Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

airfen

Колко типа хора различавате?

Препоръчан отговор

На 16 съм имам ясно изразена теория която както се видя много пъти не позволявам да ме манипулират и имам принципи които никой не може да промени колкото и да ми се обяснява че съм бил не знам си какъв.Така че според твоето разделение на тъпаци и не тъпаци предполагам, че не съм от тъпаците.

Имам достойнство и не мрънкам за дреболий, а само за важни работи.Безплатен обяд никога е нямало но преди имаше безплатно изпращане на съобщения без чакане, а сега няма.Относно табелката само да спомена че бях си сложил такава табелка за аватар но ми я изтриха и заплашиха защото съм нарушил несъществуващо правило и от тогава ми стана ясно че не всички са равни.Ти си втората която ми предлага абонамент.Не искам никакви випове а дори и да исках щях да взема телефона ей сега на една ръка разстояни е и веднага пращам съобщение за един месец.Но не искам.Искам всички да са равни.Ако ще има права за едни то поне да са за всички.Все пак някои може да нямат възможност да си платят абонамент.

Ок. Ясно.

Но не си прав - тук не става въпрос за имане и нямане на възможност за плащане на абонамент. Става въпрос за това дали ти трябва или не. Не си мисли, че си ги купуваме тея абонаменти, заради табелките. Аз примерно получавам много ЛС-та и ми е писнало да трия и архивирам - особено като ме залеят с доклади и ми се напълни пощата. За мен наличието на 1000 съобщения си е рай! Другото не ме грее изобщо - дали ще светя или ще съм с табелка - няма значение.

Друго - както се сещаш тези услуги не може да ги има за всички потребители, Калин вече обясни защо.

И трето - гледайки цените на абонамента, честно казано е достъпен за всеки. Говорим за 10лв. не за 100.

Колкото до това всички да сме равни - и аз на твойте години това исках, но вече се убедих, че е невъзможно. И ти сам ще се убедиш - никога, никъде хората не са равни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се върнем за малко към темата.Аз разбирам че според нея има 4 типа. Източни, западни, северни и южни.Западните щом са тъпи се предполага че източните са умни.Тогава аз се чудя какви са северните и южните?

Ако тя живееше в някоя западна държава съм сигурен че друго мнение щеше да има.

Ами аз живея в Дания. Отделно съм обиколила почти цяла Европа, прекарала съм достатъчно време и в САЩ и други точки на света за да добия някаква обща представа.

И не - не деля хората на посоки, много ясно поясних.

Деля ги на лесни за манипулиране и такива, които не се поддават на манипулации. Един средно интелигентен човек не се поддава на манипулации. Един тъпак, вярва на всичко, което види по телевизията!

Хората в развитите страни имат право на избор - да се образоват, да останат необразовани, да работят или да живеят на гърба на държавата. Многото опции водят до мързел и безхаберие. Многото опции водят до това да си на 33 години, да нямаш образование и да нямаш 1 заработен ден в живота си. Точно това удобство, в което живее западният свят, води не малка част от жителите им до интелектуален застой.

И за това, тези хора, лесно манипулирани, без ясни и логични представи, на изборите се юркат да гласуват за крайни националистически и консервативни партии. Точно тези хора, се записват доброволно в армията и заминават за Ирак и Афганистан - без изобщо да имат представа за отиват на война. Чули по Би Би Си нещо и давай.

За тези хора говорех. Дай ми 5 тъпака и да видиш колко са лесни за минпулация.

Вие сте тези, които ми вадите думите от контекста и ме изкарвате, че деля хората на посоки.

Баси...

Да се надявам, че достатъчно ясно съм се изразила този път!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам всички да са равни.Ако ще има права за едни то поне да са за всички.Все пак някои може да нямат възможност да си платят абонамент.

Амиго,уважавам мнението ти,но с този израз "Искам всички да са равни" направо изби рибата...За твойте 16 години не познаваш комунизма,затова ще ти кажа че той си отиде и този израз си отиде с него...Никъде и никога няма "всички да са равни"....и друг път съм казвал че тия неща (табелки,VIP,опции и пр.) са глупости от някакъв виртуален живот,в реалния няма ли с какво да се занимаваш....Ако мислиш че някакъв си "специален" от някакъв си форум наистина е повече човек от теб - много жалко за теб,влизаш във втория тип на AciDBurn Публикувано изображение

Поздрави.

Да се надявам, че достатъчно ясно съм се изразила този път!

Винаги се изразяваш правилно....Харесаха ми твоите "типажи"...Специално в САЩ,аз останах с впечатление за страшно много "тъпаци",почти цялата нация...твоето мнение.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги се изразяваш правилно....Харесаха ми твоите "типажи"...Специално в САЩ,аз останах с впечатление за страшно много "тъпаци",почти цялата нация...твоето мнение.

Поздрави.

Ооо, тях ги визирам най-често, защото са ми най-близки - освен престоя ми сред тяхната култура и начин на живот, сега са се юрнали да живеят по Европа, така че освен с хора от Близкия Изток, Източна Европа и Африка, Запада се напълни и с американци. Те са уникална нация, която затвърждава теорията ми.

Имаше една приказка - 100 процентов американец е 99 процентов идиот. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два основни вида хора: Щастливи и Нещастни...

Всички останали разграничения са просто подчинени на горното...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някъде по-нагоре прочетох едно мнение, че има човеци, има и хора... това ми хареса :-) Бих го префразирала - има хора, има и роботи. Въпрос на избор е към кои искаш да принадлежиш... май и двата типа получават еднаква доза щастие, но първите определено имат повече приключения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някъде по-нагоре прочетох едно мнение, че има човеци, има и хора... това ми хареса :-) Бих го префразирала - има хора, има и роботи. Въпрос на избор е към кои искаш да принадлежиш... май и двата типа получават еднаква доза щастие, но първите определено имат повече приключения...

или казано по друг начин : хора командващи и хора изпълняващи ... :P

колкото до манипулирането - вярваите всеки един човек може да бъде манипулиран :P ... зависи колко е добър манипулатора ;) ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора,които ми харесват и хора,които не ми харесват. :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учени: Интровертите са четири типа

Хората, които обясняват на другите, че са "дълбоко интровертни" може да поспрат да го правят и да се замислят че всъщност човешката личност има много нюанси. Това посочва американският сайт Business Insider. Според ново изследване от САЩ, интровертите са най-вече четири типа. Те са следните:

Социален интроверт.
    Мислещ интроверт.
    Неспокоен интроверт.

Сдържан интроверт.

Всички тези типове сформират т.нар. STAR система (от първите букви на всяко от описанията на четирите групи на английски език - social, thinking, anoxious и reserved). Първият тип на социалните интроверти, колкото и парадоксално в известен смисъл да звучи, се описва като "хора, които предпочитат да общуват в малки групи, вместо в големи, или просто да се движат наоколо сами". Тези хора не винаги се чувстват тревожно в големите групи, просто им е по-добре в по-интимен контекст.

Втората група на мислещите интроверти, според учените, обхваща хората, които са с внимание, насочено навътре към себе си, най-вече размишляващи, рефлективни. Третата е тази на интровертите, които се отличаватс това, че искат да бъдат сами, защото се чувстват странно и неловко сред други хора. Те често прекарват време в спомени за негативни изживявания от миналото. Последните са хората, които винаги мислят, преди да кажат нещо или да постъпят някак.

Т.нар. STAR система е развита от психолози от Щатите, сред които и Джонатан Чийк - професор по психология от американския колеж Уелсли. За целта авторите изследвали около 500 души на възраст между 18 и 70 години. Те разгледали отличаващи пациентите черти и особености като афинитета им към самотата и честотата на насочване на мисълта през деня към мечти и минали ситуации, с което се бяга от действителността.

Целта била да се промени начинът, по който психолозите гледат на интровертните пациенти, така че психолозите да започват да анализират поведението на хората, изхождайки от тяхната интровертност, вместо интровертността да бъде крайна точка на анализа им. Освен това, идеята била да се опровергае масовото схващане, че ако не си екстровертен или убедителен, ти задължително си интроверт. Учените подчертават, че личността има много повече нюанси от това.

Сайтът nymag разказва още по темата и предлага тест, с който потребителите могат да разберат от кой тип интровертни хора са. Разбира се, тестът не е абсолютно мерило - всичко в изследването на човешката личност има доза относителност, но служи за опознаване на самия себе си, според създателите му.

http://www.manager.bg/%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%BE/%D0%B8%D0%B7%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D1%87%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B0-%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B8-%D1%82%D0%B8%D0%BF%D0%B0

Крайно време беше!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учени: Интровертите са четири типа

Крайно време беше!

За кое беше "крайно време"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кое беше "крайно време"?

За това, че интровертността трябва да бъде изходна точка за психоанализата, а не крайна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

E... затова е трябвало да чакаме "учени" да го докажели, да го прочетем и да се успокоим че... психоанализата вече ще признае и други гледни точки относно интровертността.

Не зная как досега съм живял с идеята че психоанализата не признава мен, друг, нещо сиИ че съм имал гледна точка различна от нея и с огромно облекчение сега разбирам че след като "учените" са потвърдили нещо си, вече съм потвърден и аз самия, оценките ми, идеите ми...... Та психоанализата е израз на начина по който се гледа на нея от използващите я.

То самото деление на интро и екстро - е условно. Както са и всички останали деления - без изключения. Включително и тия горни 4 категории.

===========

Писането на статии в нета, се прави от наети "РАЙТЪРИ". Това  е като професия и за нея се наемат хора и се дават хонорари, включително и по фрийлансерските места за договаряне.

Когато статиите не се пишат и представят като преводни, те се измислят, комбинират или се нагласят, но задължително отново маскирани като независими мнения, учени, институти - въобще нещо, което да придаде задължителния "вкус" към авторитет, в очите на предполагаемата си таргет група.

Зависимост в какви медии се публикуват се преценява от райтъра дали може да си позволи различни волности. Целта на райтърите е да популяризират мястото, където публикуват. За целта се пускат специално подбрани текстове, които да са насочени сред масовия таргет - според преценката.

Има огромен брой масови статии за какво ли не. Достатъчно е да се забележи ясно че именно те се радват на огромна популярност. А парадокса е, че много хора имат идеята че са начетени, понеже преживят редовно подадената масова информация, събирана от къде ли не. Обаче те имат потребност да намират подадените социални шаблони и концепции за света, така, както си ги отразяват. И нуждата им от потвърждение играе ролята да "подбира" едно или друго - сред огромната информация от медиите и виртуала.

Другия проблем е че ПСИХОНАУКИТЕ, социалния им статус е като всички други. Следователно те трябва да получават хонорари и се финансират чрез различни механизми, включително и бюджетни. За целта много "учени" правят чисто формални кариери, като измислят и реализират заради бюджети, определени психологически "опити" и експерименти... за които после да се пише. и по този начин се уреждат условията за финансиране.

Погледнато в чисто аналитично, горния текст е поднесен елементарно и напълно популярно. Дали е заради некомпетентния превод или е заради друга причина, това е съвсем страничен въпрос. И все пак - за кого това е толкова важно, кое изигра ролята на потвърждение нечие си, за да се сметне като "полезно". Та то е несериозно - във всяко изречение са набутани общи приказки и напълно условни елементи.

Примери:

Целта била да се промени начинът, по който психолозите гледат на интровертните пациенти, така че психолозите да започват да анализират поведението на хората, изхождайки от тяхната интровертност, вместо интровертността да бъде крайна точка на анализа им.

Освен това, идеята била да се опровергае масовото схващане, че ако не си екстровертен или убедителен, ти задължително си интроверт. Учените подчертават, че личността има много повече нюанси от това.

Сайтът nymag разказва още по темата и предлага тест, с който потребителите могат да разберат от кой тип интровертни хора са.

Разбира се, тестът не е абсолютно мерило - всичко в изследването на човешката личност има доза относителност, но служи за опознаване на самия себе си, според създателите му.

Това са поредица от изречения, които погледнати внимателно са лишени от какъвто и да е смисъл и сериозно съдържание. Всъщност те нищо не казват, а изказа вътре е направо комичен.

Към това да се допълни че не отговаря на действителното положение сред психонауките.

Цитираните последни изречения не са на никой учен, не са сериозни, не са и съвпадащи със сериозни знания. Писани са от лаик. Най-лесно се разбира именно в последното изречение, защото никой психотерапевт или психолог(още по-малко психиатър) не се занимава да служи за "опознаването на пациента от самия себе си". Ако беше така, психолозите въобще нямаше да съществуват. Все едно пожарникарите да са с основна цел - да учат всички хора как да гасят всякакъв огън... :)

Редактирано от _ramus_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам бая старичка тема е разровена та рекох и аз да изкажа мнение:

Една дъщеря се оплакала на баща си:
- Тате, уморих се, животът ми е тежък, срещам трудности, имам сериозни проблеми, през цялото време плувам срещу течението и вече нямам сили... Какво да правя?
Вместо отговор, бащата поставил на печката три купички с вода: в едната пуснал морков, в другата сложил яйце, а в третата изсипал кафе. След известно време извадил от водата моркова и яйцето и налял чаша кафе.
- Какво се промени? – попитал той дъщеря си.
- Яйцето и моркова се свариха, а кафето се разтвори във водата – отговорила му тя.
- Не дъще, така е само на пръв поглед. Погледни - твърдият морков, след варенето, омекна. Крехкото и течно яйце се втърди. Външно те не се промениха, но измениха същността си под въздействието на еднакво неблагоприятно обстоятелство – кипящата вода. Така е и с хората – силните на вид, могат да се огънат и размекнат там, където крехките и нежните само стават по-силни и твърди...
- А кафето? – попитала дъщерята.
- О! Това е най-интересното! Кафето се разтваря във враждебната среда и я променя – превръща обикновената гореща вода във великолепна, ароматна напитка. Има хора, особени, специални, които не се променят по силата на обстоятелствата – те променят самите обстоятелства и ги превръщат в нещо ново и прекрасно, извличайки полза и знания от различните ситуации...

Ta така според мен- типовете хора са горните 3 типа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E... затова е трябвало да чакаме "учени" да го докажели, да го прочетем и да се успокоим че... психоанализата вече ще признае и други гледни точки относно интровертността.

Не зная как досега съм живял с идеята че психоанализата не признава мен, друг, нещо сиИ че съм имал гледна точка различна от нея и с огромно облекчение сега разбирам че след като "учените" са потвърдили нещо си, вече съм потвърден и аз самия, оценките ми, идеите ми...... Та психоанализата е израз на начина по който се гледа на нея от използващите я.

То самото деление на интро и екстро - е условно. Както са и всички останали деления - без изключения. Включително и тия горни 4 категории.

===========

Писането на статии в нета, се прави от наети "РАЙТЪРИ". Това  е като професия и за нея се наемат хора и се дават хонорари, включително и по фрийлансерските места за договаряне.

Когато статиите не се пишат и представят като преводни, те се измислят, комбинират или се нагласят, но задължително отново маскирани като независими мнения, учени, институти - въобще нещо, което да придаде задължителния "вкус" към авторитет, в очите на предполагаемата си таргет група.

Зависимост в какви медии се публикуват се преценява от райтъра дали може да си позволи различни волности. Целта на райтърите е да популяризират мястото, където публикуват. За целта се пускат специално подбрани текстове, които да са насочени сред масовия таргет - според преценката.

Има огромен брой масови статии за какво ли не. Достатъчно е да се забележи ясно че именно те се радват на огромна популярност. А парадокса е, че много хора имат идеята че са начетени, понеже преживят редовно подадената масова информация, събирана от къде ли не. Обаче те имат потребност да намират подадените социални шаблони и концепции за света, така, както си ги отразяват. И нуждата им от потвърждение играе ролята да "подбира" едно или друго - сред огромната информация от медиите и виртуала.

Другия проблем е че ПСИХОНАУКИТЕ, социалния им статус е като всички други. Следователно те трябва да получават хонорари и се финансират чрез различни механизми, включително и бюджетни. За целта много "учени" правят чисто формални кариери, като измислят и реализират заради бюджети, определени психологически "опити" и експерименти... за които после да се пише. и по този начин се уреждат условията за финансиране.

Погледнато в чисто аналитично, горния текст е поднесен елементарно и напълно популярно. Дали е заради некомпетентния превод или е заради друга причина, това е съвсем страничен въпрос. И все пак - за кого това е толкова важно, кое изигра ролята на потвърждение нечие си, за да се сметне като "полезно". Та то е несериозно - във всяко изречение са набутани общи приказки и напълно условни елементи.

Примери:

Това са поредица от изречения, които погледнати внимателно са лишени от какъвто и да е смисъл и сериозно съдържание. Всъщност те нищо не казват, а изказа вътре е направо комичен.

Към това да се допълни че не отговаря на действителното положение сред психонауките.

Цитираните последни изречения не са на никой учен, не са сериозни, не са и съвпадащи със сериозни знания. Писани са от лаик. Най-лесно се разбира именно в последното изречение, защото никой психотерапевт или психолог(още по-малко психиатър) не се занимава да служи за "опознаването на пациента от самия себе си". Ако беше така, психолозите въобще нямаше да съществуват. Все едно пожарникарите да са с основна цел - да учат всички хора как да гасят всякакъв огън... :)

Всеки с проблемите си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен има едни уникални като типаж хора т.е. Българи. Самозабравят се когато се доберат до пари и власт. Жалка работа!!!!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен има едни уникални като типаж хора т.е. Българи. Самозабравят се когато се доберат до пари и власт. Жалка работа!!!!

дай му власт и му гледай сеира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А столичаните къде ги забравихте като тип хора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А столичаните къде ги забравихте като тип хора?

Кои по-точно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои по-точно ?

Имах предвид хора де постоянно натъртват че са от столицата (много голяма работа ше да е туй) и обикновено в края на работната седмицата с въздишка споделят че "селяните" са се прибрали в прованса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид хора де постоянно натъртват че са от столицата (много голяма работа ше да е туй) и обикновено в края на работната седмицата с въздишка споделят че "селяните" са се прибрали в прованса.

аха ясно

и какво имаш против

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аха ясно

и какво имаш против

Нищо против. Просто го отбелязвам като тип хора.

Даже са ми симпатични и винаги се усмихвам като стане на въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то има такава тема даже ама не се сещам къде беше

ето намерих ги даже две има

Позачетох се из линковете, които си дала. Много странни неща прочетох за софийския говор. Например:

На мен, както и на много мои познати от Източна България, "петима ученици" все пак ми звучи грешно и предпочитам другите форми, докато софиянци си казват "двама хора", "колко магазини" и т. н. Обече днес, въпреки че на практика всички софиянци мекат, форми като "правиме", "ходиме" и т. н. все още се смятат за диалектни и неправилни. Просто са си дали сметка, че софийският диалект е прекалено сръбски и може да повлече цяла България към Белград. Говорил съм с професори, учители и знам на какво мислят, това не е лично мое мнение.

От всичко написано само за формите на глаголите е вярно и то, ако човек говори софийски сленг с тайфата. 

Но дори и на сленг не казаме "двама хора", а "двама души", както и "колко магазина", а не "магазини".

И аз си мислех, че пловдичани яко мецат, докато не се запознах с кореняк пловдивчани, които говореха така, както и кореняк софиянци. Една търновка преди време, след дълго общуване с компанията ни, остана удивена, че не приказваме като шопи. Очевидно се носят всякакви митове и легенди във връзка със софийския говор.

На мен винаги ми е било смешно мързеливото Уъ (Л). Вместо да се произнася "полилей", в някои диалектни форми е "поУиУей". Вместо лула - "У-уа".

Като си бях в България тази зима обаче ме побиха тръпки като чух какъв български бълва от телевизионния екран! Не успях да попадна и на един водещ, който да не се нуждае от сериозна работа с Уогопет (логопед). :D

Редактирано от мо_хи_ни (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен винаги ми е било смешно мързеливото Уъ (Л). Вместо да се произнася "полилей", в някои диалектни форми е "поУиУей". Вместо лула - "У-уа".

мда, и ей тая песновка е баш по темата

:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...