Премини към съдържанието
maritza_ferrer

Проблем с Microsoft Office 2003

Препоръчан отговор

Имам проблем с Офис Пакета на Майкрософт. Когато преинсталираха Windows-a ми нямах Офис Пакет. Взех диск от учителката по информатика и си го инсталирах, работеше перфектно но на скоро видях, че съвсем се е скапал. Което и да отворя от трите: Word, Excel, PowerPoint ми се появява това по-отдолу. И като натисна ОК прозорецът се затваря. деинсталирах го напълно, след това пак го инсталирах но работата е същата. Знаете ли какъв е проблема и как мога да оправя?

post-86898-1202933730_thumb.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с Офис Пакета на Майкрософт. Когато преинсталираха Windows-a ми нямах Офис Пакет. Взех диск от учителката по информатика и си го инсталирах, работеше перфектно но на скоро видях, че съвсем се е скапал. Което и да отворя от трите: Word, Excel, PowerPoint ми се появява това по-отдолу. И като натисна ОК прозорецът се затваря. деинсталирах го напълно, след това пак го инсталирах но работата е същата. Знаете ли какъв е проблема и как мога да оправя?

Инсталира се за всички потребители на машината и всичко, което ще ползваш се инсталира експлицитно. Прочети поне едно ръководство, а не карай на принципа next->next->next->finish

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всичко чета преди да дам Некст, няма такава опция за всички потребители

За четене е инсталационното ръководство, не само екраните. Има ли потребителя с който инсталираш административни привилегии?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога не е приятно, но се налага преисталирай офиса си... Аз вчера имах проблем с един банков сертификат под Vista x64. Цял ден тровене на нерви и телефонни обаждания до подръжката и за моя изненада ми казаха, че ще е възможно да се инсталира под обикновенно XP! За да си спестя излишното главоболие понеже нямах друг компютър под ръка си инсталирах Microsoft Virtual PC и проблема се разреши. Ако не ти се преинсталира търси алтернативи.

Редактирано от andrian.ivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам абсолютно същият проблем. Със Windows XP SP3 съм, (пре)инсталирал съм няколко пъти Office 2003 и всеки път при стартиране на Word или Exel излиза въпросното съобщение и програмата се затваря. Само аз използвам компютъра и съответно съм с администраторски права.

Ако може някой да помогне, благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз имам абсолютно същият проблем. Със Windows XP SP3 съм, (пре)инсталирал съм няколко пъти Office 2003 и всеки път при стартиране на Word или Exel излиза въпросното съобщение и програмата се затваря. Само аз използвам компютъра и съответно съм с администраторски права.

Ако може някой да помогне, благодаря предварително.

Пусни наново сетъпа и го накарай да ъпдейтне файловете със същия акаунт с който работиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С ъпдейта не се получи. Опитах и с решението от МС http://support.microsoft.com/kb/898512 , но в посочената папка няма файл Opa11.dat , а само .bak вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С ъпдейта не се получи. Опитах и с решението от МС http://support.microsoft.com/kb/898512 , но в посочената папка няма файл Opa11.dat , а само .bak вариант.

опитай да го преименуваш .bak файла на Opa11.dat и дай права за писане на потребителя с който работиш

И провери дали можеш да виждаш скрити и системи файлове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преименувах файла (грешката отново се показва) и мога да виждам скрити и системни файлове, но за права за писане не можах да разбера какво имаш предвид. Логвам се като администратор, предполагам че разполагам със всякакви права в/у системата си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм, откъде си сигурен, че моят е нередовен...?

Благодаря за вниманието, все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преименувах файла (грешката отново се показва) и мога да виждам скрити и системни файлове, но за права за писане не можах да разбера какво имаш предвид. Логвам се като администратор, предполагам че разполагам със всякакви права в/у системата си.

Опитай с деинсталация и инсталация на Офиса като този път избирай подробно какво да инсталираш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.