (примерно 456).

Взимаме две топки от по-тежката група ( примерно 1 и 2) и ги слагаме на едно блюдо, а на другото слагаме 7 и 8 (второ замерване)

Ако са равни - различната топка е по-лека, и се намира в група 456.

Ако 12 и са по-тежки от 78, различната е или 1 и 2 и е по-тежка.Сваляме ги и премерваме произволна 1 или 2 съ контрола 7 (трето замерване) .Ако е еднаква с контролата -различната е другата.Ако е по-тежка -значи си е тя :)

при първия вариант -с различна (по-лека) топка в група 456 се подхожда аналогично при третото замерване -с контрола от стандартната група :)

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е вярно това, 123 може да е по-тежката група заради по-тежка топка 3, като замериш 12 със 78, и ако са равни, не можеш да стигнеш до извода че някоя от 4, 5 или 6 е по-лека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е излишно : в статистиката този метод се нарича "стандартизация" - с първото замерване правя стадартизиране на кохортата по определен признак.Откриваме различната и я сравняваме на третия етап със стандартните (123456)

Какво правим , ако 123 и 456 са с различно тегло ли ?

Ами аналогично - тогава групата без значение ще е 78 и можем да ползваме топка от нея за контрола.

А на везната едната група ще по-тежка (примерно 123), другата по-лека (примерно 456).

Взимаме две топки от по-тежката група ( примерно 1 и 2) и ги слагаме на едно блюдо, а на другото слагаме 7 и 8 (второ замерване)

Ако са равни - различната топка е по-лека, и се намира в група 456.

Не, тогава различната топка е 3

Ако 12 и са по-тежки от 78, различната е или 1 и 2 и е по-тежка.Сваляме ги и премерваме произволна 1 или 2 съ контрола 7 (трето замерване) .Ако е еднаква с контролата -различната е другата.Ако е по-тежка -значи си е тя :baby:

при първия вариант -с различна (по-лека) топка в група 456 се подхожда аналогично при третото замерване -с контрола от стандартната група :)

точоно тук е проблема че за да открием дали е 4 или 5 ако не са равни на 78 ни трябва четвърто измерване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ок :) давайте вие тогава. Аз спирам да мисля за топките на capnemo :baby: и започвам да пиша други неща. По-късно ше мина да видя докъде сте стигнали

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Май е това: слагаме 4 и 4 на везните, запомняме кое е натежало и кое е по-лекото махаме 2 от едната страна и 2 от другата, ако се уравновесят, значи сме взели различното оставяме на едната страна двойка, която знаем че са стандартни, на другата слагаме произволна двойка от тези които сме взели, ако са равни значи нестандартното е в другата двйка от първоначално взетите, слагаме едно от нея на везна със топче, за което вече знаем че е стандартно. По същия начин процедираме и ако след първоначалното махане на две двойки топчета везната не се уравновеси.... Три стъпки при всички случаи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Май е това:

1. слагаме 4 и 4 на везните, запомняме кое е натежало и кое е по-лекото

2. махаме 2 от едната страна и 2 от другата, ако се уравновесят, значи сме взели различното

3. оставяме на едната страна двойка, която знаем че са стандартни, на другата слагаме произволна двойка от тези които сме взели, ако са равни значи нестандартното е в другата двйка от първоначално взетите, 4. слагаме едно от нея на везна със топче, за което вече знаем че е стандартно.

По същия начин процедираме и ако след първоначалното махане на две двойки топчета везната не се уравновеси....

Три стъпки при всички случаи.

Аз ги преброих 4 (маркирах ги в поста)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С две премервания Разделяме топчетата на тройки, т.е имаме 3 тройки топчета. Теглим топчетата по тройки, т.е на едната везна три и на другата три. Ако са равни по тегло, то по-тежкото топче е в третата тройка, ако не са - то тройката, която тежи повече, съдържа нашето търсено топче. И в двата случая става ясно с едно премерване, в коя тройка е търсеното топче. Разглеждаме нея. Вземаме две топчета от въпросната и ги теглим. Ако са равни, то третото топче е най-тежко. Ако не са равни по тегло, хептен ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С две премервания

Разделяме топчетата на тройки, т.е имаме 3 тройки топчета.

Теглим топчетата по тройки, т.е на едната везна три и на другата три. Ако са равни по тегло, то по-тежкото топче е в третата тройка, ако не са - то тройката, която тежи повече, съдържа нашето търсено топче. И в двата случая става ясно с едно премерване, в коя тройка е търсеното топче. Разглеждаме нея. Вземаме две топчета от въпросната и ги теглим. Ако са равни, то третото топче е най-тежко. Ако не са равни по тегло, хептен ясно.

това е вярно само ако знаеш че топчето е по-тежко, а това беше предишната задача. Но браво :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

това е вярно само ако знаеш че топчето е по-тежко, а това беше предишната задача. Но браво :baby:

Ама то нова ли има Публикувано изображение

Сега ще видя какво съм изпуснала

Видях, корекцията е в 8.

Редактирано от fedora (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз ги преброих 4 (маркирах ги в поста)

Прав си, значи правим така, разделяме на 4 групи по 2 топчета, група 1, 2 , 3 и 4

1. мерим група 1 и 2

2.а) ако са различни оставяме едната на везната и мерим с 3 или 4 (за които знаем че са стандартни)

2.Б) ако са еднакви значи те са стандартните и с едно замерване установяваме дали група 3 или 4 е нестандартна

3. от нестандартната група взимаме едно топче и мерим със стандартно

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прав си, значи правим така, разделяме на 4 групи по 2 топчета, група 1, 2 , 3 и 4

1. мерим група 1 и 2

2.а) ако са различни оставяме едната на везната и мерим с 3 или 4 (за които знаем че са стандартни)

2.Б) ако са еднакви значи те са стандартните и с едно замерване установяваме дали група 3 или 4 е нестандартна

3. от нестандартната група взимаме едно топче и мерим със стандартно

Мисля че това е решението (макар че още дремя :lol6: ) Искаш ли да дадеш задача или да измъкна още някоя от торбата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Давай ти, че аз трябва да се поровя в гугъла за да измъкна някоя, и това ще стане де.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре. Имаме теглилка с която можем да мерим тегло. Имаме сто чувала с по хиляда монети. Но в един от тях монетите са фалшиви и вместо 10 грама тежат 9. Какъв е минимални брой измервания за да открием въпросния чувал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз нещо не разбирам, като са 8 топчетата, то решението е пак същото, само че разделяме топчетата на 2 тройки и 1 двойка. Упс, това беше за предишната задача, не за чувалите.

Редактирано от fedora (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз нещо не разбирам, като са 8 топчетата, то решението е пак същото, само че разделяме топчетата на 2 тройки и 1 двойка.

не, различно е, защото не знаем дали е по-тежко или по-леко. Но имаме нова задача, мисли над нея :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

7?

Ммм, този път имаме теглилка, не везна (т.е. устройство, което ни дава теглото на премерения обект). Мисли в тази посока

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре. Имаме теглилка с която можем да мерим тегло. Имаме сто чувала с по хиляда монети. Но в един от тях монетите са фалшиви и вместо 10 грама тежат 9. Какъв е минимални брой измервания за да открием въпросния чувал

Едно претегляне

От първия чувал вземаме една монета, от втория - 2, от третия - 3 и т.н. до стотната

Ако приемем, че всички монети са истински, то общото тегло трябва да бъде 50500 грама.

Ако в чувал х, обаче, монетите са фалшиви, то теглото тогава ще бъде 50500 - 9х

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Едно претегляне

От първия чувал вземаме една монета, от втория - 2, от третия - 3 и т.н. до стотната

Ако приемем, че всички монети са истински, то общото тегло трябва да бъде 50500 грама.

Ако в чувал х, обаче, монетите са фалшиви, то теглото тогава ще бъде 50500 - 9х

Браво. С дребната забележка че теглото ще е 50500 - х

Давай задача. Или да потърся из торбата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браво. С дребната забележка че теглото ще е 50500 - х

Давай задача. Или да потърся из торбата?

Тъй е, яко замотаване и смятане в ексел му ударих и говорене по телефона с една госпойца заблудена.

Ти давай, аз ще извадя после една книжка, ако я намеря Публикувано изображение, с логически задачки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ммм, да види. Имам везни и искам на тях да мога да меря товари с тегло от 1 до 111 грама. Какъв е минималния брой тежести от които имам нужда

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от MihailP
        Търся програма с която всеки потребител ще може да си попълва ежедневната свършена работа и да му се задават задачи, където трябва да изпълни и опише дадено изпълнение. Програмата трябва да е на мой сървър, където потребителите в LAN ще могат да виждат споделени графици. Тази програма също може да и и плъгин за CMS(wordpress или друг).
        По принцип търся нещо "фрее", но ако си струва бих платил някаква сума. Затова може да предложите и някакви платени варианти!
        ОС - Windows
        Благодаря!
      • от Venci Velikov
        Здравейте имам 2 4-ки рам едната е AData едностранна 1333 MHz другата е Самсунг ако не се лъжа на 1600 .
        Въпросът ми е чрез овърклок  мога ли да постигна dual channel ram ? И има ли смисъл от това за гейминг четох че разликата е около 3 % производителност между двете.
        Дъно Asrock H81M-VG4 r3.0
        Процесор i5 4430

• от Цветелина Стоянова
        Здравейте, имам две курсови задачи по програмиране,много ще се радвам ако някой все пак успее да ми помогне, защото може ако кажа,че всичко ми е "като в мъгла" няма да излъжа..Благодаря предварително,а ето и задачките..
        1. Зададени са точка с координатите си Х и У и правоъгълник ограничен от правите с уравнения х=0,у=0 х=А у=В. по които се определя,дали точката лежи в правоъгълника.Да се състави алгоритъм и напише програма на С++

2. Всеки билет в градския транспорт има уникален 5-цифрен номер (от 00000 до 99999). Щастлив билет ще наричаме такъв, на който сумата от първите две цифри е равна на сумата на последните две и също така е равна на третата цифра. Например: 34752 е щастлив билет, защото 3+4=7=5+2.Да се състави алгоритъм и напише програма на С++,която да извежда броя на всички щастливи билети в предварително зададен интервал.
      • от SAKATAR
        Здравейте, имах проблем с файла kernel32.dll. С Windows XP Professional Service Pack 3 съм, но нямам диск с ОС. Потърсих информация в интернет как да го поправя и попаднах на този клип:

Имам три прости въпроса:
        1. Ако изпълня стъпките в клипа има ли вероятност да изгубя някои файлове?
        2. Чрез този метод оправят ли се и други файлове на ОС, освен kernel32.dll?
        3. Този метод същият ли е като възстановяването и поправянето на файлове от операционната система, от диск, чрез командата sfc /scannow?

Благодаря предварително за отговорите! Поздрави!
      • от Pinteresting
        Здравейте.
        Реших да си купя конфигурация но искам вашето мнение, дали ще вървят добре (с нормален фпс) игрите които искам да играя на тази конфигурация.
        Главно игрите които искам да играя са Grand Theft Auto V,Cities Skylines, Rocket League, Minecraft. За други не се сещам в момента.Важното тук е да ми кажете също така дали ще мога да играя с нормален фпс ако записвам и стриймвам на игрите,или пък ако само записвам.Моля да ми кажете приблизително с какви настройки и какъв фпс ще изкарвам от играта.Конфигурацията е следната:
        Процесор - AMD Athlon 860 Quad Core Black Edition (3.7 GHz up to 4.0 GHz, 2 x 2 MB L2 Cache, 28 nm, 95W)
        Рам памета е 4 но не е броблем да я вдигна.
        Видео карта - nVidia GeForce GT730, DDR3 - 4GB
        Охладждане
          AMD FM2+ CPU Cooler
        Ако ви трябват някакви други характеристики моля да ми кажете.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение