Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Дъжд от звезди сбъдва желания

Препоръчан отговор

Ако е вярно, че падащите звезди изпълняват желания, то месец август ще е месецът на сбъднатите мечти. Учените очакват върху Земята да се излее силен метеоритен дъжд, като пикът му ще е на 12 август. Затова, ако искате да се насладите докрай на чудесния природен феномен на този ден, вперете очи в небето веднага след като слънцето се скрие зад хоризонта. И стискайте палци да няма облаци. Ако всички условия са налице, учените от руския Институт по приложна астрономия ви гарантират неповторимо зрелище.

През август покрай Земята минава метеорният поток Персеиди, наречен в чест на съзвездието Персей, откъдето произлиза. През последния летен месец са метеорните потоци К-Цигниди с пик на 17 август и Делта-Аквариди, които ще са в силата си на 7 август. Думата метеор произлиза от гръцката дума "метеорос" и означава буквално "явление отгоре" или "предмет, движещ се във въздуха".

Красивите падащи звезди са добре изучен и документиран космически феномен. Метеорният поток е светлинно явление, причинено от малки частици, които навлизат в земната атмосфера. Повечето от тях не са по-големи от песъчинки. Те са получени от разрушаването на комети, при което се появяват множество метеорни тела. Това са ледени и прахови частици, които продължават да се въртят по предишните си орбити. Родоначалник на най-атрактивния метеорен дъжд - Персеидите, е кометата Суифт-Тътъл. Всяка година през август Земята пресича този рой малки прашинки. В зависимост от химичния си състав метеорите изгарят в атмосферата с различен цвят, но специално Персеидите са синкаво-бели и по-рядко жълтеникави. Самите частици изгарят на около 100 километра над земната повърхност. Те се движат със скорост между 30 и 70 километра в секунда. Персеидите са сред най-бързите метеори. Те се движат с около 60 км в секунда. Влетяла в атмосферата, такава частица се вижда само за части от секундата. На 12 август, когато се очаква максимумът на звездния дъжд, на час ще могат да се наблюдават до 100 метеора.

Почвайте да си пожелавате! ;)

Източник: Стандарт

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналата година по това време също имаше такъв дъжд, спомням си защото бях на село а там небето е чисто и с огромни звезди/имам предвид, че се виждат по-добре от колкото в София.) Пожелах си най-важните неща които исках по това време и повечето се сбъднаха.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм харесвал метеоритните дъждове. За жалост така и не успях да видя качествено зрелище, въпреки, че преди няколко години (не помня точно колко) пак бяха обещавали метеоритен дъжд. Тогава висях над два часа на терасата с надеждата, да зърна падащи звезди, но си останах само с желанието. Е, видях към две-три, но те бяха малки и много нарядко. Тази година пак ще съм на терасата. Дано да няма облаци и този път да се накефя максимално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Миналата година по това време също имаше такъв дъжд, спомням си защото бях на село а там небето е чисто и с огромни звезди/имам предвид, че се виждат по-добре от колкото в София.) Пожелах си най-важните неща които исках по това време и повечето се сбъднаха.

<{POST_SNAPBACK}>

Наистина имаше метеоритен дъжд и миналата година и беше много красиво,защото аз бях на една поляна в село Бързица и беше много красиво.Това което си пожелах се сбъдна. :speak::)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще си помисля какво ,ще си пожелая ,а вие помнете това :

Внимавай какво си пожелаваш, не защото няма да се сбъдне, а защото си обречен да не го желаеш, докато го имаш ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

аз миналата година видях няколко падащи звезди обаче засъжаление за сега не са се изпулнили sad.gifsad.gifsad.gifsad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
аз миналата година видях няколко падащи звезди обаче засъжаление за сега не са се изпулнили  sad.gif  sad.gif  sad.gif  sad.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Аз тази година видях, ама не беше в рамките на дъжа :yanim: Всъщност бяха две - една за мен, една за приялтеката ми cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз колкото пъти съм видяла падаща звезда и съм си пожелава нещо коети наистина желая силно,се е сбъдвало. :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали звездите си пожелават желания като видят падащи хора?

ohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване