Премини към съдържанието
peterstamov

Компютърът увисва при натоварване! Дайте мнение. Благодаря!

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Конфигурация към момента:

Дънна платка GA-M61PM-S2 (rev. 2.0)

Процесор DMD Athlon X2 4400 + Box s.AM2

Рам 1GB PQI DDR2 667

HDD Samsung Sata II 320 GB 16 кеш

Захранване Fortron 360 W

Видео - вграденото.

DVDRW - LG

Написъх към момента защото предните части бяха HDD Seaget, няква друга рам и друго захранване Delux.

Проблема:

Машината стартира нормално. При лека работа не прави проблеми. При сваляне с около 4 MB по ЛАН -индикатора на харда спира да мига и компютъра замръзва. Занесен в сервиза - казват да не инсталираме програми и куп глупости (сервиза неструва).Преинсталират ,сменят харда и рама с тези горе. Пускаме в сервиза работи. При теста с Еверест забива и следва рестарт от копчето. Майстора в сервиза казва че е от програмата, и на компютъра му няма нищо. В къщи мерим напрежение по контактите, зануляваме и всичко си е добре. Проблема остава.Нямаме вяра на този сервиз. Носим машината в друг. Там преинсталират и по тяхни думи тестват с квот им дойде на ума (3D Mrk03 го минава без проблем - това го видях)и казват, че всичко работи. Съмняват се в захранването. Носим в къщи - работи 1 час и при по голям товар пак замръзва. СЛЕД НЯКОЛКО РЕСТАРТА Windows не стартира. Носим в първия сервиз дани сменят захранването. Сложиха Fortron и пак преинсталация. За около 10 дни 10 чисти инсталации на различни места с различни WIn. Проблема остава. Компютъра е гаранционен от първия сервиз. Искаме флаш на BIOS, но казват че отпада гаранцията. Гледам в сайта на Гигабайт има излезли нови версии на биос за AM2 процесорите. В момента дъното е с версия F4.

Дали ще е решение:

Остана да пробваме флаш на BIOS и накрая подмяна на дъното. Но ако флашнем отпада гаранцията.

Дайте идеи къде може да е проблема. Благодаря ви предварително за отделеното време.

Поздрави!

Редактирано от peterstamov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какъв режим работи хард диска : IDE или AHCI?

На кой SATA порт на дъното е включен?

Премести на друг порт, тествай хард диска за грешки и bad сектори!

Много странно, от кога след префлаш на BIOS отпада гаранцията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И най-накрая проблема ще излезе от дъното и след като го сменят, компютъра ще се оправи :sobbing:

Само не разбрах с друга памет тествали ли ли сте го ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започвам с малки пояснения.

Като стартира Win мрежовата карта стартира 5 минути по - късно. това го прави след около час работа и два-три рестарта.

Вече две чисти инсталации пробвам и отначало си стартира мрежата нормално, и идва момент в който като пусна машината - чак след 5 минути тръгва мрежата.

Машината преди нова година е работила нормално, от което съдя че не е от старата версия на BIOS.

Дали от лошото захранване Delux с течение на времето се е повредило нещо по дъното?

Неможах да се ориентирам в настройките в BIOS относно IDE или AHCI - не намерих опциите, но пробвах други каквито намерих.

Кутията е с лепенка и немога да бърникам вътре, за да пробвам да сменя кабелче или порт.

За старата памет - проблема го правеше и при нея.

Проблема е че в първия един час компютъра работи нормално ако не е натоварен на 100% и в сервиза казват, че няма проблем. като го натоварим и забие - казват "това не е критерии, компютъра си работи. Проблема е от програмата(става въпрос за теста на Еверест)"

И така незнаем кво да правим а пари нени се дават. Решението вероятно ще бъде да се занесе в по-добър сервиз, да се тества и вероятно да се плати за новата част(вероятно MB).

Съветвам всички дя си пазаруват машинките от магазини с добър и доказън сервиз!

Ако имате идеи пишете.

Поздрави!

Редактирано от peterstamov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни си кабела за интернета и тествай пак с Еверест!

kokomil може да се окаже прав за заминало дъно!

Щом не можеш да пипаш не можеш да очакваш помощ в хардуерен раздел :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо при флаш да ти отпада гаранцията.

А тези от сервиза се опитват да те завъртят дали от безхаберие или от незнание или са марлячи дето не са наясно с нищо няма значение, факт е че не си ти виновен нито програмите които слагаш както са ти казали.

Редактирано от PlamenPc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Започвам с малки пояснения.

Като стартира Win мрежовата карта стартира 5 минути по - късно. това го прави след около час работа и два-три рестарта.

Вече две чисти инсталации пробвам и отначало си стартира мрежата нормално, и идва момент в който като пусна машината - чак след 5 минути тръгва мрежата.

Опитай да забраниш мрежата от БИОС и виж какво ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю, я влез в Еверест и ми кажи какъв точно ти е процесора... Ако е Windsor - добре, ама ако е Brisbane бягай пак в гаранционния сервиз и им кажи да ти сложат Windsor... Проблема е че моделите Brisbane работят с друга версия БИОС... Ако ли не - връщай им компа и да ти еърнат парите... Факта, че са сменили Seagate със Samsung и че не ти дават да флашнеш биоса е показателен... Поне според мен...

ПП: той май и зебо имаше същата мисъл, ма аз късно се усетих...

ПП2: Моя правеше същия номер като му смених процесора... Ъпдейт на БИОС и нямаше никакви ядове... Другото което е - ти кат си ъпдейтнеш биоса, те от де ще раберат?! Компа ти ако се оправи никой няма и да знае... biggrin.gif

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

-Извинявам се за закъснението , но няколко дни нямах време да обърна внимание на машината, и затова пиша чак сега.

Да започна с това , че вече е оговорено компютъра да се занесе в по-добър сервиз, където ще се отремонтира надявам се!

-И така. Объркал съм нещо. Надникнах в Еверест по-подробно когато psycho_666 спомена процесора.

Процесора е Athlon x2 4000+ - BRISBANE, а не 4400 както съм писал по-горе. По данни на Еверест -

работи на 2109 MHZ, множител 10,5, HT 1004,6.

Така или иначе ще се носи в сервиз, но ми стана интересно какъв е проблема ако е Brisbane

Също пробвах да забраня мрежата от БИОС - не помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Текущата версия на биос (F4) не поддържа Brisbane процесори. Единственото решение е да се обнови биоса. И при ъпдейт на биоса не се губи гаранцията на дъното. Ако оплескаш нещо при ъпдейта обаче отговорността е изцяло твоя и гаранцията не го покрива. Същото и ако го направи някой сервиз, отговорността е тяхна, затова никой не иска да сменя биоси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мисля че можеш да оправиш нещата с флаш на биоса.Дъното е качествено и не вярвам да е от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен: не е от биоса ! Няма смисал да го баръш. И аз смятам , че е от дуното, най- вероятно ти се е подул някои кондензатор и в този "сервиз" .Явно него виждат.Не е от рамта: понеже отбеляза, че си я сменял! Едвали е от харда (точно този проблем да се получава от него). Не съм на 100% ама.......... Ако искаш в "сервиза" провери всеки компонент по - отделно! И.......... незнам усшех :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От биоса е... В списъка с поддържаните процесори срещу 4000+ пише БИОС F5... В смяната на биос специално пък на гигабитски дъна няма нищо страшно, още повече заради дюал биос поддръжката... На диска трябва да имаш една програмка @BIOS, с която можеш да си ъпдейтнеш биоса с натискане на 2 бутона... Ако все пак не ти се занимава идив някой СВЕСТЕН сервиз (ако в БГ има такова понятие) и те ще го направят това... Работата е за 5 минути всичко на всичко... Моя беше същия проблем като си взех новия процесор...

ПП: погледни срещу 4000+ Brisbane коя версия на биос пише...

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така да споделя само за информация какво се случи.

Флашнаха BIOS срещу 5 лв. в е сервиз и за момента след около 3 часа работа и няколко теста проблема не се е появил. Всичко работи нормално.

Притеснително ми е само за новата версията на BIOS, която е F9b, мислех че ще я флашнат с F8. F9b бета ли е? Гледам в сайта на производителя има F9C.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...