Премини към съдържанието
ALEXONE™

Invision Power Board - инсталация и администрация

Препоръчан отговор

Относно 2-та проблема - прегледай добре езиковия пакет дали е инсталиран изцяло и дали е за твоята версия.

Да се върнем на банерите. OpenX работи безупречно на всяка платформа, без значение от версията. Някой навремето беше направил мод, всъщност беше описал принципа, на който работи OpenAds, респективно OpenX, понеже много хора се затрудняват при използването му или не схващат веднага логиката, която следва.

Идеята е приблизително следната:

Създава се advertisment zone (Publishers & Zones-->Zones-->Add New Zone) и се копира генерирания код от OpenX във AdminCP->LOOK & FEEL -> YOUR_SKIN -> Edit Board Header & Footer Wrapper -> след <% MEMBER BAR %>(това е за хедъра ).

Аналогично за футера: LOOK & FEEL -> YOUR_SKIN -> Edit Board Header & Footer Wrapper -> между <% BOARD FOOTER %> и <% STATS %>.

След което се създава кампания и така OpenX позволява в една зона да бъдат показвани множество банери, които да се сменят на какъвто интервал ти си определил преди това в настройките за въпросната кампания.

Относно банерите във всяка тема (или както е тук във форума на калдата). Това е сравнително лесно за постигане. Не е необходимо да се редактират форумни файлове, а само ползваният/ползваните от теб скинове по следния начин:

Админ панел ->Look and Feel - > YOUR_SKIN -> Edit Template HTML - Topic View -> RenderRow:

Потърси и добави след:

<!-- THE POST {$post['pid']} -->
следния код:

<if="$post['post_count'] % $this->ipsclass->vars['display_max_posts'] == 1">
<div style="float: right;">КОДЪТ ЗА ТВОЯ БАНЕР СЕ КОПИРА ТУК</div>
</if>
Това е всичко!

Искам да попитам мога ли да въртя два различни банера единия на Гугъл и друг качен от моята OpenAds система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да явно темата е замряла и няма мого ентусиасти хора които да помагат по проблемите с IPB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся помощ за ъпдейт на IPB 2.3.6 до 3.1.4 ако някой има желание и възможност, моля да ми пише на лично. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с един IPB форум, който се оказва, че бил доста приветлив за спамерски ботове, които изпращат масово мейли и от хоста спряха сайта без предупреждение, но аз дори не знаех, че се случва подобно нещо. Интересното в случая, е в това, че нито тези където изпращат, нито получателите са регистрирани във форума. Някой има ли идея как може да бъде отстранен този проблем?

Това ми изпратиха от хоста:

Sample of the first 10 emails:2013-03-11 17:00:45 1UF4DV-000OIw-AQ <= kitty_dunlap@форума ми U=потребител P=local S=728 T="FW: Hardcore Fucking With Natalie Woods" from <kitty_dunlap@форума ми> for blade_402@yahoo.com2013-03-11 17:00:47 1UF4DW-000OKN-PX <= kitty_dunlap@форума ми U=потребител P=local S=734 T="FW: Hardcore Fucking With Natalie Woods" from <kitty_dunlap@форума ми> for blade_4670@hotmail.com2013-03-11 17:00:51 1UF4DZ-000OMl-6d <= carolyn_bond@форума ми U=потребител P=local S=728 T="FW: Punish that Bitch - Angel Dark" from <carolyn_bond@форума ми> for brandon_ohm06@hotmail.com2013-03-11 17:00:51 1UF4DY-000OMB-G0 <= kitty_dunlap@форума ми U=потребителP=local S=730 T="FW: Hardcore Fucking With Natalie Woods" from <kitty_dunlap@форума ми> for blade_5054@yahoo.com2013-03-11 17:00:57 1UF4Dd-000OPy-Bu <= kitty_dunlap@форума ми U=потребител P=local S=730 T="FW: Hardcore Fucking With Natalie Woods" from <kitty_dunlap@форума ми> for blade_58@hotmail.com2013-03-11 17:00:57 1UF4Dd-000OPX-9b <= carolyn_bond@форума ми U=потребител P=local S=724 T="FW: Punish that Bitch - Angel Dark" from <carolyn_bond@форума ми> for brandon_ohrey@yahoo.com2013-03-11 17:00:59 1UF4Dj-000OUk-6X <= kitty_dunlap@форума ми U=потребител P=local S=734 T="FW: Hardcore Fucking With Natalie Woods" from <kitty_dunlap@форума ми> for blade_619_05@yahoo.com2013-03-11 17:01:00 1UF4Dj-000OVP-Rt <= carolyn_bond@форума ми U=потребител P=local S=732 T="FW: Punish that Bitch - Angel Dark" from <carolyn_bond@форума ми> for brandon_okoronkwo@yahoo.com2013-03-11 17:01:00 1UF4Dk-000OWb-ON <= kitty_dunlap@форума ми U=потребител P=local S=724 T="FW: Hardcore Fucking With Natalie Woods" from <kitty_dunlap@форума ми> for blade_626@msn.com2013-03-11 17:01:01 1UF4Dl-000OXT-B4 <= carolyn_bond@форума ми U=потребител P=local S=722 T="FW: Punish that Bitch - Angel Dark" from <carolyn_bond@форума ми> for brandon_oneal@live.com 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни през админ панела да ти провери кои файлове са променяни скоро. Евентуално оттам да е набутано нещо.

Кой ти е форума.

Само че как ще го направиш, като ти е спрян акаунта не знам.

Виж коя версия ти е форума и провери за разни кръпки за нея в официалния сайт.

Ако не си правил модификации по сорс кода, може да качиш отгоре оригиналните файлове.

Прегледай conf_global.php как е вътре, че него нали не трябва да го заменяш.

Все пак си направи бекъп на старите файлове в някоя друга директория.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форума е 3.2.2, а при файловете беше пълно с всякакви странични файлове, които явно са били качени по някакъв начин от ботове или поне така предполагам. Акаунта е пуснат и изтрих всичко, а след това качих стари файлове от преди месец. Всичко е ОК, но два дена по-късно влизам и гледам, че отново има два нови файла в главната директория и един в папка chache. Това явно се случва, като се регистрира някой бот. Има ли начин, като при PhPBB да използвам въпрос с отговор или нещо подобно, че да ги спра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.