Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

От къде е най-удачно да си купя лаптоп Dell?

Препоръчан отговор

Моля тези, които са си купили лаптопи на Делл да напишат своите впечатления за това от къде е най-добре да се купи такава машина. Какво мислите за laptop.bg ? Надеждни ли са или е по-добре да се обърна към дистрибутори?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля тези, които са си купили лаптопи на Делл да напишат своите впечатления за това от къде е най-добре да се купи такава машина.

Какво мислите за laptop.bg ? Надеждни ли са или е по-добре да се обърна към дистрибутори?

от тук

http://edealinfo.com/dell/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Испания си поръчах инспирон 1525 с Т7250, 3Гб рам, 250Гб хд, виста и другите му там екстри за 763евро с ДДС

Редактирано от menka (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля тези, които са си купили лаптопи на Делл да напишат своите впечатления за това от къде е най-добре да се купи такава машина.

Какво мислите за laptop.bg ? Надеждни ли са или е по-добре да се обърна към дистрибутори?

Не съм си купувал лаптоп Дел, всъщност никога не съм си купувал лаптоп а и май няма да си купя :wors: но имам достатъчно информация и опит за да си позволя да си кажа скромното мнение, че най-изгодно е да се купи от някъде по-малко или по-далеч от България. Защо ?

Първата и най-важна причина е голямата разлика в цените у нас и по белия свят. Няма и наченки и идея дори нашенските дистрибутори да направят онлайн заявка и покупка на техниките на Дел. А и на всяка един от световните големи производители :wors: Погледни за проба сайтовете на нашите велики дистрибутори на Дел - цък, таман трима са на брой и ще видиш, че на сайта има висят само стари модели, на стари, сравнително по-високи цени от текущите... Тези дни се появиха около 4 (четири) (не са малко, честно казано) обяви от един и същ човек за продажба ма Дел Востро, сравнително нов модел, който липсва при тях (т.н. дистрибутори), има го на около два сайта за електронна търговия за скромната цена от около 2400-2500 лева. А в щатите се продава за под 1400 лева (давам левовата равностойност при курс 1.35). Не ми се играе да им звънна на Индекс или Интелинет за цената, ако не забравя утре ще потърся една дилърска ценова листа за да ги видя :wors:

Второто е мъчителното изчакване (около 2-3 седмици) и разправията при заявка на желан модел от тях. За хора от провинцията е още по-пълно това удоволствие. И после, когато сравниш цената на модела с тази в щатите...

Третото, ако решиш да търсиш по сайтовете на фирмите и онлайн магазините у нас най-изгодната цена ще загубиш много време и няма никаква гаранция, че ще намериш най-доброто. По-лошото от това е, че само няколко дена по-късно е твърде вероятно де се появи някъде из нашенския нет закупеният от теб вече модел на по-ниска цена. Още малко ще добавя, за да бъда по-ясен за проблемите при търсенето у нас. Някои от важните параметри няма да бъдат видими по сайтовете им. Например резолюцията на екрана. Ако искаш да е 1440 на 900 при 15 инча най-вероятно няма да я видиш на сайта. Т.е. точната модификация. Или нещо друго подобно. Обаждане по телефона ?? Гаранцията и сервиза е друга тема.

На Дел специално сайта им (по-точно сайтовете им) за онлайн пазаруване е много удобен, за моята камбанария говоря само. Можеш да си избереш всичко, процесор, памет, желана резолюция, наличие на ОС :wors: и доста други опции. Като бял човек дето се вика. И в реално време да видиш колко ти струва всеки един един компонент, добавен/сменен в базовата комфигурация... И затова всеки, който има възможност нека да си го купи отвън или чрез познат. Визирам конкретно за Дел.

Евентуално, все пак Публикувано изображение може да се проверява в Технополиса, те продават, често и под формата на промоции някои модели на Дел. Техномаркет не ги продават. Или в някой сериозен магазин според местоживеенето.

п.п. забелязах преди малко, че технополис са си пуснали сайта, отново :wors: дори има по няколко вида стоки от някои категории Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко за горното мнение, бая писане, но пропусната една важна подробност. Dell имат 3 години гаранция, но важи само за страната от която е закупена. Политика на Dell, доста успешна. Не може да си закупите лаптоп от дистрибутор, освен ако не сте компютърна фирма или пазарувате поне няколко бройки. Дори и да сте второто, цената има голяма вероятност пак да е по-висока от дилърската. Добър избор сте направили с Dell.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искате ли Мерцедеса на лаптопите - купете си Dell. А от кого? Разбира се, от дистрибутор за България. Фирмите са три на брой. Ако сте от провинцията - ще Ви посочат фирма, с която работят в съответния град. Естествено, трябва да се отиде на място и да се разгледат моделите. Новите модели са с по-висока цена от по-старите. Не се заблуждавайте, че ще купите нов производствен модел на тънка цена. Никой друг не предлага 3 години гаранция освен Dell. Dell е единствената марка лаптопи, която се сглобява в Ирландия. Всички останали идват от Китай в България. Успешно пазаруване! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

аз днес си поръчах делл от фирма в бургас на по-добра цена от тази в лаптоп.бг ако не си от софия, си поръчай от някоя фирма в града в който си, може да ти излезне 50-100 лв отгоре но ще си спестиш изпращането по куриер за гаранционно обслужване до софия въпреки че делл е яко куче :wors: добър избор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко за горното мнение, бая писане, но пропусната една важна подробност.

Dell имат 3 години гаранция, но важи само за страната от която е закупена. Политика на Dell, доста успешна.

Не може да си закупите лаптоп от дистрибутор, освен ако не сте компютърна фирма или пазарувате поне няколко бройки. Дори и да сте второто, цената има голяма вероятност пак да е по-висока от дилърската.

Добър избор сте направили с Dell.

Не е точно така за лаптопите...:

For Dell notebook computers with International Service cover, service is available while traveling outside of the country in which it was purchased. This service is only available in countries where there is a "direct" Dell Business.

Справка за тези условия на сервиз?

От личен опит мога да ти кажа, че и не-малка като за провинцията компютърна фирма ще има споделените по-горе от мен подобни проблеми със заявката. Мога да те уверя, пак от личен опит, че и да си голяма чуждестранна фирма пак ще имаш същия проблем когато решиш да си купиш точно Дел. Със задължителни продължителни разговори и пазарлък за цената. Да не говорим каква цигания е ако искаш 10 машини например... Съответният мениджър в западната фирма знае много добре каква е цената в неговата страна, знае как се пазарува там и остава изненадан от нашенските условия. Цената в различните градове и фирми е различна за един и същ модел машинка. А и защо трябва да пълниш гушата на някой си измислен посредник ? 100 лева са си сто лева. А и за по-скъпа машинка са доста повече от 100 лева. Умножено по броя им. Поне да си ги заработят с малко повече култура. Точно затова е и моят по-дълъг пост. По белият свят не е така :rolleyes:

И изобщо не е вярно, че само Дел дава 3 години гаранция. Дел по принцип дават базова цена с 1 година ограничена гаранция с опция с доплащане за допълнителната гаранция. Както дори и с опция с допълнително заплащане за сервиз до дома ви дори (само за щатите). Така правят и от IBM и почти всички големи батета. Не съдете по нашенските практики и сайтове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.laptopzona.com/main1.php Това е мястото от където си го купих аз. Тъй като имах много претенции към модела във всички други магазини ми казаха, че трябва да чакам 1 месец, но тези момчета ми казаха няма проблеми до утре го имаш. Пратиха ме при официалния вносител от тяхно име заедно с тяхната фактура и си го получих. Явно имат големи връзки с прдставителството на DELL в Бг. И последно да кажа, че дори жар компютърс ги чаках 1 месец и накрая ми отказаха поръчката, а уж са големи.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...дори жар компютърс ги чаках 1 месец и накрая ми отказаха поръчката, а уж са големи.

JAR COMPUTERS не са дистрибутор на DELL за България.

Преди седмица, обаче, видях в магазин Денси във Беликотърновския мол, лаптоп DELL /чисто менте/, чийто вносител бе небезизвестният JAR COMPUTERS.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JAR COMPUTERS не са дистрибутор на DELL за България.

Преди седмица, обаче, видях в магазин Денси във Беликотърновския мол, лаптоп DELL /чисто менте/, чийто вносител бе небезизвестният JAR COMPUTERS.

Въобще не съм имал предвид , че са официален представител, а просто споделям , че уж са големи и влиятелни а ме подведоха доста подло да ги чакам.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Разгледай официалният сайт на Dell, после потърси същите модели в България и сам ще се убедиш, че тук се продава много по-скъпо, при това без операционната система. И аз те съветвам да ти го купи някой от чужбина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В България има трима официални представители на Делл. Индекс България (вече два купени от там и почти всичко е като по вода - само обслужващия им персонал има още да драпа) Интеллинет (Най-големите хищници, адски надценки, но все пак официален дистрибутор) ЦАПК Прогрес, работят главно с големи машини и сървъри, но имат и други Делл-ове в наличност, провери им сайта. Вкъщи сме с три делски лаптопа, само моя не е взиман от Индекс България. Мой познат бачка за Монитор и Телеграф, които имат договор с Индекс България, и той самия е много доволен, май се оказва, че имат и най-сериозна складова наличност. Само, ако не искаш лицензиран Уиндоус, въоръжи се с търпение за спорове, в крайна сметка го махат (и от цената).

Редактирано от DeadSmurf (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тук: http://www.dell.com/content/products/categ...;l=en&s=dhs

В цената влиза и лицензиран Windows Vista. Въщите модели ще намериш в България с около 400 лв. по-скъпи. А ако държиш да ползваш Windows, ще трябва да дадеш още поне 100 лв или да се задоволиш с нелицензиран. Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...

Преди 1 седмица си поръчах лаптоп Dell XPS и цената, която получих без ДДС беше същата като на сайта на Dell. Така че по добре проверете първо какви са условията. Само да кажа, че може да се достави вече всичко, но се чака 3 седмици.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване