Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

yoto1976

как се саздават компютърните вируси

Препоръчан отговор

може ли някой да ми каже как се правят тези вируси.ще ми бъде много интерестно.благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Компютърните вируси (и не само те) са програми. Написани са от хората - за хората. :shy11: Виж тази тема и това.

Редактирано от Mithu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Компютърните вируси (и не само те) са програми. Написани са от хората - за хората. :shy11: Виж тази тема и това.

По-добре е българският вариант от енциклопедията за определението на вирус

Също така можеш да погледне тук и да се потърси и информация в мрежата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По-добре е българският вариант от енциклопедията за определението на вирус

Също така можеш да погледне тук и да се потърси и информация в мрежата

От българската Wikipedia:

Най-често вирусите се пишат на така наречените "езици от ниско ниво". Пример за такива са Асемблер и C. На тези езици се пише трудно, но те позволяват използването на сложни и нестандартни програмни похвати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От българската Wikipedia:

Само не разбрах защо ми го казваш на мен. Аз много добре знам какво е вирус и как се пишат! Отговорих ти на поста, защото си дал линк към английски, а българският е по-добре! А на него съм му писал да погледне и в мрежата за повече информация! Отговорът ти тук е неуместен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вирусите се пишат на език като Assembler, ама не се пробвай че ми писна от вируси......phxaxhaxahxgxauxat

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вирусите се пишат на език като Assembler, ама не се пробвай че ми писна от вируси......phxaxhaxahxgxauxat

Асемблерният език (асемблер) е език за програмиране, чрез който машинният език на дадена процесорна архитектура се представя в четима за хората форма. Mашинният език представя машинните операции в двоична форма, т.е. всяка машинна операция се кодира със специфична комбинация от битове. За да бъде четим машинният код(език), тези комбинации от битове се заменят със символи, наречени мнемоничен код.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...