Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Немска овчарка - всичко за породата : видове, съвети за отглеждане, похвали, проблеми

ira1980
 Сподели

Препоръчан отговор

Казва се Арес. :) Не мисля че вестника помага обаче. :(

Още е дете. Ще изръфа доста неща освен ръцете ви.

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
  • Отговори 66
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Наскоро си взех НОК, голям сладур :) Всичко е наред, научихме го да се облекчава на правилното място....Даже вече му се изправи едното ухо. Видяхме майката и бащата,разбрахме за тях от къде са взети,чистокръвни. Всичко разбира,каквото му кажем. Но още е малък (на 56 дни), хапе ни за крака, чехлите,ръцете, хапе всичко каквото види. В една книга пишеше. че ако не разбира като му кажем твърдо НЕ, да го удряме по задницата с навит вестник. Като го ударим, не разбира от първия път, а чак след като го ударим много пъти. Ръцете ни са в рани, краката също. :( :( :( Вече не знам какво да правя. Вестника не помага. Ако имате съвети, моля помогнете. Иначе усеща ако някой идва на вратата, преди да е отключил седи и го чака да влезе. :D Голям е хубавец :wink12: :wink12: :wink12: Само хапането ни е единствения проблем.

Здравей, ние също имаме немска овчарка на 2м. и имаме същият проблем. Все едно сме си взели в къщи крокодил а не куче! Вестника наистина не помага, накупих му всевъзможни играчки за гризане, но май нашите ръце и крака си останаха най-вкусните и интересни "играчки" за него! Имаме почивка само като спи или все още е сънен! Ужас! И още един проблем с който трудно се справяме, яде си акитата! Моля, помогнете! Как да го отучим! Ходя след него като Държавна сигурност, :magnifier: но не винаги го усещам кога отива до тоалетната! :mistaken:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

;;;;;;;;;;;;

Чудя се как съм пропуснала да пиша в тази тема, за да ме цитират и мен критиците-кучолози? :speak:

:lol6: :lol6: :lol6:

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Белгийската овчарка не е по-интелигентна от Немската, общо взето са с еднаква работна интелигентност. За определена работа обаче се изискват и други качества не само интелект. То и Пуделът и Бордър Колито са по- напред в класацията по интелигентност от гореспоменатите, но вършат коренно различна работа.

Редактирано от spielberg (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

;;;;;;;;;;;

Свикнала съм да чета добре написани текстове... :shy11:

Белгийската овчарка не е по-интелигентна от Немската, общо взето са с еднаква работна интелигентност.

И аз съм на това мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре учителко любима;всички тук ще те послушаме:

Само ти - е достатъчно.

Пак повтарям... белгийската овчарка е в пъти по интелигентна от немската овчарка. :tongue2: .затова е предпочитана от спец частите..те са много верен коректив на това коя порода и кои качества в нея са ценни;иначе няма да губят времеви ресурс за обучение

Нали не ми предлагаш да си изхвърля домашния любимец и да си взема белгийска овчарка, защото тя, по твое мнение, е мерцедеса... С какви ли марки коли сравняваш близките си хора?

Бих взела и отглеждала с обич и куче от улицата. Не съм сноб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами-и-и имам куче от тази порода уважаема..затова давам мнение;а не критикувам.

От коя точно порода имаш куче - немска или белгийска овчарка? Защото постът ти възхвалява белгийската овчарка, а пък пишеш в тема за НОК.

Темата е :

Немска овчарка - всичко за породата : видове, съвети за отглеждане, похвали, проблеми

Би ли ми обяснила, ти как точно се вмести в темата? Или трябва да гадаем, че и ти имаш НОК?! Какъв съвет даде, какъв проблем или опит сподели?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Кучето ми е минало през специално скъпо струващо обучение и смятам че само един добър инструктор може да извади наяве качествата на едно куче.Получих накрая това което исках..отлично обучено стражево куче. Колкото до това какво ви дразни в сравнението ми с марка кола..ми то си е до изисквания и възможности разбира се.Търсих ;намерих и заплатих доста висока цена за куче с родословие и му осигурих качествено обучение;за да се извадят наяве добрите качества заложени в породата му.Това ;че Вие имате по скромни изисквания към кучето си; не значи;че така елементарно злобно се нахвърляте към човек който не споделя мнението Ви. Иначе ...харесвам трабанти /като Соломон Паси/;ама се задоволявам с порше..сиромашия какво да правиш :tongue2:

със здраве да си ги ползваш и кучето и колата... :bye1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

със здраве да си ги ползваш и кучето и колата... :bye1:

Присъединявам се към поздрава на Ефи! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, ние също имаме немска овчарка на 2м. и имаме същият проблем. Все едно сме си взели в къщи крокодил а не куче! Вестника наистина не помага, накупих му всевъзможни играчки за гризане, но май нашите ръце и крака си останаха най-вкусните и интересни "играчки" за него! Имаме почивка само като спи или все още е сънен! Ужас! И още един проблем с който трудно се справяме, яде си акитата! Моля, помогнете! Как да го отучим! Ходя след него като Държавна сигурност, :magnifier: но не винаги го усещам кога отива до тоалетната! :mistaken:

Нашето куче е същото...толкова много играчки, а нас хапе... Наскоро му купихме една пластмасова топка, която като си играе с нея и пада храна.Харесва му. Само тя и един кожен кокал имаха успех. С другите си поигра за 10 минути и повече не ги отразява. Ако ние не му покажем играчките, той просто няма да се заиграе с тях.И за акитата същото го прави и нашия Арес.Някой ако може да помогне :shy11:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 месеца по-късно...

Имам немска овчарка на 4 години женска и като се окучи всеки път спира да яде, много грижовна майка е, но кученцата умират около 10-ия ден поради липса на мляко. Ходих до 2-3 ветеринара, но никой не казва нищо конкретно и всеки гадае. Ако някой се е сблъсквал с този проблем, моля да ми пише

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Немската овчарка е символ на вярност и преданост ! имат силно развит интелект, те са същевременно уверени и спокойни кучета вдъхващи респект. Много ги обичам съм щастлив собственик на дългокосместа овчарка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Немската овчарка е символ на вярност и преданост ! имат силно развит интелект, те са същевременно уверени и спокойни кучета вдъхващи респект. Много ги обичам съм щастлив собственик на дългокосместа овчарка

Как стои въпросът с разходките? Задължително ли е немската овчарка да се извежда ежедневно и колко често?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

много движение, за да е здраво и щастливо Извеждаме я 3 пъти дневно (желателно е 2 пъти, на равни интервали), събират ѝ се около 3 часа като през това време почти не сяда.

Редактирано от Efe (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 11 месеца по-късно...

Любимата ми порода, имах до преди 4 години, приспахме го защото беше вече много стар мъжки, на 13 години. Както всяка порода и при немците е както си го научиш,нашето го дразнехме много като малко и беше леко агресивен, така си и порасна. Извеждахме го с наморник, защото налиташе и на хора и на другите кучета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Любимата ми порода, имах до преди 4 години, приспахме го защото беше вече много стар мъжки, на 13 години. Както всяка порода и при немците е както си го научиш,нашето го дразнехме много като малко и беше леко агресивен, така си и порасна. Извеждахме го с наморник, защото налиташе и на хора и на другите кучета

Вземи си друго.Овчарката от малка трябва да се научи кой е господарят.Иначе става неконтролима.Прекрасни и умни кучета.Моята съм я научил да си играе с всички, но не можеш да влезеш в къщи без да му заповядам.Въпреки, че едното ми куче почина съм щастлив,В момента гледам по малката овчарка.Не мога да си представя живота без куче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Аз намерих преди две години осиротяла женска, около 7-годишна, добре възпитана. Осигурявам й по две разходки дневно, общо около 6 км. Единствено апетитът ни създава грижа. Лятно време понякога отказва да яде в интервал 48 часа и започва да развива невродермит. Обратно, зимно време апетитът й се повишава прекомерно и е склонна да натежава. Понеже е подвижна, миналата зима получи контузия на коляното при натрупани рязко 2-3 излишни килограма.

Редактирано от animalprograms (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 7 месеца по-късно...

Здравейте! Имам Немска Овчарка на 3 години и не иска да се разгонва...  :shock11: вече 3 години само 3-4 пъти се е разгонвала.. Сега намерихме мъжки и стана тука 1 година все чакаме и не се разгонва... Чух, че имало някакво хапче за разгонване... Някакъв съвет да ми дадете какво да правя? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, водиш кучето на ветеринар да го прегледа. Ако се наложи, може да му назначи и специална диета. В доста случаи това се получава при неправилно хранене на даденото животно, но това е само предположение. Ветеринаря ще ти каже по-какъв начин могат да се случат нещата. Такива решения от тук и от там могат да доведат само до проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джани, ефектът на медикаментите е предотвратяване на разгонването, не неговата провокация. Въобще, шега с това не бива.

Второ. Добре е да бъде обсъдено с добър ветеринар дали има нужда от изследване за изменения на репродуктивната система (напр. с рентген или ехограф). Не зная дали подтиснатият еструс може да се дължи на такава причина, но ако да, причината може да се окаже напр. развитие на киста на яйчника/яйчниците и това ще изисква бърза лекарска намеса.

И трето. "Просто искам да си имам и малки кученца" би могло да означава всъщност "ще ми се нещо, ама знам ли какво точно". Защо предполагам това? Германската овчарка ражда средно 7.5 кученца и ние не можем да предполагаме, че който и да е стопанин на такава би възнамерявал да се грижи за потомството. Напротив, примитивните организми просто се забавляват с кученцата около 6 седмици, след което ги отделят насилствено от майка им, т.е. вдействителност такива произвеждат сираци и така причиняват истинска семейна драма. Няма значение, че тази практика е считана за съвсем обичайна сред нискокултурните народи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:D Просто искам да си имам и малки кученца  ;)

ок

роди 5 да речем и общо 6 немски овчарки - щото те няма да стоят все малки кученца нали се сещаш - къде и как ще ги гледаш

че на мен не ми стига толкоз фантазията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване