Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

за да "проблесне" часовникът, когато е станало убийството-трябва часовникът да е на ръката, с която е държан ножът.

Тоест-или убиецът да е носил часовника на дясната си ръка и да е замахнал с нея, или да е бил левичар-тоест-носил си е часовникът на лявата, и е замахнал с нея.

И при двата случая е посегнах със същата ръка за да си вземе бонбон от кутията :speak:

за да "проблесне" часовникът, когато е станало убийството-трябва часовникът да е на ръката, с която е държан ножът.

Тоест-или убиецът да е носил часовника на дясната си ръка и да е замахнал с нея, или да е бил левичар-тоест-носил си е часовникът на лявата, и е замахнал с нея.

И при двата случая е посегнах със същата ръка за да си вземе бонбон от кутията :)

Точно така убиецът е левичар

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така убиецът е левичар

Мисля че по-горе обясних защо това невинаги е вярно!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това невинаги е вярно, защото немалко левичари носят часовника си на дясната ръка (ас например)

Важното е ,че Стрезов го е хванал :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това невинаги е вярно, защото немалко левичари носят часовника си на дясната ръка (ас например)

Така е ,но в такъв случай това би се забеляало...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че по-горе обясних защо това невинаги е вярно!!!!!

при всички случаи ще посегне сръката, на която му е часовника-независимо от това, дали е левичар или не Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при всички случаи ще посегне сръката, на която му е часовника-независимо от това, дали е левичар или не Публикувано изображение

Не, левичаря би посегнал с лявата ръка, а часовника му е на дясната. Десничаря би посегнал с дясната ръка, а часовника му е на лявата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, левичаря би посегнал с лявата ръка, а часовника му е на дясната. Десничаря би посегнал с дясната ръка, а часовника му е на лявата

Аз съм десничар, но си нося часовника на дясната ръка.... Публикувано изображение

но всъщност си прав де-това си е частен случай и не може да се приложи ........

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Давайте и задачи, защото аз моите ги изчерпах вече Публикувано изображение

На 6 стола, разположени върху върховете на правилен шестоъгълник се намират Асен, Борис, Димитър, Марин, Сашо и Валентин. Един от тях е мъртъв, а убиецът е сред останалите петима. Известно е, че:

1. Димитър седи от лявата страна на вуйчото на мъжа, който е точно срещу него.

2. Убитият няма роднини.

3. Асен пита Марин кой седи до него, за да му поиска цигара.

4. Убиецът не седи до вуйчото или до неговия племеник, обаче убития е между тях.

5. Мъжът от дясно на Сашо, който не е Димитър, седи до убиеца.

6. Асен седи точно срещу Валентин, който нервно пуши цигара.

Кой кого е убил?

Редактирано от hekata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш шкаф половината пълен с червени чорапи другата половина със зелени. Колко пъти трябва да бръкнеш за да си сигурен че си извадил 2 чорапа с еднакъв цвят. Аз още мисля отговора....

Редактирано от COCOMEN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Половината от общата бройка +1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да ама докато бъркаш може по рано да изкараш 2 еднакви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш шкаф половината пълен с червени чорапи другата половина със зелени. Колко пъти трябва да бръкнеш за да си сигурен че си извадил 2 чорапа с еднакъв цвят.

Аз още мисля отговора....

Вариаций и пермитации. Има си формули по които се изчислява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш шкаф половината пълен с червени чорапи другата половина със зелени. Колко пъти трябва да бръкнеш за да си сигурен че си извадил 2 чорапа с еднакъв цвят.

Аз още мисля отговора....

Ако на всяко бъркане вадиш по 1 чорап - 3 пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако на всяко бъркане вадиш по 1 чорап - 3 пъти.

Да, с 3 бъркания можеш да си сигурен че си извадил поне два чорапа с еднакъв цвят. Даже и първите два да са с различен цвят третия е с цвета на един от двата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога и на трите бъркания да извадя само черни или само зелени чорапи...Логиката на Капитана ме съмнява...:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога и на трите бъркания да извадя само черни или само зелени чорапи...Логиката на Капитана ме съмнява...;)

Няма място за съмнение. Нали се търси минималния брой вадения при които задължително ще имам в ръцете си два чорапа с еднакъв цвят. АКо и трите са еднакви това решава задачата. Но за да съм сигурен в най-лошия случай вадя примерно 1 - червен, 2 - зелен, 3 - какъвто и да извадя ще си има другарче по цвят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали се търси минималния брой вадения

Оф, :eek:туй ми е убягнало...;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма място за съмнение. Нали се търси минималния брой вадения при които задължително ще имам в ръцете си два чорапа с еднакъв цвят. АКо и трите са еднакви това решава задачата. Но за да съм сигурен в най-лошия случай вадя примерно 1 - червен, 2 - зелен, 3 - какъвто и да извадя ще си има другарче по цвят

Желязна логика !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че това е отговора ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък се съмнявам, никъде не е споменато че при едно бъркане се вади по един чорап, може да бръкна веднъж и да изкарам три чорапа от които два ще са еднакви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запитаха ме една задача ,на която и аз не можах да отговоря .. един колега и сега ще видим вашите версии... Значи имате 1 водолаз който е умрял на дърво в пустиня .. след пожар , до вас има река и пустиня , действието се развива в Египет , въпроса е как сее е озовал на това дърво ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запитаха ме една задача ,на която и аз не можах да отговоря .. един колега и сега ще видим вашите версии...

Значи имате 1 водолаз който е умрял на дърво в пустиня .. след пожар , до вас има река и пустиня , действието се развива в Египет , въпроса е как сее е озовал на това дърво ?

Засмукан от хеликоптерите при гасене на пожара

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ъъ ъ , не позна .. следващия или нов опит ;Д П.П. Замисли се :cool:

Редактирано от qkudza (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ъъ ъ , не позна .. следващия или нов опит ;Д

П.П. Замисли се :cool:

Ти се замисли. Възможно ли е? Възможно е. При така зададените условия това е решение!!!!!!!!!!!!!

А в C.S.I. показаха и друг възможен вариант, с бутилката въздух нато реактивен двигател

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• от GHM
      Здравейте! Реших да се посъветвам с вас, тъй като имам намерение да си сглобя бюджетна гейм конфигурация но тъй като не съм чак толкова запознат, не съм напълно сигурен дали всички компоненти които съм събрал са съвместими.
      Та въпросът ми е, ако има компетентни в това отношение, просто да ми кажат дали всичко е наред. 
      Ето я и самата конфигурация:
      - Дънна платка: ASRock A320M Pro4 R2.0
      - Процесор: AMD Ryzen 5 - 1600 ( 3.2 GHz )
      - Рам памет: Kingston HyperX Fury 8GB - 3200 / DDR 4
      - Видео карта: MSI Armor Radeon RX 570 8gb 
      - Захранване: Deepcool 600w
      - SSD: Kingston 120gb

- Благодаря предварително!

• от Тамболианеца
      Тема за въпроси, проблеми, мнения, помощ за дистрибуцията FreeBSD и насочена към десктоп потребители.
      Какво е FreeBSD?
      FreeBSD е операционна система, използвана за захранване на модерни сървъри, настолни компютри и вградени платформи. Голяма общност непрекъснато я развива повече от тридесет години. Усъвършенстваните функции за мрежи, сигурност и съхранение са направили FreeBSD платформа за избор на много от най-натоварените уеб сайтове и най-широко разпространените вградени мрежови и устройства за съхранение.
      Централен сайт:
      https://www.freebsd.org/
      Основни източници на знания:
      https://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO8859-1/books/handbook/
      https://www.freebsd.org/cgi/man.cgi
      Важни форуми:
      https://forums.freebsd.org/
      http://daemonforums.org/
      Полезен канал в Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCxwcmRAmBRzZMNS37dCgmHA/videos
    • от Тошко2001
      Здравейте! Извинявам се, че публикувам тук, но не мога да намеря темата по математика. Имам следния проблем- равнобедрен трапец с основи 6см и 8см  и БЕДРО 5см му търсят лицето. А кажете ми аджаба колко му е височината и лицето, че ми взе здравето таз задача. Аз получавам 4 см височина и 28 см квадратни лице. Отговорите са дадени с корени
      а- 14V6 cm
      b- 28V6 cm
      в- 56V6 cm
      г - 7V26 cm
      д- 2V42 cm
    • от Иван 12
      Здравейте , търся си преносима батерия за Iphone 6. Давайте съвети за преносими батерии , които няма да ми прецакат батерията на телефона. 
  • Дарение

• Добави ново...