Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

savakur

Компютъра се рестартира сам когато си иска

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте.

Вчера инсталирах ново свежо "копие" на windows, и днес компютъра се рестартира поне три пъти, ей така без никаква на пръв поглед причина.

Проблема се почви още преди инстала, когато бях със стария windows. След рестарта се стартира зарежда си всичко нормално и извежда следното съобщение:

23702634pk7.th.png

От microsoft не дават кой-знае колко информация. Единственото което намерих в базата им за това съобщение е свързано със синия екран, но при мен това го няма - за мое щастие.

Ами, дано някой може да помогне.

:)

Редактирано от savakur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В това съобщение, значимата информация се намира под надписа click here.

Преди рестарта на машината ти най-вероятно ще се появи и синия екран, но трябва да отмениш автоматичното рестартиране.

Ако има отметка на My Computer - Properties - Advanced - Startup and Recovery - Settings - Automatically restart я махни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[при мене се оказа вирус в месенджър на hotmail.com този проблем. Сканирай си комп. с онлайн антивирусни програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В това съобщение, значимата информация се намира под надписа click here.

Преди рестарта на машината ти най-вероятно ще се появи и синия екран, но трябва да отмениш автоматичното рестартиране.

Ако има отметка на My Computer - Properties - Advanced - Startup and Recovery - Settings - Automatically restart я махни.

Дано това помогне:

untitle2hb1.th.png

Прикачих и информация от Event Viewer.

Да не забравя да спомена за синия екран който се оказа не точно син екран, а нещо като мозайка върху черен екран.

Е ....... не, точно докато пишех горния ред пак го направи.

ps: дано да не е хардуерен проблем

Event_Viewer.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kaкво разбираш, като "свежо копие" на Windows? Дай описание на инсталирания Windows при теб: коя е версията (+ сервизен пакет). Kaкъв е инсталационния диск - оригинален, ОЕМ, или нещо от нета? Как точно си направил преинсталацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Kaкво разбираш, като "свежо копие" на Windows? Дай описание на инсталирания Windows при теб: коя е версията (+ сервизен пакет). Kaкъв е инсталационния диск - оригинален, ОЕМ, или нещо от нета? Как точно си направил преинсталацията?

Странно ми е да го обеснявам.........., но под свежо копие имам предвид следното:

1 Kill Disk за харда

2 Поставям инсталационния диск в DVD-то и оттам мисля че на всеки е ясно

Може би имаш съмнения относно windows-а, но след ъпдейтите до сега не съм имал проблеми.

Според теб колко начина има за инсталация? Аз знам за два. Използвах по лесния.

Сигурен съм че с win-а всичко е наред. Е може и да греша, знам ли?

Предполагам, че това те интресува:

93208723cf4.th.png

cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.......................

Може би имаш съмнения относно windows-а, но след ъпдейтите до сега не съм имал проблеми.

Според теб колко начина има за инсталация? Аз знам за два. Използвах по лесния.

Сигурен съм че с win-а всичко е наред. Е може и да греша, знам ли?

......................

Какво според теб е инсталация на Windows XP, като споменаваш "по-лесния" начин? Repair ли правиш или нещо друго? Repair според мен не е инсталация, а преинсталация или по-точно припокриване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво според теб е инсталация на Windows XP, като споменаваш "по-лесния" начин? Repair ли правиш или нещо друго? Repair според мен не е инсталация, а преинсталация или по-точно припокриване.

предпочитам инсталация на ново, не репеар той само поправя грешките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
предпочитам инсталация на ново, не репеар той само поправя грешките

Аз имам същото мнение, ако става дума за предпочитания. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cool.gif

възможно ли е проблема да е хардуерен

Възможно е. И първия заподозрян с тази грешка е паметта. Бих препоръчал проверка на паметта с Memtest.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо искам да кажа, че repair-а аз поне не го смятам за инсталация! Всъщност ти си наясно с това, че не инсталация!

Не искам да се повтарям, затова прочети отново поста ми.

Възможно е. И първия заподозрян с тази грешка е паметта. Бих препоръчал проверка на паметта с Memtest.

Изпревари ме с поста си. Тъкмо обмислях коя програма да използвам за тест на PC-то, но обмислям вариант за тест на цялата система. Имам две програми които са доста добри според мен.

Благодаря на всички които изказаха мнение по темата. Ще направя тест на хардуера(до кадето е възможно) и ще пиша за резултата.

Чао.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема с рестартирането е решен. Вярвате или не, но след като му качих всички ъпдейти които се свалиха от microsoft проблема изчезна. Работи повече от 15 часа без проблем. А и хардуерния тест мина без забележки.

vacation1.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проблема с рестартирането е решен. Вярвате или не, но след като му качих всички ъпдейти които се свалиха от microsoft проблема изчезна. Работи повече от 15 часа без проблем. А и хардуерния тест мина без забележки.

vacation1.gif

Това означава, че не си инсталирал съвсем коректно Windows, когато си отворил тази тема, пропуснал си ъпдейта. По принцип почти всички операционни системи би трябвало да работят стабилно след обновяване. Много добре, че си се оправил. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...