Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

RQ:Пътешествия На Дарвин С Кораба Бийгъл

Препоръчан отговор

Нужни са ми материали свързани с тази тема моля ако някой има възможност да ми ги предостави.По специално ми трябва информация от къде точно е минал,какви открития е направил и годините през които това се е случило.Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пътешествието на Бийгъл е заглавие давано на книгата написана от Чарлз Дарвин и публикувана през 1839 като неговия дневник и записки.Става въпрос за втората изследователска експедиция на кораба Бийгъл който тръгва на 27 Декември 1831 от Плимут Саунд под командването на кап.Робърт Фитцрой.Първоначално експедицията е трябвало да продължи 2 години,но продължава почти 5.Кораба се завръща на 2 октомври 1836.Дарвин е прекарал в изследвания на сушата 3г и 3 месеца,а останалите 18м.е бил във водата.Съдържанието на книгата общо взето очертава къде е бил Дарвин,но не в хронологичен ред

St. Jago – Cape de Verd Islands

Saint Peter and Paul Rocks

Rio de Janeiro

Maldonado

Río Negro to Bahia Blanca

Bahia Blanca

Bahia Blanca to Buenos Ayres

Buenos Ayres and St. Fe

Banda Oriental and Patagonia

Santa Cruz, Patagonia, and The Falkland Islands

Tierra del Fuego

Strait of Magellan. – Climate of the Southern Coasts

Central Chile

Chiloe Island and Chonos Islands

Concepcion: Great Earthquake

Passage of the Cordillera

Northern Chile and Peru

Galapagos Archipelago

Tahiti and New Zealand

Australia

Keeling Island: – Coral Formations

Mauritius to England

Давам ти малко сайтове,в които се посочва за местата,през които е минал Бийгъл

цък

цък

а ето я и самата книга

the voyage of the Beagle

Дано съм помогнала

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване