Премини към съдържанието
azbuki

Американски президентски избори

Кой ще стане новият американски президент?  

52 гласували потребители

1. 1. Кой ще стане новият американски президент ?

• Барак Обама
      39
    • Джон МакКейн
      4
    • друг
      3

Препоръчан отговор

Давай Джон пребори расисткия и популистки вот!!!

... Мартин Лутър Кинг :

"Имам една мечта. Искам четирите ми деца да живеят в свят, в който няма да бъдат съдени по цвета на кожата си, а по силата на характера си"

... расисткия пфуууу ... а замисли се малко !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами именно расистки,как си обясняваш че 94% от афроамериканците ще гласуват на тези избори?Това че са афроамериканци незначи,че не са расисти защото белите нямат проблем да гласуват и за Обама докато 99% от гласуващите афроамериканци ще гласуват за Обама,кой вот тогава е расистки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю , твърде съм уморен , твърде пиян ;) ... не ми се спори сега ! Както казват умните руснаци - Паживьом - увидим !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано спечели Обама!!!

Редактирано от Амигоса (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано Обама да спечели, предпочитам го пред Маккейн............Ще ме извинявате ама на американците не и трябва президент войнолюбец......Трябва им човек, който да се заеме с други неща-вътрешна политика, граждански права, образование, здравеопазване.изобщо с неща, далеч от войните и месенето в делата на чужди държави.

Четох че в Джорджия са предпочели Маккейн. Този щат никога няма да стъпи в 21 век. ohmy.gif:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обама е президент,оле!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БАРАК ОБАМА СПЕЧЕЛИ! УРАААААААААААААА! :):rolleyes::whist::super::clap: :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро.

Ще видим какво ще направи новия президент.Има време.А дали за България ще направи нещо силно ме съмнява,както и силно ме съмнява някой от потребителите тук да се радва ако Ахмед Доган или някой от ДПС или от многобройните ромски партии стане президент или министър-председател на България.Държа да подчертая,че не симпатизирам и на Маккейн.

Обичам родината си,макар,че тя(политиците)май не ни обича!Ще попитам риторично:няма ли расизъм за българите в България?

От сърце желая успех на новоизбрания президент на САЩ-Барак Обама!

Хубав ден на всички :)

Редактирано от pepi7308 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Американския народ да избира който си иска, това няма никакво значение. Ако се върнете назад в темата ще прочетете следното:

Избирателна система на президентските избори в САЩ – справка

Избирателната система в САЩ отразява някои характерни особености на държавното устройство на страната, най-вече федералния му характер. В Съединените американски щати народът избира членовете на Конгреса, законодателния орган, а отделните щати избират президента, който олицетворява изпълнителната власт на федерацията.

Т. нар. Електорална (избирателна) колегия представлява група от 538 делегати, които заседават на всеки четири години, за да изберат президент и вицепрезидент на САЩ. Те никога не се срещат на национално ниво. Просто делегатите във всеки щат провеждат събрание в сградата на щатския законодателен орган, за да дадат гласа си за кандидата, когото са избрани да представляват от жителите на щата. Те играят ролята на, един вид, наместници на съответния кандидат-президент във всеки щат. Заседават в първия понеделник след втората сряда от декември. На 51 отделни заседания, провеждани в един и същи ден, делегатите дават своя електорален вот за кандидата, когото представляват, като по конституция не е задължително да гласуват за него. Така изборът на държавен глава в САЩ става чрез непряко гласуване.

Електоралните делегати/наместници се избират в деня на президентските избори от жителите на всеки щат. Техният брой и съответно броят на вотовете на всеки щат в гласуването за президент в електоралната колегия, е равен на сумата от броя на членовете на Камарата на представителите (свързан е с числеността на населението) от съответния щат, плюс броя на сенаторите, винаги по двама от щат. Федерален окръг Колумбия, където се намира столицата Вашингтон, има право на три вота (трима делегати).

Във всеки щат избирателите гласуват за избирателна листа от наместници за съответния кандидат-президент. В почти всички щати важи правилото “победителят печели всичко” - партията, спечелила мнозинство, печели всички електорални вотове, т.е. всички президентски делегати, които изпраща щатът в Електоралната колегия, са на нейния кандидат. Изключение правят щатите Мейн и Небраска, където делегатите се разпределят пропорционално на вота.

41 дни след президентските избори, делегатите гласуват за президент и вицепрезидент. Приблизително месец по-късно, двете камари на Конгреса провеждат общо заседание, за да обявят победителя на президентските избори. Ако даден кандидат е получил подкрепата на 270 или повече делегати, председателят на събранието, обикновено вицепрезидентът, провъзгласява този кандидат за новия президент на САЩ.

При действащата в САЩ избирателна система е възможно даден кандидат да спечели мнозинството от гласовете, но да загуби вота в Електорална колегия. Това се случи през 2000 година, когато за победител бе обявен кандидатът на Републиканската партия Джордж Буш, въпреки че бе спечелил по-малко, като общ брой, гласове на американци, отколкото кандидата на Демократическата партия Ал Гор.

Нали знаете какво значи това. ;) Сега ще е радост и сълзи в очите за "спечелилия" кандидат, а после другият може да седне на президнтския стол в белия дом.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Здравейте, Чикаго!"

С тези думи 44-ият президент на САЩ Барак Обама поздрави събралото се множество американци в парка на Чикаго, щата Илинойс. Той излезе на трибуната в "Гранд Парк" точно в 7,00 българско време.

"Предстои ни дълъг път. Изкачването ни ще бъде стръмно. Ние може да не стигнем до целта за една година и дори за един мандат, но Америка, аз никога не съм бил по-обнадежден, отколкото съм тази вечер, че ние ще успеем", заяви Обама

05 ноември 2008 / News.dir.bg

Амии, честит президент, Америка, ще кажа пък аз. Мисля, че това е началото на нещо ново и дано да е в добра насока. Много заключени врати се отключиха, но да видим през кои от тях ще съумее да влезе Америка. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито на Америка за първият й чернокож президент! :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито,Обама!

Радвам се че спечели!

:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Американския народ да избира който си иска, това няма никакво значение. Ако се върнете назад в темата ще прочетете следното:

Нали знаете какво значи това. :P Сега ще е радост и сълзи в очите за "спечелилия" кандидат, а после другият може да седне на президнтския стол в белия дом.

Означава и нещо друго - 10-тина щата определят държавния глава на останалите 41. За мен това е глупаво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито на Обама!!!

Дано се окаже добър и успешен,като президент! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетете тази статия, но още по-ясно ще Ви стане за какво иде реч от графиката, която разяснява кои щати са гласували за Обама, и кои за Маккейн. Ще забележите как все още, в Южните щати си е разпространен расизма, затова и са гласували за Маккейн. Така се радвам, че най-големите расисти в света ще си имат чернокож за президент. Д-р Мартин Лутър Кинг доста би се радвал, ако беше жив, де... :P

П.П. От Април 2007-ма гледам дебатите и речите (е, не редовно, но често...) на кандидатите и, ако трябва да съм искрена, Барак Обама създаваше впечатление на най-подходящия от всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
БАРАК ОБАМА СПЕЧЕЛИ! УРАААААААААААААА! :):super: :super: :super::clap: :clap:

бравооооо :super: :super: :):rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Обама спечели!!!

Промяната за САЩ и въобще за света идва!

Дано.. дано... !!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Обама спечели!!!

Промяната за САЩ и въобще за света идва!

Промяната за Америка и за света идва, но ще бъде не такава, каквато пишещите тук очакват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Промяната за Америка и за света идва, но ще бъде не такава, каквато пишещите тук очакват.

Естествено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дано спечели Обама!!!

Естествено!

А това от злоба към света ли го каза, след като знаеш, че нещата вървят на зле?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.