Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

mino

Съвет за LCD монитор

Препоръчан отговор

Здравейте, предложенията на dragozov са много добри.

Харесват ми, но аз съм хвърлил око и на този модел на asus http://pc.promoardes.com/peripheral/LCD/1615 , ще се радвам, ако някой каже мнението си за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет... Моя съвет за 19" ТФТ е следният ASUS 198S... Малко сравнение между твоя монитор и моето предложение:

0.294 пиксел на твоя срешу 0.243 на моя

1280х1024 резолюция на твоя срешу 1680 x 1050

2мс реакция на твоя срешу 5мс на моето предложение (което е малко несъществено според мен)

2х2 вата говорители срещу 2х1 ват, ама предполагам че си имаш колони, които са доста по-мощни от 2 вата :speak:

415лв за твоя срещу 360лв за моето предложение...

Сам решаваш, голямата разлика е, че 198S е широкоекранен, пък твоя е стандартен 4:3...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Привет... Моя съвет за 19" ТФТ е следният ASUS 198S... Малко сравнение между твоя монитор и моето предложение:

2мс реакция на твоя срешу 5мс на моето предложение (което е малко несъществено според мен)

2х2 вата говорители срещу 2х1 ват, ама предполагам че си имаш колони, които са доста по-мощни от 2 вата :)

Сам решаваш, голямата разлика е, че 198S е широкоекранен, пък твоя е стандартен 4:3...

Да ти кажа чесно, не знам дали ще се чувствам удобно пред широкоекранен монитор. Ще го ползвам предимно за интернет, филми рядко гледам. Видео картата ми подържа най-много 1280-1024, иначе вярно твоя го бие по пиксели, но пък няма DVI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да ти кажа чесно, не знам дали ще се чувствам удобно пред широкоекранен монитор. Ще го ползвам предимно за интернет, филми рядко гледам. Видео картата ми подържа най-много 1280-1024, иначе вярно твоя го бие по пиксели, но пък няма DVI.

В такъв случай погледни този монитор... По-евтин е от твоя с около 20лв, дава по-голям ъгъл на видимост... И с една идея повече цветове (което не е голямо предимство...) Единствената разлика е в рефреш рейта - 2 на 5 мили секунди, но и това не е голяма разлика, имайки предвид, че честотата не е най-важното пре тфт за разлика от ЦРТ мониторите...

Само да кажа, че и твоето предложение е добро... Просто не съм им фен на Асус... Фен съм на определени модели, като 198S например... Дори и да вземеш избраният от теб монитор няма да сгрешиш... За монитори АСУС са добър избор, просто аз не съм им фен :)

И да кажа, че ДВИ изхода не е голям проблем, имайки предвид, че ЦРТ мониторите си работят без проблеми и с аналоговият изход, пък аз съм си защитник на ЦРТ-тата от доста време насам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В такъв случай погледни този монитор... По-евтин е от твоя с около 20лв, дава по-голям ъгъл на видимост... И с една идея повече цветове (което не е голямо предимство...) Единствената разлика е в рефреш рейта - 2 на 5 мили секунди, но и това не е голяма разлика, имайки предвид, че честотата не е най-важното пре тфт за разлика от ЦРТ мониторите...

Само да кажа, че и твоето предложение е добро... Просто не съм им фен на Асус... Фен съм на определени модели, като 198S например... Дори и да вземеш избраният от теб монитор няма да сгрешиш... За монитори АСУС са добър избор, просто аз не съм им фен :)

И да кажа, че ДВИ изхода не е голям проблем, имайки предвид, че ЦРТ мониторите си работят без проблеми и с аналоговият изход, пък аз съм си защитник на ЦРТ-тата от доста време насам...

Много добро предложение, ще помисля по въпроса. Благодаря ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм с този от 10 месеца и не съм имал никакъв проблем

Редактирано от windowsXP (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2х2 вата говорители срещу 2х1 ват, ама предполагам че си имаш колони, които са доста по-мощни от 2 вата :cant believe:

По принцип , реално 19" 4:3 имат 100кв.см(10x10см) повече работна площ от широкоекранните , което изобщо не е малка разлика . Точно и заради по-малката матрица широкоекранните(при еднакви инчове) имат по ниска цена .

Нямам нищо против wide-мониторите (и аз ползвам 22" широкоекр.) , но всеки си решава сам .

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално погледнато thejoro е прав, широкоекранните монитори блесват същински от 22" нагоре, като при 24" вече големината си личи, както и резолюцията, която съответно native е 1920х1200...а това е нещо различно!

ПП. От година и нещо ползвам 20" монитор wide и никога повече не бих се върнал на 4:3

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Реално погледнато thejoro е прав, широкоекранните монитори блесват същински от 22" нагоре, като при 24" вече големината си личи, както и резолюцията, която съответно native е 1920х1200...а това е нещо различно!

ПП. От година и нещо ползвам 20" монитор wide и никога повече не бих се върнал на 4:3

Пичове ! Вече е време за широк екран ! Ако имате широкоекранен ТВ и сте свикнали мн бързо,с монитора ще е лесно,забравете квадратните форми,те са вече отживелица,Та относно ASUS 198s еми те това е монитора,който като цена/качество/резолюция/време за реакция,визия ,търсих ама не намерих ! Ако сте ходили на кино скоро и сте добре с математиката,в което не се съмнявам изчислете съотношението на екрана на кино салона и същото с широкоекранния монитор ? За лека справка си отворете и оптичната физика :rolleyes::) И не случайно понятието размер на точката е мн важно ........за това колко виждат орлите да речем ??!? Мисля,че драгозов май е човека дето ги разбира,аз само допълвам !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По принцип , реално 19" 4:3 имат 100кв.см(10x10см) повече работна площ от широкоекранните , което изобщо не е малка разлика . Точно и заради по-малката матрица широкоекранните(при еднакви инчове) имат по ниска цена .

Нямам нищо против wide-мониторите (и аз ползвам 22" широкоекр.) , но всеки си решава сам .

Успех.

точното число е 71.18см2. И аз съм съгласен, че wide си заслужават парите. Доскоро бях с 4:3, сега съм с 16:10 и съм мн доволен, не усещам да съм загубил нещо. Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WIDE му е майката. Особено 22'+. Като цяло 16:10 формата губи като размер на матрицата ( 4:3 има по - широка видима площ), но при положение че мултимедия - филми, клипове и т.н. са широкоформатни все повече и повече, на екрана с по - малка видима площ ще видиш ПОВЕЧЕ от монитор 4:3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Правила за ползване на форумите 2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница или само с главни букви, се изтриват без предупреждение.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...