Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Фантастичен

Възможно ли е лечение на пърхот ?

Препоръчан отговор

айде и аз да си кажа мнението. та предлагам ви лечение с хининова вода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах пърхот до преди 2 години... та тогава си миех косата с шампоан. Спрях и започнах със сапун ... от обикновените, а не разни скъпи и прехвалени. На всяко къпане по 2-3 пъти си насапунисвах и изплаквах косата. Почнах да се подстригвам късо - 2ри номер. И резултата е - от 2 години без пърхот :) А и ми е удобно с къса коса, лесно се поддържа (не знам какво е това гребен), хладно и изглеждам добре, без бял прах по раменете ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та... вече ми изчезва но не с низорали и някфи минерали ами с някакъв спецялен шампоан и ми казоха че след като ми изчезне пърхота да не си мисля окей всичко е до там , пърхота е заболяване при което отново се поражда а шампоана го поразява за определено време и така ... все пак това не е някакво тежко заболяване на седмица се къпя по мин 4/5 пъти

Правилно са ти казали, всичко е точно така.Но мисля,че е най-добре да действаш комплексно -не само външно, но и вътрешно.Ползвай натурални природни продукти,които няма да ти навредят, а винаги помагат.Може да са малко по-скъпички,но са икономични и са с траен ефект, и в същото време помагат на организма сам да се справи с проблема.Виж ето тук.

_______.doc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз по принцип нямам пърхут, но съм забелязал, че като почна да си слагам гел и като почне да ми се запарва главата ми се появява.... затова гледам лятото и по принцип да не ползвам много, много...

Използвай вакса..и аз, като използвах разни видове гел се появяваше пърхот, но с ваксата проблемите изчезнаха. Даже ще забравиш що е то гел за коса :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Втори глас за SELSUN BLUE.Горещо ти го препоръчвам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също имах проблеми с пътхота много време. Пробвах какво ли не, но единствено накрая ми помогна Wash&Go против пърхот. Искаше повече употреба - 2-3 месеца), но сега всичко е ОК. Ако 1-2 пъти се изкъпя с нещо друго некачествено веднага пак ми се появява, затова си ползвам Wash&Go Natural и съм много доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичко опитвах всякакви шампоани и низорали и хапове всичкоо помага временно и после пак нали като вземеш на предвид изпарване на калъфките за възглавниците за микробите и наи накрая ми писна и вчера извадих китаиската машинка и в банята се остригах нула номер ами тя цялата ми глава на петна на петна от себореята та така сега мазане ще видя със народни мехлеми и бръснене на няколко дена по веднъж да се изпече главата от слънцето ми лятото а есента ще видим може би ще я оставя да порасне за зимата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лесни трикчета срещу пърхот

Ако от дълго време се борите с пърхота и никакви скъпи шампоани и мазила не помагат, опитайте тези лесни домашни трикчета. Те са изцяло с природни средства и освен че ще ви помогнат в борбата срещу пърхота, ще върнат жизнеността и блясъка на косата ви.

Лимонов сок
Трябва ви една чаена лъжичка прясно изцеден лимонов сок. След последното измиване с шампоана, който по принцип си ползвате, нанесете и лимоновия сок. Изчакайте 4-5 минути и изплакнете с вода. Така ще предотвратите появата на пърхот, а косата ви ще придобие изключителен блясък.

Вода от сминдух
Накиснете 2 супени лъжици семена от сминдух във вода. Оставете ги да престоят 24 часа. С помощта на тампон втрийте водата в корените и по дължината на косата. Стойте така около час. След това измийте косата с шампоан.

Отвара от бяло цвекло
Сварете цвеклото с корените и връхчетата в 1 литър вода. Втривайте отварата в корените на косата и масажирайте скалпа всяка вечер преди лягане. Отмийте на сутринта. Процедурата продължава една седмица.

Ябълков оцет
Смесете равни части ябълков оцет и вода. Нанесете сместа между двете измивания с шампоан. Трябва да постоите с нея поне 5 минути. Може да отмиете оцета и само с вода, но имайте предвид, че миризмата му е силна и ще остане.

http://blitzbg.info/1185

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм чел мненията в темата, само споделям опит. 
От 4-5 години ползвам SATINIQUE™ Anti-Dandruff Shampoo от амуей. Провах 3-4 от супермаркета и не ми вършиха работа. С този съм добре. 
Няма го в българския сайт на амуей, защото все още добавят продукти. Когато го добавят, ще можеш да си го поръчваш до вратата със стандартна доставка от куриер. Междувременно можеш да го вземеш от някой в мрежата на амуей в България, има ги много, те си правят поръчки от Румъния. 
Не ме е излекувал от пърхота, но намаля значително и когато се къпя всеки ден с него, мога да мина и за човек без пърхот.

Ако имаш допълнителни въпроси, пиши ми на лично съобщение, ще разпитам тук-там. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е малко старичка. Аз като малък имах пърхот и се оправих с шампоан H&S. Сега позлвам някакъв на Syos и съм си добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвал съм от скъпи по скъпи препарати като Низорал шампоан така сега нямам да изброявам , пърхота не може ми падне или ако падне то трае само 1 2 часа кажете някое лечение , лекарство или каквото и да било ще го купя само и само да се излекувам бях на доктор и ми изписа Низорал 3 месеца ползвах не 1 и така и не ми падна ? Вие сте наред , благодаря.

Пърхутът е на 100% лечим, но причините за него са различни, съответно и лечението.

Докторът назначи ли ти някакви изследвания преди да предпише Низорал?

п.п. О, сега видях, че темата е много стара и сигурно авторът вече е решил проблема си! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...