Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ivo23

Новини от лагера на ЦСКА

Препоръчан отговор

Ако си спомням добре преди години за Реал Мадрид се говореше, че имат дълг от около 300 млн долара(после май си продадоха някаква спортна база за да си изплатят дълга). Ако пак си спомням добре, тогава Реал Мадрид не беше изваден от европейските клубни турнири и от примера дивизион а и май си спечели една шампионска лига. Пак по същото време се говореше, че Реал заради дълговете си не заслужава да играе в европа, ама явно там нещата не са като тук. Сега ми е много интересно защо ЦСКА са изхвърлени от клубните турнири за дългове от над 6 млн долара, а Реал и при 300 млн дългове пак си играха.

Ами ако помислиш малко ще разбереш.ЦСКА и Левски искат да играят в тея торнири за какво за парите и единствено за тях.А Реал не че и те не играят за парите, но те поне ще стигнат до полуфинал финал.Турнирите ще спечелят много повече от тези 300 милиона ако пуснат Реал да играят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквам скоро заглавие : " Александър Томов обвинява Папата , Марсиансите , ЦРУ , ФБР , КГБ , Щази , Шака Зулу , Индиана Джоунс , Брус Дикинсън и т. н. и т. н. " Пълен смешко е тоя :P !

Публикувано изображение Аз пък очаквам той(Сашо Томов) да стане шев на Левски, та да се продължи традицията на оспорваните мачове, нищо че ще бъдат в "В" група. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пък аз очаквам ''днес на центара на гр.София от фенове на ЦСКА беше пребит А.Томов"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тука някой твърдеше,че Батков(ФК Левски) е получил уведомително писмо от БФС,че дължи пари докато в ЦСКА такова не е изпращано :P:angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички са срещу ЦСКА !!!! И БФС и УЕФА и ФИФА ... Публикувано изображение Шо е смешен Лупи

Е тука някой твърдеше,че Батков(ФК Левски) е получил уведомително писмо от БФС,че дължи пари докато в ЦСКА такова не е изпращано :P:angry22:

На Левски дълга е бил 100 000 лева , а на ЦСКА над милион ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не следя положението с българският футбол, но ми е любопитно. ЦСКА вече изхвърлени ли са във В група? Левски ще заеме ли тяхното място в ШЛ? И ако още няма информация кога ще има, че в Sportal-a има една статия, но от нея нищо не се разбира, а по международните не пише нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още нищо не е станало.И нищо не е потвърдено официaлно. Само се говори...

Имаше и една информация, че Милан ще заеме мястото на ЦСКА в ШЛ... Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си спомням добре преди години за Реал Мадрид се говореше, че имат дълг от около 300 млн долара(после май си продадоха някаква спортна база за да си изплатят дълга). Ако пак си спомням добре, тогава Реал Мадрид не беше изваден от европейските клубни турнири и от примера дивизион а и май си спечели една шампионска лига. Пак по същото време се говореше, че Реал заради дълговете си не заслужава да играе в европа, ама явно там нещата не са като тук. Сега ми е много интересно защо ЦСКА са изхвърлени от клубните турнири за дългове от над 6 млн долара, а Реал и при 300 млн дългове пак си играха.

Само дето Реал Мадрид могат да покрият дълговете си с притежаваните имоти.Т.е. дълговете им имат покритие,а нашите отборчета нямат нищо и няма с какво да покрият тези дългове.

Сфащаш ли къде е ключа за бараката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето Реал Мадрид могат да покрият дълговете си с притежаваните имоти.Т.е. дълговете им имат покритие,а нашите отборчета нямат нищо и няма с какво да покрият тези дългове.

Сфащаш ли къде е ключа за бараката?

"ключа за бараката" e в това, че въпреки огромните си дългове (ман ю имат около 700 милиона паунда, челси 500 милиона, арсенал 350 милиона) западните клубове плащат данъци, заплати и други задлъжения без забавяне. Функционират си напълно нормално, защото имат огромни приходи, които гарантират това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Европейската футболна централа е оказала страхотен натиск върху БФС покрай скандала с ЦСКА, научи Sport1.bg.

Наши разкрития, дошли от човек с много висок пост на "Иван Асен II", показаха, че от УЕФА буквално са извили ръцете на Боби Михайлов и компания, след като са установили, че изпратените от Александър Томов документи за лицензиране са... фалшиви.

Каква е хронологията. В петък президентът на "армейците" изпраща документацията по лицензиране до УЕФА. В понеделник от централата в Нион пишат до БФС, че Томов е изпратил документи, за които са имали информация, че са фалшифицирани.

Думите по адрес на българския съюз са звучали така: "По правило чакаме до полунощ да ни пратите становището си за лиценза на ЦСКА. Предупреждаваме Ви, обаче, че ние знаем, че клубът има огромни финансови задължения и в случай че го лицензирате, ще направим собствена проверка".

Оттук следва, че ако до такава се бе стигнало и се установи истината, че шампионът на България е затънал в дългове, УЕФА ще отнеме лиценза на БФС, което означава изваждане на националния отбор и клубните ни тимове от всички международни прояви под нейната егида.

След като е прочел писмото, Борислав Михайлов се е свързал спешно с Александър Томов, привикал го на среща и му обявил, че не може повече да му помага и прикрива, рискувайки лиценза на футболния съюз, и оттук насетне той трябвало да се оправя сам.

Също така Sport1.bg разбра, че в документите, изпратени от Александър Томов, фигурирали задължения от порядъка на 13 млн. евро. За сведение, миналата година политикът е обявил печалба от 5 млн. евро, което по прости сметки излиза, че има дефицит от цели 18 млн. евро само за 1 година.

Томов се надявал тези, раздути от самия него пари, да му бъдат обезпечени от някоя банка с крайната цел разликата от реалната сума да отиде в неговия и нечий друг джоб.

Друг интересен факт, до който Sport1.bg се добра, е че лично президентът на ЦСКА си е подписал документ, който му одобрява премия в размер на 100 000 евро при шампионска титла на България. В УЕФА се усъмняват във всичко това и реагират спрямо БФС, заплашвайки с проверка.

Това се потвърждава и от думите на изпълнителния директор на БФС Борислав Попов на пресконференцията вчера.

"БФС може да разреши участието на ЦСКА в първенството, но рискува УЕФА да направи проверка и да отнеме лиценза на футболния съюз. Затова сме длъжни да спазваме правилниците", разкри тогава Попов.

sport1.bg

Явно не е виновен "лошият" Батков за неразбориите в ЦСКА,колкото и Лупи да се мъчи да обвини някой друг...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само тОМОВ,се опитва да се оправдава с Батков.

Привържениците на ЦСКА обаче сочат само и единствено него,и бутилките по гЛАВАТА ,ще му се видят,като безобидни конфети,в сравнение с това,което го чака ! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Черно Море в турнира за купата на Уефа ! Олееее Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

УЕФА ИЗРИТА И ПОРТО ОТ ШАМПИОНСКАТА ЛИГА

Не знам...не се церемонят с Порто,та камо ли с ЦСКА ще се замислят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, ясно е, че са аут от евротурнирите!

За мен е ясно също и, че това беше удара - няма да ги оставят да изпадат, ще си намерят собственик и т.н., но там поне има някаква интрига... с тоя Томов може пък и да се разпаднат... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Футбол: УЕФА няма процедура, по която да върне лиценза на ЦСКА

05 юни 2008 | 09:37 Агенция "Фокус"

София.

В правилника на УЕФА няма процедура, по която да бъде върнат лиценза на ЦСКА и отборът да участва в Шампионската лига, показа проверка на Агенция "Фокус". В приетите за сезон 2008/2009 година правила пише, че "отборите трябва да са добили права на спортния терен и да са получили лиценз от своята национална асоциация, изпънявайки изискванията за това на УЕФА". Както е известно ЦСКА не получи лиценз от БФС. В правилника на УЕФА се допълва, че крайният срок за изпращане на всички документи е 2 юни. Никъде в документите на европейската футболна централа не се споменава за възможни отсрочки и компромиси, както искат от ръководството на ЦСКА. Освен това там категорично е записано, че при липса на лиценз в Шампионската лига участва следващият отбор в класирането, който е получил такъв лиценз. Това означава, че през новия сезон в този турнир България ще бъде представяна от Левски.

ВАСИЛ РАНЧЕВ

http://www.focus-sport.net/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Футбол: УЕФА отказа лиценз на ЦСКА за евротурнирите

05 юни 2008 | 10:38 | Фокус

София. УЕФА отказа лиценз на ЦСКА за евротурнирите през сезон 2008/2009 година, съобщи официалният сайт на БФС. Решението е окончателно и не подлежи на никакво обжалване от страна на българския клуб. "Късно снощи се получи факс от УЕФА в отговор на официалното запитване отправено от БФС с молба да бъде направено изключение и да бъде удължен срока на ПФК ЦСКА София да представи нови документи и доказателства. Администрацията на УЕФА е разгледала всички представени документи във връзка с лицензирането и допускането на ПФК ЦСКА София да участва във Шампионска Лига на УЕФА за сезон 2008/2009 година, както и изпратеното писмо от БФС. УЕФА ясно изразява своята позиция като подчертава, че трябва да бъде гарантирано еднакво и равнопоставено третиране на всички клубове и не могат да бъдат допускани изключения и да се дават отсрочки. Следователно УЕФА не издава лиценз и не допуска ПФК ЦСКА София да участва в Шампионска Лига на УЕФА за сезон 2008/2009 година", се казва в съобщението.

честито баси...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То това се очакваше,ама дано поне се спасят от изхвърляне във В групите...Че голяма простотия ще бъде това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То това се очакваше,ама дано поне се спасят от изхвърляне във В групите...Че голяма простотия ще бъде това...

Снощи гледох интервюто с Боби Михайлов и той спомена нещо че ако УЕФА изхвърли ЦСКА от турнирите по споражумение трябва и БФС да отстрани отбора в по долна /непрофесионална/ девизия , или не заплашва нелегитивност на цялото парвенство ... или поне аз така разбрах :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

УЕФА официално изрита ЦСКА от Шампионската лига

Шампионът на България ЦСКА официално бе изхвърлен от Шампионската лига.

Късно снощи в Българския футболен съюз е получен факс от централата в Нион в отговор на официалното запитване отправено от БФС с молба да бъде направено изключение и да бъде удължен срока на ПФК ЦСКА АД да представи нови документи и доказателства.

Администрацията на УЕФА е разгледала всички представени документи във връзка с лицензирането и допускането на ПФК ЦСКА АД да участва във Шампионска лига на УЕФА за сезон 2008/09г., както и изпратеното писмо от БФС.

УЕФА ясно изразява своята позиция като подчертава, че трябва да бъде гарантирано еднакво и равнопоставено третиране на всички клубове и не могат да бъдат допускани изключения и да се дават отсрочки.

Следователно УЕФА не издава лиценз и не допуска ПФК ЦСКА АД да участва в Шампионска лига на УЕФА за сезон 2008/09г., като това решение е окончателно.

Всичко това обяви официалният сайт на БФС в 10.45 часа тази сутрин.

Източник:cska.gol.bg

http://cska.gol.bg/article.php?id=34625

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гениални са от агенция "фокус". Публикувано изображение Не знам какво са разкрили, това е ясно от 3-ти сутринта.

Томов официално ли се е оттеглил вече или само се кани?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Илия Илиев е бивш шеф на Международния отдел на ЦСКА, всепризнат с връзките си в Европейската централа (УЕФА). От две години той обаче не е на работа в клуба и въпреки това е по-добре осведомен за случващото се на “Армията”, отколкото други хора от ръководството на ЦСКА. Поредното доказателство дойде само преди няколко месеца. Часове преди срещата с Тулуза във Франция, Илиев каза на треньорското ръководство да не пуска в игра Филипе Машадо, защото той няма картотека за турнира на УЕФА?! След бърза справка думите му бяха доказани и това спаси ЦСКА от служебна загуба. “Всеки ден” потърси коментара на Илиев за случващото се в “червения” клуб и отнемането на лиценза за европейските турнири. Разговорът започва така: “Не съм в Женева, не съм в Милано, за да помагам на ЦСКА. Къде още трябваше да бъда? В Швейцария ли? Явно аз съм нещо като бялата лястовичка, когато има някакви проблеми с ЦСКА хората се надяват на мен, независимо къде съм.

Как оценявате случилото се в ЦСКА и отнемането на лиценза за евротурнирите?

За съжаление не съм в дълбочина на нещата и се информирам от медиите, но всички професионални клубове, понеже аз 2005-2006 година пряко съм се занимавал с делата на ЦСКА, бяха предупредени и би трябвало да бъдат подготвени за това, което ще се случи през 2008 година. Бе направено ново уточнение по финансовите параметри и другите критерии, които имат при лицензирането. Та моето мнение е следното – има правила, ясни и категорични, със съответните срокове, и който спазва правилата продължава, който не ги спазва – не продължава. Обикновено се получават такива много неприятни неща. Ние сме такива, че все чакаме някой да ни помогне, някой в последния момент нещо да направи. Така сме се научили, може би така са се стекли нещата в историята. Вече сме в свят, в който има правила и те трябва да се спазват.

Обратимо ли е решението според вас и дали все още има някакви вратички?

Откровено казано, правилата до тук, както действа УЕФА – процедурно, би трябвало да е необратимо, защото знаете предишните случай – те са 4 или 5 – връщане назад няма. Шелбърн, Вардар Скопие – да не ги изреждам всичките, знаете ги много добре. Никога не е имало отмяна на такова наказание. Връщане назад не е имало. Така че ако това се случи в ЦСКА, ще бъде прецедент в практиката на УЕФА. Но пък защо ЦСКА да не е първият прецедент в подобна посока? Но трябва да се изпълнят безкомпромисно абсолютно всички препоръки, които не са изпълнени до 2 юни. Освен това тяхното изпълнение трябва да бъде изпълнено без никакъв съмнителен начин пред УЕФА, със съответното настояване отстрана на БФС. Ето защо не е трябвало да се стига чак толкова далеч, за да се случат всичките тези неща. Сега и да си говорим с вас ,и да се чудим какво би могло и не би могло да се случи, вече е късно. Пак ви казвам, от практиката досега, такова нещо не се е случвало.

Тоест вината е в ръководството на ЦСКА?

Така изглежда. Сигурно са имали някакви други проблеми. Там, знаете, се очаква от много време смяна на собственик (Прамод Митал), който както чета, не е коректен платец. Както с комбината, с който се бе захванал, така и с футболния клуб, който беше закупил впоследствие. Така че може би ръководството е имало финансови затруднения, защото колкото и да имаш желание, като ги нямаш парите, е трудно реализируемо. Но е имало начин и мисля, че при малко по-сериозно отношение, можеше да се намери решение.

Възможна ли е, според вас, конспирация срещу ЦСКА?

Кажете ми, откъде да се очаква подобна конспирация? Сега даже един приятел ме попита на улицата: “Не мислиш ли, че може да има конспирация срещу ЦСКА, за да представим пред Европейската комисия, че нашите отбори не струват?”. Не мисля, че това е възможно, може би е дело на развинтено въображение. Все пак всичко е възможно, но каква комбинация? Ако са изпълнени нещата, което не е направено, каква конспирация можеше да има? Каква? Щяха да си получат лиценза и днес в 16,00 часа щяха да получат решението дали играят в третия или във втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Само това беше останало неясно. Не е тайна моето отношение към ЦСКА и не е нужно да го афиширам. Не виждам точно това нещо, откъде може да дойде. Просто не виждам. Представете си обратното – че бяха изпълнени тези критерии, защото знам, че в момента Гарибов плаща 1 000 000 лв. в НАП. Ако това бе направено на 20 май и на 2 юни клубът ЦСКА беше изряден. Каква конспирация можеше да има тогава?

Появиха се твърдения, че Лицензионната комисия много късно е изпратила решението си на ЦСКА, така че ръководството на клуба да не може да реагира…

Категорично мога да ви кажа едно – вчера видях въпросното решение и то е дадено в началото на май. Даже те сами са настоявали да се обжалва по-бързо, т.е. да се даде на Апелативната комисия, за да може хората да дадат лиценза. Това е несериозно. Папката с точките за лицензиране се дава в края на декември! Забележете! Защото инфраструктурните, т.е. стадионите, ДЮШ и всички тези неща, се попълват до края на януари. След това има други неща – правно-административни, които също се попълват до края на януари. До края на февруари пък се попълват финансовите критерии, за да може Лицензионната комисия да прегледа внимателно тези материали и ако открие нередности и иска нещо да се промени в тези неща, клубовете да имат до 1 май цели два месеца да действат. Приема се, че това вече е станало факт и на 1 май са ти взели лиценза. След това ти дават 25-дневен срок за обжалване на решението на Лицензионната комисия пред Апелативната. И хората щяха да намерят разбиране, ако бяха видели, че нещата са направени поне до там, дори да се изразя грубо – да си затворят до някаква степен очите.

Следователно всичко е било в ръцете на ЦСКА?

Да, категорично. Всичко си зависи от ЦСКА. Не ми позволява съвестта да хвърля вина върху някои от тези хора, защото първо с Николай Георгиев съм работил в Министерския съвет. Познаваме се отлично и от Икономическия институт. Знам клубната му принадлежност и тя не е такава, за каквато го упрекна Сашо Томов. Познавам ги като хора – изключително морални и професионални, за да мога да ги упрекна с нещо. Това е моето лично мнение.

Търсили ли са ви от ръководството на ЦСКА да помогнете и бихте ли го направили?

Не са ме търсили, защото аз съм в съвършено друга обществена сфера. Но какво да има кажа в подобна ситуация? Ако ме потърсят, ще кажа това, което казвам и на вас. Ясно, точно и категорично е казано. Има правила и те са ясни за всички хора, които могат да четат. Те се спазва, било то финансови или административни и никой няма проблем. Аз мисля, че този проблем можеше да се реши в определените срокове. Убеден съм, че след 28 февруари, когато са представени как са разположени финансовите критерии в клуба и е обърнато внимание за това, както те казват няколко пъти, би могло да се вземе някакво друго решение. Но за съжаление не се е получило.

сряда, 4 юни 2008

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

уйде коня у ряката каруцата да пие вудъ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На крива ракета космоса й виновен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжелявам,но-свърши се с ЦСКА.Щтом след тая успешна година за тях се стигна до тук......,незнам...,а тази година имаха най-голям шанс за ШЛ с тези футболисти.''Язък'' за феновете им!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фенове на Левски се гаврят със символа на ЦСКА

Публикувано изображение

Прословутият паметник-топка, монтиран на стадион "Българска армия" по повод 60-тата годишнината на ЦСКА става собственост на Левски. Президентът на червените не е платил паметника на автора и му дължи 200 000 лв. Склуптурът е изразил готовност протестно да даде творението си на сините срещу 1000 лв, които са събрани от феновете. Към паметника има и бонус - барелеф на Прамод Митал. В момента "сините" запалянковци се консултират с адвокат и съдия изпълнител, които да осигурят достъп до творението. Осигурен е и кран за демонтажа на творбата, която ще бъде погребана ритуално и с необходимите почести в Суходолското сметище.

Само аз ли мисля, че тук вече може да се лее кръв... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...