Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Texas Hold`em Poker

Препоръчан отговор

Все по популярен става този тип покер, бих искал да чуя и ващо мнение ? Публикувано изображение

Редактирано от ostavime (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 75
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

здравейте от мен!ето нещо и от мен.регистриран съм в доста сайтове свързани с покера, които провеждат безплатни турнири за своите потребители.входа в турнирите е безплатен, но с парола избрана от сайт

Охооо, доста се бях запалил по едно време по тая игра. Бях си свалил една онлайн игра на Texas Hold'em и ръцах по почти цял ден. Определено е една от най-интересните игри на карти ;)

Редактирано от Aragorn(Elesar) (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние с едни приятелчета си поръчахме чипове дори и сега една вечер от седмицата се поцепваме. Публикувано изображениеПубликувано изображение

Бири ала бала лаф и играеме на турнирен мод ,всеки вкарва примерно по 10лв и 2рия взима залога си а 1вия всичко останало. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено е много пристрастяваща и интересна игра(като всички хазартни игри всъщност) С няколко приятели сме се взели малко по на сериозно и си играем повече за удоволствие, понеже аз и едно момиче трябва да ги оберем ако вземем да играем по сериозно. Така де, пак се отнесох, интересна и приятна игра е, но ако човек играе с по-сериозни залози трябва да знае кога да се спре!

Редактирано от peps (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 7 месеца по-късно...

По принцип мога много да разсъждавам около всичко свързано с покера , защото вече доста време играя..Но само ще кажа , че започнеш ли веднъж да играеш тази игра , цял живот ще я играеш...Ако някой иска да му бъде даден безплатен стартов капитал и да почне с онлайн покера може да се ориентира от подписа ми..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко години това е най-популярния разновидност на покера, която се играе в интернет.

Аз основно играя в http://poker.bet365.com, но естествено играя и на всякъде където има фрийрол-ове. ;)Публикувано изображение:)Публикувано изображение

bet365 сега имат промоция 200% БОНУС до 600$ за нови клиенти.

MFStats.com

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

По принцип мога много да разсъждавам около всичко свързано с покера , защото вече доста време играя..Но само ще кажа , че започнеш ли веднъж да играеш тази игра , цял живот ще я играеш...Ако някой иска да му бъде даден безплатен стартов капитал и да почне с онлайн покера може да се ориентира от подписа ми..

Е кво ся много ли сме добри да побеждаваме аматъоприте.Аз играя с професионалисти и винаги завършам първи или втори ако нямам късмет.Но си прав че това е игра за цял живот така че по-добре да не се пристрастявяме много.Нека си остане само хоби но не за пари или големи суми,а само за кеф както аз играя.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е кво ся много ли сме добри да побеждаваме аматъоприте.Аз играя с професионалисти и винаги завършам първи или втори ако нямам късмет.Но си прав че това е игра за цял живот така че по-добре да не се пристрастявяме много.Нека си остане само хоби но не за пари или големи суми,а само за кеф както аз играя.

Преди всичко е удоволствието от играта!Без него и парите не идват.Едно от фундаменталните правила в покера,но трудно разбираеми от доста хора или по точно трудно приложими за тези които пренебрегват играта за сметка на парите.

Да не забравяме и,че те са средство в играта без което тръпката се губи.

За тези които играят покер за удоволствие ,добре прекарано време и резултат спечелена не малка стартова банка-прочетете поста ми по-горе и заповядайте на турнира!

Редактирано от <The^Wizard> (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

незнам за популярност,но на мен ми е най-забавно на тази игра да цакам ;)

ОК!Къде се забавляваш и какво играеш-Кеш,SnG или МТТ турнири? :)

За тези на които им е любопитно какви са правилата на играта-->прочетете тук

а тук можете да понаучите нещо от покер речника,все пак термините произлизат от английски език.

Ето например една извадка->

#Freeroll-Eдни от най-известните турнири,кoито можете да намерите в интернет. Безплатни за регистрация в някои сайтове и хиляди долари парични награди за спечелилите. Докато много покер сайтове изискват определен брой рейк ръце или промоционални точки, за да участвате в техните фриироли, някои сайтове пускат свободна регистрация след която играете,без никакви други изисквания.Фриролите представляват голям шанс за вас да практикувате различни стилове и идеи.

# All-in/AI - Това е момента когато всичките ви чипове са по средата на масата,а съдбата ви зависи от Боговете на покера.

# Bad Beat - Означава,че сте загубили пресметната ръка,когато всичко е посочвало,че я печелите.Пример:-държите чифт Аса срещи опонент с чифт тройки, който ви побеждава удряйки трета тройка на последната обърната карта(ривър).

# Bankroll/BR - Размера на паричните средства които имате!Всички професионални играчи разделят Bankroll-а си от всички други спестовни сметки.

# Bankroll Management - Начина на управление на Bankroll-а ви.Пример:Ако имате Bankroll от $1000,играете $.25 - $.50 или по-малко за да повишите дълбочината на стаковете си. Никога не играете $5 - $10 ,където можете да загубите всичко на една единствена ръка.

# Big Slick - Когато държите Асо и Поп като лични карти.

# Big "Chick" - Когато държите Асо и Дама като лични карти.

# Blinds -В Texas Hold'em покер се въвежда "сляпа" структура за входа,това означава,че поне двама играчи трябва да платят . След като вкарат пота си без да са си видели картите, те играят"сляпо", затова залозите се наричат "blinds". Има два вида "blinds"различни по големина, голям по стойност и малък blind. Позицията на малкия блинд се намира в ляво,след тази на Dealer-а и е на стойност половината от големия. Големия блинд е на стойност целия мини bet,намира се непосредствено след малкия blind,две позиции в ляво след dealer-а. С въртенето след всяко раздаване,всеки играч поставя малък и голям blind. Blind-овете стимулират всеки играч към агресия,тъй като винаги има залог,който може да бъде спечелен.

# Board - Board-а представлява обърнатите с лице нагоре общи карти. В Texas Holdem ще има непременно пет(3+1+1)обърнати общи карти. Борда не включва двете лични карти!

# Bubble - Турнирния период,точно преди платените места.Например:последните 4-ма в турнир в който наградния фонд започва от 3-то място.

# Button - Познат като "Dealer Button", изглежда като бяла шайба(обикновенно надписана само с думата "Dealer" ). Dealer позицията е показателна за активност,защото е играча който я е заел е последен и респективно най-информиран. Dealer Button се мести с една позиция наляво преди всяко раздаване,така че всеки взима своя ред".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Покера наистина е нещо много зарибяващо.

Благодаря на The Wizard за полезната информация. Ще почета при първа възможност.

Аз лично препоръчвам този линк за тези които искат да поиграят с чужди пари - http://www.pokerstrategy.com/uIIKO3

Лошото е че сайта няма версия на български, но пък за тези които говорят английски е направен доста достъпно.

Аз лично съм много доволен.

Редактирано от Kiki_Riki (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Публикувано изображение

След като преведоха сайта си изцяло на родният ни български език,PokerStars обръщат все по-специално внимание на българските играчи!

От 16-ти Февруари започват турнири само за българи,което е един огроен жест към нас от българският екип в PokerStars!

Надеждата ни за разрастване на идеята е огромна и очакваме все по-големи и привлекателни промоции,но това наистина зависи изцяло от проявеният интерес на нашите играчи.

Може би се досещате,че това ще е и мястото където ще се изправят един срещу друг турнирните играчи от всички български покер общества,там ще сме и ние!

Във всеки един от тези турнири чатенето на български език ще е позволено,което допълнително допринася за приятно "изиграното" време:lol6:

Ето и заплануваните турнири(за 4 поредни седмици):

1. $200 Freeroll-всеки понеделник от 20:00 българско време(турнир с безплатен/свободен вход,но с реален наг

раден фонд)изисква се само да си направите акаунт в сайта!!!

2. $1+$0,1, $50 добавени, NL Holdem-всеки вторник от 20:00

3. $5+$0,5, $100 добавени, NL Holdem-всяка сряда от 20:00

Прочетете повече за >>PokerStars<<

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Това е спорт със много пари в който не се изморяваш а само се изпотяваш.Там се иска много прецизно лъгане и много голям късмет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

За професионалистите покера е 80% стратегия и 20% хазард. Ще помогна на всеки с теста в pokerstrategy, след което ще придобиете 50$ стартов капитал в Mansion,Fulltilt или Pokerstars. В банера е подробното и инфо как и кое да се направи!
И на края ето как живурка един онлайн-про играч цък Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е къщата на Durrrr,който участва в последният сезон на High Stakes of Poker.

Това което знам за него е,че е започнал да играе в ParadisePoker на $6 SnG(мини турнири на една маса,които започват веднага щом се напълни масата) и след това толкова се влюбва в играта,че напуска колежа за да играе професионален покер.

Ето и биографията на още един про играч:

Публикувано изображение

Име:Johnny Chan

Роден:Китай, Canton

Местоживеене:U.S.A, Las Vegas NV

Прякор:The Orient Express

Грандиозни постижения!

WSOP PL-Holdem Event, 2005 -първо място

WSOP NL-Holdem Event, 2003 -първо място

WSOP PL-Holdem Event, 2003 -първо място

WSOP PL-Omaha Event, 2000 -първо място

WSOP 2-to-7 Draw Event, 1997 -първо място

Johnny Chan е начело в класацията за най-много победи в World Series Of Poker bracelets заедно с Doyle Brunson. Те държат рекорда с по 10 WSOP гривни а и още нищо неможе да спре The Orient Express. Той е един от най-опасните и уважавани покер легенди и с появяванеро си във филма Rounders придобива огромна популярност.

Johnny Chan е роден през 1957 в Canton,Китай. По-късно се мести в Hong Kong и после в United States на девет годишна възраст. Първо живее във Phoenix преди да се премести във Houston през 1973. Неговоро семейство отваря китайски ресторант и изглеждало,че бъдещето му ще е ориентирано в тази насока, наследявайки ресторанта от баща си. През годините когато ходил на училище, Johnny който изобщо не говорил английски, имал проблеми със съучениците се. Бил много разочарован когато неможе да разбера за какво се смеят другите деца.

Напуснал университета в Houston когато бил на 21 с една цел; искал да бъде професионален покер играч. Преместил се в Las Vegas и там забелязал две неща за играта си. Хората незнаели как играят азиатските покер играчи и това било голямо предимство за Johnny ,защото щял да играе неговия си стил. Единствения проблем който имал бил,че неможе да спре да играе ,така че в крайна сметка губил всичко. Това трябвало да се поправи и той се научил да контролира играта си.Какъв продуктивен резултат имало това.

"The Orient Express" е агресивен и бърз играч. Бившият готвач има неверочтното оръжие-да прочита опонентите си правилно. Има изострена като бръснач интуиция на масата и при най-малкото трепване,ще погълне банкрола ви със скоростта на светлината. Често е забелязван да държи портокал на масата. Той твърди,че използвал портокала за да поема свежо ухание.

Носител е на 10 World Series Of Poker гривни изравнен с този на Doyle Brunson.По-долу е настоящия му рекорд на WSOP,който е поразителен.

* 2005 — WSOP Winner — Pot Limit Holdem Event

* 2003 — WSOP Winner — No Limit Holdem Event

* 2003 — WSOP Winner — Pot Limit Holdem Event

* 2000 — WSOP Winner — Pot Limit Omaha Event

* 1997 — WSOP Winner — Deuce To Seven Draw Event

* 1994 — WSOP Winner — Seven Card Stud Event

* 1988 — WSOP Winner — No Limit Holdem Main Event

* 1987 — WSOP Winner — No Limit Holdem Main Event

* 1985 — WSOP Winner — Limit Holdem Event

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Публикувано изображениеПубликувано изображение Редактирано от <The^Wizard> (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един голям проблем който спира доста от играчите да печелят пари.А именно тези 18 години които ги искат навсякъде.

Качили като нямаме(само някой) 18 години сме малоумни и не можем да играем професионално.

Ще даде ли някой сайт в който може да играят и хора под 18 гидишна възраст или трябва да се огранича с играта от замунда докато задобрея повече до 18 години.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един голям проблем който спира доста от играчите да печелят пари.А именно тези 18 години които ги искат навсякъде.

Качили като нямаме(само някой) 18 години сме малоумни и не можем да играем професионално.

Ще даде ли някой сайт в който може да играят и хора под 18 гидишна възраст или трябва да се огранича с играта от замунда докато задобрея повече до 18 години.

Ето нещо по темата тук!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се,че можеш да играеш покер,въпреки че си под 18 години!Много хора гледат на покера като на хазарт,но не виждат и разбират самата игра...

Чували ли сте за покер на клечки?Или стрип покер Публикувано изображение ?А за покер с плей мъни?Това са чипове с които всеки може да си играе просто за удоволствие,като натрупва виртуална банка.Ако загубите всичките си плей чипове след няколко часа софтуера автоматично ви ги възобновява,така че можете спокойно да се учите и дори да грешите.Никой няма да ви бръкне в джоба.Точно като видео игра.Убиват ви героя,но пък той си има още животи.

След това можете да преминете към фриролли(турнири с безплатен за участие вход,но с реална печалба) и да направите първите си пари от покер...

Забавлявайте се и не забравяйте,че ако искате да се развивате в играта,ще ви е необходима качественна литература и много тренировки..

;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за игра с истински пари. И защо банките отказват да издават банкови сметки на тези под 18 години?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се що ли не съм те гледал по ЕвроСпорт Публикувано изображение

Става въпрос за игра с истински пари. И защо банките отказват да издават банкови сметки на тези под 18 години?

Как ще ги върнеш после?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се що ли не съм те гледал по ЕвроСпорт Публикувано изображение

Защото нарочно не допускат под 18 години и никой ненавършил няма шанс да играе заради тяхните прищефки.

Как ще ги върнеш после?

Защото нарочно не допускат под 18 години и никой ненавършил няма шанс да играе заради тяхните прищефки.

Кое да връщам?

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ще трябва да почакаме още някоя друга година докато се появи наш шампион на хоризонта :)

В България нещата засега стоят другояче!Просто на пръсти се броят хората които се опитват да развият и популяризират покера,такъв какъвто е!

От друга страна вкорененото мислене си остава,а любопитните експериментатори са малцина,просто като,че ли твърде малко хора четат и попиват,грешат и се учат,падат и пак стават.

Може би това ще е някой сред нас,някой с много талант,опит и умения!Някой който е достатъчно целеустремен,че да премине през всички етапи в играта ,чак до върха!

Всеки един покер играч мечтае за такъв момент,но пък хората са си казали-внимавай какво си пожелаваш,защото някой ден може да се сбъдне!! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване