Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Добра защита ли ми дава ZoneAlarm ?

Препоръчан отговор

Искам да знам когато си install ZoneAlarm ще имам по-голяма сигурност да не се заразя от червеи ? моля напишете вашето мнение за програмата ! Благодаря ви !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 69
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Искам да знам когато си install ZoneAlarm ще имам по-голяма сигурност да не се заразя от червеи ? моля напишете вашето мнение за програмата ! Благодаря ви !

За какво става дума? За коя програма:

1. ZoneAlarm Internet Security Suite

2. ZoneAlarm Pro

3. ZoneAlarm Anti-Spyware

4. ZoneAlarm Antivirus

5. ZoneAlarm (Firewall)

Това е само за home (домaшни) потребители. При неуточнен въпрос всеки може да пита и да се дават какви ли не вариации на тема ZoneAlarm...

Редактирано от Mithu (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво става дума? За коя програма:

1. ZoneAlarm Internet Security Suite

2. ZoneAlarm Pro

3. ZoneAlarm Anti-Spyware

4. ZoneAlarm Antivirus

5. ZoneAlarm (Firewall)

Това е само за home (домaшни) потребители. При неуточнен въпрос всеки може да пита и да се дават какви ли не вариации на тема ZoneAlarm...

Има всичко без ZoneAlarm Pro всичко друго го има

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Toест ZoneAlarm Internet Security Suite. Имаш предвид това?

Лично мнение: не дава (засега) пълноценна защита. По-добре е да имаш добре конфигурирана защитна стена (Firewall) и някаква различна (не от същата марка) антивирусна програма, както и антиспай друга марка. Не мисля, че ZoneAlarm предлагат достатъчно добра защита в момента. Но след време може да стане по-добра. Стената (firewall) е добра, даже има безплатна версия. Има маса ръководства по въпроса, класика е. :)

Но може да не ме слушаш, разбира се. Само ако имаш някаква идея и да не ръчкаш хаотично из нета, за търсиш разни кракове и шарении, без да си даваш сметка какво всъщност правиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тазя ZoneAlarm която изтеглих има :

Internet Security

Anti-virus

Anti-Spyware

FireWall

Пак не стана много ясно, но според поста ти най-вероятно става дума за варианта ZoneAlarm Internet Security Suite, който осигурява комплексна защита. Не съм пробвал последната засега финална версия на продукта, но в коментарите за нея се твърди, че до голяма степен (?) е решен проблемът със забавянето на системата при стартиране, станал "запазена марка" за ZA, поради извършващите се проверки.

А иначе от ZA като стена и Kaspersky като антивирус реално едва ли могат да се очакват проблеми. По традиция antispyware модулът на пакета не е особено надежден, но винаги може да се подсили.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с вградения към Windows-a FireWall , Avast , Ad-ware , ZoneAlarm :)

Първо при инсталиране на Zone Alarm, защитната стена на Windows се спира автоматично, второ има конфликт между Avast и Zone Alarm (всички версии, без Free версията).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак не стана много ясно, но според поста ти най-вероятно става дума за варианта ZoneAlarm Internet Security Suite, който осигурява комплексна защита. Не съм пробвал последната засега финална версия на продукта, но в коментарите за нея се твърди, че до голяма степен (?) е решен проблемът със забавянето на системата при стартиране, станал "запазена марка" за ZA, поради извършващите се проверки.

А иначе от ZA като стена и Kaspersky като антивирус реално едва ли могат да се очакват проблеми. По традиция antispyware модулът на пакета не е особено надежден, но винаги може да се подсили.

Аз съм с ето тази http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1...show&id=290

надявам се да нямам проблеми .. и дано да е решен проблема с забаването при стартиране

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ето тази http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1...show&id=290

надявам се да нямам проблеми .. и дано да е решен проблема с забаването при стартиране

Добре, аз написах мнението си по-горе за ZoneAlarm Internet Security Suite. Сега е ясно какво имаш и за какво питаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с вградения към Windows-a FireWall , Avast , Ad-ware , ZoneAlarm :)

И как ще се спогодят новата ти придобивка и АВАСТ !? Червеите ще те докарат до наложителен преинстал на Win - докато се начудиш кое да деинсталираш ...Смешно ми стана и се чудя тези въпроси можеше ли да се поставят по още по-смешен и странен начин ...Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо при инсталиране на Zone Alarm, защитната стена на Windows се спира автоматично, второ има конфликт между Avast и Zone Alarm (всички версии, без Free версията).

Ами не виждам защо не си закачиш направо Kaspersky Intеrnet Security 7.0.Ако ли не трябва да деинсталираш Аваста,защото не е съвместим с Касперски Антивирус.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не виждам защо не си закачиш направо Kaspersky Intеrnet Security 7.0.Ако ли не трябва да деинсталираш Аваста,защото не е съвместим с Касперски Антивирус.

Internet Security има не само Kaspersky. Не виждам никакъв резон и връзка с темата да предлагаш този вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Internet Security има не само Kaspersky. Не виждам никакъв резон и връзка с темата да предлагаш този вариант.

Пак ще ти напомня че антивируса на Зоната е на Касперски,ако не знаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак ще ти напомня че антивируса на Зоната е на Касперски,ако не знаеш.

Това не означава, че ZoneAlarm=Kaspersky. По-горе написах, че излизаш от темата. Факт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... и дано да е решен проблема с забаването при стартиране

Ами поне се надявам да е така, но сега не ми се търсят линкове към четените коментари, а и те едва ли биха били от полза за някого. Съвсем различно е ако сам си я изпробваш, защото едва ли има две еднакви конфигурации, а всеки един цялостен защитен пакет си иска своето, т.е. ресурси. В известна степен съм готов да подкрепя становището на Mithu по отношение на съмненията му относно достатъчната ефективност от пакета, но ако наистина има проблеми, то те едва ли са породени от защитните качества на отделните компоненти, а по-скоро от окомплектоването им и степента на изглаждане на нередките конфликти помежду им.

Напоследък стана модерно да се създават пакети, изградени върху повече или по-малко популярни енжини* - така се появиха нови предложения (вариант Internet Security, пък макар и с различия в заглавията) от Agnitum Outpost, SpySweeper, та и този ZoneAlarm, за който коментираме сега. Не че този вид защита е нещо ново (ползвам F-Secure, продукт на поне три енжина), но продуктите вече не са рядкост.

Следя внимателно коментарите за ZoneAlarm Internet Security Suite, защото съм свикнал винаги да имам подръка поне 1 резервен вариант за защита, а този изглежда напълно подходящ.

----

* Не бива да се отъждествяват енжини с продукти, в този смисъл ZoneAlarm Internet Security Suite съвсем не е KIS, при това не коментирам възможностите им!

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не означава, че ZoneAlarm=Kaspersky. По-горе написах, че излизаш от темата. Факт.

Аааа взе да ми светва-Касперски антивируса на Зоната не е Касперски антивирус.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аааа взе да ми светва-Касперски антивируса на Зоната не е Касперски антивирус.

Да, не приемай ZoneAlarm Internet Security Suite като чисто механично смесване между KAV и ZA.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...............

В известна степен съм готов да подкрепя становището на Mithu по отношение на съмненията му относно достатъчната ефективност от пакета, но ако наистина има проблеми, то те едва ли са породени от защитните качества на отделните компоненти, а по-скоро от окомплектоването им и степента на изглаждане на нередките конфликти помежду им.

....................

Aз нямам някакви сериозни аргументи, за да препоръчам или да оплюя Internet Security варианта за защита. По-горе в темата изразих лично мнение. Имам доста опит (което не означава абсолютно нищо) с Internet Security пакети. Даже при тях има понякога сериозни конфликти и сривове. Не робувам на марка, днес един автор е добър - утре друг. :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, не приемай ZoneAlarm Internet Security Suite като чисто механично смесване между KAV и ZA.

Инсталирвам на тази същата Зона Аваст да си проверя компа и ми излиза надпис че Аваст е несъвместим с Касперски Антивирус.Е сега на кой да вярвам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирвам на тази същата Зона Аваст да си проверя компа и ми излиза надпис че Аваст е несъвместим с Касперски Антивирус.Е сега на кой да вярвам?

Какво всъщност инсталираш? Може ли снимка на това събитие?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Събитието беше преди три четири месеца.Пробвай ако ти се занимава.Обаче Аваст Про.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се без колебание!

rosko11, ти явно гориш от желание да преинсталираш компютъра си в най-скоро време. Какво всъщност правиш и и какво се опитваш да направиш? Щита на Avast! е несъвместим с KAV, това го пише навсякъде (е, почти навсякъде). И защо ти трябва да инсталираш програма, че да провериш как работи друга със същото предназначение. Съвсем не е препоръчително да имаш 2 активни антивирусни програми, а и Kaspersky категорично няма да ти го позволи.

Искаш да провериш - моля, за целта има онлайн скенери, проверявай си се колкото си искаш, но не инсталирай или поне не опитвай да слагаш втори антивирус.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване